midiaudio logo

Instrumentinio kabelio igis

k-hash (IP Logged)
September 02, 2012 11:46AM

Sveiki kolegos gitaristai ir ne tik,

Atsiprašau, jei tokia tema jau buvo - neradau. Norėčiau paklausti elektronščikų - kokio ilgio kabelynas dar telpa į sveiko proto ribas? Užsienio forumuose žmonės kalba, kad 6m jau yra ta riba, kai tone suckingas pradeda rimtai apeliuoti į garsą. Man iškilo klausimas - kaip sukabinti setup'ą. Aš naudoju 2*6m kabelio ir kokius 30 cm tarp pedaliukų. Perspektyvoje numatyti dar 2*6m setupo pajungimui į fx loop'ą (time based pedaliukams). Asmeniškai aš skirtumo tarp jungimo tiesiai į galvą per 6m kabelį ir 6m-pedalboardas-6m negirdžiu. Pasidalinkti savo patirtimi, papasakokite, kaip jungiate ar nejungiate :)
Re: Instrumentinio kabelio igis
laurynas.lt (IP Logged)
September 02, 2012 12:05PM

"Asmeniškai aš skirtumo tarp jungimo tiesiai į galvą per 6m kabelį ir 6m-pedalboardas-6m negirdžiu"

Tai kame bėda? :)
Re: Instrumentinio kabelio igis
Domantas (IP Logged)
September 02, 2012 12:36PM

Realiai daugiausiai įtakos turi kabelis iš gitaros į pirmą prietaisą (nes toliau iš karto signalas stiprinamas ir laido įtaka nyksta). Dar, jei gitaroj aktyvūs nuėmėjai, (mano nuomone) laido įtaka sumažėja, nes stipresnis gitaros signalas išeina (pasyvūs high output nuėmėjai nesiskaito, nes vistiek išlieka didelė gitaros išėjimo varža). Esu įsidėjęs į savo Jacksoną su kažkokiu ten SD high output nuėmėju preampą iš vieno tranzo (ką domina - ant J201 padarytas preampas iš trijų varžų ir dviejų kondikų). Gitara pagyvejo. Taip pat turiu pabrėžti, kad naudoju proel laidą 5m ilgio už 30 litų (ne pats geriausias variantas).
Re: Instrumentinio kabelio igis
k-hash (IP Logged)
September 02, 2012 01:03PM

laurynas.lt Wrote:
-------------------------------------------------------
> "Asmeniškai aš skirtumo tarp jungimo tiesiai į
> galvą per 6m kabelį ir 6m-pedalboardas-6m
> negirdžiu"
>
> Tai kame bėda? :)


Galvoje ir akyse :)


Domantas Wrote:
-------------------------------------------------------
> Realiai daugiausiai įtakos turi kabelis iš gitaros
> į pirmą prietaisą (nes toliau iš karto signalas
> stiprinamas ir laido įtaka nyksta).

Tiuneris, wahas ir boosteris - visi true bypass. Tad nemanau, kad vyksta kažkoks stiprinimas
Re: Instrumentinio kabelio igis
Domantas (IP Logged)
September 02, 2012 01:13PM

Tai jei visi pedalai ant bypass, kam jų iš viso reikia ? :D

Vistiek mintį supratai
Re: Instrumentinio kabelio igis
laurynas.lt (IP Logged)
September 02, 2012 01:36PM

k-hash, nesikurk sau problemų, jei rimtai negirdi skirtumo. Prirašys tau mokslininkai, nobelio meistrai kad turi girdėt ir tada pradėsi grot žvaigždžių metalo mediatoriais ir undinės plaukų stygomis. Šią pamoką kadaise išmokau savaip.
Re: Instrumentinio kabelio igis
kwlw (IP Logged)
September 02, 2012 02:08PM

laurynas.lt Wrote:
-------------------------------------------------------
> k-hash, nesikurk sau problemų, jei rimtai negirdi
> skirtumo. Prirašys tau mokslininkai, nobelio
> meistrai kad turi girdėt ir tada pradėsi grot
> žvaigždžių metalo mediatoriais ir undinės plaukų
> stygomis. Šią pamoką kadaise išmokau savaip.

