midiaudio logo

NOTACIJOS PROBLEMOS - 2

**Rimas G. (IP Logged)
May 16, 2004 10:05PM

Sveiki visi!

Turiu klausimėlį, kuris seniai neduoda ramybės. Ir ne tik man.

Kai pradėjau naudotis kompiuteriu, jis buvo nustatytas FAT 32 sistema. Tuo metu mano Finale nekėlė jokių problemų, gal kartais nemokšiškai "išprievartauta" ir nulūždavo, tačiau dirbo tvarkingai. Aš čia turiu galvoje pirmiausiai įvedinėjimą MIDI klaviatūra. Labiau patyrę žmonės man patarė formatuojant kompą pasirinkti NTFS , nes tai progresyvesnis, anot jų, ir techniškai stabilesnis variantas. Pakeičiau. Kadangi tuo metu buvau pasijungęs amžinai gendantį ir užlūžtantį Ensoniq VHSt (tai būna labai retai, bet tas buvo būtent toks), visus "griekus" nurašydavau nepatikimam klavišui. O pasidarė štai kas: po kurio laiko (man maždaug 1 - 1,5 h) nuo programos paleidimo pradžios atsiranda toks nemalonus dalykas, labai panašus į Latency Time efektą prastoj (pvz mano SB Live) garso kortoj. T.y. įvedama informacija fiksuojama gerokai pavėluotai ir su komplikacijomis. Kai nusipirkau RolandED PC - 180A, reikalai nepagerėjo. Ir tai ne mano vieno problema. Forumuose sutikau ir daugiau "likimo draugų", kuriems darėsi analogiški dalykai. Jei ta problema būtų absoliučiai totalinė, Finale gamintojai ką nors gal ir sugalvotų, tačiau daug naudotojų nesiskundžia, o reiškia ir nesusiduria su tokiais dalykais.
Vienų diskusijų bendromis kompiuterinėmis temomis metu man šovė į galvą viena crasy mintis. Gerai pagalvojus atrodo, kad mano bėdų pradžia sutapo su failų sistemos pakeitimu. Dabr absoliučiai tiksliai to fiksuoti negaliu, kadangi tuo metu buvau piktas an Ensoniq. Mano draugui šios problemos atsiradimas sutapo su naujo kompo įsigyjimu ir tuo pačiu perėjimu į WnXPpro.
Nesu sisteminių dalykų žinovas, todėl mano klausimas arba pati idėja gali pasirodyti visiškai kvaila: ar galima bent teorinė prielaida, kad Finale šeima, ypač jos MIDI "cechas" blogiau dirba su visuotinai priažintu ir naudojamu NTFS ? Paprasčiausia turbūt būtų grįžti prie FAT 32 ir įsitikinti, tačiau gal kas jau turi vertingos patirties ir žinių?
Dar šauniau būtų, jei dirbantys su Finale (nesvarbu kuria vesija) žmonės, kuriems nekyla panašių problemų, patikrintų kokioje sistemoje dirba jų PC ir atsilieptų.

Sėkmės visiems!
**Rimas G.

Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
**Rimas G. (IP Logged)
May 25, 2004 11:40AM

Sveiki.
Kaip čia pasakius...
Pravėso tas mūsų reikalas. Deja... Visą tą laiką, kol paskutinė žinutė kabojo "nekaltybėje",ariau pagrindinėse tarnybose ir prie kompo - dūmai rūko. Bandžiau teisybės ieškoti ir kituose forumuose. Reziume. Pasirodo, kad failų sistemos čia lyg ir ne prie ko. Specai siūlo Finale Compability Mode suderinti Win98/ME. Taip daro daugelis, tačiau mano problemų 100% tai neišsprendžia. Finale užsikrauna truputį "natūraliau", tačiau pirmas įspūdis, kad truputį, tiesa ne kriminališkai, sulėtėja. Bet "Latency Time" efektas niekur nedingo. Tiesa, atsiranda kiek vėliau ir truputį švelnesnia forma, tačiau... Užtai Playback su "firminiu" Finale SmartMusic SoftSynth pasidarė tiesiog baisus ir sunkiai valdomas. Normaliai dirba tik su garso kortos vidiniu sintezatoriumi. Tai tiek ir žinių apie techniką.
Kalbėjau su kai kuriais potencialiai galimais suinteresuoti žmonėmis apie Web bibliotekos galimybę. Reakcija iš esmės teigiama. Pati idėja priimama teigiamai, tačiau rezultatui pasiekti reikalingas bent minimalus spaudimas, t.y. pastovus zyzimas į reikiamą ausį, kad užsinorėtų tokio dalyko realiai ir realizuotų kaip savo idėją. Mano manymu nėra jokio skirtumo kas oficialus šeimininkas. Svarbu, kad veiktų ir būtų techniškai prižiūrima. O moderatoriumi galima ir visuomeniniais pagrindais pasikeičiant pabūti. Nors, sprendžiant iš mūsų forumo bandymų, tai nėra taip paprasta. Juokinga, tačiau už šitą "štilį" jaučiuosi ko ne morališkai atsakingas.
Tai tiek žinių .
Sėkmės visiems! Ir daugiau smalsumo! Iš asmeninių pokalbių galiu spręsti, kad dauguma tiesiog varžosi ko nors paklausti (net ir incognito!) turėdami nemažai ir rimtų problemų vien iš nenoro pasirodyti kvailai arba nesolidžiai.
Čia tai tikrai kvaila nuostata. Svarbiausia (o gal čia ir sudėtingiausia?) suformuluoti problemą, o visa kita - vieni niekai. Prietarai. Ne daugiau.

