midiaudio logo

Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit

Kristoferis (IP Logged)
May 21, 2003 12:10PM

Sveiki!
Yra tokia situacija: as noriu isigyti elektrine gitara ir priedu jai (kuba, efektu procesoriu ar panasiaiĀ…). Tam galiu skirti iki 2500lt. Dabar mokausi groti klasikine gitara, o su elektrine niekad dar negrojau. Bet isigijes el. gitara taipogi pradesiu lankyti el. gitaros mokimosi kursus. Taigi nezinau ka ir uz kiek pirkti. As ruosiuosi groti pank-rock, new metal, rock stiliumi. Pradziai grosiu namie ir su draugais. Gal ateityje irasysiu ka nors irasu studijoj. Tad noriu, kad mano pirkinio kokybes uztektu ir kokybiskam irasymui. Jeigu skirciau gitarai apie 900lt., o kubui apie 800lt. tai ant efektu procesoriaus liktu 800lt. Ar protinga taip paskirstyt pinigus? Ir ar reikalingas man isviso tas efektu procesorius? Beje, taip iki galo ir nesupratau ka jis daro.. Gal geriau efektu procesoriaus nepirkt, o visus pinigus skirti gitarai ir kubui? Beje, ka siulytumet uz tokia suma? Is anksto dekoju.

Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
stratlt (IP Logged)
May 21, 2003 12:20PM

To Kristoferis
Pagirtini norai. Kai kuriuose naujuose kubuose yra nedidelis procesoriukas su erdviniais efektais. Pvz Fender Princetone 65 DSP. Jo kaina priklausomai nuo kurso yra apie 1660 su PVM. Ir Draivas ten normalus, o pigiuose procesoriuose draivas vis tiki "plastmasinis":) Norint tureti geresni lygi reikia visu pirma geresnio kubo ir normalios gitaros. Normali gitara vidutines klases prasideda mazhiausia nuo 1000 lt,
Pigiau nelabai...Shtai Tau ir 2500Lt. O procesoriu, jei noresi isigysi ateityje, jau zhinodamas ir patyres ko Tau ish tiesu reikia.

Robertas
Midiaudio
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Kristoferis (IP Logged)
May 21, 2003 12:40PM

Aciu Robertai uz patarimus!.. Taip ir darysiu - pirksiu gitara ir kuba pradziai. B-]
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Myname (IP Logged)
May 21, 2003 02:46PM

draugas pradzioj taip ir pirko pries kokius 6 metus.
fender strat mex floyd rose (apie 2200 lt.), kury shiaip ne taip veliau pardave uz 1200 lt. ir nusipirko tikra amerikietishka strata.
turejo taip pat ir kuba uz 800 lt. squer champ 30 W, kury kazkada nupirkau ash, tai irgi po pusmecio paturejimo dziaugiaus, kad nupirko, man pasiseke.
Kaip tik buvo tokia diskusija tarp to mano draugo ir Augio Jonaviciaus (kuris reik manyti uz mus visus kartu paemus geriau zino, kas yra instrumentai ir kaip...). tai va klausimas buvo: ar gerai pasielegiau pirkdamas ir gitara ir kuba - bet pusetinus, ar reikejo pirkti tik gera instrumenta. Jonaviciaus atsakymas buvo vienareikshmishkas. Atspekit koks.
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
stratlt (IP Logged)
May 21, 2003 03:38PM

