midiaudio logo

Lietuvos muzika valdo...

Metallica (IP Logged)
June 08, 2006 10:53PM

mano nuomone dabar lietuvos muzika valdo popsas, t.y tai ka nukopijuoja prodiuseriai (taip, jus teisingai supratote, nukuopijuoja). pats ryskiausias pavyzdys - suknistas kelias i zvaigzdes (gaidzius). tik paziurekit i "dainininko" vudzio koncerus: simtai spiegianciu mergaiciu. tas realybes sou naikina klausytojus. ir tai daroma labai paprastai - paemi melodija, i scena paleidi besistaipanti jaunuoli, paleidi pilna faniera ir daininikas jau super zvaigzde. taciau ar taip yra is tiesu? koks gi jis dainininkas? dainuot nemoka, gabalus kopijuoja, tekstu nekuria... kiz diskai platininiai! kodel? nes juos perka tik vaikai. prie viso sito prisidejo ir lnk reputacija, kuria ji susidare per kitus realybes sou. as manau, jog normalus zmones tokia muzika nesizavi. juk lietuvoje yra normaliu dainininku. taciau jie yra neatrasti, nes i viesuma iskelia tik tuos kitus...
Re: Lietuvos muzika valdo...
Niurzgius (IP Logged)
June 08, 2006 10:58PM

Tokio shu*o muzika nevadinu :]



Edited 1 time(s). Last edit at 06/08/2006 10:58PM by Niurzgius.
Re: Lietuvos muzika valdo...
k-hash (IP Logged)
June 08, 2006 11:39PM

Jei taip perka vadinasi reikia. Tu turėtum progą pinigų užsikalti irgi naudotumeisi. Valinskui patinka lengvos babkės :). Mažiau verk daugiau dirbk, kitaip jau nebus.
Re: Lietuvos muzika valdo...
Dellamorte (IP Logged)
June 09, 2006 12:41AM

Nesupratau, kas čia naujo pasakyta.
Re: Lietuvos muzika valdo...
Cerberis666 (IP Logged)
June 09, 2006 06:49AM

Pasakysiu kas cia naujo,du jauni ir pikti metalurgai...xebra prisiminkite kokie buvote patys pries daug metu...:D

Jau kazkur snekejau,kad "blogos" ar "shudinos" muzikos nera, yra tik blogas ir visiskai shudinas atlikimas,neabejoju Metalica ir Niurzgiau,kad ir jusu megstamos grupes kurini davus sugroti kokiems vos menesi ar du grojantiems "muzikontams" skambetu nu i nx... baisiau uz Vudi ir panasius i ji...
Kazkada Xenon paklause ar nenoreciau paklausyti "Britny Spyrs" gabala "Toxik" kitaip,ai galvoju kas ten kitaip,pop ir taskas,bet kada paklausiau kaip xebryte ji sugrajino labai hard rock stiliuje tai net zaptai atvepo...

P.S. Tai va xebryte pries varydami ant ko nors pirma pabandykite to ko nors gabala sugroti jums patinkaciu stiliumi ir taip,kad toks kaip as pasakytu, vo cia jo,cia pas xebra yra smegenu,apsiko orginala simtu dideliu kruvu...Sekmes
Peace for all!!!

Raimondas Rozenbergas
Re: Lietuvos muzika valdo...
pablito (IP Logged)
June 09, 2006 08:32AM

vudis visai neblogai dainuoja. nereik varyt vien del to, kad popsas. tikrai netraukia pro shali. o kad patinka mazoms mergaitems - tai ka cia jau padarysi.. nori ir patinka. negali visa muzika buti tokia, kokia tu klausai.
Re: Lietuvos muzika valdo...
Siaip ciuvas (IP Logged)
June 09, 2006 09:14AM

aga, Vudis dar nera taip blogai kaip A. Biškį (Apspangęs Biškį), kuris dabar Bendžiaus bute už mergą dirba :)

