midiaudio logo

Ukulele

Pikas (IP Logged)
December 12, 2014 07:01PM

Sveiki, seniau norejau tureti kazka is styginiu instrumentu (gitara ar pan.) bet vis kas kiek laiko atgraso mintys jog laiko mokintis neitin yra, o ir finansai nedideli... bet norisi kokio instrumento kad esant laisvai akimirkai bent truputi pabrazdint stygas galeciau :) ir kompaktiskas butu gabenti :) Tai aptikau toki man labai patinkanti instrumenta Ukulele :) Maza, kaina nesikandzioja (berods radau uz 70lt tam paciam midiaudio kainyne? jeigu nemaisau). Be to as esu kairiarankis! :/ Vienas is didesniu man iskilusiu klausimu - kiek yra teke anksciau dometis gitaromis tai kaikurie zmones persikelia stygas atvirkstine tvarka ir persivercia instrumentas kaip tik kairiarankiui :) Ar tai imanoma ukulelei? Nieks labai del to neissibalansuoja ir nesuprasteja?
Soprano ukulele kompaktiska - maza, turi 4 stygas ir ne tiek jau daug segmentu (jei neklystu?) tai mano manymu lengvesnis instrumentas mokymuisi? Ar as klystu?
As kaip matematikas pamastes visad primetu kad mazai segmentu ir 4 stygos yra maziau variaciju o tai ir lengviau ismokti. Dar kuom man patinka tai kad tai yra neiprastas instrumentas (tikrai ne toks daznais kaip gitara kuri placiai paplitusi) su egzotisku garsu (primenanciu Havaju muzika ir pan.) Gal as kazka praleidau ir tam yra geresne alternatyva? 8-)



Edited 1 time(s). Last edit at 12/12/2014 07:02PM by Pikas.
Re: Ukulele
stratlt (IP Logged)
December 12, 2014 09:35PM

Pikas Wrote:
-------------------------------------------------------
> Sveiki, seniau norejau tureti kazka is styginiu
> instrumentu (gitara ar pan.) bet vis kas kiek
> laiko atgraso mintys jog laiko mokintis neitin
> yra, o ir finansai nedideli... bet norisi kokio
> instrumento kad esant laisvai akimirkai bent
> truputi pabrazdint stygas galeciau :) ir
> kompaktiskas butu gabenti :) Tai aptikau toki man
> labai patinkanti instrumenta Ukulele :) Maza,
> kaina nesikandzioja (berods radau uz 70lt tam
> paciam midiaudio kainyne? jeigu nemaisau). Be to
> as esu kairiarankis! :/ Vienas is didesniu man
> iskilusiu klausimu - kiek yra teke anksciau
> dometis gitaromis tai kaikurie zmones persikelia
> stygas atvirkstine tvarka ir persivercia
> instrumentas kaip tik kairiarankiui :) Ar tai
> imanoma ukulelei? Nieks labai del to
> neissibalansuoja ir nesuprasteja?
> Soprano ukulele kompaktiska - maza, turi 4 stygas
> ir ne tiek jau daug segmentu (jei neklystu?) tai
> mano manymu lengvesnis instrumentas mokymuisi? Ar
> as klystu?
> As kaip matematikas pamastes visad primetu kad
> mazai segmentu ir 4 stygos yra maziau variaciju o
> tai ir lengviau ismokti. Dar kuom man patinka tai
> kad tai yra neiprastas instrumentas (tikrai ne
> toks daznais kaip gitara kuri placiai paplitusi)
> su egzotisku garsu (primenanciu Havaju muzika ir
> pan.) Gal as kazka praleidau ir tam yra geresne
> alternatyva? 8-)

Gerbiamas kairiaranki bičiuli, užduokite sau klausimą - kodėl neegzistuoja kairiarankių klasikinių instrumentų - smuikų, violončelių, net klasikinių gitarų? Todėl kad tokios tradicijos. Bet tuo pat metu iš daugybės virtuozų ženklus kiekis yra kairiarankių? Todėl ka kairė ranka yra labai svarbi, gal net svarbesnė natų išgavimui bei technikai. Tik tiek kad instrumento valdymas ir smegenys susiję daugiau su dešine puse. Iš to sekanti išvada - pradėti groti ir įvaldyti muzikinį mąstymą kairiarankiams su normaliais instrumentais yra sunkiau. Bet kai prasilauži- viskas tampa lengviau nei dešniarankiams. Todėl mano pasiūlymas - pradėk groti kaip dešniarankis. Turėk kantrybės- ir pasieksi daugiau nei eilinis dešniarankis.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Ukulele
Pikas (IP Logged)
December 12, 2014 10:30PM

