midiaudio logo

Ko reikia svariam vokalui scenoje?

Robertas7 (IP Logged)
December 29, 2017 10:02PM

Sveiki visi.

Nesu profas, mazai nusimanau ir zinau, todel tikiuosi cia suzinot ir praplest savo "zinias"
Neseniai buvau kaimo kulturos namu koncerte. Koncertavo vietine grupe. Fonograma muzikine viskas valio. Bet vokalai... Galvojau ausu bugneliai neatlaikys. Jie naudojo paprasta maza mikseriuka. Jame dar buvo reverb efektu irtikriausiai tik aukstu ir zemu dazniu knobai,
midle range nerasta. Ar buna koncertams mikseriai su tarkim ir compresoriumi, reverb, delay, ar dar kokiais filtrais? kaip desseris ar limiteris?
Jei tokiu nera kaip viskas viename, gal galetumet kas nors patart ir parasyt kokios aparaturos reiketu isgaut tinkamesni vokala ant scenos?
Aciu uz tikiuosi busimus atsakymus



Edited 1 time(s). Last edit at 12/29/2017 10:05PM by Robertas7.
Re: Ko reikia svariam vokalui scenoje?
Silvestras (IP Logged)
December 30, 2017 12:38PM

Laba, pradžiau siūlyčiau tiek: 1 - http://blog.hardcore.lt/hafssol/Danute%20Vaitkiene%20-%20Muzikos%20teorijos%20pagrindai.pdf 2 - http://www.practical-music-production.com/mixing-board.html 3 - google.lt
Re: Ko reikia svariam vokalui scenoje?
ura (IP Logged)
January 02, 2018 02:08PM

Tai gal nuo mikrofonų pradėti reikia? O gal nuo vokalų :D

----------------------
Have you ever heard?
http://www.startfm.lt/ https://www.facebook.com/media/set/?set=a.174641382578273.33558.100000972361855&type=1&l=0afdbcb510
Re: Ko reikia svariam vokalui scenoje?
Robertas7 (IP Logged)
January 02, 2018 11:44PM

Tarkim, irasineju vokala namuose, nuendo ar cubase programoje, nesvarbu. bet apdorojant ji dedu eq, compresoriu beabejo daugiau ar maziau ir tt.. kad sustiprinciau vokala ir isskirciau ji is viso mikso, issvesciau i prieki.Vokalas poto skamba stipriau - padoriau. Scenoje dainavo 5 moteriskes, 5 mikrofonai, vienas paprastutis mikseris su eq. Ir buvo balaganas truputi (ne del vokaliniu nesugebejimu, mikrofonai taip pat nezaisliniai). eq is to mikserio sureguliuot buvo labai sunku kiekvienam vokalui atskirai,nes manau cia reiketu graphic equalizer.
Tarkim kiti zinomi atlikejai kai dainuoja, tai tas vokalas buna toks sodrus, toks sukompresintas ir issiskiriantis is visos muzikines fonogramos. nemoku issireikst tinkamai. Tai noreciau ir suzinot kokia aparatura butent vokalui reikalinga. Ar prie mikserio reikia jungti atskirai dar koki eksternal compresoiu su eq. Taip pat reverb, delay, kurie pagyvina viska. Ar visa tai galbut buna viename mikserije integruota.Tikiu kad buna ir tikriausiai kainuoja tikrai ne 100 euru. bet gal yra kokiu alternatyvu?
Re: Ko reikia svariam vokalui scenoje?
ura (IP Logged)
January 03, 2018 02:10PM

Esu garsines muzikantus kultūrnamiuose (nes šiaip nesu garsintojas), bet visur prasisukdavau su 3band eq (paprasti Soundcraft ar Yamaha pultai). Graphic eq live vokalams niekas nenaudoja (na gal kas ir naudoja:), nes dauguma mixeriu to neturi. Kompresoriai ir kiti priborai yra tik gero pagerinimui, o ne blogo pataisymui. Jei vokalai ir mikrofonai normalūs, tai bus arba kolonkės arba tarpinė tarp pulto ir kolonkių :D