Cerberi - šiaip Britnei dainas rašo rimti autoriai, ir as taip pat girdejau ne viena gera interpretacija, kurioje atsiskleidzia idomi dainu struktura ir kiti bajeriai, kuriuos britne paslepia uz savo kramtomos gumos stiliaus :)

O apibendrinant - dabar labai daug įtakos muzikos populiarumui turi telikas. Ir jis taip pat padare geru dalyku, pvz parode kaip reikia groti gyvai per Dangu. Del to jaunimas (tas kuris suprato skirtuma) jau nebeklauso pigiako, o domisi rimtesne muzika... O paaugles mergaites visada bus ta pasimetusi tautos dalis, kuria gaudys visi kas netinges.

Svarbiausia daryti tai kuo tu tiki, ir viena diena pasieksi savo. Visa kita - nesvarbu. Mokinkites is Minedo - nori tapti zvaigzde, ir dirba susiles :)
Re: Lietuvos muzika valdo...
jumbo (IP Logged)
June 09, 2006 01:31PM

Visi mes 15os budami taip kaip Metallica's galvojom:) so what?
Re: Lietuvos muzika valdo...
AJ (IP Logged)
June 09, 2006 03:25PM

Atlikėju kaltė čia mažiausia, jei tik pačiam negėda lipti ant scenos. Na, o tie kurie rodo visa šita š... patys yra tokie.
Re: Lietuvos muzika valdo...
Metallica (IP Logged)
June 09, 2006 05:08PM

che, man 14 :D bet mane nervina dabartine lietuvos muzikos bukle. nesakau, kad popsas blogai, pats ji pries keleta metu klausydavau. taciau lietuvos pop muzika - jau visai kita...
Re: Lietuvos muzika valdo...
jumbo (IP Logged)
June 09, 2006 06:02PM

o klausimas kiek tu tos "lietuvos" (rasyk is didziosios L) matei? Tiek kiek televizorius rode ar pats ejai ziuret?:)
Re: Lietuvos muzika valdo...
Metallica (IP Logged)
June 09, 2006 06:44PM

nu visko buvo...
Re: Lietuvos muzika valdo...
(IP Logged)
June 09, 2006 08:04PM

Kelias i Zvaigzdes buvo realybes sou, ne nauju talentu paieska. Ka jie naujo atrado? Vudi - zmogu kuris kazkaip ivalde virtual guitarista ir cubase ir kruta vaidina? Atsirado tinkamoj vietoj ir tinkamu laiku. O kodel Kelias i Zvaigzdes nebuvo nauju talentu paieska? Lietuva dar nera pakankamai subrendusi rimtiems pasirodymas, nes didzioji auditorijos dalis(iki 16m.), vertina tik emocijas, pykcius ir t.t. ir jiems nebutu idomu ziureti balso, grojimo pamokas ir t.t. O kodel diskai platiniai? Cia gal jau ne sou kalte, o vaikuciu ir teveliu, kurie perka tokiu bembiu produkcija
Re: Lietuvos muzika valdo...
Metallica (IP Logged)
June 09, 2006 08:08PM

teisingai. as manau taip pat.
Re: Lietuvos muzika valdo...
Niurzgius (IP Logged)
June 09, 2006 08:09PM

Geriau jau ka nors normalaus pirktu..
Re: Lietuvos muzika valdo...
sanganas (IP Logged)
June 09, 2006 08:29PM

