midiaudio logo

Muzikos teorija

Wavelab (IP Logged)
June 08, 2004 04:36PM

Man reikia muzikiniu teoriju. Ar galite pasiulyti kokiu lietuvisku svetainiu, is bedos anglisku kur butu bendra teorija, ta ka desto muzikos akademija ir pan!? Jei kas turi .Doc formate pamoku ir desto apie muzika ir tai butu gerai. Paliksciau savo emeila jus atsiustumete ar i kokia ftp idetumete.
apie save ir ko as noriu:
neturiu jokio isilavinimo, ir nesiruosio siekti kokioje mokyk. Ar eiti i biblioteka. Noriu tureti skaitmenine informacija ir mokytis savarankiskai. Taip yra todel kad nera salygu ir laiko, ir dar nera didelis susidomejimas, kur gali dingti pradejus mokytis. Taip pat nesiruosiu valdyti jokio akustinių instrumentu ar praktikuotis su balsu. Pagr. Darbas yra tik su kompiuteriu ir programom pagrindine tai CUbase, ir pagalbines nuendo, reason, ir kt.
kuriu kitokia muzika ir kitokiu saskambiu nei cia dauguma kurianciu. Kurybon stengiuosiu ivaryt kuo daugiau simfoniju ir
Re: Muzikos teorija
Wavelab (IP Logged)
June 08, 2004 04:59PM

Orkestriniu garsu kurtu midi pagalba, nes tai man labiausiai patinka. Bet tai nera klasikine muzika ir nesu didelis megejas jos. taigi cubase aplinkoje natas delioju tik kaladelem. Natom nerasau, gal pabandyciau bet... Taigi suvokiu kad daugiausia teoriju reikia is midi natu harmonizavimo, garsu sujungimo ir kitu. Atrodo viskas ka pasiulytumete, kaip mokintis savarankiskai,nuo kuo pradeti, ka pirmiau ir kitus pasiulymus, pastebejimus. Man nereikia daug zinoti, nes nepritaikiusiu visko, nes paprasciau nereikes, bendrus desnius, minimaliai ar vidutiniskai. O gal tai sunkiai! Dekoju uz patarimus :)
Re: Muzikos teorija
Dalius (IP Logged)
June 08, 2004 05:02PM

ƞmogau, ar galiu paklausti - kodėl apie tai klausi natų maketavimo forume?:-|



Dalius
Re: Muzikos teorija
**Rimas G. (IP Logged)
June 09, 2004 12:49AM

Matai, žmogau, visų pirma reiktų muzikos rašto pramokti, o jau paskui apie teoriją galima... Ir iš vis ar tamsta gali suformuluoti ką nors apčiuopiamiau? Nes dabar norai kartu ir globalūs - tą, ką dėsto muz. akademija - ir minimalūs - nesiruošiu groti akustiniu instrumentu, man nereikia daug žinoti ir t.t. Iš esmės ir patarti nėra ko, nes automatiškai viskas, ką galima realiai pačiupinėti - netenkins. O tik pasiskaityti neužteks. Reikia, kad į kraują įsigertų. Kaip gimtosios kalbos abėcėlė. Arti reikia. Vienam esu pataręs, kad jei nori suprasti iš ko muzika padaryta, lai atidžiai ir kantriai pasiklauso Haydno, Mocarto ir Bethoveno simfonijų (simfoninė muzika truputį idomiau už gryną fortepioninę). Aš nesityčioju, o visai rimtai. Nes ten tiesiog gyva elementari muzikos teorija, harmonijos ir muzikinių formų vadovėlis. Jei paklausęs suprasi iš ko muzika surėdyta, tada gali imti ir pasiskaityti. Pradžiai galima ir vidurinės mokyklos vadovėlį, kur nuo DO-RE-MI pradeda aiškinti (nepamenu tik kurios klasės). Kad širdį nuraminčiau - tai tiesiog tų istorinių laikų popsas. Kitokio ir nebuvo. Dar klausimas, ar Mocartas, gyvendamas šiais laikais labiau linktų prie akademinio avangardo, ar populiarias dainas ir rock- operas rešytų. Iš šių dienų varpinės žiūrint ir Šopenas savo laiko "džiazmenas". Bet jie visi arė pajuodę, nes tada nebuvo kompo arba tokių mašinėlių, kur paspaudus "knopkę" arba nusikrekinęs softą gali pasirodyti gudrutis. Tiesiog privalėjo įvaldyti amatą ir instrumentą. Tokia tų laikų logika. O gi ir MIDI keyboardas yra normalus instrumentas, tik ne akustinis. O gal ir gitara "su laidu" nebe ispaniškos gitaros giminė? O kiek visokių MIDI breath kontrolerių, kurių valdymas vienas prie vieno kaip pučiamųjų... Taigi.
Linkiu sėkmės, nenuleisti rankų ir nosies.