Gerbiamas stratlt, kadangi esu kairiarankis tai numanoma jog naudojuosi daugiau kaire ranka ir ji man labiau naudojama darbe ir ne tik... Bet kadangi darbe ir ne tik buvau susizeides ta kaire ranka ir kiek megines buvau tai negaliu nei gitaros grifo normaliai apimt nei normaliai greitai bei tiksliai su jos pirstais uzspaudineti stygu, tiek pasamoningai tiek ir fiziskai man toks budas kelia diskomforta... Ar tureciau grodamas gitara jaustis taip lyg mano kaire plastaka butu pastoviai pervazinejama sunkiasvoriu volu? Ar geriau mokinciausi groti is youtube ir kitu internetiniu tutorialu pasistates veidrodi (veidrodinis atspindys)? As rinkciausi antraji varianta... Perkuosi ne sadomazo komplekta jog jusciau diskomforta, o visgi muzikos instrumenta savo poilsiui bei komfortiskam laisvalaikio praleidimui... Klausimai lieka tie patys ir aktualus... Be to yra ir kairiarankiu virtuozu grojanciu kaire ranka taip pat sekmingai ir netgi tuom issiskirianciu is kitu kairiarankiu virtuozu kurie nusileido sistemai buti desinerankiais - nes tai lengviau, suprantamiau ir paprasciau juos supantiems, bet ne ju pasamonei ir kunui, kitaip prisitaikeliai prie esamos situacijos...



Edited 1 time(s). Last edit at 12/12/2014 10:34PM by Pikas.
Re: Ukulele
stratlt (IP Logged)
December 12, 2014 10:59PM

Pikas Wrote:
-------------------------------------------------------
> Gerbiamas stratlt, kadangi esu kairiarankis tai
> numanoma jog naudojuosi daugiau kaire ranka ir ji
> man labiau naudojama darbe ir ne tik... Bet
> kadangi darbe ir ne tik buvau susizeides ta kaire
> ranka ir kiek megines buvau tai negaliu nei
> gitaros grifo normaliai apimt nei normaliai
> greitai bei tiksliai su jos pirstais uzspaudineti
> stygu, tiek pasamoningai tiek ir fiziskai man toks
> budas kelia diskomforta... Ar tureciau grodamas
> gitara jaustis taip lyg mano kaire plastaka butu
> pastoviai pervazinejama sunkiasvoriu volu? Ar
> geriau mokinciausi groti is youtube ir kitu
> internetiniu tutorialu pasistates veidrodi
> (veidrodinis atspindys)? As rinkciausi antraji
> varianta... Perkuosi ne sadomazo komplekta jog
> jusciau diskomforta, o visgi muzikos instrumenta
> savo poilsiui bei komfortiskam laisvalaikio
> praleidimui... Klausimai lieka tie patys ir
> aktualus... Be to yra ir kairiarankiu virtuozu
> grojanciu kaire ranka taip pat sekmingai ir netgi
> tuom issiskirianciu is kitu kairiarankiu virtuozu
> kurie nusileido sistemai buti desinerankiais - nes
> tai lengviau, suprantamiau ir paprasciau juos
> supantiems, bet ne ju pasamonei ir kunui, kitaip
> prisitaikeliai prie esamos situacijos...

