midiaudio logo

Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?

Meinardas (IP Logged)
August 05, 2012 02:07PM

Eksperimento vardan noreciau paprashyti labai nedideles paslaugos.
Jei nesunku, atsiliepkite prashau i PM.
Is anksto dekoju.
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
ramil (IP Logged)
August 06, 2012 01:18PM

Kokybes atveju skirtumo nera. TDM versija turi (jei uzsakyta) gml emuliacija kuri toli grazu nuo gml manau. Daug kartu su TDM oxfordo pluginais esu dirbes :)
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
Meinardas (IP Logged)
August 06, 2012 02:01PM

Kol kas sulyginau Sonnox EQ Native versija, su Powercore versija ir su naujaja UAD-2 platformai isleista Sonnox EQ versija.
Sukuriau 3 takelius ir uzmeciau belekoki muzona. Ant vieno takelio uzmeciau sonnox EQ Native ant kito powercore , ant trecio - sonnox EQ UAD su vienodais settingsais.
( low cut'as; hi ir low shelf'ai ).
Ir ant vieno is ju pakeciau phase'a. Gavosi visishka tyla. ( tai ivyksta tarp bet kokiu takeliu ).
Kitaip tariant, taip iseina, kad tiek Native versija ( kompo CPU ), tiek powercore ( DSP ), tiek UAD kortos versija ( DSP ) veikia ( skamba ) visishkai identishkai.
Reiskiasi mitas, kad DSP yra geriau nei CPU - yra sugriautas.
Laukiu dar is vieno zmogaus dirbancio su ProTools'ais to paties failo tik perleisto per TDM'ini Sonnox plug'a.
Tiesiog noriu isitikinti kaip veikia TDM'as. Ar tikrai PT visas gerumas yra butent TDM pluguose, ( tiksliau TDM procesinge ) kaip visi PT fanai kalba, kai kalba uzeina apie audio programas.
Neva tai, mix'as padarytas su PT TDM plugais( processingu ) skamba geriau, nei tas pats mix'as padarytas su bet kuria kita programa.
Tesiog noriu pats isitikinti.

Gal kalbu nesamones - pataisykit! ( Tik nepulkit ) :)

Dekui.
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
dbmeter (IP Logged)
August 06, 2012 02:52PM

Labai čia įdomia tema užvedei. Ką kiti forumiečiai apie tai mano?
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
ramil (IP Logged)
August 07, 2012 03:13PM

Visu pirma jei pasidomet TDM ar kitom versijom is esmes algortimas naudoajamas tas pats tik DSP jau plugino pritaikymas kitoks pritaikant dsp panaudojama bet pats algortimas kuris paveikia garsa buna identiskas. Del ko "fanai" gali sakyt jog TDM versija geriau skamba (ir jie butu visiskai teisus) jei eina kalba apie senosios kartos plginus tarkim senieji pluginai lyginant su tdm turejo mazesne rezoliucija kitaip tariant TDM veikdavo didsenia rezoliucija negu tais laikais pluginai. Siais laikais skirtumas yra tik kainoj ir paciu pluginu pritaikyme nes TDM versija padaryt kainuoja daugiau negu native ir pagal biznio modeli kad atsipirktu del to TDM versija ir yra brangesne. Kas liecia kokybe ji ta pati nes vienodas algoritmas. Cia ne mitas ir ne naujiena, visi kas su tuom susidure yra zino ta. Kas liecia tdm pluginus dar buna ivairios versijos kuomet tdm'a turint kai kurie papildomi parametrai atsirakina tarkim sonnox gml emuliacija ir t.t. :) TDM nuo HDX skirias tuom kad HDX turi didesni buferi kas leis daugiau HDX pluginu sukabint naudojant DSP kortas...
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
Meinardas (IP Logged)
August 07, 2012 05:03PM

Ramil, dekui uz info. Padejai apsisprest :) O tai jau buvau pasiryzes labai brangiai painvestuot ... :)
Neesu dirbes su PT, tad nezinojau del TDM'o reikalu. :)
Nors visai neseniai skaiciau kazkur siame forume, kur vyrai vis dar ginchyjosi del PT processingo "gerumo" :)
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
ramil (IP Logged)
August 07, 2012 05:34PM