**Rimas G.

Re: Muzikos teorija
wavelab (IP Logged)
June 10, 2004 02:28PM

dekui :-))

dekui uz patarimus:-)) :-))

man uztenka midi natu garsu ir harmonizavimo teoriju to rasto?

na tiek ir uzteks?:-))
Re: Muzikos teorija
**Rimas G. (IP Logged)
June 12, 2004 06:40PM

Na, mes čia sunkiai susikalbam. Kiek suprantu, norite perskaityti du sakinius ir pasidaryti gudručiu. Niekuo negaliu tuo kart padėti, kol net formuluotės ne iš muzikos sferos. ƞodžiai - taip, kažkur girdėti, tačiau jų junginiai visiškai beprasmiai. Todėl dar kartą siūlau: atsiverskite abėcėlę. Galima net nuo muzikinių terminų žodyno pradėti. O kai paaiškės kas yra tonacija, dermė, tonika, dominantė ir pan., galima ir apie teoriją diskutuoti, o tuo labiau kokių teorinės pakraipos patarimų duoti. Na kas iš to, jei imsiu teigti, jog dominantseptakordo septima išrišama į tonikos trigarsio terciją, o sekstakorde tercija nedubliuojama. Kai išgirsite tuos sąskambius savo ausimis, pasirodys, kad ta tekstinė "abrakadabra" skamba visiškai elementariai ir akustiškai seniai pažįstama. Visa teorija iš esmės yra nieko daugiau, kaip tik susisteminta ir apibendrinta praktika. Tiesiog įteisinta tai, kas geriausiai skamba. Idomiausia tai, kad visi, beieškantys savo ypatingo kelio arba sistemos, atsiduria toje pačioje vietoje: tai jau buvo. Tad kur kas produktyviau susipažinti su tuo, kas jau buvo, o nuo to atsispyrus keliauti toliau. Dviratis seniai jau išrastas. Gali jį perdažyti, apkarstyti blizgučiais ar kitoniškais pribumbasais, tai vistiek bus dviratis. Tavo, bet dviratis! Ir jau seniausiai išrastas... Dviračio išradinėjimui gaila laiko. Per trumpai gyvenam, kad tokią prabangą sau leistume.

Re: Muzikos teorija
Minde (IP Logged)
July 13, 2004 02:38PM

To wavelab
viska ko tau reikia rasi knygoj "Elementarioji Muziks teorija" Autore Elena Navickaite Martinoniene, tai muzikos mazdaug gruodelkos lygio knyga, manau cia kiekvienas ja zino tik sunku ja gaut, o neivienam saite to nerasi ka ten gali rast.
Re: Muzikos teorija
**Rimas G. (IP Logged)
July 15, 2004 10:59AM

Dar prisiminiau.
Kažkada esu pirkęs (ir dabar tebeturiu - man ji visiškai nereikalinga) tokią rusišką knygelę :

Viktor Mednikov. Osnovy kompiuternoi muzyki. (Sankt-Peterburg 2002)

Jei kertate be problemų rusiškai, gal ir padėtų. Ten muzikos teorijai skirta 48 puslapiai. Taip pat yra šio to ir apie aranžavimo pagrindus. Matyčiau tik vieną problemą: neturint pakankamai profesinės patirties, paskui būtų sunkoka specifinę muzikinę terminologiją konvertuoti į lietuvių ir anglų. Be elementarinės muzikos teorijos ten dar yra skyriai apie BAND-IN-A BOX, seną CubaseVST ir dar šio bei to.