Kolega, aš dešniarankis ir po traumos sunkiai jaučiu dešinės rankos tris pirštus. Tai man nesukliudė sunkiai, bet vis tik baigti J. Gruodžio konservatoriją. Gal vis tik nedarome iš to problemų?
Nors jūs turite pasirinkimą didesnį. Neturime kairiarankių ukulėlių, bet bet koks normalesnis meistras galėtų perdaryti.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Ukulele
Pikas (IP Logged)
December 13, 2014 12:43AM

Gaila, gaila... As maistininkas is prigimties mane dar ir tai laiko :/ Tiesiog nenoriu elgtis kaip dauguma pataria, o eiti savo pasirinktu keliu... Na as gi nekaltas, kad kurejas sukure mane kairiaranki... Skaitinejau internete daug atsiliepimu, kone visi jie anglu kalba, nes Lietuvoje didesnis nusistovejas poziuris ir nedidele "rinka" kaip pavadinciau... Ten zmones ragina rinktis tai kas tau paciam malonu, o ne tai kas nepatiks ir po savaites mesi visa tai nes tiesiog "pjausi" savo isitikinimus, pasamone ir kartais net komfortabiluma... Ir kiek pastebejau daznas atvejis is tos daugumos kairiarankiu grojanciu kaip desiniarankiai issakomas jausmas, tiksliau neduodantis ramybes klausimas sau - "O gal skambindamas kaire ranka grociau geriau?" Nesvarbu 1% ar visais keliais kartais geriau nei groju desine... Na jei mokaisi desine, tai nesimokinsi visko ir kaire (po to visvien pasirinksi viena is budu-ranku skambinimo ir gailesies ismesto laiko mokant kita ranka)... Kazkur ir skaites esu jog tik atejus i parduotuve ir galint paimt ar siaip pas ka paemus i rankas gitara - pirmas paemimas (kaip paimsi gitara kairiarankio ar desinerankio stilium) nusako tavo stipriaja puse ir geriau to "nepjauti" nes kas kiek laiko kils klausimai gal geriau taip butu buve kaip norejau, o jeigu butu, ir panasiai... Nuo asmenybes priklauso, o kadangi as mastytojas, teoretikas ir siaip filosofas, tai man tikrai ramybes neduos, kvailas mastymas bet... :/

Klausimas buvo ne tai kad meistras padarytu... Bet ar paciam imanoma persidaryti gamykliskai pagaminta desineranke ukulele i kaireranke? Viskas lyg ir aisku tik vienoje vietoje problema galima - tai ramstukas, jei jis issiima tai viskas tvarkoje apsukus ji ir pakeitus stygas bus kaip tik... O jeigu ne tai jau dalinai problema jog reiks koreguoti tarpelius stygoms... Tai visgi ar tai imanoma ir koki pokyti gali atnesti, kad ir tarkime nera cia forumieciu kurie taip pasikeite gitaros stygas kairiarankiam variantui?



Edited 1 time(s). Last edit at 12/13/2014 12:46AM by Pikas.
Re: Ukulele
kwlw (IP Logged)
December 13, 2014 07:04AM

Pikas Wrote:
-------------------------------------------------------
> Klausimas buvo ne tai kad meistras padarytu... Bet
> ar paciam imanoma persidaryti gamykliskai
> pagaminta desineranke ukulele i kaireranke? Viskas
> lyg ir aisku tik vienoje vietoje problema galima -
> tai ramstukas, jei jis issiima tai viskas tvarkoje
> apsukus ji ir pakeitus stygas bus kaip tik... O
> jeigu ne tai jau dalinai problema jog reiks
> koreguoti tarpelius stygoms... Tai visgi ar tai
> imanoma ir koki pokyti gali atnesti, kad ir
> tarkime nera cia forumieciu kurie taip pasikeite
> gitaros stygas kairiarankiam variantui?

Bet kuriuo atveju reikes gi nut'a (slenksteli prie suktuku) keist, nebent ant tiek dzin skambesys, kad "bile remtusi i kazka stygos". Vat tuos keturis griovelius pratarkuot ir yra esmine problema neturint irankiu. T.y. reikia pirkt pati "kauliuka" be grioveliu, tada ishtarkuot jame griovelius kairiarankishkus. Su slenksteliu gitaros "pilve" (saddle) - papraschiau. Pasiimi mazha dilde ir darai ka nori su jo ruošiniu. Spec pjukleliu/dildziu - tam nereik.

Taigi, turesi "investuoti" i nut'o ir saddle'o ruoshinuka (jie pigus), taip pat i degikliu valikli, arba visokius "mokyklinio siaurapjuklio" pjuklelius ir pan buitines priemones. Reikes idet daug darbo ir laiko. Bet kuris meistras - turi normalius irankius, moka jais naudotis. O uzh uzhsispyrima (durnuma) - visada reikia susimoketi netiesiogiai. Jei neinvestuosi laiko (pastangu) ir pinigu - turesi leva skambesi. Jei pasiryzhes - nieko ten kosminio, viskas padaroma.