Struchio poza nera produktyvi. Jei galva yra ant pechiu - ja geriau panaudoti, nei kishti i smeli. Aishku kam kaip patogiau. Be to einant labai savu keliu - gresia dvirachio ishradinejimas ir lipimas ant visiems zhinomu grebliu. Kur kas geriau common sense.

Jei zhiuret ish praktines puses - apie koki chia tone suckinga mes kalbam, jei tu groji live, ar repeticijoj (sprendzhiu ish kabeliu ilgiu). Zhmones ishvis bevieli perdavima naudoja ir nieko. Shitie dalykai aktualus tik irashams ir panashiom salygom, o ten gal ir trumpesnis laidas atsiras. Kabelio max ilgis - priklauso nuo jo kokybes. Jei paimsi kitaiska stebukla, tai ir nuo 1.5 metro bedu bus su garsu, jei normalu, profesionalu kabeli, zhiu ir 20 metru baisiai nepasijaus, ar bent jau bus geriau nei 1.5 metro kitaiskas. Jei ilgas laidas - zhiuret, kad butu kokybishkas, be defektu, neilauzhtas, neperspaustas, shvarus dzhekai. Ir vsio. Prastas kabelis - del savo talpos "vagia" aukshtus, kas dazhnai ishsisprendzhia tone rankeneles sukiojimu ant gitaros. Jei skirtuma visgi pavyktu ishgirsti, ir tone rankenele nepadeda - tai minetas "aktyvizavimas" su j201 tranzu (Till preamp) yra labai geras daiktas dirbant su ilgais kabeliais. Ash tai pasidares ji dezhuteje, kuri kabo ant laido. Tikrai eliminuoja kabelio itaka. Ishbandyta tukstanciu lituotoju.

Sau

If you scratch surface of any skill - you will find thousands of hours developing it
Re: Instrumentinio kabelio igis
k-hash (IP Logged)
September 02, 2012 07:28PM

kwlw Wrote:
-------------------------------------------------------

> Struchio poza nera produktyvi. Jei galva yra ant
> pechiu - ja geriau panaudoti, nei kishti i smeli.
> Aishku kam kaip patogiau. Be to einant labai savu
> keliu - gresia dvirachio ishradinejimas ir lipimas
> ant visiems zhinomu grebliu. Kur kas geriau common
> sense.
>
> Jei zhiuret ish praktines puses - apie koki chia
> tone suckinga mes kalbam, jei tu groji live, ar
> repeticijoj (sprendzhiu ish kabeliu ilgiu).
> Zhmones ishvis bevieli perdavima naudoja ir nieko.
> Shitie dalykai aktualus tik irashams ir panashiom
> salygom, o ten gal ir trumpesnis laidas atsiras.
> Kabelio max ilgis - priklauso nuo jo kokybes. Jei
> paimsi kitaiska stebukla, tai ir nuo 1.5 metro
> bedu bus su garsu, jei normalu, profesionalu
> kabeli, zhiu ir 20 metru baisiai nepasijaus, ar
> bent jau bus geriau nei 1.5 metro kitaiskas. Jei
> ilgas laidas - zhiuret, kad butu kokybishkas, be
> defektu, neilauzhtas, neperspaustas, shvarus
> dzhekai. Ir vsio. Prastas kabelis - del savo
> talpos "vagia" aukshtus, kas dazhnai
> ishsisprendzhia tone rankeneles sukiojimu ant
> gitaros. Jei skirtuma visgi pavyktu ishgirsti, ir
> tone rankenele nepadeda - tai minetas
> "aktyvizavimas" su j201 tranzu (Till preamp) yra
> labai geras daiktas dirbant su ilgais kabeliais.
> Ash tai pasidares ji dezhuteje, kuri kabo ant
> laido. Tikrai eliminuoja kabelio itaka. Ishbandyta
> tukstanciu lituotoju.
>
> Sau