**Rimas G.



**Rimas G.
Re: Muzikos teorija
himi (IP Logged)
August 08, 2004 12:08PM

Labutis, noreciau jusu paklausti, ar zinote kokia svetaine kur paaiskintu kaip rekia pradeti nuo pat pradziu groti gitara?
Re: Muzikos teorija
fyzo (IP Logged)
August 09, 2004 10:54AM

pabandyk pasiknysti cia : www.guitarnoise.com;-) himi parašė:

> Labutis, noreciau jusu paklausti, ar zinote kokia svetaine kur
> paaiskintu kaip rekia pradeti nuo pat pradziu groti gitara?
Re: Muzikos teorija
**Rimas G. (IP Logged)
August 09, 2004 11:24PM

Ko čia toli ieškot: atsiverskit

http://www.gitara.lt/

Manau, kad tai pakankamai solidi ir išsami svetainė.



**Rimas G.
Re: Muzikos teorija
Ramas (IP Logged)
September 08, 2004 10:42AM

:-/
Kolektyvas pasakykit kur gauti informacijos kaip dirbti su CUBASE SX 2.00
Re: Muzikos teorija
Aivaras (IP Logged)
September 08, 2004 11:13AM

CUBASE SX HELP'e viskas parasyta kaip dirbti. Tereikia netingeti ir paskaityti :-|
Re: Muzikos teorija
**Rimas G. (IP Logged)
September 08, 2004 11:16AM

Knygynuose galima rasti rusišką R. ir J. Petelinų knygą

CUBASE SX 2. Sekrety masterstva

Tai tikrai profesionalus ir suprantamai parašytas talmudas (655 psl.).
Jame ne tik User Manual, bet ir daug metodinės medžiagos. Truputį anksčiau pasirodė tų pačių autorių labai panaši knyga NUENDO 2. Ja taip pat galima naudotis studijuojant Cubase SX 2. Bent jau taip teigia autoriai.

Šią literatūrą galima užsisakyti knygynuosre, jei tik nepritruks kantrybės laukti. Dėl viso pikto pridedu ir metriką (tik ten viskas kirilica):

Petelin R. Ju(rijevič). Petelin Ju(rij). V.
Cubase SX 2. Sekrety masterstva. SPb.: BXV-Peterburg, 2004, 656 s.: il.
ISBN 5-94157-451-7

O tiksliau ir daugiau apie viską sužinoti galima jų saite:

http://www.petelin.ru/

Bet čia tik tiems, kurie dar spėjo rusiškai pramokti.

Sekmės!

**Rimas G.

BTW, kodėl gi nepabandžius panašią literatūrą platinti ir MidiAudio? Pagal profilį lyg ir nesikirstų. Jei ne pardavinėti, tai bent turėti galimybę užsisakyti.
Knygynuose panašūs dalykai kainuoja apie 25 - 30 Lt. Šitai teigiu todėl, kad didelė dalis vartotojų daug ką daro empyriškai, "putiom tyka", paskui kankinasi ir abejoja. User Manual'as yra viena, tačiau, kai turi spausdintą daiktą po ranka - kitas reikalas. Aišku, ir manual'ą galima atsispausdinti... Daug ką dar galima...