Aishku viskas ka parashiau aukschiau - apie normalias ukuleles, kurios jau kazkiek skamba. Apie visokias ale kempiniuko po 100Lt, tai manau ten kitaicas ishvis visus slotus vienodus ishdrozhes gali but. Keiti stygas kaip tau patinka ir groji. Ar taip ar taip nedera...

Beje, uke - nelygu ukei. Chia jau stratlt gali paaishkint, kas yra iprastine. Ju shiaip visokiu yra:
[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/timeline/035f65302a290f318c43b1d75400e531.png[/img]

Sau

If you scratch surface of any skill - you will find thousands of hours developing it
Re: Ukulele
Pikas (IP Logged)
December 13, 2014 12:20PM

Ziuresim, jei sitoje grioveliai nevienodi... http://www.midiaudio.com/product/falcon-fl10uk-ukul%C4%97l%C4%97 Teks desinerankiu patapt... Arba kaip kaikurie naudoti atvirkstine taktika, nekeitus nieko apvertus instrumenta grot atvirksciai (aisku jei nelips man ji i desine ranka)...
Re: Ukulele
kwlw (IP Logged)
December 13, 2014 01:22PM

Kazkodel manau, kad tokioj balalaikoj gali buti ir vienodi. Teks po to pereit pachiam prie bandzhos ar kas ten su dviem stygom ishvis :).

Sau

If you scratch surface of any skill - you will find thousands of hours developing it
Re: Ukulele
arunasqq (IP Logged)
December 14, 2014 03:56PM

rimtesnė alternatyva http://www.skelbiu.lt/skelbimai/ozark-5styge-banja-nauja-priedai-20243642.html
Re: Ukulele
Pikas (IP Logged)
December 18, 2014 12:44PM

Dekui uz atsakymus, meginu rasti kontaktinius el pasto adresus http://www.midiaudio.com/content/kontaktin%C4%97-informacija (bet cia nurodomi ne pilni el.pasto adresai... del pasiteiravimo kurioje parduotuveje yra prekes http://www.midiaudio.com/product/vintage-vuk20n-ukulele ir kurioje parduotuveje yra http://www.midiaudio.com/product/falcon-fl10uk-ukul%C4%97l%C4%97
Re: Ukulele
stratlt (IP Logged)
December 18, 2014 01:34PM

Nepilni adresai nurodomi specialiai kad robotukai jų neskanuotų ir spamo nesiūlytų. Ir taip gauname spamo daug. Juk savaime aišku kad emailas baigiasi taip pat kaip mūsų web site (bent taip mųsų IT specai mano - klientai dažnai nepagalvoja). Mano midiaudio adresas tiesa nurodytas po mano postais, tai keista kaip nepamatėte.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Ukulele
Pikas (IP Logged)
December 18, 2014 02:24PM

Na visi darom klaidu, o is ju ir mokomes, ner ka noreti :)
P.S. galima ir cia siaip buvo atsakyti apie prekes ir ju lokacija... kiek pasiziurejau visvien teks Jums rasyti, ar verta? Gal galima butu ir cia gauti atsakyma del pateiktu prekiu? Nenoriu apkrauti Jusu el. pasto dezutes kuri kaip supratau ir taip kencia nuo spamo.... O ir tema ateityje galbut kam nors pagelbes :)



Edited 1 time(s). Last edit at 12/18/2014 02:27PM by Pikas.
Re: Ukulele
stratlt (IP Logged)
December 18, 2014 02:40PM

Pikas Wrote:
-------------------------------------------------------
> Na visi darom klaidu, o is ju ir mokomes, ner ka
> noreti :)
> P.S. galima ir cia siaip buvo atsakyti apie prekes
> ir ju lokacija... kiek pasiziurejau visvien teks
> Jums rasyti, ar verta? Gal galima butu ir cia
> gauti atsakyma del pateiktu prekiu? Nenoriu
> apkrauti Jusu el. pasto dezutes kuri kaip supratau
> ir taip kencia nuo spamo.... O ir tema ateityje
> galbut kam nors pagelbes :)


