midiaudio logo

Frankfurto Pro Light & Sound, Musikmesse naujienos

Dalius (IP Logged)
March 25, 2002 08:49AM

Sorry kad taip užtrukau, bet geriau vėliau nei niekada...

[b]Steinberg[/b]
Pirmąją parodos dieną lankytojus pasitiko su bene didžiausia naujiena Ā– [b]Cubase SX[/b]. Tai visiškai naujai perdaryta (ir iš pagrindų perrašyta) jų populiarioji audio Ā– midi rašymo programa. Mintis, labiausiai man patikusi - išsakyta pristatymo pradžioje Ā–Ā“goodbye preproduction studioĀ”. Ištikrųjų, pasižiūrėjus įdėmiau, Cubase SX turi tiek daug tokių funkcijų bei galimybių, kurios ankščiau buvo įmanomos tik profesionaliose DAW sistemose, skirtose aukščiausio lygio bei kokybės audio įrašų suvedimams. Dabar ši riba tarp Ā“midi pre-productonĀ” ir Ā“mixdownĀ” darbo vietų tapo sunkiai įžvelgiama. Cubase SX svarbiausios savybės - tokios kaip audio variklis, surround bei DSP apdorojimas yra perkeltos iš Nuendo, taip pat sukurtas naujas vartotojo interfeisas. Platinimo pradžia numatoma šią vasarą.

Atnaujinimas iš VST/32 kainuos 99EUR (be PVM), o tiems, kurie įsigijo VST/32 po Kovo 1d. Ā– nemokamai. Beje, super geros naujienos Ā– atnaujinant vartotojui lieka senoji versija, kurią, pvz. galima naudoti kitame kompiuteryje VST Link tinkle!

[b]WaveLab 4.0[/b]
Na, ši versija oficialiai pristatyta šiek tiek anksčiau, tačiau Frankfurto presa apie ją irgi rašo. Todėl trumpai primenu naujas šios versijos savybes: restauravimo algoritmai, naujų audio failų formatų palaikymas, audio signalų realaus laiko analizė, looseless (be nuostolių) audio duomenų suspaudimo algoritmas, tiesioginis rašymas MP3 formatu, naujas grafinis vartotojo interfeisas ir t.t.

http://www.steinberg.net
http://www.cubase.net


[b]Tascam[/b]
[b]DJ[/b]
Pristatė 5 naujus DJ mikšerius. [b]X-15[/b] ir [b]X-17[/b] yra rack tipo, lengvai įsikomponuojantys į kompaktišką DJ sistemą ir skirti profesionaliems mobiliems DJ-jams. Abu naujieji produktai yra 4 kanalų, su 3 juostų EQ kiekviename jų. Yra įėjimai pagrindiniam ir papildomam mikrofonams, fader start f-ja. X-17 papildomai turi integruotą trijų bankų semplerį su lizdu Compact Flash kortelei, kurioje saugojami ar atkuriami semplai.
XS-3, XS-4 ir XS-8 DJ pultai yra nebrangūs miksavimo įrankiai, skirti DJ atlikėjams bei skriačiariams. XS-3 yra dviejų kanalų mikšeris, skirtas įvairiems DJ poreikiams. Turi 3-jų juostų EQ, krūvą įėjimų / išėjimų (linijiniai ir phono įėjimai kiekviename kanale, simetriniai ir nesimetriniai masterio išėjimai, išėjimas rašymui, įėjimai efektams bei mikrofonui), crosfeiderĀ’io start f-ją, pasirenkamas įvairias crosfeiderio kreives, reversą.
Šioje Super Analog serijoje labiausiai išvystytas pultas - XS-8 yra dviejų kanalų scratch tipo mikšeris, su pasirenkamomis miksavimo kreivėmis bei reversu krosfeideryje bei kanalų feideriuose, 3-jų juostų EQ, išorinio efektų procesoriaus siuntimai ir grįžimai, EQ mikrofoniniame įėjime, atsikiri valdomi masterio stereo išėjimai.