Ačiū už informatyvų atsakymą ;)
Re: Instrumentinio kabelio igis
laurynas.lt (IP Logged)
September 02, 2012 07:44PM

kwlw groja oscilografais.
Re: Instrumentinio kabelio igis
kwlw (IP Logged)
September 02, 2012 08:06PM

Siaip tai, groju akustishkai su elektrine gitara. Jau ilgokai beje :). Batsiuvys tiesiog privalo buti be batu >:D<.

Sau
Re: Instrumentinio kabelio igis
laurynas.lt (IP Logged)
September 02, 2012 08:35PM

:)-D
Re: Instrumentinio kabelio igis
niekogero (IP Logged)
September 02, 2012 10:02PM

Ale ir grybaujam, chebra... :)

Neimant krastutinumu, t.y. kitaisku kabeliu po lita pem uz kilometra, kur ir 1cm ilgis nepades, tai manau kad galima viska daug paprasciau ir akivaizdziai isspresti, kur jau gincytis nebebus apie ka.

Susirandi savo kabelio talpa ir varza, imi popieriaus lapa, piestuka ir uzsiimineji matematika:
[img]http://upload.wikimedia.org/math/7/e/3/7e3a67cae3881e5db385ff32801cb763.png[/img]

Del pacios idejos maziau tiket skiedalais ir stebuklingais kabeliais laurynas.lt labai pritariu, nu bet kai kalba apie 6m kabeli eina (arba dar geriau - kwlw 20m kuris "baisiai nepasijaus"), tai chebra truputi ausis placiau praverkit, nebent jau klausa pragrota tiek, kar virs 8KHz nieko nebegirdit. :)
Is praktikos (ir matematikos) sakyciau, kad protinga neperlipti 4-5 metru ilgio, jei tai nera kabelis uz 150-200 Lt, kurio talpa metrui 20-30% mazesne (atitinkamai ir laidas ilgesnis buti gali) uz koki nors biudzetini Proel, kuris savo darba puikiai atlieka. Ir siaip grojant ar testuojant vienam paciam - nepasijus, bet galima akivaizdziai skirtuma pajusti grojant su kazkuo, kai yra kazkoks atskaitos taskas ausiai. Man pvz. aiskiai skirtumas girdisi santykyje su aukstai skambanciom bugnininko lekstem.

Taip pat jei visi pedalai true bypass - svarbi kabelio ilgio suma iki/uz, nes tuomet tuo momentu kai joks pedalas neijungtas ir turi 6 metrus ar daugiau - aukstus daznius gali akivaizdziai kirpti.

Cheers :)-D
Re: Instrumentinio kabelio igis
k-hash (IP Logged)
September 02, 2012 10:25PM

Dabar mane akmenim užmėtysit, bet palyginai, lėkštes ir gitarinį aparatą. Gitarai iki 5-8kHZ maksimumas, nemėgstu kai kapojant ritmą zyzimai girdisi - dėl to gal ir negirdžiu skirtumo.

Beje, džekai neutrik, kabeliai klotz - modelio neatsiminsiu.
Re: Instrumentinio kabelio igis
stratlt (IP Logged)
September 03, 2012 12:21AM

Tik info - elementarūs standartiniai, ne hi end Fender instrumentiniai kabeliai paprastai buna iki 5,5 metro

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Instrumentinio kabelio igis
kwlw (IP Logged)
September 03, 2012 08:38AM

niekogero Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ale ir grybaujam, chebra... :)

> Susirandi savo kabelio talpa ir varza, imi
> popieriaus lapa, piestuka ir uzsiimineji
> matematika:
> [img]http://upload.wikimedia.org/math/7/e/3/7e3a67cae3881e5db385ff32801cb763.png[/img]

