midiaudio logo
Re: Lietuvos popmuzikantai
Mindaks (IP Logged)
March 20, 2011 06:13PM

kaip muzikantas, galiu pasakyti, kad prieš keletą metų rimtai galvodavau, kas tie prodiuseriai ir kam jie reikalingi. juk groju aš, kam čia reikia kažkokio tipo, kuris nurodinėtų, kaip man groti. bet dabar rimtai svarstau, kur būtų galima tokį tipą gauti, kuris paknistų protą ir rimtai bei motyvuotai paaiškintų, ką ir kur gerai arba blogai sugroju. ne todėl, kad jis geriau išmano, bet todėl, kad viena yra, kai pats groji / dainuoji, bet kita, kai tai klausosi kas nors iš šalies. tad nemanau, kad tas prodiuseris turėtų būti pats koks multiinstrumentalistas. tegul jis pats ir nemoka groti jokiu instrumentu. užtektų, kad jis išmanytų muziką, turėtų gerą skonį ir mokėtų protingai bei argumentuotai paaiškinti, kodėl, pvz., čia pas tave gitaros garsą reikėtų pritildyti (nes galbūt besidraskydamas pilnu garsu ir max distortion, visiškai "nugesini" vokalisto partiją). jeigu grupės turėtų mažiau arogancijos ir noro dirbti, tada gal tikrai imtų kas nors keistis. dabar taip ir būna, kad, atrodo, grupė stengiasi, groja, bet taip ir neišlipa iš rūsio, arba jeigu išlipa, tai būna įdomūs tik draugams iš mandagumo ir dar pavieniams asmenims, kurie neturi klausos arba supratimo, kas yra gera muzika.
Re: Lietuvos popmuzikantai
ura (IP Logged)
March 20, 2011 08:39PM

Nepirksiu CD/DVD nes neturiu ne vieno grotuvo kur galeciau juos idet. Kol nebus normalios platinimo sistemos, platinimo ne albumu, o apskritai kurybos, nes paleidus albuma jo atgal jau nesulaikysi, bet gerbeju burys tik dideja..

Kas liecia visko keitima (pirmiausia saves): auga jaunoji karta kurie jau nesilygiuoja i sovietinius-post sovietinius popsus, ateis laikas kai butent tie zmones ateis i valdzia ir situacija pasikeis.

Taip pat jusu zodziuose matau labai daug pesimizmo ir varymo ant SAVO salies ir SAVO mentaliteto - manau, kad varyt ant SAVES ir yra blogiausia kas tik gali but.

P.S. Yra musu radijo stotis (nuoroda apacioj), kuri groja praktiskai visa hardcore.lt fonoteka, beveik visus lietuvos metalistus (neregistruotus latgoj) ir apskritai beveik visa tiek lietuviska tiek nelietuviska nekomercine muzika. Kaip jau sakiau - pradekim nuo saves.

----------------------
Have you ever heard?
http://www.startfm.lt/ https://www.facebook.com/media/set/?set=a.174641382578273.33558.100000972361855&type=1&l=0afdbcb510



Edited 1 time(s). Last edit at 03/20/2011 08:41PM by ura.
Re: Lietuvos popmuzikantai
Mindaks (IP Logged)
March 20, 2011 09:00PM

kažkaip kitokios tendencijos ir nebuvo galima pastebėti. nežinau kodėl, bet to pesimizmo ir varymo ant savęs labai jau daug tiek žiniasklaidoje, tiek apskritai lietuvos žmonėse. iš kur tai?
geriau iš viso nevaryti ir nestumti ant savęs nei juo labiau ant kitų. geriau tiesiog imtis ir dirbti. imtis kokios nors veiklos.
visai buvau pamiršęs apie start fm. kodėl? nes tai internetinis radijas, arba girdimas tik vilniuje. tikėkimės, tai išsiplės. bet kokiu atveju, yra žmonių, kurie nesiskundžia. tiesiog dirba. džiugu. (pasakyta be jokios ironijos ir sarkazmo.) kaip sakant, mažiau kalbų, daugiau darbų.
Re: Lietuvos popmuzikantai
stratlt (IP Logged)
March 20, 2011 10:10PM

