midiaudio logo

Dilema - gitarai nuemeju upgreidas

Kandizijauskis (IP Logged)
April 16, 2002 12:13PM

Sveiki,

Zodziu, situacija tokia - turiu as gitarele ala les paul'as, cheku rinkimo (mano pojuciais daug geriau surinkta nei diamant'ai ir panasus grabeliai - apsidraudziu is anksto :)). Siaip Midiaudio Robertas ja turetu zinot ir prisimint, kadangi kazkada davnym davno atveze i Lietuva (D.Stanley, sunburst'as). Na ant jos yr kokie tais noname humb'ai, anksciau buvo lyg ir nieko, kol nepalyginau. Ir velnias mane ten neshe :) teko cia su reikalais sveciuotis pas turbut daugeliui zinoma Litz'a (repairinau lempine galva). Taigis soundchecko metu buvo pajungtos paeiliui is pradziu Litz'o stratas su Gibson humb'ais (classic regis, nepamientam, bet vienas labai senas ir "neprodam i za 1000 lt" :) ), paskui maniskis. Nu ka - jei anksciau dar galvojau, kad yra sioks toks garsas, tai dabar tokios mintys dingo :( tamsus, muiluotas (jei taip galima issireikst), neisraiskingas. Kitaip sakant - prasviesejimas :) pamaciau sviesa tunelio gale. Bet iki jos dar reik ateit. Tai ir dilema tokia - gal/ar apsimoka keist tuos dabartinius noneimus i brand'inius (na kad ir 496R nekui, 500T bridzui, keramikiniai, ar kad ir classic'ai, bet sitie brangesni, ar 498T bridzui). Faktas tas, kad naujos gitaros reik, bet siuo metu jai ner tiek pinigu (o pirkt tokio pacio lygio za tysciu lt - neapsimoka), o upgreidui galima sukrapstyt ir pagerint siek tiek gyvenima. Nes siaip pati gitarele tai visai maloni (aisku yra minusu), sentimentai dar, ir jei nelygini su kokiais monstrais tai visai dar ir skamba (bet visada norisi juk geriau).
Tai va tokia dilema - to sound or not to sound :)

dzekavoju uz mintis

gitaristu sventojo gralio beieskant
Kandizijauskis
Re: Dilema - gitarai nuemeju upgreidas
Burzum (IP Logged)
April 16, 2002 01:52PM

Esu ysitikines, kad pakeitus nuemejus negausi rezultato atitinkancio tavo investicijas. 100 % tikiu, kad didziausia itaka skambesiui ir susteinui turi medis ( ir grifo ir korpuso!!!). Keisti nuemejus galima (mano manymu) tik gitarai, kuri skamba tinkamai ir sausa (nepajungta). Siulau palyginti. Su pinigais visada buvo sunku ir nebus geriau.
Tau tik verta pamastyti, kad dabar ysudysi pinigus ir veliau ju neatsiimsi.
Skaiciuok: 1000 lt(tavo sena gitara) + nuemejai+keli shimtai= geras instrumentas.
Nu ash manau, kad nuemeju keitimas chaltura. Ne vienas butelis ishgertas ta tema............
Re: Dilema - gitarai nuemeju upgreidas
Robertas (IP Logged)
April 16, 2002 05:39PM

Na, pas Ta gitara medis neblogas, kaip pamenu...Aishku, geriau rimtesnis instrumentas. Kas be ko....Rimti gibson nuemejai brangus. Ash siulyciau, kad per daug neisudyt babkiu pabandyti DiMarzio PAF Pro arba Dual Sound.
Bus arciau teisybes. O del rimtesniu - tavo reikalas. Ar tada neapsimoka geriau keisti gitara, bent jau finansishkai??

Robertas
Re: Dilema - gitarai nuemeju upgreidas
Kandizijauskis (IP Logged)
April 16, 2002 06:01PM