Nu ir pamegink uzhsiimti. Mano visur naudojamo kabelio [url=http://www.morsound.ro/GY107.pdf]Klotz La Grange[/url] - talpa 67-70 pF/m, varzha 85 Ohm/km (0.085Ohm/m). Kabelis ne stebuklas, bet normalus. Kazkaip sita tavo duota filtro formule - duoda shimtu megahercu eiles virshutini dazhni, tiek su 6m tiek su 20...
[IMG]http://i142.photobucket.com/albums/r118/kwlw/kabeliai.jpg[/IMG]

Tai kaip ten su ta matematika? Sakychiau prie didesniu ilgiu kur kas idomiau kabelio mikrofoninis efektas, jo veikla kaip antena/triukshmo shaltinis, varzha ir pan.

Beje, ash nesakiau, kad nesigirdi. Studijos salygom, arba super ishlavinta klausa - manau gali po tam tikru treniruochiu pasakyti ir koks lydmetalis naudotas, ar auksuotas dzhekas+lizdas ar ne. Nekurie zhmogai yra ishties itin jautrus. Kitas klausimas per konca/repeticija kai "blogai girdzhiu save, bishki pasigarsinsiu" tie niuansai yra girdimi...

Sau



Edited 4 time(s). Last edit at 09/03/2012 09:23AM by kwlw.
Re: Instrumentinio kabelio igis
niekogero (IP Logged)
September 03, 2012 09:23AM

kwlw, o kas itrauks i skaiciavimus nuemejo isejimo varza, potenciometrus? As jei ka tai be abejo kalbu apie pasyvius nuemejus.

La Grange situo klausimu jau taip sakykim _pazenges_, nes kiek menu visokie Proel ir pan. turi apie 120 pF/m ir 0.20 Ohm/m.

Galu gale tiesiog del smalsumo kwlw, kaip techniskai isprususiam, rekomenduoju paimt 10-20 metru ilgio kabeli ir padaryti akla A/B testa. Bent jau mane rezultatas nustebino, nors irgi anksciau gan skeptiskai ziurejau i tokius dalykus... :)

Beje, k-hash, jei paimtu kas nors ir uzdetu tau filtra ant 5-8KHz, tai ta pacia sekunde pradetum keiktis, rimtai. :) O tie "zyzimai" tai paprastai buna neprotingo tranzinio draivo artifaktai, na bet nenukrypkim nuo temos geriau.
Re: Instrumentinio kabelio igis
kwlw (IP Logged)
September 03, 2012 10:55AM

niekogero Wrote:
-------------------------------------------------------
> kwlw, o kas itrauks i skaiciavimus nuemejo isejimo
> varza, potenciometrus? As jei ka tai be abejo
> kalbu apie pasyvius nuemejus.

Na, tu pats idejai formule (:P). Kuo toliau i radioelektronika - tuo baisesnes formules, daugiau kintamuju. Manau plestis shita tema neverta. Nesu ash matematikos fanas, bei IMHO forumas chia ne tas.

> La Grange situo klausimu jau taip sakykim
> _pazenges_, nes kiek menu visokie Proel ir pan.
> turi apie 120 pF/m ir 0.20 Ohm/m.

Na taip, uzhtai jis man ir patinka. Bet tai nera kazkoks super puper laidas, nueini i MidiAudio ir tau atvynioja kiek reikia metru. Gali ir galus uzhlituot. Nebe uzh kapeikas, bet ir dar ne Mogami ir pan. rimti reikalai.