[b]Gigastudio 2.5[/b]
Gigastudio 160 ir Gigastudio 96 dabar jau dirba Windows 2000 ir Windows XP sistemose. Šis atnaujinimas registruotiems vartotojams yra nemokamas (parsisiųskite jį iš http://www.nemesysmusic.com. Su šiuo atnaujinimu gausite taip pat ir patobilintą suderinamumą su naujausiomis garsų bibliotekomis bei audio interfeisais, priėjimą prie Gigastudio QuickSound realaus laiko interaktyvios garsų paiškos duomenų bazės su ultra greitu paieškos varikliu, ir DSP Station Ā– 32bitų / 32 kanalų miksavimo, efektų bei automatizavimo sistema. Naujoji Gigastudio 32 yra sumažinta didžiųjų sistemų versija Ā– 32 balsų polifonija, 16 MIDI kanalų

[b]Pocketstudio 5[/b]
4 skaitmeniniai audio takeliai, MIDI sekvenceris, redagavimo f-jos Ā– tokios kaip auto punch in/out, cut, copy, paste, audio bei MIDI takeliu redagavims taktais, takelių perrašymas (bouncing). Vidinis aukštos kokybės MIDI sintezatoriaus modulis, standartinių MIDI failų palaikymas, galimybė sukurti galutinį stereo masterį MP3 failų formatu, kurį galima, perkėlus į kompiuterį USB interfeisu, persiųsti internetu į Web tinklapius ar draugams Ā– projekto papildymui ar pan. Ā– šis produktas yra tikrai krūtas sprendimas mobilaus muzikanto rašymo poreikiams. Pocketstudio 5 informacijos saugojimui naudoja Compact Flash korteles, gali dirbti kaip MP3 grotuvas, standartinių AA alkaline baterijų užtenka 2 valandoms. Ɓ komplektą įeina AC maitinimo adapteris, 32MB Compact Flash kortelė, uždedamas ant galvos (headset) mikrofonas, papildantis vidinį (įmontuotą į PocketStudio vidų) kondensatorinį mikrofoną.

Skaitmeninis pultas [b]DM-24[/b]
24-bit/96kHz audio, 32-bit vidinis apdorojimas, 100mm lietimui jautrūs motorizuoti feideriai, 24 takeliai, 32 kanalai, 8 magistralės. Tai aukštos kokybės pultas su lanksčiai keičiama konfigūracija, dinamine automatizacija, profesionaliais DSP efektais (tc works reverberacijos, Antares Ā– mikrofonų bei garsiakalbių modeliavimo procesoriai), dinaminiais procesoriais, 4 juostų EQ, mašinų valdymu. DM-24 yra idealus partneris visiems hardisk rekorderiams Ā– Tascam MX2424, Mackie HDR24/96, Alesis HD24 ir kitiems. Suderinamumui su kompiuterinėmis DAW, taip pat ir įvairiais kitais daugiakanaliais įrenginiais Ā– Tascam DTRS, Alesis ADAT ar pan. pultas gali būti komplektuojamas su įvairiais I/O moduliais.

USB [b]US-224[/b]
US-224 yra sumažinta populiariojo US-428 kontrolerio versija. Kaip ir didysis, šis kontroleris jungiamas USB jungtimi ir dirba su Windows ir Macintosh paremtomis sistemomis. Jo 4-iais feideriais galima valdyti neribotą kiekį programinių feiderių (perjungiant bankus po 4), taip pat yra įprasti valdymo klavišai Ā– start, stop, record, etc. bei Jog ratukas, valdantys populiariąsias DAW programas. US-224 maitinamas iš USB (US-428 naudoja išorinį 220V adapterį), palaiko 24 bitų stereo input / output audio, aprūpintas dviem simetriniais XLR mic lizdais, nesimetriniais jack tipo aukštos varžos lizdais (gitaroms ar pan.), taip pat S/PDIF I/O bei 1xMIDI I/O. Kontroleriui nereikia jokios papildomos plokštės kompiuteryje, jis suderinamas su bet kokia programine įranga kuri priima valdymą per MIDI. Beje, jis taip pat gali dirbti US-428 emuliaciniame režime Ā– tokiu būdu jis tampa suderinamas su programine įranga, palaikančią US-428.

