midiaudio logo

Finale. Enharmonija

Faithless (IP Logged)
November 17, 2009 06:26PM

Labai atsiprašau, jei kvailas/dažnas klausimas, o bet tačiau..


Nerandu kaip Finalėje pakeisti natą 'enharmoniškai'.

Galite pagelbėti?


Laimis

_______________________________________
[size=x-medium]
Mayones Jabba 5
Moog Little Phatty
GK & Aguilar amplification
Comfort Strapp
Elixir Nanoweb Strings
[/size]

[color=#FF0000]PARDUODAMI:[/color]

[url=http://forum.midiaudio.com/read.php?3,215982]TC Electronic RS112 bass cab - 699lt[/url]
[url=http://forum.midiaudio.com/read.php?3,215601]Cort GB75 Bass ir Gallien Krueger 600w bass cabinet[/url]
Re: Finale. Enharmonija
RimasG (IP Logged)
November 18, 2009 09:03AM

Žiūrin kokiu režimu dirbate.

Simple Entry bemolis - "-", diezas - "+" nesvarbu kurioje: skaičių ar QWERTY klaviatūroje. Spausti tada, kai nata aktyvuota. Šiap jau Simple entry enharmoniškam pakeitimui shortcut'o neradau.

Speedy entry natą enharmoniškai keičia "9".

Beje, visų komandų shortcut'ai smulkiai surašyti

Menu>Help>User Manual>Keyboard Sortcuts

Belieka pasirinkti dominančią sritį.
Re: Finale. Enharmonija
Faithless (IP Logged)
November 18, 2009 10:27PM

Dirbu simple entry režime. Deja, 'pliusas/minusas' šioje vietoje negelbėja, kadangi tik kelia/leidžia natą..

Tenka persijungti į Speedy Entry režimą. Tad simple entry režime, kaip suprantu, išeities nėra?

_______________________________________
[size=x-medium]
Mayones Jabba 5
Moog Little Phatty
GK & Aguilar amplification
Comfort Strapp
Elixir Nanoweb Strings
[/size]

[color=#FF0000]PARDUODAMI:[/color]

[url=http://forum.midiaudio.com/read.php?3,215982]TC Electronic RS112 bass cab - 699lt[/url]
[url=http://forum.midiaudio.com/read.php?3,215601]Cort GB75 Bass ir Gallien Krueger 600w bass cabinet[/url]
Re: Finale. Enharmonija
RimasG (IP Logged)
November 19, 2009 02:06PM

Sorry, simple Entry naudojausi gal kokias 2 savaites ir tai sutapo su mano apskritai pirmu prisędimu prie kompo gyvenime.Tai buvo gana seniai, kadangi šiuo režimu geras laiko galas, kai nedirbu apskritai, tai mano žinios tik "teorinės". Manuale nieko neradau. Gal pačiam pavyks, būsite akylesnis nei aš... :)
Apskritai laikoma ir patys gamintojai teigia, kad Speedy entry yra profesionalesnis, t.y. universalesnis ir pagrindinis įvedinėjimo režimas. Juo galima puikiausiai dirbti tiek su MIDI klaviatūra, tiek ir su QWERTY. Simple entry - daugiau spragsėjimui pele muzikos pradinukų lygyje. Žinoma, MIDI režimu galima puikiausiai įvedinėti ir Simple entry, tai turėtų būti ypač patogu tiems, kurie įpratę prie SibelijaUS, nes rašymo technologiją galima nusistatyti panašiai.
Re: Finale. Enharmonija
Faithless (IP Logged)
November 19, 2009 04:24PM

Mano ta ir bėda, kad su tokiomis programomis, kaip Finale susidūriau labai neseniai, kaip ir įsigijau midi klaviatūrą, tad, nors ir bandžiau dirbti su Speedy entry, man jo koncepcija ne visiškai suprantama, nors realiai, su Finale darau visiškai bazinius dalykus, jokių 'giluminių' triukų :)

Tiek, kad nepažįstu žmogaus, kuris gerai Finalėje gaudosi.. O Simple Entry, išties, ilgainiui, jaučium kad užknis, kadangi pele turbūt daugiau darbo būna, nei pačia midi klaviatūra.

Beje, muzikos studijose, kaip tyčia, kurias dabar bandau 'krimsti', per informatiką mus bando supažindinti su 'nelemtu' (mano atveju) Sibelijumi.