> Galu gale tiesiog del smalsumo kwlw, kaip
> techniskai isprususiam, rekomenduoju paimt 10-20
> metru ilgio kabeli ir padaryti akla A/B testa.
> Bent jau mane rezultatas nustebino, nors irgi
> anksciau gan skeptiskai ziurejau i tokius
> dalykus... :)

Na testa ash dariau ir ne karta. Skirtumas yra, del shito visi sutinka. Klausimas del uzhchiuopimo/pajutimo/svarbos. Ilginant kabeli - daugeja 'vatos'. Kas nesupranta, kas tai yra - pasiimkit puru vatos gabaliuka ir isikishkit i ausi (redakcija neatsako uzh idijotus, kurie toki veiksma darydami gali nusizhudyti ar susizhaloti - buvot ispeti!). Viskas kaip girdesis panashiai, bet kazko bishki truks. Vat taip ir tone suckingas girdisi. Bet ash toliau laikausi savo nuomones, kad kai shalia smaugia bugnioras - kazhin kas ten girdisi ish tu niuansu :). Tu, kai zhinai kur klausyti, su atraminiu lekschiu garsu - gal ir girdi. Be to turi buti atitinkami gitara, stiprintuvas, garsiakalbis.

Ish mano neilgo patirties kaip "scenos technikas", tai kabeliams pas muzikantus yra nesaldu gyventi. Jie yra - tampomi (uzh ju nevaikishkai kliunant), ant ju laipiojama ir ne po viena karta, uzhspaudzhiami, uzhlauzhiami su iranga ir pan. Kiekviena karta taip nutikus, kabelio charakteristikos prasteja. T.y. kabelis devisi, kaip stygos. Varzha gal ir nekinta, bet ekrano kokybe, bei talpumas gali pablogeti eile - atitinkamai ir burzgimo, bei "vatos" kiekis.

O kur dar dzhekai ir ju lizdai, lydvietes. Kuris chia valo dzheko lizdus pedaluose? O siekiant audiofiliniu nesamoniu lygio - reiktu ta daryti. Kartais atsidares ampa ar pedala - randi neaishku koki meshla ant kontaktu (susikaupusi per 10 metu) :).

Reziumuojant, ir perfrazuojant toki viena viekeja - reikia klausytis, klausytis ir dar karta klausytis. O tada jau keist, arba nekeist laida.

> Beje, k-hash, jei paimtu kas nors ir uzdetu tau
> filtra ant 5-8KHz, tai ta pacia sekunde pradetum
> keiktis, rimtai. :) O tie "zyzimai" tai paprastai
> buna neprotingo tranzinio draivo artifaktai, na
> bet nenukrypkim nuo temos geriau.

Jo, siulau dazhniu, harmoniku ir visu kitu amzhinu reikalu tema - palikti shone.

Sau

If you scratch surface of any skill - you will find thousands of hours developing it



Edited 1 time(s). Last edit at 09/03/2012 11:00AM by kwlw.
Re: Instrumentinio kabelio igis
albertas (IP Logged)
September 03, 2012 01:01PM

kwlw, man patinka tavo signature: daug zinosi - nepagrosi! Turi normalia gitara, stiprintuva pagal skoni, "shlanga" - ir grok! Tokius dalykus, kaip kabeliai reiktu palikti tuos kabelius gaminanchiu/projektuojanchiu inzinieriu galvos skausmui IMHO. Taip, skirtumas tarp 17 lt ir 50-70 lt kainuojanchiu vienodo ilgio kabeliu jauchiasi ir be bugnu lekshchiu "fono", bet toliau... Bent jau live koncerte mano ausims praktines reikshmes neturi, o irashams kabeli po 1000 baksu uz metra galima ir ishsinuomot.

Chia man vienas bande aishkinti, kokio velnio man pirkti originalius CD, jeigu pilnas internetas mp3, i grotuveli prisikraunu ir einu patenkintas. Taip, sakau, jeigu perki CD tik todel, kad "Bomboj" tau pasake, kad tai yra kruta, tai taip, kazin, ar verta, bet jeigu skirtuma jauti, tavo sprendimas: tas skirtumas vertas kainos skirtumo, ar ne :)

Be abejones, reikia gerbti save, grupes draugus ir galu gale klausytojus, bet kepure prishikt duodu, grojant gyvai nei vienas ish ju neishgirs skirtumo tarp 5 m klotz ir 3 m mogami!