Normalių pigesnių ukulėlių (Vintage, Falcon) yra. Kai kurios keliais litais pabrango, nes šiandien gavome siuntą už kurią mokėjome didesniu svaro kursu iš UK. Bet tai keli litai.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Ukulele
Pikas (IP Logged)
December 18, 2014 02:49PM

Didelis noras butu suzinoti cia - gauti sarasiuka ukuleliu (gamintojas-modelis) kuriu kainos nevirsija 140LTL. Bei kur jos yra - Vilniaus,Kauno parduotuve? Ar imanoma butu Jau isigyti jas Rytoj arba kitos savaites pirmadieni-antradieni (jeigu tom dienom dirbsite?).
Edit - Dar vienas klausimas ar nezadate artimiausiu metu papildyti ukuleliu asortimento pigesnemis tokiu gamintoju kaip Mahalo, Makala, Lanikai, Stagg ukulelemis?
Is anksto Dekoju! :)



Edited 1 time(s). Last edit at 12/18/2014 09:28PM by Pikas.
Re: Ukulele
stratlt (IP Logged)
December 18, 2014 09:48PM

Pikas Wrote:
-------------------------------------------------------
> Didelis noras butu suzinoti cia - gauti sarasiuka
> ukuleliu (gamintojas-modelis) kuriu kainos
> nevirsija 140LTL. Bei kur jos yra - Vilniaus,Kauno
> parduotuve? Ar imanoma butu Jau isigyti jas Rytoj
> arba kitos savaites pirmadieni-antradieni (jeigu
> tom dienom dirbsite?).
> Edit - Dar vienas klausimas ar nezadate
> artimiausiu metu papildyti ukuleliu asortimento
> pigesnemis tokiu gamintoju kaip Mahalo, Makala,
> Lanikai, Stagg ukulelemis?
> Is anksto Dekoju! :)

Lanikai - įmanoma. Bet tai ne šiemet. Stagg tai pigiena, klausimas ar Vintage nėra geriau. Jei reikia normalios tai turim Fender, bet tai brangiau nei 140lt. Kaune yra visos, o Falcon bei Vintage yra ir Vilniaus ofise.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Ukulele
marijus (IP Logged)
December 19, 2014 09:22PM

mokytis tinka ir pigi ukulelė - juolab kad ji tekainuoja kaip keli stygų komplektai, ir įsigijus prasideda įgūdžių formavimas, panašiai kaip lakavimas - reikia kantriai daug sluoksnių tept (: pagal mokymosi analogiją su lakavimu - nėra tokio būdo ir teptuko, kuris storą sluoksnį iškarto gražiai suformuotų. Kai ateis laikas (t.y. kai jau susiformuos atitinkami įgūdžiai) labai aiškiai pajusi kad laikas pagerinti priemones ir pakankamai aiškiai suvoksi koks toliau reikalingas naujas instrumentas.

Sėkmės ieškant ir atrandant :)



Edited 1 time(s). Last edit at 12/19/2014 09:39PM by marijus.
Re: Ukulele
Pikas (IP Logged)
December 20, 2014 11:20PM

Dekui marijau, as taip pat mastau, bet vis ieskau tu ukuleliu reviewsu ir informacijos, Lietuviskuose tinklapiuose beveik nera infos apie tam tikras ukuleles. Sorry nenoriu nieko izeisti, bet ir parduotuves galetu padaryti detalesnius reviewsus Lietuviu kalba ir test video susukti savo svetainese...
Beda ta jog ne pigume esme, o kokybes ir kainos santikyje, vienur suplosi daug, net labai daug, bet pats instrumentas nederes ir bus nekokybiskas ir tik atgrasys nuo tolesnio mokymosi, o yra geru ukuleliu ir pigiu ir geros kokybes ir daug geru atsiliepimu turincios, bet Lietuvoje ju nerasta :/ Galu gale rades buvau reviewsa plastmasiniu ukuleliu kurios skambejo gan gerai ir kaina ju pigi... Bet kaip pirmam instrumentui ieskau standartines pigios soprano ir medines, ir matyt teks imt Vintage vuk20n su deklu. Tai tiek :)
Sorry, only registered users may post in this forum.