**Rimas G.

Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
Apuokas (IP Logged)
May 25, 2004 08:41PM

Aš savo ruožtu irgi esu paviešinęs šį forumą visais įmanomais kanalais, kuriuos tik žinau. Sunku ką nors pasakyti, kodėl visi tyli. ƞinoma, pagrindinė varomoji diskusijų jėga Ā– klausimai. Jei jų nėra, diskusijos prityla.

Kaip ten bebūtų, bibliotekos klausimas nenustojo savo aktualumo. Savo nototekoje turiu nemažai gerų dalykų. Kai kurie iš jų retai pasitaikantys. Naudojant Sibelijų teko restauruoti daugybę kūrinių, kuriuos pavyko išprašyti iš bažnytkaimių vargonininkų, nemokėjusių tinkamai atlikti ir saugoti šių vertybių. Todėl 19a. Pradžioje-20a. Viduryje spausdinti natų leidiniai (pvz. Edition Peters leidyklos) trūnyja paloviuose, bažnyčios palėpių skryniose. Tai ypač tiktų mėgstantiems paprastą, tačiau neprastą muziką.

Kitas geras dalykas Ā– įvairios aranžuotės. Jų taip pat pas mane nemažai. Čia kalbu ne apie savo aranžuotes, bet apie kūrinius, kuriuos Ā„apdorojoĀ“ visiems gerai žinomi profesionalūs kompozitoriai.Tokių, tiesiai iš stalčiaus paimtų, padovanotų ir kitaip gautų dalykų turiu labai daug. Kad ši žinutė nevirstų savo nototekos reklama, noriu pasakyti, jog esu pasirengęs visapusiškai prisidėti prie bibliotekos kūrimo, o vertingais kūriniais galite pasigirti ir kiekvienas iš jūsų.

Būtų gerai, jei www.dudos.lt pradžiai skirtų nors kelis MB vietos, nes siunčiant muziką savo naudojamos programos formatu jos daug ir nereikia. Ateity, jau Ā„įsisukusĀ“ reikalui, daugelis dalykų pradėtų riedėti savaime. Apmaudu, kad šiame puslapyje neatsidaro nuorodos, per kurias galėtų susisiekti su tinklalapio Ā„viršininkaisĀ“. Tai va, gal kas iš šio forumo pažįsta tuos atsakinguosius už dudos.lt? Kitaip tą reikalą pajudinti iš vietos vargu ar įmanoma. Laukiu naujienų, pasiūlymų, nurodymų.
Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
**Rimas G. (IP Logged)
May 25, 2004 10:19PM

Kadangi www.dudos.lt formaliai priklauso Vakarų Lietuvos regiono pučiamųjų instrumentų muzikų asociacijai (VLRPIMA), jį iš esmės valdo,- t.y. turi administratoriaus teises,- asociacijos prezidentas. Vienas iš vice-prezidentų esu ir aš (tačiau administratoriaus teisių neturiu). Bet tai nėra geriausias būdas, kadangi "dudos" firminis pūtikų ir labiau net orkestrų ne tik tinklapis o ir domenas (na, turinys - patys matote, tačiau visuomeniniai pagrindai nieko ir neįpareigoja...), o iš to darant plataus profilio biblioteką atsiras tik daug painiavos ir kitokių nesusipratimų. Čia p. Tadas buvo visiškai teisus.

Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
**Rimas G. (IP Logged)
May 25, 2004 10:23PM

Visai pamiršau. Jei
įdomu, dudų.lt "viršininką" galima rasti tame pačiame tinklapyje pasinaudojus Palangos Orkestro nuoroda.
Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
Vakaris (IP Logged)
May 26, 2004 09:58AM

Rimai, o koki kompa turi? Parasyk konfiguracija.
Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
**Rimas G. (IP Logged)
May 26, 2004 01:22PM

Mano "pasididžiavimui" jau 2,5 metų!
Keisti kol kas truputį per anksti, kadangi "elementorių" dar traukia normaliai. Tik garso kortą planuoju pirmiausia pasikeisti. Čia labai simpatiškai pristatė Tascam US-122. Nes su Live groti galima, tačiau ką nors pagaminti...

P4-1.4/512MB RAM/40+80Gb HDD/SB Live/WinXPpro

Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
**Rimas G. (IP Logged)
May 31, 2004 05:09PM

Vakari, kam tamstai mano konfigūracija, jei net nepyptelni?Maniau, kad bent hipotezę kokią suraitysi....
Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
Tadas (IP Logged)
May 31, 2004 05:57PM

gerb.p. Rimai,

cituoju Jūsų žodžius - geram staliui reikalingas geras įrankis.
Jūsų kompo konfiguracijos , manau, turėtu pakakti natų rašymui išskyrus - garso kortą.
Live yra gana ribotų galimybių midi srityje. Ji ir kanalų turi nedaug ( berods 16) ir su polifonijom nekas. Todėl žinodamas jūsų darbo specifiką įtariu, kad kompas kraustosi iš proto susidurdamas su didesniu informacijos kiekiu.
Apie sound fontus jau nekalbu, bo Live neturi ASIO. Taigi, visi programų lūžimai prasideda tuomet, kai programa bando į vieną "stalčių" sukišti visą spintą.
Paviešindamas savo praktiką galiu pasakyti, viename iš mano kompų stovi Audigy ir tai su didesnėm partitūrom turiu problemų. Kol nesudeginau savo Extigy jokio velavimo ar triukšmų (daugiausiai susijusiu su audio) nepastebėjau (nors mano kompas dar skurdesnės konfiguracijos).
ƞodžiu ruoškitės neišvengamam apsipirkimui.

P.s. dėl XP, tai mane maloniai nustebino tai, kad ši OS sugebėjo pati ištaisyti kai kurias problemas susijusias su natų fontais. Tad nemeskime visų akmenų į Microsoft daržą (ypač dėl problemų susijusiu su draiveriais ).
Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
Tadas (IP Logged)
May 31, 2004 06:12PM

Rimai,
pamiršau dar vieną momentą, jei dar turite problemų, kuomet po tam tikro darbo su Finale laiko programa pradeda dirbti lėčiau ar visai pakimba, pamėginkite sekantį "ėjimą": Jeigu yra tokia galimybė sumažinkite UNDO skaičių . Taip programa įsimena mažiau buvusių operacijų ir mažiau uškemša atmintį.
Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
Dalius (IP Logged)
May 31, 2004 06:21PM

Tadai Tadai,

SBLive! turi 3x16 MIDI kanalų
Bene didžiausią polifoniją - 2x32 (sampleris) ir 1024 balsų "softinis" sintezas

O kas bendro yra tarp Soundfontų ir ASIO?!!! Kas daugiau, jei ne Creative kortos, tavo manymu, palaiko SoundFontus?:-O Soundfontai yra Creative "išradimas", atsirado, nerods, su AWE32 korta ir tai yra gimtasis SBLive! tembrų failų formatas!



Dalius
Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
Tadas (IP Logged)
May 31, 2004 11:55PM

gerb. p. Daliau,
malonu, kad gelbejat visus žaliukus nuo neišmanymo liūno. Tikrai labai vertinu jūsų kaip profesionalo patarimus.Todėl teisindamasis pamėginsiu paaiškinti savo sapaliones. Čia su ASIO gal kiek ir į pievas nuklydau. Turėjau omeny garso vėlavimą. Kuomet naudoji kitų programų sintezus, kurie generuoja midi į wav (ką as pavadinau fontais), Live tikrai sunkiai susitvarko.
Dėl midi kanalų, realiai dirbti notacijos programoje (kiek bandžiau su Sibelius2 ir live deriniu) pavyko tik su 16-a kanalų , nes naudojant skirtingus devaisus (gal kiek tiksliau- išėjimus ar blokus), atsiranda sinchronizacijos problemų. O dėl polifonijos, tai kuomet per vieną kanalą paleidi po vieną balsą - viskas tvarkoj, bet kai bandai per tą patį kanalą pagroti melodiją ir pobalsį - tai kaip ir integruotose kortose girdėsis arba vienas, arba kitas.
Kadangi aš kaip ir ponas Rimas dirbu su didelėmis partitūromis, tai toks realus (kokybiškas) 16 instrumentų palaikymas manes netenkina.
Manau, ir jūs sutiksite, kad live nėra geriausias sprendimas (kad ir kokie rašytiniai duomenys būtų geri), todėl atleisite man už nemokšišką, bet geranorišką šios kortos apibūdinimą.

