midiaudio logo

Klausimas del kompresoriaus ir kompresavimo

savasalgis (IP Logged)
August 17, 2011 10:56PM

Sveiki.

Turiu dar viena "nerialu" klausima. Mano diskoteku ar grojimu laikais, naudoti kazkokius kompresorius, buvo prabanga.

Taigi va todel ir gavosi taip kad nesuzinojau tikslios jo funkcijos...

Visuomet maniau kad kad sito prietaiso paskirtis, pakelti per nelyg silpna signala i nustatoma lygi. Deja klydau...

Vienas geras pazystamas man paaiskino kad kompresoriaus paskirtis yra butent kompresuoti signala. Kai jam pasakiau kad kompresavima suvokiu tik skaitmenineje technikoje pvz tam tikra kieki informacijos norint sutalpinti i kuo mazesnes talpos "saugykla", jis teatsake kad ir cia tas pats... Kad tai naudojama kai norima tam tikro dydzio signala, isgauti per kuo mazesni garsekalbi. Tad jau as nieko nesupratau...

Gal kas galetumet siek tiek teorijos man "prasukti":-)? Buciau dekingas







MP-triosnykus ant muilo!!!
Re: Klausimas del kompresoriaus ir kompresavimo
Corbie (IP Logged)
August 18, 2011 12:30AM

:)) kaip supratau, neblogai su geru pažystamu padiskutavot ...

aš net lietuviškai google'j ivedęs paieška apie kompresorius radau ne viena atsakyma...

beja, nebandei senesniuose midiaudio postuose paieškot ?? pabandyk, nustebsi

sekmes
Re: Klausimas del kompresoriaus ir kompresavimo
pranza (IP Logged)
August 18, 2011 02:08AM

garso kompresavimas yra garsesniųjų, išsišokančių garsų [b]pritildymas[/b] iki tylesniųjų lygio, kitaip sakant dinaminio diapazono sumažinimas. kam? dažniausiai tam, kad po to galima būtų visą tą dešrą pagarsint (jei garsint nekompresavus, stipresnieji garsai išsikraipytų ir viską sugadintų).

skaitmeninėj erdvėj, t.y. su kompu, irgi galima tą atlikt su skaitmeniniais failais.

dėl sutalpinimo į kuo mažesnę saugyklą, tai čia nieko bendro su ta garso kompresija. lietuviškai tai vadinasi duomenų glaudinimas, o angliškai - compression (kaip ir garso kompresoriaus atveju), dėl to ir susimaišė.

http://audiomastering.lt
Re: Klausimas del kompresoriaus ir kompresavimo
savasalgis (IP Logged)
August 19, 2011 01:43AM

Dekoju "Pranzai".
Normaliai paklausiau, normaliai atsakei. Saunu...
Ne visi dar pasirodo "ale zinovai":-)...
Re: Klausimas del kompresoriaus ir kompresavimo
Corbie (IP Logged)
August 19, 2011 01:06PM

:)
Sorry, only registered users may post in this forum.