Gal nelabai i tema paklausiu, bet ka manot apie angliskai dainuojancius tautiecius? Man asmeniskai graudu klausyt.... ta prasme akcentas tiesiog lenda i akis. Na, galima sutikti, kad su anglu kalba lengviau uzsienyje prasimust, bet tai gal is pradziu reiktu tarima pralavinti? "ui aaa ze vyyyners of jurovyyyzhion" - gan klaikus pavyzdys. Na, mums patiems arba ne angliskai kalbantiems uzsenieciams dar skambes puse velnio, bet patikekit manim, anglai ar amerikonai tikrai zvengia is tokio dainavimo.
Lietuviu kalba tikrai grazi yra...
Re: Lietuvos muzika valdo...
Metallica (IP Logged)
June 09, 2006 08:36PM

mamontovas tai normaliai kalba angliskao, taciau samas.... dar graudziau buvo klausyti ruso (vel griztame prie eurovyzhos) siaip baisu baisu... yra ir norm dainuojanciu, bet geriau uzplestu lietuviskai... del lietuviu kalbos tai ji yra unikali ir nereiketu jos gedytis....
Re: Lietuvos muzika valdo...
Niurzgius (IP Logged)
June 09, 2006 09:08PM

Kuriu velniu klausyt jai nzn lyricsu?
Re: Lietuvos muzika valdo...
Rytis (IP Logged)
June 09, 2006 09:34PM

mokat geriau ir galit geriau
prasom lipkit anc scenos dainuokit grokit geriau !
Re: Lietuvos muzika valdo...
k-hash (IP Logged)
June 09, 2006 09:43PM

Dėl pronaunseišeno, tai Daiva iš 'Saulės Kliošo' labai beakcentiškai dainuoja. Miela malonu klausyti. O jei tik ewravyženus ir televizorinius atlikėjus žinai tai tavo problemos. Dar growlina metalurgai be akcento :D
Re: Lietuvos muzika valdo...
Dagis (IP Logged)
June 09, 2006 10:06PM