________________________________________________________
Ignoruoju postus, kur i mane kreipiamasi daugiskaita (tame tarpe ir PM)



Edited 1 time(s). Last edit at 09/03/2012 01:02PM by albertas.
Re: Instrumentinio kabelio igis
jumbo (IP Logged)
September 03, 2012 07:20PM

Dažnai žmonės labai klaidingai įsivaizduoja, kad jei kabelis ar gitara neatkuria, nesukuria aukštų dažnių, tai juos galima kompensuoti su stiprintuvo EQ. Tai labai skirtingi dalykai. Aš esu neviltyje su savo nauju pedalboardu, nes dvigubai prailgėjęs kabelis man "paskandino" visus aukštus dažnius. Abu kabeliai aukšto lygio, visi pedalai true bypass.

_____________________
Giedrius Balčiūnas
Midiaudio Ltd.
jumbo@midiaudio.com
[img]http://giovannimusic.ca/giovanni_store/images/guitars_acoustic/logo_charvel.jpg[/img]



Edited 1 time(s). Last edit at 09/03/2012 07:20PM by jumbo.
Re: Instrumentinio kabelio igis
kwlw (IP Logged)
September 03, 2012 08:55PM

jumbo Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dažnai žmonės labai klaidingai įsivaizduoja, kad
> jei kabelis ar gitara neatkuria, nesukuria aukštų
> dažnių, tai juos galima kompensuoti su stiprintuvo
> EQ. Tai labai skirtingi dalykai.

Kaip galima kompensuoti tai ko nera? Kompensuot galima pachioje gitaroje, t.y. priesh stiprintuva ir tai tik kazkiek. Kai "vata" atsiranda, kas nufiltruota yra nufiltruota. Nebent su kokiu softu dakurt isheitu pagal prociku analogija.

Sau

If you scratch surface of any skill - you will find thousands of hours developing it
Re: Instrumentinio kabelio igis
niekogero (IP Logged)
September 03, 2012 09:05PM

jumbo, o apytiksliai koks ilgis gaunasi? Ir kokie pedalai yra? Smalsu tiesiog. :)
Buferio jokio pradzioj pedalu grandines nebandai statyt?
Re: Instrumentinio kabelio igis
stratlt (IP Logged)
September 03, 2012 10:08PM

Visa si diskusija yra idiotizmas, o visokie buferiai debilizmas. Fizikai - ginkites disertacijas, technikai - lituokite, o muzikantai kurkite ir grokite. That's all.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Instrumentinio kabelio igis
niekogero (IP Logged)
September 03, 2012 11:00PM

stratlt Wrote:
-------------------------------------------------------
> Visa si diskusija yra idiotizmas, o visokie
> buferiai debilizmas. Fizikai - ginkites
> disertacijas, technikai - lituokite, o muzikantai
> kurkite ir grokite. That's all.

Visi turi savo pomegiu ar siaip sriciu kuriomis domisi laisvu laiku, o jei pasaulis pasibaigia ties vienu uzsiemimu, tai uzjausti belieka. 8-) Todel tokius komentarus is savo varpines galiu ivertinti tik kaip vaikiska sarkazma vien del to, kad kitas kazka zino, ko nezino tamsta gerbiamas. :)
Re: Instrumentinio kabelio igis
jumbo (IP Logged)
September 03, 2012 11:21PM

niekogero Wrote:
-------------------------------------------------------
> jumbo, o apytiksliai koks ilgis gaunasi? Ir kokie
> pedalai yra? Smalsu tiesiog. :)
> Buferio jokio pradzioj pedalu grandines nebandai
> statyt?