Jei ir investuotum i TDM butu jau per velu (tikiu jog pamatei TDM interfeicus pigiau) nes jie jau nurasyti kadangi isejo HDX formatas (tdm siu laiku pakaitalas). Jei ruosies su Pro Toolsais uzdirbt ir kleintai daznai dirba su PT failais geriausiai imt native versija su full production toolkitu (jei reikia surroundo) taip tai nebent del patogumo imk PT o ne del skambesio...As pats vien su PT dirbu nes patogu nors nematau kodel taip pat su cubase negaleciau dirbt. Aisku kada studijoj turint daug hardwaro PT su interfeicu gal butu optimalesnis variantas :)
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
Meinardas (IP Logged)
August 07, 2012 06:03PM

As su Cubase 6.5 dirbdamas dienda is dienos apie 8 metus nieko nepasigendu kol kas sioje programoje ir "nardau kaip zuvis vandeny". Gera programa. :)
Tad kazkaip bandziau tik pachekint situacija del PT sistemos processingo, jei tai butu buvusi tiesa, gal buciau pradejes svartyti apie PT sistemos pirkima. Tad buvo svarbu kazkaip pagaliau ishsiaishkinti tiesa apie sia sistema.
O ka tu turi omeny optimalesnis variantas turint daugiau hardware'o?
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
ura (IP Logged)
August 07, 2012 07:13PM

Dar PT equipment liste turi privalumu, ypac jei su uzsenieciais dirbi.

----------------------
Have you ever heard?
http://www.startfm.lt/ https://www.facebook.com/media/set/?set=a.174641382578273.33558.100000972361855&type=1&l=0afdbcb510
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
dbmeter (IP Logged)
August 07, 2012 08:23PM

Džiaugiuosi ir aš pagaliau sužinojas tiesą.
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
dbmeter (IP Logged)
August 07, 2012 08:23PM

(tu)



Edited 1 time(s). Last edit at 08/07/2012 10:28PM by dbmeter.
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
pranza (IP Logged)
August 07, 2012 11:57PM

* ne visų pluginų native versijos yra (uad, sonic core...)
* ne visi pluginai gali būt nuportinti į native dėl procesoriaus apkrovimo (tik dabar pasirodo native sintezai, galintys konkuruot su 15 metų senumo dsp)
* dsp nuima apkrovą nuo cpu - tai gerai!
* dsp plugin'ai mažiau vėlina (sonic core, tc konnekt ir kt, išskyrus uad'us ir kt.) - geriau tinka gyvam pasirodymui

o dėl to, kad dsp kortos rezultatas būtų geresnis nei native, čia tik programerių reikalas. galima padaryt kad būtų vienodai, ar net atvirkščiai.. arba taip pat!

čia maždaug kaip ginčytis... ar geriau softwarinis vaizdo renderinimas, ar vaizdo plokštės akseleracija.

dėl protulzinio ar kubeisinio mikso sulyginimo, tai vėl kita kalba, ir visai būtų verta pabandyt tokį eksperimentą :)

p.s.
dar siūlyčiau sulygint oxford'o dinaminį apdirbimą, nes man tai powercorinis su nativiniu variantu nesinulina, nors dėl gerumo kurioj nors svarstyklių pusėj - abejoju ;]

p.p.s.
lexicon'as yra išleidęs savo aparatų native vst versiją, ir reklamavo, kad ten tie patys algoritmai. išbandžius ir paklausius atrodo lyg ir antireklama jų hardwarui, nors kaip vst, tai neblogai - gal kas lyginot su tikrais daiktais?

http://audiomastering.lt
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
Meinardas (IP Logged)
August 08, 2012 08:35AM

Del DSP apkrovos procui - tai savaime suprantama.
O del velavimo - pataisysiu - UAD Appolo gyvam pasirodymui jau tinka :)
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
ramil (IP Logged)
August 08, 2012 12:10PM

del oxford dinamics pluginu ten kazkoks kitoks parametras kitaip emuliuojamas del to nenusinulina. Dabar tiksliai nepamenu kas tiksliai ne taip pat bet zinau sita kad skirtumu tarp tu yra.