**Rimas G.
Re: Muzikos teorija
cubasesx 3 (IP Logged)
September 08, 2004 12:48PM

zmones pamirskite rusu, nu ismokite kada nors anglu kalba. geras patarimas jusu tobulejimui.:-))
Re: Muzikos teorija
**Rimas G. (IP Logged)
September 08, 2004 03:20PM

Tie, kurie jau pramoko angliškai, labiau priklauso tai kartai, katra su rusų nesusidūrė. Tie, kuriuos mokė rusiškai, o anglų rodėsi tik "paukščių kalba", kurios realiai neprireks gyvenime, šiandien kiek kitokioje padėtyje. Tai, ką aš siūlau, yra pigiausias ir prieinamiausias variantas, nes be User Manualo dar egzistuoja ir metodinė literatūra, t.y. ne iš ko surėdyta ir kokias operacijas atlieka programa, o kaip ji veikia praktikoje ir kaip su ja elgtis. Parsisiųsdinti tai ką siūlo Steinbergas ar iš kitur kol kas brangoka. Bent jau lietuvišku mąstu matuojant.
Taigi, man rodos, kad Cubase SX domisi ne tik 18 - 19 mečiai. O gal jau vyresniem ir prie kompiuterio nebevalia? Taip sakant - get out!?
Pagaliau esmė ne kalbų privalumuose, nes žmogus kaip tik ir teiravosi apie realiai prieinamą literatūrą.



**Rimas G.
Re: Muzikos teorija
as (IP Logged)
December 10, 2004 11:44AM

"Elementarioji Muziks teorija" Autore Elena Navickaite Martinoniene

sita knyga jau perskaiciau keleta kartu.
gal dar zinote ir galite rekomenduoti panasiu teminiu knygu lietuviu kalba.

beje kaip ten skamba gruodelkos knyga?
Re: Muzikos teorija
**Rimas G. (IP Logged)
December 10, 2004 01:31PM

Kiek suprantu, tai ką skaitėte ir yra "gruodelkos", t.y. Kauno J. Gruodžio konservatorijoje mokymuisi naudojama knyga.
Yra parašyta ir naujesnių. Pvz. Klaipėdoje knygyne "Po langu" esu matęs keletą populiariai parašytų knygelių su gana solidžiomis profesinėmis žiniomis. Autorių dabar nepamenu, tačiau manau, kad savo mieste užsukęs į patį didžiausią arba specializuotą knygyną ką nors sau rasite. Ieškoti, suprantama, reikia jei ne muzikos, tai bent jau su menais susijusiame skyriuje.
Didesniuose miestuose yra ir specializuotos muzikinės bibliotekos, kur laikomos natos ir pan. arba bent jau centrinių bibliotekų muzikos skyriai pačiose bibliotekose. Galima nueiti ten ir tiesiog klausti, ką turi muzikos teorijos tematika ir rinktis.

**Rimas G.
Re: Muzikos teorija
Valdas (IP Logged)
December 13, 2004 12:56PM

Isiterpsiu ir as, nors ta kompiuterine muzika man nusispiaut. Ja tegul rupinasi irasu studijos.Esu senos kartos atstovas,todel ir informacijos ieskau rusu kalba.Kas liecia Petelinus, ju knygos nesimeto, bet yra toks saitas www.medigo.ru Jo paieskos sistemose nelabai dar rasi, taigi siame saite pries du menesius / mazdaug / buvo dvi knygos.Viena apie pagalba, kaip gitaristui irasyti savo muzika,kita apie tai, apie ka jus istisai diskutuojat/ tas eina, tas neina, tas pasileidzia,tas nepasileidzia/, vienu zodziu, pabandykit archyve jas atrast ir parsisiusti. Garantuoju, gausite 80% atsakymu.Tiesa pamirsau, jos rusu kalba.Galima jas isversti ir i anglu kalba, su pilna versija www.translate.ru,bet tai sudetinga.
Re: ak toji nepaprastoji knygele
Aleksandra (IP Logged)
January 24, 2005 09:28PM


Labas Rimai.Netycia ilindau i si saita ir perskaiciau tavo atsakyma i vaikino klausima(apie midi ir pan.):))))Matai mokausi Balio Dvariono 10-metei muz.mokykloj 9a klasej..chorinio dirigavimo specialybes.Bet kas keisciausia labai megstu dar ir kitokia,nei klasikine muzika.Ir ta knygele mane sudomino.Noreciau ja atsisviesti,siuo metu mokausi harmonizoti,o muz.elementarioji teorija-praeity:))))))))kaip tu susijes su muzika?butu idomu.