Tiksliai sumoje gaunasi 10 metrų Klotz "La grange" (AC-110) kabelio. Vox V875, TC polytune, mano custom order Pealight boosteris, Akai delay.

_____________________
Giedrius Balčiūnas
Midiaudio Ltd.
jumbo@midiaudio.com
[img]http://giovannimusic.ca/giovanni_store/images/guitars_acoustic/logo_charvel.jpg[/img]
Re: Instrumentinio kabelio igis
stratlt (IP Logged)
September 03, 2012 11:29PM

niekogero Wrote:
-------------------------------------------------------
> stratlt Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Visa si diskusija yra idiotizmas, o visokie
> > buferiai debilizmas. Fizikai - ginkites
> > disertacijas, technikai - lituokite, o
> muzikantai
> > kurkite ir grokite. That's all.
>
> Visi turi savo pomegiu ar siaip sriciu kuriomis
> domisi laisvu laiku, o jei pasaulis pasibaigia
> ties vienu uzsiemimu, tai uzjausti belieka. 8-)
> Todel tokius komentarus is savo varpines galiu
> ivertinti tik kaip vaikiska sarkazma vien del to,
> kad kitas kazka zino, ko nezino tamsta gerbiamas.
> :)

Ar pats tamsta tikrai žinai ko aš nežinau? Ar pasislėpes už ekrano bandai pasirodyti labai protingas? Iš tikro žinai ką aš savo postu norėjau pasakyti? Pažysti mane asmeniškai ir stovi su lempa prie mano lovos sekdamas mano pomėgius? Gaila tokių kompleksuotų žmonių kaip tamsta kurie pasitaikius progai bando suvedinėti sąskaitas tokiu būdu..

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Instrumentinio kabelio igis
niekogero (IP Logged)
September 04, 2012 10:21AM

Nei as saskaitas kazkokias suvedineju, nei ka pikto dusioj laikau. Tiesiog nesuprantu, kam reikia klijuot "idijotizmo" etikete ant diskusijos ir visus pravarinet i salis kai kazkas bando spresti vienokia ar kitokia problema tiesiogiai susijusia tiek su forumu, tiek su bendruomene.
Trumpai tariant tokios replikos tiesig nemaloniai nuteikia ir kita karta ne vienam gali tiesiog dingti noras kazkokia diskusija uzvedinet vien zinant, kad po to tokiu repliku susilauks :)
Re: Instrumentinio kabelio igis
[kustas] (IP Logged)
September 04, 2012 11:22AM

Mane biski kita vieta domina :)

Irasinejant dazniausiai kabineta uzdarau i "vokaline", o galva prie svaes pasistatau - nes dazniausia rasau vienas - tai labai patogu. Tai tokiu atveju jungiu galva i kabineta per ~5 metru tamstoj pardavinejam gitarini kabeli (tas kur su neutrikais). Gitara i galva - per toki pat ~3 metru.

Ka apie sita setup'a gali technikai pasakyt..? Ir prie to pacio - paaiskinkit, kuo gitarinis kabelis skiriasi nuo kabelio, kurio reikia jungt galva i kabineta.
______________________

Any Ideas are Welcome
Re: Instrumentinio kabelio igis
niekogero (IP Logged)
September 04, 2012 11:52AM

Visu pirma gitarinis kabelis yra koaksialinis, t.y. laidas viduje ir ekranas isoreje, o laidas tarp kabineto ir galvos - tiesiog du laidai. Ir tie du laidai yra gerokai storesni, rekomenduojama bent jau 16-18awg (pastebejimas - kuo skaicius mazesnis, tuo kabelis storesnis). Atitinkamai storesnio laido mazesne varza. Paimant krastutini varianta - t.y. visai plonu laidu sujungus kabineta su galinga galva, tas laidas tiesiog sudegtu, ko pasekoje gali sudegti pvz. galvos isejimo transformatorius. Tai is analogijos galima spresti ir apie gitarinio kabelio naudojima sitam reikalui.. Trumpai tariant - rizikuoji galva. :)
Re: Instrumentinio kabelio igis
kwlw (IP Logged)
September 04, 2012 12:25PM

[kustas] Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ka apie sita setup'a gali technikai pasakyt..?

