midiaudio logo

Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?

ekalas (IP Logged)
March 08, 2005 09:44AM

Kadangi dazhnas jau turi neshiojama kompiuteri ir ju paklausa vis dideja,norejau paklausti,ar del patogumo(zhvelgiant i ateti)galima butu pirkti neshiojama kompa ir paskui su juo neturint jokiu problemu kurti muzika,nes tureti du galingus kompiuterius man butu per didele prabanga.
Dekui uzh atsakymus.



Edited 1 time(s). Last edit at 03/08/2005 01:07PM by ekalas.
Re: Ar imanoma su Mac'u optimaliai kurti muzika?
Dalius (IP Logged)
March 08, 2005 10:09AM

Ekalai,

patikslink klausimą - ar klausi apskritai apie nešiojamus kompus, ar tik apie nešiojamą MAC'ą?



Dalius
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Titus (IP Logged)
March 08, 2005 01:29PM

Daliau,
apie PC ir MAC skirtumus znau, bet jeigu snekant konkreciai apie laptopus, kurie geriau ar Mac ar Pc?
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Dalius (IP Logged)
March 08, 2005 01:34PM

Jei žinai skirtumus tarp PC ir MAC - tai kodėl klausi kurie geriau?! Ir vieni ir kiti turi savų pliusų ir minusų. Mano manymu - viskas priklauso nuo uždavinių.

Dalius
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Titus (IP Logged)
March 08, 2005 02:16PM

na as apie muzika kuriama kartu su laptopais nelabai nusimanau, taigi sakau gal kazkokie skirtumai ir yra. O kokie konkreciai mac ir pc minusai ir pan? mano stiliaus muzikoj daugiau 8 takeliu vargiai ar prireiktu, kas gyva tik vokalas butu nebent.
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Vytis (IP Logged)
March 09, 2005 01:18PM

Diskusija "kas geriau: Mac ar PC" yra neišsemiama ir nuo jos mirga visi audio forumei internete. Iš tiesų - šiandien tai tik pasirinkimo reikalas.

Visų pirma reikia atsižvelgti į softą: Jeigu naudoji Logic ar Digital Performer, pasirinkimas vienintelis - Mac. Jei naudoji Sonar - pasirinkimas PC. O jei naudoji Ableton Live, Cubase ar Protools - gali rinktis ir tą, ir tą.

Mac'o pagrindinis privalumas, apart visuomet intriguojančio dizaino, yra labai stabili ir draugiška visokiems prie jos jungiamiems aparatams operacinė sistema - OSX. Galima ginčytis, bet tai turbūt geriausia platforma darbui su audio, video ar grafika. Kitavertus, Mac'as yra brangesnis, nors procesorius ir yra lėtesnis nei PC (aš kalbu apie laptopus, G5 neliečiu!). Tačiau jeigu tau užtenka 8 takų - tai gali atlikti su bet kuriuo šiuolaikiniu laptopu. Net pats pigiausias iBook'as tiks tokiam darbui.

PC pagrindinis privalumas - kaina. Ir tuo pačiu, greitis. Visgi Mac laptopai stena, kai užkrauni kokį nors įmantresnį efektą (pvz convolution reverbą - Space Designer). Jeigu ketini naudoti daug VST instrumentų ir efektų, aš įsitikinęs kad šiandien PC laptopas yra optimalesnis variantas.

Su šia dilema aš pragyvenau gal pusę metų ir galų gale likau labai patenkintas pasirinktu variantu. Sunkiai atsidusęs ir išsiskyręs su Logic'u, dabar dirbu su PC laptopu. Paprastai procesoriaus ribų nepasiekiu. Išimtis buvo projektas su 8 VSTi takais, 12 audio takų, kiekvienas iš jų su 4-5 VST efektais, ir dar masteringo efektai ant master output'o. Tada pasiekiau apie 85%. 1.5GHz Powerbook'as tokioje situacijoje būtų graudžiai nuleidęs akis.

Dar noriu pridurti, kad Windows XP yra irgi (PAGALIAU) labai stabili sistema, ir jeigu gerai sukonfigūruota - gali dirbti ramiai ir saugiai. Aš drąsiai groju gyvai su Windows XP laptopu, ir iki šiol (tuk tuk tuk į medį) viskas kaip sviestu patepta, be menkiausio glitch'o netgi su 3ms+3ms = 6ms latency!