Del PT geriau kada studijoj yra normalus mixeris ir t.t. nes su PT labai lengva hardwara integruot :) Cia muzikoj srity vien del exportavimo daug kas matau skundzias cubase kad po exporto nebe taip skamba, nors as tris metus esu dirbes su nuendo ir man niekad tokios problemos nera buve. Cia gal kreivos rankos naudotoju :) Ten niuancu yra tarp tu programu, bet nematau esmes pereit is Cubase i PT jei tik muzika uzsiminejama nebent klientai to reikalauja. Kaip zinia PT kas turi yra pliusas vien del pasigyrimo. Kas cubase geriau yra delay compensation su tuom kartais tenka pakariaut pro toolse (nors velgi priklauso nuo to kas ka naudoja). Dar is praktines puses senesnes versijos PT iki sakykim 10os nebuvo tokios efektyvios pluginu panaudojime ta prasme ant nuendo galedavai daugiau pluginu sukraut negu ant PT panasaus galingumo kompe. TIKRAI nereikia manyt kad PT super gerai skambanti programa ir tai viena is priezasciu kodel cubase daryti irasai neskamba... Pliusas ant PT yra tas kad nemazai pluginu pirma iseina ant PT ir kai kurie pluginai buna tik ant PT leidziami.
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
Vytis (IP Logged)
August 08, 2012 06:59PM

Tai seniai sugriautas mitas. Prieš 3-4 metus buvau užklausęs to pačių Sonnox. Štai ką man atrašė:

[i]You are correct; the native version uses the host computer's CPU, whereas Pro Tools HD and PowerCore both use dedicated DSP, provided on PCI/e cards or external firewire units (PowerCore only).

The plug-in is based upon the very same algorithms regardless of which version you use.

The native version is uses 32-bit floating point processing, whereas both PT HD and PowerCore use 24-bit fixed point processing. Both approaches use double-precision internal mathematics before handing back to the host in single precision, having correctly dithered prior to truncation.

These different approaches must produce very slightly different results. However, if you were to render identical audio files, using the different schemes, and phase inverted them, they would almost, almost cancel each other out. Whether one sounds better than another is a matter for some debate!
[/i]

Taip, aš dirbu su Pro Tools HD10 (TDM Accel) ir galiu pritarti kad jeigu skirtumai ir yra, tai tik dėl kodo skirtumų. Būtų absurdas, jei perjungiant pluginą iš RTAS į TDM pasikeistų jo skambesys. Ką - tada tektų viską permiksuoti? :)
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
Basilicus (IP Logged)
August 08, 2012 11:57PM

Dėl PT.
Mumi prieš pusmetį migravom į paprastą PT (kol kas dar be Toolkit'o - kuris kainuoja dar brangiau nei pati PT) tik dėl to, kad pradėjom vis dažniau gavinėti ir atidavinėti OMF/AAF projektus, kurie BE KLIURKŲ atsidaro tik su PT, visos kitos softvarės pradedant Nuendo/Cubase, Vegas, Logic - amžinai kažką kažkur sudirbdavo. Aišku, muzika pas mani vis tiek Cubase kuriasi, bet audio postas vaizdui, ir kartais muzikos mixingas - PT. Taigis, dėl audio posto Protūlzam - pagarba, kita vertus, ten masė kvailų sprendimų, ir trūksta eilės fyčersų, kuriuos net Reaper'is už 50$ turi :) Beje, tas offline bounce'o nebuvimas Protools'uose moko skubėti lėtai ir mėgautis gyvenimu :))))))

B

The absence of evidence is not the evidence of absence.
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
pranza (IP Logged)
August 09, 2012 12:58AM

dėl programų skirtingo skambėjimo prieš ir po eksporto - mane tas kamuoja nuo seniai - su kubeisu tai jautės ryškiai, kartais tiek, kad tekdavo paklausius eksportą persigalvot ir grįžt pakeist mikso.