----------------------
Have you ever heard?
http://www.startfm.lt/ https://www.facebook.com/media/set/?set=a.174641382578273.33558.100000972361855&type=1&l=0afdbcb510
Re: Ko reikia svariam vokalui scenoje?
Robertas7 (IP Logged)
January 03, 2018 10:19PM

AIsku, aciu. O jei paemus viska be ironijos, tarkim tarpine tarp pulto ir koloneliu gera, pultas, mixeris kuriuo reguliuoju vokalui tembrus juk turi role. pigus pultas tai ir asocijuojasi iskarto su prasta garso kokybe. As vis tikiuosi kad kas nors zino ir parasys, va , yras tokios firmos toks mixeris su kuriuo yra labai patogu irlengva sureguliuoti bet koki vokala kad visame mixe jis gerai skambetu. Jei atvirai, tai noriu padeti savo mamai. ji kulturos namu darbuotoja ir turi savo estradini kolektyva. As taip pat prie muzikos esu ir girdziu jei kas ne taip.Ne as buvau ta tarpine, bet bandziau pats pabandyt reguliuot, gelbet situacija. ne mano arkliukas,man nepavyko. nusprendziau kad prastas mixeris, nes ji isties pigus kaip velnias. o koloneles tikriausiai daug mas visos vienodos lietuvos kulturos namuose ir mokyklose.
Vienu zodziu, aciu uz atsakymus, nevarginsiu jusu daugiau (pokolkas) :-)
Re: Ko reikia svariam vokalui scenoje?
Mach (IP Logged)
March 21, 2018 11:30AM

Sveikas,
Nežinau ar tau dar aktuali ši tema, bandysiu kažką padėti jei išeis.
Pradžioje reikėtų išsiaiškinti kas per įranga ten stovi ? Kolonėlės, pultas, stiprintuvas (jei kolonėlės pasyvios), mikrofonai. Turi gi jie kažkokius pavadinimus. Minėjai kad vidurių nerasta, tai gal labai aukšti ir žemi užkelti tad ir viduriai santikinai dingsta.
Kaip jau vienas kolega pastebėjo, gyvam pasirodymui tikrai nereikia kažko labai brangaus ar ypatingo.
Paskutiniu metu vėl po truputį grįžtu prie įgarsinimo ir per rankas perėjo keletas skirtingų analoginių įrangos komplektų todėl jau galiu daryti minimalius apibendrinimus. Pradėjau turbūt kaip ir daugelis nuo mažo Behringer pulto bet jau po kelių mėnesių supratau kad nieko su juo nenuveiksiu nors daiktas su efektais, pirktas naujas. Po to buvo dar keletas ne pigiausių pultų (Phonic, Lem, Mackie) ir galų gale apsistojau ant Soundcraft EPM12. Nėra jis nei labai geras nei brangus bet šiai dienai man tai geriausia ką esu turėjęs, gyvam pasirodymui tikrai tinkamas daiktas.
Taip, pultai būna ir su visais probombasais (Efektai, komperesoriai). Šiai dienai tokius gamina net ir Behringeris, Phonic ir t.t. bet aš tokių nepirkčiau, kažkaip abejoju kad jie gali veikti normaliai. Jei jau pirkti tai kažką normalesnio, kad ir senutę naudotą Yamaha MG124 ir laikykis kuo toliau nuo visokių ten Ammoon, Alesis, HQ ir t.t.
Re: Ko reikia svariam vokalui scenoje?
Rimas2 (IP Logged)
February 20, 2019 11:27PM

Iš daugiametės darbo su garso įrašais patirties pasakysiu trumpai ir aiškiai:Jei nebus gero vokalo(stipraus,skaidraus ir aiškaus balso) jokia aparatūra ir efektai nepadės...
Sorry, only registered users may post in this forum.