ura Wrote:
-------------------------------------------------------

>
> Kas liecia visko keitima (pirmiausia saves): auga
> jaunoji karta kurie jau nesilygiuoja i
> sovietinius-post sovietinius popsus, ateis laikas
> kai butent tie zmones ateis i valdzia ir situacija
> pasikeis.
>
> Taip pat jusu zodziuose matau labai daug pesimizmo
> ir varymo ant SAVO salies ir SAVO mentaliteto -
> manau, kad varyt ant SAVES ir yra blogiausia kas
> tik gali but.

Aupgaudinėji save. Tavo radio stotis ir keli šimtai studentų nesiklausančių šūdo nieko neapspres. Niekas nevaro ant savo salies o ivardina situacija tokia kokia ji yra. Nereikia čia tų rožinių akinių. Pabusk... Kas antroje mašinoje sedi 18-30 metų jaunimas ir klauso kažkodel rusišką popsą ir ta mėšla kuri transliuoja dauguma TV kanalų. Jei Tavo artimų rate tokiu nera (mano bent nera) - tai nereiškia kad tyas reiškinys neegzistuoja.
O ką padarys žmonės ateje i valdžią? Uždraus blogą muziką? Nėra tokio įstatymo, ir jeigu būtų - tai kokie būtų kriterijai? Ir ar neprieštarautų tai konstitucijai?
Taip, reikia pradėti nuo saves. Manes asmeniškai nedomina nekomercinė muzika, mane domina GERA muzika. Nekomercinės muzikos neegzistuoja. Yra muzika už kuria moka pinigus, ir yra už kuria nemoka. Kartais nemoka už gera, kartais nemoka už bloga. Aš manau kad didesnė kūrėjų dalis tikrai neatsisakytų honoraro už savo kūrybą. Taigi aš už tai kad mokėtu už gerą muzika.
Ir dal del varymo ant savo šalies. Man ka, apsimest ir nematyt kad situacija pas kaimynus geresnė? Čia tipinis musu bruožas - mes geriausi už visus ir niekas mums ne pavyzdys, matyt likes pasamoneje nuo Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikų kai Lietuva buvo nuo jūros iki jūros... Mums nereikia prodiuserių nes patys geriau išmanom kaip kurti, mums nereikia patyrusių vakarietiškų studijų nes patys mokam rašyti... Ir ka? Latviai bent turi Brainstorm... Ka turime mes? Nepernešu eurovizijos, bet vien atrankiniai turai ir "komisijos" darbas parodo kad viskas show biznyje pas mus supuve ir yra tik sovietiniu laiku restoraninis muzikos supratimas kai kiauksejimas a la Čivilytė laikomas etalonu. By the way, kažkada ji tikrai puikiai dainavo jaunystėjė, bet laikas regis sutojo, ir ne tik jai....
Prie ko čia varymas? yra noras kad viskas pasikeistu. Aš asmeniškai per senas tam, bet nematau progreso ir pas jaunimą. Progresyvaus jaunimo nedaugėja, o tas liudina. Ir nedaugėja nes mazai kas bando prasimusti toliau Suwalku, nes matyt iš anksto nusprende kad nepavyks, o kiti masto kad jiems ir nereikia. Kaip man tai primena švedų elektrinės gitaros virtuozo Mattias Eklundh master class Vilniuje, kur bilietas kainavo lyg 30Litų... Atėjo gal 20 žmoniu kartu su organizatoriais. Dauguma "kietų" lietuvos gitaristų pareiškė - jis mums nieko neparodys, mes dar geriau grojam.... Taip tiesiai ir kalbėjo!
Taip kad tikrai - reikia pradėti nuo saves.....Ne nuo švyturio bokalo...

http://www.youtube.com/watch?v=nIRRbW-Ce5U&feature=related

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Lietuvos popmuzikantai
Carols (IP Logged)
March 21, 2011 12:01AM