http://www.tascam.de
http://www.tascam.com

[b]tc electronic[/b]
Po sėkmingo produktų (M-ONE, D-TWO) pristatymo tc electronic žengia dar vieną žingsnį Ā– gegužės mėnesį vartotojus turėtų pasiekti naujas ir pigus multi-efektų bei reverberacijos procesorius, skirtas muzikantams ir įgarsinimo paslaugų teikėjams - [b]M300[/b]. Tai dviejų variklių efektų procesorius, turintis tradicinius Chorus, Flange, Delay, Phaser, Compressor, De-esser ir pan. algoritmus bei 15 reverberacijos simuliavimo algoritmų. Procesorius dirba stereo režimu, 5 parametrai yra visada lengvai reguliuojami. Ɓėjimai / išėjimai yra analoginiai TRS jack tipo bei S/PDIF 24-bitų. Vėlinimo laikai gali būti sinchronizuoti MIDI, įvesti ranka Ā“tapĀ” ar kojiniu pedalu - G-minor pedalas kaip tik tinka šiai (ir kitoms) f-jai.
http://www.tcelectronic.com

[b]Soundcraft[/b]
Demonstravo ankščiau pristatytą skaitmeninį pulta [b]Spirit 328XD[/b]. Tai senojo 328 Ā“tęsinysĀ” Ā– sudėta daug funkcijų bei savybių, kurių pageidavo 328 pulto vartotojai: dinaminiai procesoriai kiekviename įėjimo kanale bei grupių išėjimuose, perjungiami Direct Out: PreEQ, PostEQ/PreFade, PostFade, naujesni Lexicon efektų procesoriai, stereo skaitmeniniai I/O dabar turi samplerate konverterius, dar labiau patobilinta automatizacija bei MIDI palaikymas.

Taip pat stende puikavosi naujas didelio formato koncertinis pultas [b]MH4[/b] Ā– skirtas tiems, kurie neįperka Series Four ar Five:)
http://www.soundcraft.com

[b]Korg[/b]
[b]Triton Studio[/b] Ā– iš esmės tas pats Triton, tik su nauju piano semplu, bei keleta kitų naujienų. Taip pat rodė naujuosius Ā“pianinusĀ” SP200, SP500, vestuvinį PA60 (sumažintas PA80 variantas) bei, aišku, naujai atgimusius BX3 Ā– dviejų manualų Hammond emuliacijos vargonus (jėga...)
http://www.korg.com

Trumpai
[b]RME[/b]: ADI-648 Ā– tai madi / ADAT konverteris (iš Madi į ADAT formatąir atgal). Kita naujiena - spec. laidos AD/DA 24bit/96kHz pigesnis keitiklis, išleistas RME jubiliejaus proga Ā– ADI8AE
http://www.rme-audio.com

[b]Propellerheads[/b]: nauja versija - Reason 2.0, kurioje du nauji instrumentai - naujas sempleris bei sintezatorius, sintezuojantis Ā“granulėsĀ” metodu, bei kt.
http://www.propellerheads.se

[b]Applied Acoustics Systems[/b]: [b]Lounge Lizard EP-1[/b] Ā– el.piano programinis sintezatorius (VSTi bei savarankiškas), paremtas fizikiniu modeliavimu. Skamba cool.
http://www.applied-acoustics.com

[b]Apogee[/b] Ā– MiniMe, aukščiausios klasės 24bit/96khz stereo A/D keitiklis su mikrofoniniu priešstiprintuviu ir USB jungtimi Ā– svajonė bet kurio garso inžinieriaus, galvojančio apie mobilų stereo Ā“audiofilinįĀ” rašymą
http://www.apogeedigital.com

Tam kartui tiek. Vėliau parašysiu dar.



Dalius
Sorry, only registered users may post in this forum.