Niekogero viska puikiai paaishkino, tik nepaaishkino to, kaip keichiasi garsas. Jei groji tyliai, tai kai galva su cab'u sujungta per gitarini kabeli - praktishkai niekas nesikeichia. Bet grojant garsiau - atsiranda problemos su zhemu dazhniu atkurimu. Grubiai tariant, kuo garsiau ir kuo zhemesnis dazhnis - tuo daugiau elektros reikia "prapumpuot" per laida :). O plonu laidu neprateka. Del to zhemi dazhniai gali pasijausti "ishskyde", "plokshti" ir kiti muzikantishki epitetai. Energija, kuri skirta garsiakalbiui tampyti - be jokio reikalo - eina laido shildymui. Kuo galingesne galva ir kuo garsiau grojama - tuo tai aktualiau. Jei 50W galva atsukama >80% garso, ir grojama su dropu, tai vienareikshmishkai jau reikia specializuoto laido, o ne gitarinio kuris skirtas perduot silpniems signalinams.

Jei bruzhinsi be perstojo ant 100W su gitariniu laidu, tai ishties, laidas gali tiek ikaisti, kad atsilituos nuo dzheko ir tada baj baj ishejimo trafui :). Bet chia jau turbut reikia labai labai pasistengt.

Zhdzhiu grojant su >50W galvom reiktu visgi turet laida sujungimui tarp galvos ir cabo. Zhvaigzhdzhiu metalo nereikia, bet reikia, kad vario butu. Pasiemi magneta ir eini pirkt :). Magnetas tam, kad neuzhsiraut ant grynaveislio kitajaus. Koloneliu kabelio magnetas traukti NETURI :).

Sau

If you scratch surface of any skill - you will find thousands of hours developing it
Re: Instrumentinio kabelio igis
stratlt (IP Logged)
September 04, 2012 01:15PM

niekogero Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nei as saskaitas kazkokias suvedineju, nei ka
> pikto dusioj laikau. Tiesiog nesuprantu, kam
> reikia klijuot "idijotizmo" etikete ant diskusijos
> ir visus pravarinet i salis kai kazkas bando
> spresti vienokia ar kitokia problema tiesiogiai
> susijusia tiek su forumu, tiek su bendruomene.
> Trumpai tariant tokios replikos tiesig nemaloniai
> nuteikia ir kita karta ne vienam gali tiesiog
> dingti noras kazkokia diskusija uzvedinet vien
> zinant, kad po to tokiu repliku susilauks :)


Gerbiamasai,
Aš tik norėjau pasakyti kad geriausia visi užsiimtuo tuo ką sugeba geriausia - vieni groja, kitei rašo disertacijas smiling smiley Thats all. Nes pas mus lietuvoje priimta daryti viską bet nieko gerai iki galo. Čia tik mano nuomonė ir aš nesakau kad niekas negali užsiiminėti tuo kas jam patinka. Ar šioje temoje egzistuoja tik viena nuomonė? smiling smiley Ir dėl to reikia mane asmeniškai įžeidinėti nepriklausomai aš esu forumo adminas ar paprastas lankytojas? Niekas į šalis NIEKO nepavarinėjo. Ne mano galios. Kaip matai žmonės diskutuoja toliau. Pasakiau savo nuomone kaip Lietuvos respublikos pilietis turėdamas tam konstitucinę teisę. Diskutuokite apie ką norite, bet matyt tai pirmas forumas LT kur adminas neturi teises pasakyti savo nuomone. Klausimas ar forume nėra per daug laisvės?

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Sorry, only registered users may post in this forum.