Įdomu, pagal kokius kriterijus mokymo įstaigos 'atsirenka', su kuo (finale/Sibu) geriau mus mokyti.. Programinės įrangos kaina?

_______________________________________
[size=x-medium]
Mayones Jabba 5
Moog Little Phatty
GK & Aguilar amplification
Comfort Strapp
Elixir Nanoweb Strings
[/size]

[color=#FF0000]PARDUODAMI:[/color]

[url=http://forum.midiaudio.com/read.php?3,215982]TC Electronic RS112 bass cab - 699lt[/url]
[url=http://forum.midiaudio.com/read.php?3,215601]Cort GB75 Bass ir Gallien Krueger 600w bass cabinet[/url]



Edited 1 time(s). Last edit at 11/19/2009 04:25PM by Faithless.
Re: Finale. Enharmonija
RimasG (IP Logged)
November 20, 2009 06:47AM

Finale ir Sibas, kiek žinau, kainuoja panašiai.
Dėl naudojimo ir pirmenybės teikimo yra daug legendų. Mokymo įstaigos "atsirenka" pagal tai, kokia programa dirba arba geriau pažįsta jos dėstytojas. Iš principo programų gretinimas ir argumentacija į vieną ar kitą pusę primena amžiną dilemą, kas geriau: PC ar MAC? Apskritai sibelistai dedasi tam tikra "pateptųjų" kasta ir į finalistus žiūri iš aukšto. Didele dalimi tuo paremta ir Sibelijaus rinkodara. Visiškai elementariuose dalykuose Sibas pradedančiajam gal ir turi kokių privalumų, nes ten daugiau automatizavimo (kuris mane, pvz., erzina). Leidybiniams reikalams labiau naudojama (nors ir nebūtinai, ypač nuo paskutinių Sibo versijų) Finale, nes ten gerokai lankstesnė ir profesionalesnė Page Layout funkcija.
Su MIDI klaviatūra Speedy kaip tik patogiau. Pakanka MIDI spausti aukštį, o iš skaičių klaviatūros pasirinkti vertę. Daugiau jokių problemų. Visus reikiamus įrankius galima išsišaukti pele arba shortcut'ais. Ir apskritai Finale visas funkcijas labai paprasta pačiam susiprogramuoti sau patogiais shortcut'ais. Tada pelė reikalinga praktiškai tik kažką pasižymėti. Ir apskritai Finale interfeisas gerokai lankstesnis nei Sibo. Galima susikonfigūruoti pagal savo poreikius. Pvz, kas nebūtina po ranka, galima paslėpti ir t.t. Man pvz. atrodo, kad Finale interfeisas intuityviai suprantamesnis. Kitiems, sakykim, taip neatrodo.
Šiaip jau tarp rašančių muziką galioja išankstinė nuostata, kad Sibelius - prestižo požymis. Tačiau tai ne daugiau, nei agresyvesnės rinkodaros pasekmė.
Palyginimui dar galima pridurti, kad Sibelius yra europiečių - UK - produktas, o Finale - amerikonų. Gal iš čia tie kai kurie konceptualūs skirtumai?
Re: Finale. Enharmonija
Gintas T. (IP Logged)
November 20, 2009 09:54AM

Ne į temą: ar RimasG = **Rimas G.?
Bet vistiek Sibas geriau:D



Edited 1 time(s). Last edit at 11/20/2009 12:39PM by Gintas T..
Re: Finale. Enharmonija
RimasG (IP Logged)
November 20, 2009 02:18PM

Na ir aš sakau, kad sibelistai užsiciklinę. (:D

**Rimas G. = RimasG

Senuoju mano "firminiu" niku kažkodėl nebeduoda įsiloginti.



Edited 1 time(s). Last edit at 11/20/2009 02:19PM by RimasG.
Re: Finale. Enharmonija
Gintas T. (IP Logged)
November 20, 2009 04:06PM

Supratau, p.Rimai. Kažkaip pagalvojau, ir negalėjau patikėti, kad atsirado dar vienas [u]SUPER GURU[/u] Finalėje. Pagarba!!!
Re: Finale. Enharmonija
sauliusmick (IP Logged)
November 20, 2009 09:24PM

Turbūt kad sibelistai užsiciklinę :)-D. Manau abi tos programos neblogos, o kas link SUPER GURU Finalėje už p.Rimą kietesnio Lietuvoje manau nėra - ką paklausi, tą ir gausi ir visada (tu) Ačiū
Sorry, only registered users may post in this forum.