To Burzum - Tai vat kad nepajungta (kaip Tu sakai "sausa") jinai skamba visai gerai, aisku cia subjektyvus labai dalykas. Bet siaip didziaja laiko dali groju su ja nepajungta, kadangi gristu velai ir del sventos ramybes nesinori jungti aparato, repeticijose kas kita - ten jau reik, kad ji dirbtu ir ne sausa, ir siuo aspektu - minusas. O del to, kad medis itakoja skambesi (siaip megstu vadint garso skoniu) pritariu, bei susteina. Kiek mano ausys girdi grojant sausai, tai visai neblogai perteikia visas natas, aisku pasiknisus atrastum kokiu pravalu, bet per daug nerezia ir kaip tokios kainu kategorijos - galima sakyt net gerai. Btw, jei idomu - cia keliuose iraseliuose ja naudojau http://www.tdd.lt/saras/music/Kanda_-_Only_One.mp3 arba http://www.tdd.lt/saras/music/Kanda_-_Netikek.mp3, rashyta per Marshall JCM2000 DSL-401 (tiek klynas tiek draivas). O kad reik naujo, rimtesnio - tai cia be kalbu, bet... kol kas del tam tikru priezasciu negaliu :(. Na bet cia laiko klausimas.

To Robertas - aciu uz mintis. Siaip neskubu dar pirkt, kadangi nusipirkt visada spesiu, bet va paskui jeigu kas atsikratyt ... :) Na ir pas Litz'a galima isidet juos nemokamai ir pabandyt kuri laika, jei tiks - tada jau galvot. Kol kas realiausia turbut bus pabandyt, ar yra koks nors ryshkus skirtumas.

Kandizijauskis
Re: Dilema - gitarai nuemeju upgreidas
Myname (IP Logged)
April 17, 2002 11:24AM

Perklausiau jusu Mp3, nemanau, kad laikas investuoti y nuemejus. Matai ziurint ka groti ir visam muzikiniam kontekste koky vaidmeny tavo instrumentas uzima, yrasho atveju pagrindine partija atlieka vokalistas, jei grotumet koky jazz, ir vokalas butu tarsi dialoge su gitara, tau butu labai svarbus visi dinaminiai gitaros nuansai, taip pat ir tembras, dabar tu tiesiog akomponuoji vokalui ir kelias natas ymeti kaip solo. Na zinai muzika yra skonio reikalas, bet ydomu kai smota klausai ir po 30 sek paklausymo nebezinai kas bus sugrota veliau. Paklausyk kaip groja sakykim Dean Brown, ar Jeff Beck. Jiems manau tikrai reikia geru nuemeju ir instrumentu, nes instrumentas neturi trukdyti reikshti emociju jei turi pakankamai technikos ir patirties jas ishreikshti. Jusu yrasho atveju kokias tai emocijas reishkia vokalistas, tu jam tik asistuoji. Nezinau ka ir kaip planuoji groti veliau, mano nuomone tokiam koky girdejau muzonui pakanka tokio instrrumento koky turi, gal koky proca dar gali panaudoti ar "pristavke" garso originalumui. "Savo" garso rimti muzikantai iesko deshimtis metu.
Re: Dilema - gitarai nuemeju upgreidas
Kandizijauskis (IP Logged)
April 17, 2002 01:28PM

To Myname - Pritariu, kad galbut konkreciu atveju toj grupej, kur as groju ir nereik kazko super duper, bet :) as del saves noriu. O klausau as daug ka ir ivairaus, ir sau groju namie ar siaip su draugu kokiu pajaminam ivairiais stiliais. Bet vat ziuriu placiau, ne vien grupes remuose, ir norisi kad ir toj pacioj dabartinej muzikoj kad ir tas paprastumas skambetu geriau nei yra. Nes man asmeniskai irase garsas nelabai patinka (kai zinai kaip galetu skambet, o neskamba ...), ir nuo aparato priklauso aisku - tas lempinis marshall'as ne mano, o irasui tik skolintas, bet ir tai jis tik dar labiau isreiskia gitaros "silpnuma". O ir ziurint i ateiti - ka gali zinot, kuria linkme pasisuks tas grajus.
Re: Dilema - gitarai nuemeju upgreidas
Myname (IP Logged)
April 17, 2002 01:50PM

Ish patirties

Variantas a) Epiphone les paul + orig. Gibson ar kiti geri nuemejai, kaina isheis maziau negu tikro Les Paul. Trukumas - nera tremolo.
Variantas b) USA strat, sakykim ish mano chiupinetu SRV modelis - jega ishskyrus tas kvailas raides ant pickquard, bet groti gerai stratu - Dievo dovana.
Varaintas c) yra be stratu ir les paul geru instrumentu bet tikrai ne uz dyka...
Variantas d) mesti groti, privalumas - nera jokiu problemu.
Bet kuris ish tavo ishsvajotu instrumentu su liuks medis+nuemejai kainuos virs 1000 zaliu. Plius kubas - lempa (nuo 700 dol.), plius navarotai.
Ner ko ir svajoti apie gera garsa jei neturi babkiu - liudna realybe kaip ir apie viska - gera mashina, gera mergina, gerus draugus (kartais).