iki malonaus susirasymo.














































































]
Re: Muzikos teorija
**Rimas G. (IP Logged)
January 25, 2005 08:51AM

Aleksandra,
Muzikos teorijos prasme yra daug turiningesnės ir, juo labiau, prieinamaos medžiagos. Turiu galvoje, kad Dvarionkės devintoko mentalitetas vertas profesionalesnės literatūros. Jei domitės "kitokia" muzika - yra visos sąlygos toje pačioje mokykloje. Jei nedomina džiazas - bent elementoriniai jo pagrindai būtini, sakyčiau, VISIEMS, NET IR AKADEMINIAMS MUZIKANTAMS, nes muzika yra visada muzika, o stilistika, kryptys ir srovės, tai tik muzikos dialektai.
Jei Mednikovo knygelė iš tikrųjų sudomino, galiu ir padovanoti. Vilniuje planuoju būti apie kovo 9 - 11. Jei nepražiopsosit tos datos, brūkštelkit man mail'ą. Bus galima susitarti dėl koordinačių.

**Rimas G.
Re: Muzikos teorija
Kandizijauskis (IP Logged)
January 25, 2005 09:33AM

rusiškai -> www.7not.ru
Re: Muzikos teorija
**Rimas G. (IP Logged)
January 25, 2005 01:49PM

Tiesiog iš smalsumo pavarčiau nurodytąjį 7not.ru
Gal kiek ir akademiška, tačiau, bent jau rusiškai (o Aleksandrai, manau, tai bus gana patogu), panašiomis temomis nieko prieinamesnio ir profesionalesnio, parašyto suprantama kalba, nesu užtikęs. Mednikovo knygelė nei iš tolo neprilygsta šiai medžiagai. O joje nagrinėjamos programos - jau "iškasenų" kategorijoje. Vis dėl to leidimo metai 2002.

**Rimas G.
Re: Muzikos teorija
Vakaris (IP Logged)
February 04, 2005 08:10PM

Esu padaręs muzikos teorijos „špargalkes“ muzikos mokyklos mokiniams, ten glaustai pateikta muzikos teorija, kam reikia - parašykit, mielai pasidalinsiu, tikrai negaila.
Re: Muzikos teorija
MavaZ (IP Logged)
February 14, 2005 12:11PM

Gal kas turi medziagos, ar kokia nuoroda apie orkestro istorija, sudeti, instrumentus?

Buciau dekingas!
Re: Muzikos teorija
**Rimas G. (IP Logged)
February 14, 2005 02:51PM

Ką turite galvoje rašydamas "orkestras"?
Jų yra visokių, pradedant kameriniu, simfoniniu, baigiant big-band'u.
Ir apskritai tai labai plati savoka. kas domina konkrečiau? Ir kokiam tikslui?
Jei reikia konkrečios pagalbos, brūkštelkit man mail'ą.

**Rimas G.
Re: Muzikos teorija
MavaZ (IP Logged)
February 19, 2005 12:22AM

Reiktu apie klasikinį (simfonini) orkestrą, svarbu jo vystymasis, raida, instrumentai ir PARTITURA, jos sandara, instrumentu grupes. Tikslas - ismanyti, suprasti, moketi skaityti partituras, zinoti simf. orkestro arba įv. tipu orkestru instrumentu sudetis.
Re: Muzikos teorija
**Rimas G. (IP Logged)
February 19, 2005 10:40PM

MavaZ'ui
Tuoj parašysiu mail'ą.

**Rimas G.
Re: Muzikos teorija
MavaZ (IP Logged)
February 21, 2005 12:47AM


Dekoju :-)
Re: Muzikos teorija
Giedre (IP Logged)
March 19, 2005 08:36PM

laba diena,

Buciau labai dekinga, jai atsiustumete man tas spargalkes, nes labai reikia koliui:)aciu!
Sorry, only registered users may post in this forum.