su pagarba Tadas
Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
**Rimas G. (IP Logged)
June 01, 2004 12:15AM

Tadai,
Visa ta mano (ir ne tik) biaurastis tupi matyt kažkur kitur nei SB Live. Kiek pastebėjau, tai pati populiariausia korta bent jau tarp tų, kurie Finale forume pristato savo konfigūraciją. Arba lygiai su Audigy. Ir konkrečių nusiskundimų dėl SB nesigirdi. Juk tik pakūrus naują kompą tų visų "cūdų" lyg ir nebuvo. Jei tai veikia ne ant smūgio, o su įsivažiavimu, reiškia su techniniais resursais konkrečiai gal ir ne ypač susiję. Man patiko mintis dėl UNDO. Būtinai išbandysiu. Vienas žmogus kėlė hipotezę, kas yra galimybė, kad laikini failai (Temps, Autosaves) gali stabdyti, tačiau sunku patikėti, kad tai galėtų turėti įtakos kompams su 1GHz RAM'o. Praktika rodo, kad ir su tokiais resursais Finale analogiškai blūdija. Ɓdomu tai, kad tas prakeiktas "Latency" tarsi užsikrauna palaipsniui. Aš jau pasmerkiau save naujai garso kortai. Tik vis ta prakeikta butis gerus norus suėda. Bet išmuš ir jos valanda.
Aš kiek anksčiau buvau užsiminęs, kad man gana keistai atrodo, kai Finale playback valgo visą 100% CPU. Ar tai normalu? Gi net sekvensorinio tipo programos pilnu apkrovimu pasilieka dar šiokį tokį rezervą, kurį viršijus pradeda negražiai elgtis. Rašymo režime naudoja iš viso mizerį - iki 10 ar truputį daugiau proc. Tai kodėl taip daug reikia grojimui, jei naudoja plokštės sintezatorių ir daugiau jokių papildomų pribumbasų? Technikoje ne ypač ką nutuokiu, tačiau ar tai normalu?

Gal nuo to reikėjo ir pradėti: labai maloniai buvau nustebintas p. Daliaus gestu! Kažkaip net ir savimeilę paglostė: va, dabar ir raštininkai, ne tik garsininkai savo kampą turės. Aš visada su dideliu malonumu užsuku į MidiAudio klubą. Bet dabar tai jau bus ypatingai! Kaip sakoma - meloč' , no prijatno.

Sėkmės visiems!

**Rimas G.

Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
Tadas (IP Logged)
June 01, 2004 12:07PM

gerb. Rimai,
mano iškelta garso kortos problema remiasi hipoteze, analogiška vaizdo kortoms. Jei apdoroji video medžiagą (ar žaidi žaidimus) ir turi prastesnę video kortą, kad ir koks būtu procas, hardas ar ram'as - vaizdas vėluos. Skirtingai nuo video "vartotojų", mes (tie, kurie naudojasi midi) negalim sumažinti instrumentų ar balsų kiekio (dirbant su vaizdu, sumažinus rezoliuciją, situacija pagerėja), todėl garso apdorojimas tampa komplikuotas. Čia išplaukia CPU apkrovimai.
Jūsų atveju, manau, pamiršote dar vieną momentą - programos atnaujinimą. Kuomet suinstaliavau Sibelius3, pastebėjau, kad ši versija "ėda" kur kas daugiau resursų. Tai įtakoja patobulintas užrašytos medžiagos ir playback'o ryšys, t.y., jautresnis dinamikos, ekspresijos, tempo, štrichų, erdvės (panorama ir reverberacija) ir pan. atlikimas. Kai kurie sekvencoriai neturi tokio "pojūčio" , be to, jiems nereikia informacijos išvesti ir į papildomą natų pavidalą. Čia, manau, ir slypi CPU apkrovimo skirtumai.
Mano pasiūlytas Undo metodas labiau tiktų RAM'o situacijos pagerinimui. ƞinoma, užšiukšlinus RAM'ą, priversti daugiau dirbti procas ir hardas. Todėl siūlau dar vieną sprendimą (CPU darbo pagerinimui). Jei yra galimybė, atjunkite visus "pribumbasus". Sibelius programoje išjungęs live playback atsikračiau mano seniau aprašytos ilgai skambančios natos ir garso vėlavimo problemų. Šia funkciją (kartojuosi - Sibelius programoje) verta atjungti net tuomet, kai nenaudoji jokių papildomų sekvensorių, nes midi garsai tuomet grojami tiesiai iš kortos.
Manau, jūs jau išbandėte playback'o konfigūravimą, bet kartais tokia smulkmena, kaip tik ką mano aprašyta, gali iš esmės pakeisti situaciją.

