midiaudio logo

Finale. Natų transportavimas

aldas d. (IP Logged)
September 27, 2011 12:20PM

Sveiki. Nerandu kaip piano partijoje iš dešinės rankos partijos vieną natą nukelti į kairės rankos partiją, t.y. kad tą natelę patogiau būtų perskaityti ir paimti su kaire ranka. Atskirai sluoksniuot nenoriu, nes viskas dešinėje rankoje juda 16liktinėm.Tikiuosi suprantamai parašiau. Iš anksto dėkoju.

Aldas
Re: Finale. Natų transportavimas
RimasG (IP Logged)
September 28, 2011 03:37PM

Selection Tool.

Pasižymi reikiamą natą (ar natų grupę) ir Alt+Down (Arrow down).

Analogiška procedūra, jei nori iš apatinės penklinės permesti į viršutinę, tik tada reikia spausti Alt+Up.

Paprasta :)
Re: Finale. Natų transportavimas
aldas d. (IP Logged)
September 29, 2011 09:39AM

Deja, Rimai, nesigauna. Visa natu grupę, t.y. 4 šešioliktines kelia, tačiau man reikia nukelt tik vieną natą. t.y. pirmą iš tų keturių... Kai pasižymiu vieną natą ir spaudžiu Alt+Down, man tik sumirksi ir tiek....

P.S. Visas "fintas" išėjo tik rankiniu būdu. Nukėliau visas 4 šešioliktines, po to ištryniau antrą, trečią ir ketvirtą, ir iš naujo jas perrašiau viršutinėje penklinėje. Viskas gavosi, bet kažkai labai nepatogiai:) Kaip automatiškai tai įvykdyti?



Edited 1 time(s). Last edit at 09/29/2011 09:50AM by aldas d..
Re: Finale. Natų transportavimas
RimasG (IP Logged)
September 29, 2011 01:36PM

aldas d. Wrote:
-------------------------------------------------------
> Deja, Rimai, nesigauna. Visa natu grupę, t.y. 4
> šešioliktines kelia, tačiau man reikia nukelt tik
> vieną natą. t.y. pirmą iš tų keturių... Kai
> pasižymiu vieną natą ir spaudžiu Alt+Down, man tik
> sumirksi ir tiek....

Man veikia puikiausiai. Galiu tik pakomentuoti, kad ALT būtinai turi būti kairysis :) Kito numatyto būdo nėra.

Gal pabandykit gerokai pasididinti, kad būtų galima tiksliau pasižymėti?

Senesnėse Finale versijose (gaila, kad neatmenu iki kurios - gal maždaug 2008?) tam buvo naudojamas plug-in'as "Cross Staff". Naujausiose versijose jo nebėra. Tiesa, tada būdavo pasižymima su "traukinuku" arba Mass Edit Tool.

Galimas dalykas, kad tokiu atveju, jei neveikia šitas shortcut'as, čia Windows'o problema. Kažką miglotai pamenu, kad kažkada seniai ir man lyg ožiavosi panašiai. Tačiau šiaip ir su WinXP ir su Win7 viskas man paskutiniu metu veikė ir veikia puikiai.
Re: Finale. Natų transportavimas
aldas d. (IP Logged)
September 29, 2011 11:37PM

Pas mane Finale 2010. Pasižymėjęs Selection Tool tarp Pluginu ( TG tools) radau Cross Staff. Ten aiškina, kad gali nukelti tik natų grupę, o jeigu noriu išardyti grupę ir perkelti tik vieną natą, reikia naudotis Note Mover tool... Kas tai?
Re: Finale. Natų transportavimas
RimasG (IP Logged)
September 30, 2011 10:37AM

Note Mover yra toks įrankis, kurį naudodamas, prispaudęs natos manipuliatorių (tą kvadratuką) pele gali reikiamą natą nutempti į kitą penklinę. Jo, kaip ir Cross Staff, nenaudoju, nes pakanka manipuliacijos su Alt+Up/Down.
Tačiau ir Cross Staff mano kompe puikiausiai dirba net su viena nata. Tarp 2010 ir 2011 technologinių skirtumų šioje vietoje nėra jokių. Čia šuo pakastas tikrai ne Finale. Gal čia ką nors kompų guru galėtų patarti? Gal kokie Win nustatymai kalti?
Re: Finale. Natų transportavimas
aldas d. (IP Logged)
September 30, 2011 01:49PM

Pas mane Win7... Gal tikrai kažkokie nustatymai kalti...
Re: Finale. Natų transportavimas
RimasG (IP Logged)
September 30, 2011 03:51PM

Pas mane irgi Win7. Jokių kitų spec. nustatymų, išskyrus pelės ratuko žingsnį, nedariau.
Re: Finale. Natų transportavimas
aldas d. (IP Logged)
September 30, 2011 10:45PM

Na ką gi, keista, aišku. Gerai, kad šita funkcija pasitaiko itin retai, (bent jau mano darbeliuose), tai galima pakentėti ir viską atlikti ir rankiniu būdu.. Bet kokiu atveju, ačiū Jums, Rimai(tu)

P.S.Bandžiau aš pažaist ir su Cross Staff pluginu... Irgi be reakcijos...
Sorry, only registered users may post in this forum.