Myname,

Klausimas yra toks: kaip optimaliai ishnaudoti turimus pinigus. Gera gitara yra o.k., bet jei galesi ja isikishti i shudina kolonele, tarkim kokia Venta, tai kokia prasme yra ta kruta gitara. jei nusimato ateityje geros pajamos, tai gera gitara yra o.k., bet jei neaishku - reikia suktis tuose piniguose kad apskritai tureti kazhkoki garsa...
O elektrine gitara tam ir elektrine, kad ja reikia i kazhka kishti kad grotu:)
Kazhkada paauglysteje, dar 1988m sutaupiau tuo laiku krutam instrumentui, Yamaha RGX211 su floyd rose, 4500 rubliu, fantastiniai pinigai tuo metu. Apie 400 dolcu. Kosmosas...Tarp metaliugu ir panku kaune jauciausi krutas. Bet kas ish to, kad neturejau per ka ja pasileisti...
Tik po metu pas pazhystama isigijau ishsimokejimui sena lempini Beag, vengru gamybos....O iki to laiko pasiemes savo tarka isijunges i Venta ilgai lauzhiau galva - kokio velnio pirkau jei skamba kaip Musima:)))

Robertas
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Rimas (IP Logged)
May 21, 2003 03:56PM

Pamenu buvo mano gimtame mieste toks jaunas gitaristas. Dabar gaila jis Anglijoje sedi. Tai pagrodavo su rusishka gitara Russtone uz 300 zaliu labai fainai per nediduke kolonke. Tikrai fantastiskai. A vot po to uz 600 zaliu (permokejo aiskai arba melavo, o gal markiu?) parveze jam is Vokietijos kazkokia Fenderio kopija. Ir ka - sudas. Nu cia aisku kiekvieno skoniui, siu gitaru garsai visai skirtingi. Reiskia svarbu (net labai) ir kaip groji, kas kad ash susipirkau daleiskim ir is to nieko gero:-)
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Myname (IP Logged)
May 22, 2003 07:29AM

Logika sekanti: jei jau vaikinukas randa 2500 lt., tai vadinas ne internate gyvena.
Prastu daiktu pirkimo patirtis. Nusiperki, atrodo nieko, ysijungi, pagroji, o parduoti jei reikia tai tik uz puse kainos, plius sugadinta nuotaika, nes toks ir toks dede pasake, ir kartais ne be pagrindo kad ysigijai atsiprashant sh.
Geriau zmogus tenusiperka gera instrumenta, pavargsta kury laika su prastesne "pristavke" per kokia venta ir taupo.
Instrumentas neturi sukelti klausimu - ash chia kaltas del blogo skambejimo, ar instrumentas. Kaltas galiu buti tiktai ash, bet tam santykiui reikalinga derinti ir padoriai skambanti gitara, kurios kaina ... na pasakyk nuoshirdziai Robertai tikrai ne 1000 lt.
Vat nieko nesakychiau jei vaikinukas butu parashes tik pank-rock ir tiek, tada galima ir su musima laimingai varyti. Bet rock, na ...
Ysivaizduokit, ims tas vaikinukas ir prasilaush iki normalaus lygio per koky pora metu ir jam bus aishku, kad nusipirko jis nepakankamai derinty ir menka susteina turinty instrumenta. Tai ka sakysit - atleisk tada neturejai pinigu, galim priimti y devetu skyriu uz 450 lt.
Taigi ash tik siulau nuodugniai pirkeja ishkvosti ir manau, kad visalaika rezervu mylimam dalykui atsiranda, tik reikia pasistengti.
Reikia atsikratyti sovietinio poziurio. Kaip anglai sako nesame tokie turtingi, kad pirktume pigius daiktus.
Visiems geriausi linkejimai.
Myname.
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Julius (IP Logged)
May 22, 2003 09:56AM