Aš galiu pridurti tik viena, paklauskite per koki laiko tarpa, yra sukuriamas lietuvoje albumas.. na gerai, ne albumas, imkime viena kurini. Per kiek vidutiniskai jis padaromas. Skiriamas menuo ? du skiriami ? trys ? Manau ne, manau jog kokios pora savaiciu :) stratlt, zinote ka as manau, pavirsutiniskumas, tinginys, kantrybes ir istvermes nebuvimas - ima viršų lietuviu kuryboje. Yra tikrai potencialiai nuostabiu muzikantu, bet kad jie nepadaro to ka galetu, arba jiems tiesiog nereikia, tada jau kita kalba... As gi ir Jumbo sazine buvau uzkabines kazkada kazkurioj temoj, jis man tiesiog pasake kad situacija lietuvoje prasta su rinka ir pan, kad nera klausytojo. Nu tai po paraliais, negi cia beda ? Beda esu tikras yra tame, jog muzikantai neskiria tam savo gyvenimu, neatiduoda viso saves, o tik taip padarius, imanoma itikinti klausytoja, imanoma prisitaikyti prie jo ausies, ir po truputi pakeisti ta slykscia situacija. As tik noriu nuosirdziai palinketi visiems muzikantams, kokia muzika bekurtu, jeigu norit kad jus isgirstu pasaulis, arba bent jau zinotu Lenkija su Baltarusija, idekit i tai daugiau negu svyturio bokala per repeticijas...
Re: Lietuvos popmuzikantai
stratlt (IP Logged)
March 21, 2011 12:37AM

Carols Wrote:
-------------------------------------------------------
> Aš galiu pridurti tik viena, paklauskite per koki
> laiko tarpa, yra sukuriamas lietuvoje albumas.. na
> gerai, ne albumas, imkime viena kurini. Per kiek
> vidutiniskai jis padaromas. Skiriamas menuo ? du
> skiriami ? trys ? Manau ne, manau jog kokios pora
> savaiciu :) stratlt, zinote ka as manau,
> pavirsutiniskumas, tinginys, kantrybes ir
> istvermes nebuvimas - ima viršų lietuviu kuryboje.
> Yra tikrai potencialiai nuostabiu muzikantu, bet
> kad jie nepadaro to ka galetu, arba jiems tiesiog
> nereikia, tada jau kita kalba... As gi ir Jumbo
> sazine buvau uzkabines kazkada kazkurioj temoj,
> jis man tiesiog pasake kad situacija lietuvoje
> prasta su rinka ir pan, kad nera klausytojo. Nu
> tai po paraliais, negi cia beda ? Beda esu tikras
> yra tame, jog muzikantai neskiria tam savo
> gyvenimu, neatiduoda viso saves, o tik taip
> padarius, imanoma itikinti klausytoja, imanoma
> prisitaikyti prie jo ausies, ir po truputi
> pakeisti ta slykscia situacija. As tik noriu
> nuosirdziai palinketi visiems muzikantams, kokia
> muzika bekurtu, jeigu norit kad jus isgirstu
> pasaulis, arba bent jau zinotu Lenkija su
> Baltarusija, idekit i tai daugiau negu svyturio
> bokala per repeticijas...

Nemanau kad Lietuvoje nera klausytojo Jumbo kurybai. Paprasciausia isleisti albuma su tikrai geru irasu kainuoja daug pinigu kuriu tokiai muzikai joks "prodiuseris" ar leidybine kontora lietuvoje paprasciausia neduos. Gali aisku ishsileisti uz savus pinigus ir jei sutiks kokia bomba platint (cia dar klausimas) parduosi kokia maximum 300 vnt per metus (kuriu didesne dali draugai nupirks). Čia net tuo atveju jei jis tikrai daug kam patiks, nes CD neperka. Va jeigu Jumbo išleistu diska Sony records ir jis butu platinamas ne vien LT, tada gal nupirktu... 200 vnt (draugai iš pavydo nepirktu :))
Kas lietuvoje dabar iprasta tai taip - albumas per max. savaite. Apie gitarine muzika ;patyliu apskritai....