Sanganai, nežinau kaip tau, bet man labai patinka, kai užsieniečiai bando kalbėti lietuviškai - ypač prancūzai, italai, ispanai, latviukai (anglai, amerikiečiai ir vokiečiai gal šiek tiek mažiau) ir ypač merginos (čia gal todėl, kad aš berniukas). Ir manau, nbe man vienam taip yra. Tai gal ir anglai bei amerikiečiai tuose akcentuose įžiūri ką nors gražaus ir žavinčio bei traukiančio (nebent tu girdėjai, kaip koks užsienietis juokėsi - ta prasme šaipėsi su neigiamu prieskoniu - iš lietuvaičių akcento. Kalbant apie Euroviziją, man labai patiko turkės akcentas (ai em da sjiupa staa) - nors pati daina gal ir nelabai. Be to, čia mano nuomonė, lietuvaičių akcentas yra daug gražesnis nei, sakykim, rytinių slavų (kad ir rusų). Geriau kažkaip skamba hęv nei chef (nežinau, kaip parašyti tą rusišką e/ė). Prašau niekas nepagalvokit, kad turiu ką nors prieš rusus. Tyrimais yrodyta, jog lietuviams daug lengviau adaptuoti savo burnytes su visu turiniu imtinai prie užsienio kalbų, nei kitiems pasaulio gyventojams (pvz.: rusams, japonams, anglams, amerikiečiams, prancūzams ir daugeliui kitų). Aišku dabar pats išfiaskinsiu save, bet dauguma lietuvių (nei atlikėjų nei šiaip iksų) neišnaudoja tos lengvos adaptacijos galimybės ir pasilieka dvyliktos klasės egzamino lygmeny. Greičiausiai, jie angliškai dainuoja ne todėl, kad užsieniečiai pastebėtų jų akcentą, o todėl, kad taip, kaip kažkas minėjo, lengviau prasimušti, be to - čia bus mano apmąstymų rezultatas:
1. Su sąlyga, kad pasaulinė pop scena remiasi į GB ir JAV bei garsiausi hitai yra būtent anglų kalba padainuoti (nors dabar jau ir artimųjų rytų motyvai pradėjo atsirasti), niekam nekyla net mintis, kad gali patekti į MTV (etalonas) su lietuvių, rusų ar kokia kita kalba dainuojama daina).
2. Panagrinėkim užsienio atlikėtų hitus - išsiverskim juos į lietuvių kalbą ir pamatysim, kad ten absoliučiai dominuoja meilė, neapykanta, žmonių teisės, pasaulio blogybės, jei kalbėsim tiksliau ir žiūrėsim į naujesnius hitus, tai vis dažniau sutinkamas dalykas yra dick, bich, boobs, beep, beep, beep, you love my ass, sexy chick, eat my p.... ir t.t. Čia gerai ar blogai? Jokios moralės. Klausytojus bandoma pritraukti net nebe idealais, o kažkokiais purvais - suprask - „dainuoju gyvenimą“. Bet niekas į tai nekreipia dėmesio, nes tai yra hitai ir visi klausosi jų, ir galvoja: „žiūrėk tu man, kaip čia gerai pavarė“.
3. Atkreipkim dėmesį, į tai, jog GB ir JAV hitai yra atliekami, ne kažkokia tarptautine, o jų gimtąja kalba (nemanau, kad jie kurdami dainą galvoja, kad va dabar sukursiu angliškus žodžius, nes visi supranta [nors gal šiek tiek ir yra tas toks daugiau pasąmoningas, negu sąmoningas postūmis]). Grįžkim į Lietuvą. Jei koks lietuvis ar lietuvė sukuria dainą savo - LIETUVIŲ - kalba, pirmas dalykas, kurį pastebi klausytojas yra „O DIEVE, KOKS BANALUS TEKSTAS“. Gi matai, ta meilė jau atsibodusi tema. Tuo tarpu, jei dainuojama: „mano p.... dideli“ arba „tamsoj mes skęsim, būdami nuogi“ - tai čia jau kalė ir gėjus dainuoja, o ne dainininkai. Ir neduok Abraomai, jei dar klipe yra čiupinėjamas klynas, ar rankos laikomos ant krūtinės - tada tie atlikėjai (o jei jie dar nėra „žvaigždės“) pasmerkti amžinoms patyčioms. Su žvaigždėm yra šiek tiek kitas reikalas, nes jų titulas kažkodėl jiems leidžia su tokiais pat veiksmais praslysti pro mūsų akis kaip didvyriams ir labai originaliems.
4. Pastebėjau tokį dalyką, kad Lietuvoje dainavimas lietuvių kalba „praeina“ tik tokiais atvejais, jei:
1) yra dainuojamos liaudies dainos, arba muzika skirta senjorams
2) adresatas yra visa Lietuva imtinai - „Kelias į Žvaigždes“, „Dangus“
3) yra muzika yra nerimta arba yra kažkokios parodijos
Paimkime trečią atvejį. Kaip pirmus užskaitysiu „Meškiukų“ projektą. Jie dainavo kažkokius vėjus apie laiškus, daiktus kišenėse ir t.t. Muzika... Ten buvo muzika? O kaip visa Lietuva juos žinojo?
Kitas labai geras pavyzdys Cicinas. Apie jį net nėra ką kalbėti, nors iš pradžių jis viską darė rimtai, o paskui supratęs, ko reikia liaudžiai užšoko ant bangos su Morkūnu. Ir ant jos yra dar ir dabar.
Geriausias pavyzdys - „Suopis ir Rambynas Ramonai“. Kokius jie dalykus dainavo? Kokius dalykus grojo? Dažnam iš čia esančių neprireiktų net pusdienio padaryti dar „geriau“. Ir vis gi. Iš interneto jie pateko į teliką. Ir, jei ne jie patys (straipsnis Lietuvos Ryte), jūs visi dabar jau turėtumėte ne tik kad jų debiutinį CD, bet ir MC. Meno ten jokio visiškai, o pinigus jie būtų susikrovę tikrai nemažus. Ir iš ko? Iš muzikos žinovų ir nežinovų. Ir net neaišku, kodėl...
Dabar pereikim prie pastaruoju metu labai populiaraus Minedo personos. Ar atsiras žmonių, kurie pasakys, kad jis gerai varo? Su argumentais, prašau. Bet aš nesuprantu, kodėl šitam Pro audio forume yra ben trys temos apie jį? Jūs gi patys jį darote žvaigžde. Būtent todėl jau esu keletą kartų minėjęs, jog aš manau, kad už jo kažkas stovi, arba jis pats yra genijus, nes sugeba manipuliuoti ne tik „nesuprantančiais“, bet ir didžiąja „suprantančiųjų“ dalimi. Kodėl niekas neaptarinėja Lietuvos požemiuose kai kurių tikrai gerai grojančių, punk, rock, metal, d'n'b, hip hop ir t.t. grupių. Nes jie ne pop? Jie ne pro? O kas nustato, kas yra pop ir kas yra pro? Radijas? Važiuojam į Suomiją? Ar užteks ir Latvijos?
Kodėl lietuviški „prodiuseriai“ imasi apiapvidalinti tik blondinių šokėjų grupes? Kodėl neieško talentų kad ir metalo, rocko ar dar kokio velnio konkursuose, neišsako savo genialių ar tik galinčių padėti gerai groti idėjų ir neiškelia jų ir jų muzikos į kitą kokybės ir žinomumo lygmenį. Nes visiem reikai užsidirbti? Hm... Gal. Ar ne čia yra esmių esmė? Lietuvaitis nedarys nieko, už ką jam nemokės? Ar mes tokie? Gal baikim žaisti su šokėjų grupėm ir pigiom sintezų partijom? Darykim ką nors, kad tokių temų šiame forume nebūtų. Galų gale, kodėl aptarinėjam tai, kas mum nepatinka, o ne tai, kas patinka?
Re: Lietuvos muzika valdo...
Siaip ciuvas (IP Logged)
June 09, 2006 10:08PM