Jei noresi groti ir gerai skambeti nusiteik neiti y joky kita darba, nerukyti, negerti daug ir taupyti, taupyti, taupyti. Paklausk visu monstru muzikantu - nieko kito tau nepatars.
Re: Dilema - gitarai nuemeju upgreidas
Kandizijauskis (IP Logged)
April 17, 2002 03:30PM

To Myname - :)) na va, buciau koks nors piemuo paauglys, tai cia nusviestos niurios perspektyvos is vis atbaidytu nuo gitaros ir i ta puse ne paziuret nesinoretu. Taip, gyvenimas Lietuvoje ne rozem klotas, bet tai ka cia verkt, nuo to geriau nepasidarys. Variantas d netinka. Siaip aisku, paziurejus i mano muzikavimo istorija tai viskas buvo pradeta pernelyg velai, kad dabar tam skirti laiko tiek kiek noretusi - neimanoma. Labiausiai man gaila to, kad kai buvau vaikiscias su trumpom kelnaitem, tevai neatkreipe demesio i mano nora grot gitara - prisimenu ta nora nuo pat mazumes. Seima - sportininku, tad naturalu buvo lankyt kazkokias treniruotes, kuriose prasmes ypatingos nemaciau, galimybes gaut is kazkur gitara tam amziuj praktiskai buvo =0. Aisku veliau, paauglystej atsirado draugu, kurie irgi pradejo brazdint, atsirado rusiskos malkeles, pasiskolindavai savaitei, pazulindavai kiaura diena.. atiduodavai, seile varvindamas. Aciu vienam draugui, kuris atidave savo gitara, kuria jam padovanojo tevai, nors jis jos ir neliete niekada. O pirkdamas savo pirmaja nuosava gitara isleidau 3 metu santaupas. Paskui aisku univeras, darbas - naturaliai to laiko ner. Ir lengviausia - meti ir nesuki galvos, kam tos problemos, islaidavimai, kai tu pinigu ner per daug. Bet tas noras grot nuo mazu dienu tai nedingo, ir nesiruosia dingt. Na bet ka cia tokias liudnas istorijas pasakot :)) o siaip tai ir taip nerukau ir daug negeriu :) geras draugas yra ir be pinigu, gera drauge irgi (tfu tfu tfu). Nera tik laiko, tiek kiek noretusi.
Re: Dilema - gitarai nuemeju upgreidas
Myname (IP Logged)
April 17, 2002 09:51PM

tai pavaryk ten internete dar kokia mp trioske su kitokiais grojimais, jei sakei ka dar kazka groji. But ydomu paklausyti.
Pochui tie nuemejai ish tikruju. Buddy Guy jaunas ish vis ant keptuves pagrodavo pora valu uzsitempes, ale reik manyti neprastai.
Paziurek "Kryzkele" jei nematei. Da kanors.
Re: Dilema - gitarai nuemeju upgreidas
Kandizijauskis (IP Logged)
April 18, 2002 01:47AM

To Myname - Tai kad va tas grojimas toks tai dazniausiai yra arba sau, arba pas drauga nueini ir jaminam sau kas ant seiles uzeina. Tokiu kaip irasu nelabai darau/darom i kompa, stabdo jis pas mane. Siaip va turiu cia toki balagana, tiesiog tikrindamas namini aparata (priestvaninis lempinis stipralas mv-2) irasiau i kompa, jei labai jau domina tai padejau http://www.kanda.lt/bbd/balagan-9.mp3. savo minciu, kazkokiu dar shmotu kratinys, rimtai nereik vertint - sedau, sugrojau, irasiau.. vualia :) dabar dairausi kokio nors naudoto 4-track kasetinio rekorderio, nes su tuo kompu tai kol ji ten ijungsi, kol paruosi ir siaip slabnas ant to reikalo jis, tai ir mintis gali pabegti :))

Tai taip, Hendrixas su sluota maivesi, Guy su keptuve.. kas kaip. O Kryzkele tai va, originali VHS salia makaluojas... :) turiu cia visokio stuff'o prisirinkes, patinka, ziuri, mokais, seile pavarvini ar siaip atsipalaidavimui, o kas daryt - grot norisi.
Sorry, only registered users may post in this forum.