Bet Mac'ai yra žavūs ir inspiruojantys, tad jeigu tavo poreikiams tinka iBook'as ar Powerbook'as, tai bus irgi protingas pasirinkimas.

Sėkmės.
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
ekalas (IP Logged)
March 09, 2005 08:56PM

Dedelis dekui,uz issame informacija.
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Titus (IP Logged)
March 10, 2005 01:21PM

Vytis thanx
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
leonzinini (IP Logged)
March 11, 2005 04:51PM

vyti

keista..
pas mane powerbookas groja ir graudziai aukiu nenuleidzia, net kai full cpu load'as buna ;)
aisku tik tada grafika strigt pradeda, bet su garsu jokiu problemu.
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
FORESTER (IP Logged)
March 19, 2005 09:45AM

Dazniausiai loptopose stovi labai NEKOKIOS garso kortos,tai kokybe gaunasi panasi i pacia korta.Nors atsimenu kazkada koncerto irasui loptopa panaudojau,tai gavos pusetinai.Net nustebau tada:)
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Dalius (IP Logged)
March 19, 2005 12:14PM

Forester,

Cia pro-audio forumas o ne diskusijos apie integruotas kortas (koks skirtumas kokios jos). Notebook'ams (kaip ir desktopiniams kompams ) irgi yra puikiu kortu / audio interfeisu, turinciu ir daug (tarkime 24-28) iejimu/isejimu, kuriu kokybe yra super.

Dalius
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
egidija (IP Logged)
April 01, 2005 07:46AM

o gal galetumete patarti kokia integruojama korta isideti i pc laptopa, kuri butu naudojama muzikos kurimui..
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Dalius (IP Logged)
April 01, 2005 10:47AM

Egidija,

Jei korta integruota - tai jau nei įsidėsi jos, nei išimsi. Juk ji "integruota" - t.y. įmontuota kompo viduje;-) Todėl prie NB galima jungti tik išorinę garso kortą - ir tai gali būti daroma per USB, FireWire arba PCMCIA.

Jei biudžetas nedidelis, tuomet tiktų Tascam US-122

http://www.tascam.de/en/us-122.html

Jei tuo pačiu yra noras įsigyti ir legalų Cubase SL, tuo pačiu gaunant ir mūsų apmokymą, palaikymą, tuomet Steinberg Cubase System 4 - tai komplektas, į kurį įeina garso korta ir Cubase SL 3.0:

http://www.steinberg.net/ProductPage_sb2ab4.html?Product_ID=2142&Langue_ID=2

Jei tai sudomino - brūkštelėkite man mail'u.



Dalius
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Laimiuz (IP Logged)
April 03, 2005 01:42AM

Et tas skirtumas tarp MAC ir PC. Reikėtų pradėti matyt nuo to, kad nepaisant GHz, kuriais visi taip linkę matuoti procesorių greitį, realų operacijų kiekį sąlygoja ne vien šis parametras. MAC'as yra žymiai stabilesnis nei PC nes:

1. Hardwaro ir OS'o gamintojas yra tas pats (išskyrus periferiją).
2. Periferijai MAC'as leidžia naudoti tik patikrintus gaminius.
3. Basic Hardwar'o gamintojas yra tik vienas.
4. CPU wordlenght yra didesnis nei PC.

Pasak nekurių klasikų su OSX gimimu MAC'as pradėjo panašėti į PC (kas tam pačiam klasikui kelia siaubą). Na o reziuomuojant...... parodykit man PC platformoje bent vieną spectro analizatorių, kuris bent per nago juodymą būtų priartėjęs prie SpectraFoo.
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Dalius (IP Logged)
April 03, 2005 12:03PM

Macas stabilesnis nei PC: mitas. Kaip manai - iš ko dažniausiai būna sumontuoti serveriai, besisukantys metus (ir kur žmonės pamiršta kur raktai padėti nuo tų patalpų)? AR tokie brandai kaip HP/Compaq - Intel nieko nesako?

O programos lūžta Mac'uose lygiai taip pat (dažniau ar rečiau) kaip ir PC. Tiesiog reiktų patikslinti (juk pats žinai): pigūs PC, rinkti iš pigiausių komponentų, nėra tokie stabilūs kaip MAC'ai.