Kad ir kiek bekalbėtumėt, vis tiek bus tokių, kurie pradės nuo 0, kaip ir kiekvienas iš mūsų :) visi supranta, kad geras instrumentas yra gerai, bet kai tam fiziškai neturi galimybių, o noras yra didelis grot, tai ką daryt? Pirštą čiulpt ir šluotą smaukyt, atsiprašant už išsireiškimus? Gerai, kai yra geri tėvai, išgalintys skirti savo sūnui/dukrai jo pomėgiams pinigų, bet ar daug tokių :) Aš savo pirmai nuosavai gitarai atidaviau 3-jų metų santaupas (o mokiniui niolikos metų labai lengva manot surinkt 1000lt?), o iki to grojau skolintomis, dovanotomis rusiškomis malkomis ir buvau patenkintas iki ausų bent turėdamas tai... O ar kas nors gimė žinodamas to tobulo garso formulę, kokio jis nori? Abejoju ar kas nors dabar susipirkęs stratus, les polus už beprotiškus lietuvos sąlygomis pinigus, gavo tai ko nori, o neieško toliaum, neinvestuoja į pričindalus ir t.t... :) 2500lt suma manau pats tas yra pradžiai, jei dabar gali skirti tiek, tai ir vėliau galės skirti daugiau (duokdie) kai jau žinos, kas blogai yra toje gitaroje, kas joje jam nepatinka ir panašiai..
beje, pirmoji mano nuosava ir buvo klasikinė :) mokiaus privačiai. Tuo pačiu ir grojau dar grupelėj su skolinta elektrine Musima (ex, nostalgy), kol atsiradus darbui atsirado lėšų nusipirkt ir pirmai (ir kol kas vieninitelei) elektrinei, bet iki to tai reikia dar ir išaugt, suprast ir suvokt tai, ko nori..
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Julius (IP Logged)
May 22, 2003 10:10AM

p.s. tarp kitko, pardavinėju po biškį savo kubą - Crate GX-120 (daugiau vartotojų atsiliepimų galima paskaityt http://www.harmony-central.com/Guitar/Data/Crate/GX120-01.html - kiek jais tikėt, tai čia jau asmeninis reikalas :) ). O trumpai drūtai tai - aš vienintelis savininkas jo, naudotas be abejo repeticijose, koncertuose apie 3-4 metus.
Parametra - tranzinis 115W galios, 12" dinamikas (crate'inis), du kanalai - clean ir drive, footswitchas yr. Taip pat reverbas (spring) - kiekvienam kanalui atskirai reguliuojas. Clean kanalas turi EQ bosams, viduriams ir aukštiems, yra mygalas "bright" - įspaudus garsas su daug stiklo :), išjungus - smoothnesnis :)) jei taip galima pasakyt. Draivo kanalas turi EQ bosams ir aukštiems, gaino lygis ir shape control - gaunas kaip ir dvejopas draivas. Išjungus "shape" - lengvesnis, overdrive pobūdžio. Ɓjungus - ir priklausomai kiek atsukta rankenėlė - piktesnis, distortion zyzalas :). Kad ir intensyviai naudotas, bet nesudrapalintas, prekinė išvaizda visai normali :). Nedidelis, bet sunkus.
Parduodu nelabai skubiai, nes naudojamas yra. Tačiau yra pakaitalas jam, kuriam trūksta dar šio to :) tai va, reikia atliekamų pinigų..
Kaina - pradinė 1300lt. Derybos - įmanomos. Vieta - Vilnius :) yra kur patriukšmaut nebijant policijos ir kaimynų... Iš bėdos turbūt galima suorganizuot ir kitam mieste kažkaip (draugas darbo reikalais dažnai lyg į kauna važinėja..., bet čia jau sunkiau). Yra ir nuotrauka :) jei reiks.
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
stratlt (IP Logged)
May 22, 2003 11:32AM

To Myname:

Jei vaikinukas randa 2500Lt, tai nereishkia kad dar tiek pat ras artimiausiu metu. Negvildenam ish kur pinigai. Jei dirba, tai gal uzhsidirbs, jei ne - tevai dave, bet neaishku kada duos dar:) O sutaupyt 2500 - na nezhinau, gal Vilniuje imanoma, bet Kaune sunkokai:)))
Tiesa dirbanciam pas mus yra galimybe - ishsimokejimui, t.y. lizingas.
Yra dar kita - pas mus tarkim keli instrumentai, geros klases parduodami gera kaina.
Manau ir pas kitus atsirastu. Konjunkturos dalykas. Per daug atsivezhta ir stovi.
norint takim geresnio instrumento ir gal but pernelyg nezhiurint i dizaina, galima surasti geresni instrumenta pigiau.
Uzh 1000 lt instrumentas jau privalo nors kiek buti tvarkingas. Ash nekalbu apie instrumentus uzh 500Lt.
Del derejimo - Made in USA Fenderiai ne visada gerai dera(1954 metu konstrukcija, tarkim stratocaster'io, ka noreti), tai ko noreti ish 1000Lt kainuojancio??Neegzistuoja idealiai deranciu instrumentu. Bande, tiesa, Washburnas temperuoti grifus, bet nepasiteisino. Nes medis nuo oro salygu turi savybe susitraukti ir atvirksciai...
Ypac musu klimato salygose. Priesh daugiau nei 10 metu grojau Taline. Atvazhiavus vieshbutyje pabandziau suderinti savo gitara(su Floyd Rose!). Nesugebejau! Gerai kad groti reikejo kita diena. Instrumentas priprato prie kito, jurinio, klimato ir jau derejo!!!
Dar - nesutikau ir nesutiksiu kad punk rock'ui uzhtenka musimos:) Tipo punk muzikai nereikia gero garso:))) Reikia, ir dar kaip! Aishku minimalizmas. Sutinku...Tiesa, vakaruose tarkim tie patys sex pistols gal neturejo galimybes nusipirkti musimos:))
O gaila:)) Bet manau prodiuseris ant normaliu, pakenciamu balalaiku jiems sukrapshte:)
Sakai" Kaip anglai sako nesame tokie turtingi, kad pirktume pigius daiktus."
O man muzikantas amerikonas pareishke - grodamas klube turiu apie 1500-2000 doleriu pajamu. Mano gitara kainuoja 400 dolcu. Kai uzhdirbsiu bent 3000, tada pradesiu galvoti apie geresne gitara, nes man dar gyventi reikia....."
Apie devetus - labai seniai dirbame, o devetu instrumentu skyriaus neturime...
gal verta pagalvoti?

Robertas
Midiaudio
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Julius (IP Logged)
May 22, 2003 01:37PM

Beje, Robertai (stratlt?), įvertink garsą mano gitaros (nedidelis failiukas iš ekspromtinės improvizacijos koncerto metu susidarusios pauzės dėl stygos trūkimo) - http://www.kanda.lt/test/KANDA%20-%20Live@Bravo%20-%2004%20-%20Impro.mp3 - šią gitarą esi parvežęs kažkada senokai Lietuvon, kur perėjusi per kelias rankas, pateko į manąsias..
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
stratlt (IP Logged)
May 22, 2003 02:01PM

To:Julius
Garsas kaip garsas, jau panashu i garsa, tiksliau, gal per daug reverio- skonio reikalas. Prideciau vidurio ir zhemo, bet nedaug. Apskritai garsas skonio reikalas.
Mano patarimas(buvusio muzikanto) - per daug groji natu ir ne visada pataikai.
Truputi konkreciau. Greiciau - nebutinai kruciau. O shiaip cool. Matosi kad dirbta.
Taip toliau. Tik ritmishkiau:) Maladiec!
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Julius (IP Logged)
May 22, 2003 02:09PM

To: stratlt - dėkui už teisingą kritiką :) Na jaunystėj visi grodavo daugiau negu reikia :) stengiuos to išvengt, ale kartais koncertų metų norisi papontavot, bet to dar reikia išmokt. O gitarą tai "šiek tiek" modifikavau - atidaviau vienam entuziastui nuėmėjus ir vietoj jų dėjau senus gibson'us - kol kas patenkintas, kol negali sau leisti kad ir tikro gibson'o įsigyt, bent jau jo kvapo paragaut norisi :). Jeigu dar ją pameni, tai tokia čekiška keistu pavadinimu D.Stanley, lespolo kopija, sunburst'as.
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
stratlt (IP Logged)
May 22, 2003 02:17PM