ple, restecpa uz toki kieki, matomai uzminta ant skaudaus, bet cicina tu veltui cia... Jis skirtingai nuo daugelio siandienos "zhybchiku" dainuoti moka pats, be jokiu AutoTune'u... Daugiau komentuoti nera laiko - futbolas vyksta :)
Re: Lietuvos muzika valdo...
k-hash (IP Logged)
June 09, 2006 10:22PM

Ranką paspausti ir alaus pastatyti galima. Restepka
Re: Lietuvos muzika valdo...
sanganas (IP Logged)
June 09, 2006 10:36PM

Na, prisipazinsiu, Lietuvoj nebuvau 4 metus ir nelabai zinau, kas scenoje dedasi. Konkreciai uzkliuvo lt united (samas, mamontovas ir mikutavicius) ir dar pora grupiu, daugiau neteko girdet (Saules klioso irgi neteko). Bet klausyk, kalbeti kasdieniniame lygmeny su akcentu yra viena, o kai profesionalai bando dainuoti, kvepia kazkokiu pusfabrikaciu. Del lietuviu adaptacijos uzsienio kalboms galima sutikti, taciau patikek manim, bent jau amerikonams mes "skambam" beveik kaip rusai, zinoma, ne taip "baisiai";), bet vis tiek. Kitas dalykas - zmones dazniausiai buna mandagus ir i akis nesijuokia. Bet tikrai pazvengia uz akiu.
Re: Lietuvos muzika valdo...
Niurzgius (IP Logged)
June 09, 2006 10:41PM

Cia pas mane vien tik del akcento ta LIETUVIU daina patiko.
Re: Lietuvos muzika valdo...
Siaip ciuvas (IP Logged)
June 09, 2006 10:44PM

na jei LTU tau lietuvos grupe, tai pagalvok is naujo - tai tik bajeris, projektas atkreipti demesi, ir to akcento maskuoti nebuvo prasmes.
Re: Lietuvos muzika valdo...
sanganas (IP Logged)
June 10, 2006 07:58AM

