midiaudio logo

Polimetrija

Vakaris (IP Logged)
June 12, 2004 09:24AM

Kaip su FINALE uzrasyti dvi vokalo partijas kai vienoje (virsutineje) penklineje metras 2/4 o apatineje penklineje 3/4. Taktu bruksniai turi nesutapti ir t.t.
Re: Polimetrija
civitas (IP Logged)
June 12, 2004 04:57PM


Kaip užrašyti nežinau, tačiau norėčiau paklausyti kaip toks kūrinys skamba ;)
Re: Polimetrija
**Rimas G. (IP Logged)
June 12, 2004 06:16PM

Geras klausimas. Nors panašus atvejis mano praktikoje pasitaikė tik vienas - iš Klovos "Pilėnų" - ir tai dar tada, kai rašiau ranka. Man pačiam grynai teorine prasme buvo visada smalsu, kaip tai padaryti realiai, tačiau, kol žiaurus likimas neprispaudė, tyrinėjimamas nelikdavo laiko. Šį kart buvau tiesiog "išprovokuotas". Deja, tiesioginės automatizuotos operacijos ar komandų sekos nepavyko rasti ar, remiantis intuicija ir patirtimi, išprotauti. Todėl siūlyčiau gal ir nelabai patogų, tačiau paprastą "rankinį" būdą.

Siūlau visą reikiamą epizodą užrašyti 6/4 metru.
Toliau: Measure Tool. Pažymėkite 6/4 fragmentą ir 2x spragtelkite jame ("ant jo"), dialogo lentelėje suraskite langelį TIME SIGNATURE ir iš submeniu išrinkite ALWAYS HIDE.> OK. Jei komplikuotai užrašomas tik fragmentas, pažymėti reikia tik reikiamą fragmentą, jei tai taikoma visam kūriniui, pakanka pažymėti tik pirmąjį 6/4 taktą.
Smart Shape Tool. Iš paletės pasirinkite LINE TOOL ir juo "sumieruokite" taktabrūkšniais reikiamose vietose taktus po 2 ir 3/4. Visa tai geriausia atlikti pasididinus mąstelį. Pvz.: Esc>Ctl+2(iš raidinės klaviatūros).
Belieka įprastu būdu su Expression Tool pasigaminti reikiamus metrų žymėjimus ir įrašyti penklinėse epizodo pradžioje. Tiesa, jei tai ne Finale 2004, metrų žymėjimus sukonstruoti bus kiek sudėtingiau.

Galima paklausti ir www.finalemusic.com/forum . Ten yra tikrai kietų vyrukų, kurie gal ir žino kokį solidesnį būdą. Kiek bandžiau, sukurti polimetriją, kai vertikaliai sinchroniškai dirba skirtingi metrai, bet sutampa taktų brūkšniai - jokių problemų. Sunkiau su nesutampančiais taktų brūkšniais.

Sėkmės!

**Rimas G.
Re: Polimetrija
Vakaris (IP Logged)
June 12, 2004 07:16PM

Va butent, man ir reikia, kad taktu bruksniai nesutaptu. Zinoma, ta pacia muzikine medziaga gaima uzrasyti ir paprastu metru, bet pasikeicia visa kurinio samprata, kirciai, judejimas ir t.t.
Kaip toks kurinys skamba? Visai neblogai, gyvenime pasitaike ne viena toki kurini sutikti. Bety uzrasyti neiseina.
Zinoma paklausciau FINALE forume, bet su anglu kalba ne kas.... as dar is tu, kuriu moke tik rusu kalbos.
Re: Polimetrija
**Rimas G. (IP Logged)
June 13, 2004 01:10PM

P. Vakari,
Tai taip ir nesupratau: "pamačijo" ar ne? Laiko turėdamas pabandysiu paklausti Finale forume.
Kiek maigydamas supratau Finale logiką, taktas, o ne pulso vienetas traktuojamas kaip tam tikras įvykis ir juo manipuliuojama. Ta prasme - vertikalėje su sinchroniškais takto brūkšniais nors ir kiekvienoje horizontalioje penklinėje gali parašyti individualų metrą, t.y. pagaminti sumuštinį, kurio kiekvienas sluoksnis turi savo metriką. Štai čia ir negaliu rasti, kaip "apgauti" programą ir stumdyti takto brūkšnius kiekvienoje eilutėje, kad nenukentėtų pulsas vertikalėje. Kol kas nieko gudresnio nesugalvoju, kaip tik anksčiau aprašytą "rankinį" metodą. User Manual'e irgi nieko apie tokius atvejus nėra. Labai jau specifinis atvejis ir mažai tikėtina, kad kas verstuosi per galvą kurdamas specialią operaciją. Tačiau kas žino... Pasistengsiu užklausti. Jei pavyks ką naujo sužinoti, būtinai pranešiu.

Tarp kitko, atsiųskit , jei nesunku, man mail'u grafinį pavyzdėlį, kurį galėčiau prikabinti užklausdamas Finale forume. Nesvarbu kokiame - MUS arba PDF formate.

Sėkmės!

**Rimas G.

Re: Polimetrija
**Rimas G. (IP Logged)
June 17, 2004 09:02PM

P. Vakari,

Gavau vieno iš kvalifikuočiausių (sprendžiu pagal žinučių ir problemų sprendimo lygį ) Finalemusic/forum moderatorių Zuill patvirtinimą, kad būdas, kurį siūliau užrašyti polimetrijai yra metodiškai pagrįsčiausias. Dabar ir man ramu, ir Jums nebereiks abejoti.

Sėkmės!

**Rimas G.



**Rimas G.
Re: Polimetrija
Vakaris (IP Logged)
June 17, 2004 10:41PM

Aciu uz rupesteli. Kai surasiu laiko, nuskenuosiu ir atsiusiu pavyzdi, kuri norejau uzrasyti.
Sorry, only registered users may post in this forum.