geros kloties!!!
Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
Vakaris (IP Logged)
June 01, 2004 10:36PM

Panasi situacija ir man buvo. Is pradziu viskas gerai, bet kas 5 minutes kompas, leteja, leteja. Po kiek laiko ir midi ima veluoti, kol pagaliau kompas vos gyvas... Pakeiciau motina, pridejau atminties, paspartinau procesoriu ir viskas - eina kuo puikiausiai. Nei su Sibelius nei su Finale jokiu problemu (nepaisant ziniu trukumo dirbant su siomis programomis).
Dirbant su muzikinemis programomis ir garsu rekomenduotina instaliuoti tik tai ko reikia darbui. Pamirsti zaidimus, nereikalingas programas, manau ir XP zavesys bei visokie XP Style pribombasai cia netinkami ypac jei kompas letesnis.
Taigi rekomenduotina:
Failu sistema NTFS (pasirinkti ne didesni klasterio dydi kaip 64 KB)
Atjungti visus vaizdo efektus (visual Effects
Atjungti System Restore funkcija
isjungti Fast User Swiching (Usser Accounts lange)
Isjungti Error Reporting (Control panel/System/Advanced) ir dar daugeli smulkmenu, kuriu pasekoje XP isvaizda gal ir nukentes, bet kompiuterio darbas zymiai paspartes. Kaip sakoma - "geriau maziau, bet kokybiskaiu".
Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
**Rimas G. (IP Logged)
June 02, 2004 12:02PM

Dėkui už žinias
Šitai aš jau senokai girdėjau, tačiau bėda, kad ne aš vienas namie į kompą pretenduoju. Nupirkau kitą hardą , ten suinstalinau dar vieną XP. Bandysiu atsiskirti nuo visų žaidimų ir kitokių nesamonių. Tačiau šia tema šalia visokių patarimų esu skaitęs, kad tie maži pagudravimai sutaupo geriausiu atveju 1,5% resursų. Tai mizernas kiekis. Sako, galima kompą "išmokyti" pažinti tik natas arba muzikines programas, tačiau geriausia išeitis - pirkti galingesnį. Tačiau tos temos buvo gvildenamos procesorių P3 iki 1GHz fone.
Vakar parsipumpavau KX project. SB Live neliko nei kvapo. Nežinau kaip dirbs apskritai, tačiau su Latency sekvensoriuose susidoroja gana šauniai. Su 5,...ms dirba švariai. Windows media player plėšia neatpažįstamai, lyg kitas agregatas būtų. Duosis matyt kaip mano Finale elgsis, nes Creative
soundfont'ų neliko nei kvapo. Kaži, senuosius iš SB Live galima susiinstaliuoti? O gal ką gudriau galima sumislyti? Pakolkas likau tik su SmartMusic SoftSynth sintezatoriumi.

Sėkmės ir kantrybės visiems!

**Rimas G.
Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
Dalius (IP Logged)
June 02, 2004 12:15PM

Rimai G,

"tie maži pagudravimai sutaupo geriausiu atveju 1,5% resursų"

- nevisai taip. ƞiūrint ką darai - dirbant Word'u ar kitomis neralaus laiko programomis - didelio skirtumo nepastebėsi (kai kuriais atvejais - netgi priešingai), bet jei iš kompo reikalauji, kad jis pasuktų didžiulius audio / vst / vsti projektus (kelias dešimt takelių) su minimaliu vėlinimu (1.5-3mS) - tai be jų kaip žuvis be vandens;-)



Dalius
Re: NOTACIJOS PROBLEMOS - 2
Povilas (IP Logged)
March 10, 2005 10:46AM

Sveikas Rimai,mano nuomone, kai"išrado" Finale,egzistavo tik W-95(98)OS.Visa Finale sistema taip ir liko nepakeista.Vyksta tik kosmetinis gražinimas, bei papildymas įv.pribombasais.Pas mane-W-98, kitame hd-W-2000Pr.-panašių problemų neteko matyt.Garso korta SW-1000HG.Ram-512.
Sorry, only registered users may post in this forum.