midiaudio logo

Klausimas dėl audio interfeiso tipo

jamleonid (IP Logged)
May 04, 2013 10:35AM

Sveiki visi! :)

Mąstau apie elektroninės (tiek klubinės, tiek ekspermentinės) muzikos kūrimą kompiuteriu Cubase 5 ir Ableton Live 9 programomis. Mane domina, kokio TIPO audio interfeisą pasirinkti, kad dirbant su VST instrumentais(NI, spectrasonics, Arturia, Vengeance) ir plugin'ais (Waves) interfeisas perimtų CPU darbą? (Kad galima būtų dirbti su senuku laptop'u Lenovo ThinkPad T61, Intel core 2 duo CPU 1,8 Mgh T 7100 2 MB Cache 800 Mhz, 4 GB Ram, 1 TB HDD, Win 7 ultimate 64 bit) Ši sistema, garso kortose, lyg ir vadinasi DSP processor...

Iš tikrųjų man labai įdomu, ar galima išsiversti su silpnesniu PC ir galinga garso korta, kuri perima procesoriaus darbą, garso apdorojimo srityje, ar vistiek reikia ir PC atitinkamai galingo ir pajėgios garso kortos?

Ar aš čia apie realius dalykus kalbu? Gal yra kitokių būdų šiai problemai išspręsti?

Esu naujokas, nepykit, jei klausimas yra banalus ir jau buvo užduotas kažkada, (naudodamasis search'u neradau) bet neturiu labai didelio biudžeto ir tai yra pakankamai didelė dilema.

Iš anksto dėkoju už pamąstymus.:)
Re: Klausimas dėl audio interfeiso tipo
Olegarich (IP Logged)
May 04, 2013 11:51AM

Kiek suprantu kad apdirbineti garsa pluginais tai vistiek reikia stipraus kompiuterio (procesoriaus ir Ram atminties).Ypac kai pluginai reikalauja vis daugiau resursu.
Re: Klausimas dėl audio interfeiso tipo
Dalius (IP Logged)
May 04, 2013 07:24PM

Joks dabartinis audio interfeisas neperima CPU resursų, reikalingų VST apdorojimui. Tie, kurie gali "perimti (AVID HDX serija, Universal Audio Quad ...) - tai tik jiems pluginai turi būti specialiai parašyti.
O jei, tarkime, turi norimą super-duper sintezą VSTi formate - tai tik CPU dėka jis ir gali "bėgti".

O interfeisą reikia rinktis pagal tokius kriterijus:
geležies bei draiverių patikimumas
gamintojo ir atstoovo, iš kurio perkama, noras (ir galimybės) duoti palaikymą produktui
ir toliau jau techninės detalės: kiek I/O, kokia sąsaja reikalina (PCI/PCIe/USB/Firewire ir ttt)

;)

Dalius
Re: Klausimas dėl audio interfeiso tipo
jamleonid (IP Logged)
May 05, 2013 12:06AM

Ačiū Olegarich ir Daliui už atsakymus į mano klausimus! :) Užvedėte ant teisingo kelio. :)
Re: Klausimas dėl audio interfeiso tipo
gnommusic (IP Logged)
May 05, 2013 09:08PM

Spėčiau, kad visas minimas softas - piratinis. Tokiu atveju, nepakenks patarimas vietoj Win7 susiinstaliuoti WinXP - kompas galėtų pavežti papildomą būrį plugin"ų.
Re: Klausimas dėl audio interfeiso tipo
pranza (IP Logged)
May 07, 2013 12:58AM

gali pirkt sonic core xite. kainuos daug, bet dsp galios turės kaip arklys, ir papildomų galimybių.

tiesa, su juo veikia tik vst sintezai / efektai sukurti būtent jam, bet vis tiek jei jau nukrausi visokius aidus, kompresijas, eq, tai jau bus didelis palengvėjimas kompo procui, kuriam galėsi užkabint mėgstamą vst, kurio nėra xite platformai.
Re: Klausimas dėl audio interfeiso tipo
ura (IP Logged)
May 07, 2013 08:36AM

Apibendrinant atsakymas toks: Sutaupyt čia nepavyks :)

----------------------
Have you ever heard?
http://www.startfm.lt/ https://www.facebook.com/media/set/?set=a.174641382578273.33558.100000972361855&type=1&l=0afdbcb510
Re: Klausimas dėl audio interfeiso tipo
jamleonid (IP Logged)
May 07, 2013 10:05AM

Aciu uz mintis gnommusic, pranza ir ura. Supratau:)
Sorry, only registered users may post in this forum.