su samplitude tas irgi yra, bet daug mažiau juntama. atsiranda daugiau aiškumo, nors tu ką. ypač reverbuose jaučiasi. gal eksportui geresnius algoritmus naudoja, ką aš žinau

dar dėl dsp - man korg wavestationo John Bowen pasakojo (hardwarinių ir softwarinių sintezų kūrėjas), kad su dsp paprasčiau emuliuoasi grįžtami ryšiai, nes ten srautai apdorojami po semplą, o ne po duomenų paketą, kaip natyvėj, dėl to galima daryt realesnes emuliacijas.
scope'o dsp sintezus kas bandė, žino tą pulsuojantį riebų garsą, į vst nepanašų :) ne "hardwarinis" aidas geriausias kokį žinau, irgi yra dsp, ir beje visai nebrangus. kaip nesuksi - yra dėl ko norėt turėt dsp. tik aišku ne dėl pluginų, kurie dubliuoja native ;]

http://audiomastering.lt
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
Antanas1980 (IP Logged)
August 09, 2012 08:50AM

O kaip paaiskinsit, kad powercoriniai plaginai Pt skamba geriau? Beje Oxford EQ powercore man labai patiko.



Edited 1 time(s). Last edit at 08/09/2012 09:19AM by Antanas1980.
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
ramil (IP Logged)
August 09, 2012 11:53AM

O pagal ka sprendziate jog powercoriniai skamba geriau? Del cubase exporto nesigincysiu gal vistiesu istiesu yra skirtumu exportinti. Del PT offline exporto nebuvimo as pradzioje irgi siek tiek piktinausi. BET galbut butent del to problemu po exporto nebuna kaip su kitais softais kaip kolegos sako. Ypac poste filma exportinant ilgas variantas gaunas BET kas moka tas issiexportina iskart kelias versijas reikiamas postui per viena bounce.

Del DSP su Pranzos pasisakymu visiskai sutinku, gi kiek ir "analoginiu" skaitmeniniu aparatu yra jau pries desimti metu israstu ir skambanciu po siai dienai puikiai (bet visi gristi DSP).
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
Vytis (IP Logged)
August 09, 2012 01:31PM

Mano galva, pluginų skambesio skirtumus tarp DSP ir Native gali įtakoti dvi priežastys:

A: [b]Algoritmo interpretacija[/b]: pvz. TDM pluginai rašomi Motorola 56K assembler, Native gali būti C++ ir t.t. - taigi skirtumai jei ir atsiranda tai tik dėl interpretacinių netikslumų ar programavimo aplinkos sudarytų salygų (čia galima pridėti ir tai ką sako Pranza apie grįžtamąjį ryšį).

B: [b]DAW mikseris[/b] - kaip vienetai ir nuliai keliauja į ir iš plugino, pvz. ar mixeris floating point 32-bit, ar fixed 48-bit (TDM) it t.t.

Visa kita yra spekuliacijos. DSP yra geras būdas gamintojams apsaugoti savo algoritmus nuo piratavimo, todėl neretai superiniai pluginai turi tik DSP versijas (UAD ar kt). Pažiūrėkite kaip pats Avid'as senus algoritmus perkelia į Native AAX be didelių problemų (ReVibe, Reverb One ir kt), nors prieš kurį laiką apie tai negalėjo būti net kalbos dėl neva tai techninių priežasčių. Baigiasi burtų miltelių galiojimo laikas ir judam pirmyn.

Ar apvertus fazę DSP ir Native signalai pavirsta tyla ar ne - man asmeniškai yra laiko gaišimas. Užmerkiame akis ir paklausome. Girdime skirtumą ausimis ar ne. Jeigu GIRDIME - renkamės, kas skamba geriau. Jeigu tik MATOME - reiškia tik švaistome energiją.