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Lietuvos popmuzikantai
Carols (IP Logged)
March 21, 2011 11:22AM

Na taip, sutinku is dalies su Jusu nuomone. Net Metallica'i nevisada pavyksta rasti greit ideju, prie paskutinio albumo dirbo 2 metus...
Re: Lietuvos popmuzikantai
fiddler (IP Logged)
March 23, 2011 07:18PM

Kiekviena salys specializuojasi tik tam tikroje srityje. Lietuva tai krepsinis, lazeriu fizika. Muzika tai kitu saliu prerogatyva. Mes gi is estu nesitikime, kad jie gali buti krepsinio pasaulio cempionai. Tad sapaliojimus apie gitarines muzikos albumus Lietuvoje galima atideti kokiom 5 kartom i ateiti.
Re: Lietuvos popmuzikantai
stratlt (IP Logged)
March 23, 2011 07:30PM

fiddler Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kiekviena salys specializuojasi tik tam tikroje
> srityje. Lietuva tai krepsinis, lazeriu fizika.
> Muzika tai kitu saliu prerogatyva. Mes gi is estu
> nesitikime, kad jie gali buti krepsinio pasaulio
> cempionai. Tad sapaliojimus apie gitarines muzikos
> albumus Lietuvoje galima atideti kokiom 5 kartom i
> ateiti.


Tai siulai is viso nieko nedaryti? :) Atsigult ant peciaus ir knarkti?
Viskas yra paprasciau - lietuvoje labai maza rinka, ir kuriantiems reikia orentuotis ne vien i lietuva. That's all. Taciau didesne dauguma lietuviai kompleksuoti ir net neleidzia sau pagalvoti apie grojimus toliau Suwalku :)))

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Lietuvos popmuzikantai
fiddler (IP Logged)
March 23, 2011 09:02PM

Na, vienas ex Nerijos dainininkas isvaziavo padainuot toliau nuo Suwalku. Dabar dirba furos vairuotoju Jav.
Re: Lietuvos popmuzikantai
stratlt (IP Logged)
March 23, 2011 11:07PM

fiddler Wrote:
-------------------------------------------------------
> Na, vienas ex Nerijos dainininkas isvaziavo
> padainuot toliau nuo Suwalku. Dabar dirba furos
> vairuotoju Jav.

Na, vienas post Nerijos (aka lietuvis) gitaristas sugebejo atsidurti vienos rimtos gitarų kompanijos web site. Taip kad kaip čia pažiūrėsi.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Lietuvos popmuzikantai
alus_vezha (IP Logged)
March 23, 2011 11:18PM

taigi vazineja tie lietuviai i uzsieni, tik kad laikrasciai apie juos neraso - atseit neformatas..
Re: Lietuvos popmuzikantai
(IP Logged)
March 23, 2011 11:32PM

Gyvas velnias tų talentingų lietuvių buvo, turbūt ir yra.

Guzauskis - http://mixonline.com/mag/audio_mick_guzauski/
Ričardas Kontrimas - http://www.radianaudio.com/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=47
ir daug daug kitų, kažkuo susijusių su muzika...

Šiuo klausimu tamsus žmogus esu, neseku naujienų, bet realiai tai yra tendencija tokia, kad užsienyje žmonės žinomi ir vertinami, o tėvynėje laikomi š*** krūva :(
Re: Lietuvos popmuzikantai
ivanivanov (IP Logged)
March 24, 2011 03:33PM

,,, užsienyje žmonės žinomi ir vertinami, o tėvynėje laikomi š*** krūva,,,
lietuvoje specai tikrai nelaikomi jokia kruva.tiesiog juos stipriai uztemdo debesis apsisaukeliu.bet kokiame uzsienyje,net latvijoje,neisivaizduojama situacija,kai nieko nepasiekes amatininkas drista mokyti kitus.naturalu,kai pastarasis piktinasi nedavertinimu,tik kodel turetu buti kitaip?noreti ir galeti - skirtingos savokos.noreti yra skatintinas dalykas,bet zmones vertinami uz darbus.
Sorry, only registered users may post in this forum.