midiaudio logo

Klausimas naudojantiems Finale

zenka (IP Logged)
May 20, 2010 11:18AM

Laba diena,
esu dar šviežias "final'istas",tad susiduriau su tokia elementaria problema:kaip uzrasyti du balsus viename takte kurie juda skirtingom ritminėm figūrom.Kad būtų aiškiau pateiksiu pvz.:2/4metre parašyti apačioje ketvirtinę su tašku ir aštuntinę,kurių koteliai eitų žemyn, o virš šių natų melodija aštuntinėmis natomis su koteliais aukštyn.
Ačiū labai už pagalba.
Re: Klausimas naudojantiems Finale
aldas d. (IP Logged)
May 20, 2010 11:39AM

reikia naudoti layer'ius (sluoksnius). Ju yra keturi, kairiame apatiniame ekrano kampe. Kotelius turetu sudelioti automatiskai, o jei yra noras pakeist, tai Speedy Entry tools, pasizymeti reikiama nata ir spausti L klavisa.



Edited 2 time(s). Last edit at 05/20/2010 11:49AM by aldas d..
Re: Klausimas naudojantiems Finale
zenka (IP Logged)
May 20, 2010 09:25PM

Aciu Aldai uz pagalba, jau kuri laika kankinausi ir niekaip neradau kaip tai padaryti.
Re: Klausimas naudojantiems Finale
aldas d. (IP Logged)
May 21, 2010 01:34PM

Visada prasom(tu) Siaip, tai jeigu sunku su anglu kalba ir help'as kaip tamsus miskas (kaip man), o rusu kalba mokate, tai labai rekomenduociau "Russkaja kniga o Finale". Ja be problemu galima atsisiust. Ji patogi tuo, kad labai aiskiai (bent man) isdetyti visi elementarus pagrindai, kaip sakoma step by step. Kai pradejau dirbti su Finale, si knyga visada budavo po ranka..
Re: Klausimas naudojantiems Finale
RimasG (IP Logged)
May 21, 2010 02:13PM

Jei reikia, galėčiau paieškojęs atsiųsti Finale naudotojo PDF konspektą lietuviškai. Tiesa, morališkai kiek senstelėjęs, nes ruoštas Finale 2002 pagrindu, tačiau principiniai metodologiniai ir technologiniai dalykai išliko tokie pat arba labai panašūs. Papildyti naujesne informacija tiesiog fiziškai neužtenka laiko :)
Re: Klausimas naudojantiems Finale
zenka (IP Logged)
May 24, 2010 08:51PM

p. Rimai būčiau Jums labai dėkingas, jei atsiūstumėte man tą lietuvišką Finale naudotojo konspektą, nes iki šiolei vis dar susiduriu tai su viena, tai su kita elementaria problema rašant natas.
Mano el. paštas zenka.trp@gmail.com
Re: Klausimas naudojantiems Finale
Silvestras (IP Logged)
June 08, 2010 05:33PM

Gerbiamas Rimai, jei nesunku mestelkit ir į silvestras.rai@gmail.com, iš anksto dėkoju.
Re: Klausimas naudojantiems Finale
Silvestras (IP Logged)
June 09, 2010 04:59PM

Nuoširdus ačiū, gerbiamas Rimantai.
Sorry, only registered users may post in this forum.