Nesikabinek prie smulkmenu;), grupe ar dar kas nors, nesvarbu, zodziu - Lietuvos atlikejai. Matosi, tikrai ant skaudzios vietos uzminta;). Gal neiseina normaliai issireiksti, bet esme tokia: kai dainuoja su matomu akcentu, skamba taip pat, kaip ir su klaidom sugrotas gabalas (nors butu gera ideja ir lygtais muzikantas geras irgi). Viskas, cia ir taip offtopic'as buvo, daugiau jokiu komentaru is mano puses.
Re: Lietuvos muzika valdo...
Cinto Ranto (IP Logged)
June 10, 2006 08:53AM

Nu,Dagi,po velniais,respect.Reikia populiarint ir klausyt tokios muzikos kaip Caramel Members,anksciau buvo Made In April,This ir panasiu,o visa blogai atlikta muzika "skandint",nepraleist pro filtrus,naikint.Po truputi zmones vis tiek atsipeikes(gal :D).Cia panasiai kaip ir su nepriklausomybe(atseit mes bijome laisves,anksciau kovojome,buvo ir Hiperbole,Foje,o dabar kas ka nor,tas ta daro).
Re: Lietuvos muzika valdo...
Dagis (IP Logged)
June 10, 2006 12:36PM

Sanganai, nebuvo ant jokios vietos užminta, tiesiog pasakiau, ką galvoju šiuo klausimu, nes dažnai apie tai tenka galvoti. Kadangi neturiu mašinoj CD playerio, tenka klausyt radijos. Ir prisieina prie išvados, kad mielai paklausyčiau ko nors (gerai įrašyto) kad ir iš tų, kurie pas mane įsirašinėjo, negu YVA'os, ar juo labiau kelio į žvaigždes „žvaigždžių“. O kad jau pasakei apie tuos akcentus ir apskritai tema apie lietuvišką muziką ir tekstus, tai ir pasisakiau. Pats nesu dainininkas didis, todėl ir vieta nėra skaudi. Dėl akcentų tu iš dalies gal ir teisus, bet dar pridėčiau, kad blogai sugrotas šiuo atveju atitinka blogai sudainuotą dalyką. Gi vokalo partijos turi tuos pačius kriterijus, kaip ir gitaros ar kitų instrumentų - intonacija, artikuliacija, aiškumas ir pan. Taigi jei aš savo dainą anglų kalba atliksiu idealiai intonuodamas (to niekada nebus), su gražiais akcentukais melodiniais su nuotaika ir t.t., bet visa tai padainuosiu su lietuvišku akcentu, tai nebus blogai sudainuota daina. Tai bus daina muzikine prasme idealiai atlikta su originaliu lietuvišku akcentu, manau. Žodžiu aš sakau taip: jei lietuviškas akcentas yra tinginystės padarinys, tai negerai, jei sąmoningas daiktas, su išlygom, bet kartais yra gražu. Paklausykit visi lietuvos tarpukario įrašų (A. Dvarionas, D. Dolskis, A. Šabaniauskas. V. Orantas ir kt.) gi ten nei vienas ta gryna lietuvių kalba nedainuoja (ir aš žinau kodėl!!!), pas visus rusiškas akcentas, bet klausant tiek orkestruočių, tiek pačio dainavimo net verkt noris arba plaukai ant rankų šiaušias kaip gražu. Suprantama, Sanganai, tavo žodžiuose daug tiesos.
Re: Lietuvos muzika valdo...
Siaip ciuvas (IP Logged)
June 10, 2006 12:44PM

mažas patarimas - klausykite BBC World radijos mašinoje. Ir sužinosite daug naujo ir įdomaus, ir anglų kalbą pralavinsite. Ir nervai ramesni bus. Aš taip darau jau keli metai, ir visai nesiparinu dėl lietuvos scenos :)
Sorry, only registered users may post in this forum.