Ta pačia proga - dar pridursiu dėl [b]Pro Tools offline bounce[/b] nebuvimo... Pirma - galbūt daugelis dirba 100% in the box (tik su pluginais), bet turėkime omeny, kad dirbant su hardwariniais išoriniais procesoriais offline bounce yra iš viso neįmanomas. Pvz aš triukšmus valau išorine dėže, tai mano dialogų takai realtime keliauja į išorę ir grįžta atgal į TDM mikserį, kur yra nukreipiami į atskiras grupes (dialogai, bendras miksas ir t.t.). Tas pats dirbantiems su summing boxais ar išoriniais analoginiais kompresoriais, eq ir t.t. Antra - neperklausyti eksportuojamo darbo ir atiduoti jį klientui yra bloga praktika ir elementariai nesąžininga net prieš save patį. Perrašant realiam laike jūs girdite signalą kuris keliauja į audio failą, o ne ką groja DAW mikseris. Tokiu būdu išvengsite situacijų kai koks vienas takas keliauja tiesiai į garso kortos out, o ne į bendrą sumą. Klausant viskas buvo gerai, bet paskui faile jo nėra. Trečia - o kaip su minimaliais pakeitimais - pvz viskas tobulai, bet reikia pakeisti vieną garselį toje ir toje minutėje. O jūsų filmo trukmė - 90 minučių. Ką, viską eksportuojate off-line, užtrunkate 40 minučių, tada perklausote 90 minučių? Su realtime perrašymu į audio taką galima daryti destructive punch (t.y. rašyti tiesiai į tą patį audio failą) ir padaryti tik tą kelių sekundžių pakeitimą. Tokiu būdu visi kiti nuliai ir vienetai išlieka nepaliesti ir dėl jų galime ramiai miegoti.

Sėkmės.

Vytis
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
ramil (IP Logged)
August 09, 2012 02:09PM

Vytai (tu)
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
velnietis (IP Logged)
August 09, 2012 05:05PM

Meinardas, like (tu)
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
dbmeter (IP Logged)
August 09, 2012 05:58PM

(tu)
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
MINDO (IP Logged)
September 05, 2012 07:55PM

Tokiu diskusiju yra jau milijonas visame pasaulyje. O tiesa kaip skendi po migla taip skendi..
As esu lygines waves TDM su native. Skirtumas toks ziaurus, kad jei esi mokejes $ uz native versija tai gali ka nors primusti netycia.
Galeciau per oxforda TDM praleisti faila, tik mano sistema biski nusimusus, reikia daug laiko persiinstaliuoti.. O laiko truksta.

MINDAUGAS
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
ramil (IP Logged)
September 05, 2012 10:18PM

Kelintu metu wavsus tikrinai? nes as waves tdm ir rtas esu naudojes daugybe kartu ir skirtumo isvis jokio nesu pastebjes, tas pats su oxfordu :)
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
MINDO (IP Logged)
September 06, 2012 06:40PM

zinok is senesniu.. gal kazkas 2.xxx ar 3.xx

MINDAUGAS
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
ramil (IP Logged)
September 06, 2012 07:20PM

tai tada skirtumas buvo juntamas, taciau dabar jo nelabai ir yra... Tada is esmes TDM veikdavo aukstesnej rezoliucijoj negu native..
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
Antanas1980 (IP Logged)
September 14, 2012 07:24PM

Ar Cubase, ar PT, ar Semplitude-visos programos geros jei dirbi su softu. Jei naudoji gelezi, PT nepakeiciama del naudojimo patogumo . Gelezinis midiverbas duoda i kaulus naujausiam Lexicon softui tik tai taip.Vat ir visi elementarus pliusai ir minusai.O kas negirdi skirtumo tai greiciausia turi vietoj ausu turi akis ir kaifuoja nuo graziu plagino spalvu ir patogaus naudojimo. Mano manymu tokiems reiktu persikvalifikuoti is garsistu,i dailininkus, ar interjero dizainerius. (:P) Neuzsigaukit, viskam ir visiems uzteks po saule vietos.



Edited 1 time(s). Last edit at 09/14/2012 07:25PM by Antanas1980.
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
ramil (IP Logged)
September 14, 2012 08:20PM

na del midi verbo labai stipriai suabejociau :)
Re: Kas turite Pro Tools'us su TDM versijos Oxford EQ?
pranza (IP Logged)
September 16, 2012 09:14PM

buvo nemaža diskusija apie tuos lexicono vst vs hardware, buvo netgi abu variantus turinčių komentarai. ir keista - buvo priešingai šnekančių. vieniem tas pats, kitiem visai ne, tretiem beveik...
aš tai žinau, kad mano nė vienas hardwarinis reverbas neskamba panašiai... o softwariniai turi daugiau polinkio skambėt panašiai ir blankokai (ne, pagarsinimas to neištaiso)... jie nesublizga mikse, taip pasakius... nors priklausomai nuo situacijos... kartais softwarinis reverbas labiau pasiteisina, nei natūralus, įrašytas nevykusiai

http://audiomastering.lt
Sorry, only registered users may post in this forum.