To Julius:

D.Stanley, serijos Nr. 001:) Atvezhta i lietuva 1994 spalio menesi, pagaminta Horovice
mieste, buvusioje Jolana gamykloje. Beja, ta gamykla cekai neseniai vel pavadino Jolana:) Grizhta prie tradiciju ir gamina visai neblogus instrumentus toliau. Ir daro instrumentus USA kompanijoms pagal kontraktus. Yra gana neblogai ten vertinami.
Turi gera medi ir senas tradicijas. Daug metu dare tarkim Kramer, Made in Czech republic, kol Kramer vardo nenusipirko Gibson. Bet kazhkas vel pas juos ten mezgasi su Kramer'iu.

Robertas
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Julius (IP Logged)
May 22, 2003 02:23PM

Ta pati :) ƞė, jau greit ir 10 metų jai bus. Pas mane ji apie 5 yra... Viena žinau, kad jos jau nebeparduosiu (tfu tfu tfu jeigu tik kas nors kaip nors..), visai smagi ji yra, kai pripranti.. Šiaip aišku, nėra daiktų be minusų - vienas minusas jos tai grojimas aukščiau nei 12 ladas nėra labai komfortabilus rankai. Dabar jei pasitaikys galimybė, tai pirksiu tą "tikrą" instrumentą :) o kol kas buitiniai rūpesčiai trukdo.. :)
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Rimas (IP Logged)
May 22, 2003 02:33PM

Dar karta ir as perklausiau. Zinai is tikruju visai nieko. Ir man patinka kad auksti, as kaip tik nemegstu vidurio - arba aukstus arba zemus (turiu omeny pagal nuemejo padeti ir garsa).
P.S. O kaip irasyti savo gitaros garsa ir kad per interneta eitu paklausyti?
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Myname (IP Logged)
May 22, 2003 04:25PM

tipo "Mary had a little lamb" :)
Na Juliau uzgauti jau ismokai,
garsas tikai padorus
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
laurynux (IP Logged)
May 22, 2003 11:02PM

akurat, a la Buddy Guy 68-tais... ;-) . grazus chodas.
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Julius (IP Logged)
May 23, 2003 08:00AM

to Myname ir laurynux: yep, ta pati mary. ten toks vakaras buvo ala naujų talentų, mes ten kaip svečiai dalyvavom. Man pačiam netikėtai vakaro vedėjas per susidariusią pauzelę (pranešinėjo nugalėtojus + dar styga mums trūko) prisijungė prie improvizuoto jam'o ir sudainavo :) nelabai iš mary, bet vis tiek tiko :)
:) ką čia.. kam tos gėlės (nors geriau nei supuvę pomidorai). Dar mokytis ir mokytis, visam gyvenimui yra kas veikt.. by tik laiko būtų.

to Rimas: įrašyt vien tik gitarą tau (paprasčiausias variantas) tereikia laido, adapterio iš didžiojo jack'o į mažajį 3,5" ir kiši tiesiog gitarą į kompo garso plokštės line in įėjimą. Pasileidi kokį nors wav editorių (soundforge, cooledit etc.) ir įrašai :) Paskui suspaudi į mp3 ir uplodinį į kokį nors servuką ir mums adresą pasakai, o tada mes išsiplaunam ausis ir paklausom :D O jei nori kokybės, tai kreipkis į Dalių iš midiaudio ir kitus chebrantus iš ten :) jie tau išsamiai papasakos kaip kas kur kada ir kiek tai kainuoja...
Re: Noriu pirkti el. gitara ir kuba. Esu visiskai zalias. Padekit
Rimas (IP Logged)
May 24, 2003 09:45AM

Aciu Juliau, gal kada pabandysiu del idomumo, bet kol kas man su jumis nera ka lygintis, kad galeciau duoti jums paklausyti, nebent jei konsultacijos kokios prireiktu del garso...
Sorry, only registered users may post in this forum.