SpectraFoo: Laimiuz, "davai" nereikia. Aš tuomet galiu paklausti kitaip: parodykite man tokias akustinių matavimų ir/ar modeliavimo programas MAC'ui: SmaartLive, EASE;-)

Dalius
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Kristijonas (IP Logged)
April 03, 2005 03:52PM

Vis spirga apie tuos mac'us visiems prisimint:-)o juk ju tik 3 % pasaulyje:-)
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Kristijonas (IP Logged)
April 03, 2005 03:57PM

O itemos klausima galiu atsakyti, kad butent su neshiojamu kompu ir galima optimaliai kurti muzika. jei shiuo atveju optimaluma laikysime mobiluma, o ir galios bei hd naujausiems lapotopams uztenka. beje, koks kaifas kai jie tyliai buna, ne kaip shitos dezhales.tyliai ramiai sau krapshtaisi atsisedes kur tik nori ir liux:-)
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
leonzinini (IP Logged)
April 04, 2005 02:41AM

Kristijonas Parašė:
-------------------------------------------------------
> Vis spirga apie tuos mac'us visiems prisimint:-)o
> juk ju tik 3 % pasaulyje:-)

jau 5% ;)
ir idomu kiek tu % skirtumas yra dirbanciu toje srityje apie kuria mes kalbam :)



Edited 1 time(s). Last edit at 04/04/2005 03:13AM by leonzinini.
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Fino (IP Logged)
April 04, 2005 12:54PM

Galvojau kad kompas tik padeda aranzuociu atzv. , bet kad su juo kurti tai pirmakart girdziu...
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Vytis (IP Logged)
April 04, 2005 01:59PM

Sutinku su Leo - BŪTENT - kad pasaulyje 5%, tai nieko nereiškia. O kiek procentų makų audio srityje? :)))

O galų gale, koks skirtumas kiek ko ir kur yra?

ATSAKYMAS Į PRADINĮ ŠIOS TEMOS KLAUSIMĄ YRA TRUMPAS:
Šiais laikais jau galima optimaliai kurti muzika ir su nešiojamu maku, ir su nešiojamu pisiuku. Esmė yra ne geležai, o softas. Bet dauguma audio softo yra cross-platform, tad sakyčiau LYGIOSIOS. 50/50. Jeigu kyla nepasitikėjimas kuriuo nors vienu iš jų, kurkit su tuo kuris labiau patinka. Šiaip gal geriau tiesiog imkit ir kurkit.

Visogero.
Kuriu. :)
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Vytis (IP Logged)
April 04, 2005 02:07PM

Dar... Hm... Kaip čia pasakius... :)

Optimalus ar neoptimalus jūsų Makas ar Pysy, talento jis nepridės. Galima sukurti absoliutų šūdą ir myžalą su krūčiausiu dviejų procesorių G5 Maku arba 3.6GHz Pentiumu. O galima įrašyti fantastišką albumą su 400MHz iBook'u ar net senoliu Pentium 166MHz. Viskas priklauso tik nuo talento. Šiandien jei pirksite patį šūdiniausią kompą, jis tiks ir myžalams ir fantastiškiems kūriniams kurti.

Man patiko Mackie Tracktion šūkis jų reklamoje šio mėnesio SoundOnSound :

IF YOUR MUSIC SUCKS, IT WILL STILL SUCK.
YOU'LL JUST MAKE IT A WHOLE LOT FASTER.

Visogero.
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
leonzinini (IP Logged)
April 04, 2005 03:02PM

cia siaip linkas kad linksmiau butu ;)

http://www.albinoblacksheep.com/flash/winrg.php
Re: Ar imanoma su neshiojamu kompiuteriu optimaliai kurti muzika?
Vytis (IP Logged)
April 04, 2005 03:42PM

Jo, tas geras. Kažkada mačiau. Geriausia tai kur "word.exe performed an illegal operation (killed a paperclip)".
Jėga.

Bet jei rimtai, tai Windows XP man nėra nulūžę per pastaruosius 3 metus NĖ KARTO! Nebent kokį gaidišką draiverį suinstaliavus.

Iki XP tai tikrai Windowsai elgdavosi, kaip tame filmuke. :)
Sorry, only registered users may post in this forum.