midiaudio logo

Kas yra geras muzikantas ar grupė?

Rimas (IP Logged)
May 05, 2004 10:14AM

Beskaitant kai kurias diskusijas šiame forume iškilo man klausimas: O kas yra gera muzika arba gera grupė?

Ar ta, kuri turi didžiausią paklausą, ar ta kuri kūrinius atlieka virtuoziškai, ar ta, kurios muzikantai turi klausą kuo artimesnę absoliučiai, ar ta, kuri yra originali ir radusi savo nišą ir auditoriją, ar ta, kurios muzikantai baigė specialius mokslus?

Kiekvienas žmogus turi skirtingą skonį, todėl kiekvienam vis kitas muzikantas ar grupė atrodo gera. Visgi jei jau priimti bendrą nuomonę ar sprendimą kuri grupė gera, tai manyčiau tokiu atveju turėtų būti ta, kuri patinka didžiausiai žmonių auditorijai. Ir nemanau, kad yra tikri muzikantai ir netikri. O kad salė pilna dar ne visuomet reiškia, kad publikai būtinai muzika patinka, nes kai kuriai publikos daliai nueiti į koncertą ar teatrą yra kažkokio prestižo ar neatsiejamos gyvenimo dalies reikalas.

Gal kas pasidalins mintimis kas yra gera grupė ir argumentuotai tai paaiškins? Ar teisingai tokį terminą vartoja kai kurie muzikos vertintojai (pvz. popsą paniekindami, undergraundą iškeldami?)
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
Albertas (IP Logged)
May 05, 2004 11:52AM

Gera muzika? Hm... Gera muzika - ne tik technishka muzika. Buvo metas, kai buvo viskas grazu, kas technishka. Virtuozishkumas, mano manymu - tai sugebejimas suderinti technika ir muzika taip, kad klausytusi, nes, tarkim, roko evoliucijos pradzioje tikrai pasitaikydavo, o ypach atsiradus death, thrash, netgi heavy metal, kad visi rungdavosi kas greichiau perbegs per grifa. Taip, technika - geras dalykas, bet ja reikia moketi pademonstruoti. Puikus virtuozishkumo pavyzdys (mano manymu) yra Bryan May (Queen), Slash (ne tik Guns 'n roses;-) ), Kirk Hammett (Metallica), jei ne gitaristai, tai, tarkim, Lars Ulrich, Elton John, musu visu gerbiamas Petras Vyshniauskas (kalbekime netik apie roka). Be abejo, yra ju ir daugiau. Tachiau bent jau man, kaip gitaristui, Richie Blackman'o (Deep Purple), Doors'u gitarines partijos, tegu labai technishkos, prie dooshios nelimpa (be abejo, tai - skonio reikalas).
Nesuprantu tik vieno dalyko: kaip gali vezti muzika, 100% padaryta kompu (ir pachioj muzikoj su pasitenkinimu pabrezta: va, chia daryta kompu, mokinkites!:-( ), ar keleta kartu nuspaudus sentizatoriaus klavishus. Sugalvojo kox kalvis ar grooshchikas, ish samplu sudejo per visa gabala besikartojanchia melodine linija, isikando dvieju - triju zodziu fraze ir per visa gabala (daina to niekaip nepavadinsi) kartoja iki pazaliavimo.
Yra netgi koveriu, vertu demesio, bet dauguma ju tik sudarko koki nors gera klasikini shmota. Pikta! Lekshta! ir daryt tokius koverius ir ju klausyt!
Netgi hip hop ar kituose shokiu stiliuose jauchiasi skirtumas tarp muzikantu: vienas negras dainuodamas nesuformuoja garso ir netgi nesugeba shvariai suintonuoti (dabar tokie patys kiechiausi!), kitas (pagirtina) tikrai moka dainuoti ir ta demonstruoja (isijungi VIVA ir nudziungi, kad dar yra zmoniu, kazkiek zinanchiu taip reikalingu teoriniu dainavimo principu).
Deje, liaudis neatsirenka. Klauso tai, kas madingiausia, o madingiausia tai, ka kisha pramogu verslo magnatai (Kai pasidomi pazintimis, dazniausiai giminiu giminiu pazistami kokie nors) ir ish to daro meleonus.
Tiek pasamprotavimu.

Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
Egis (IP Logged)
May 05, 2004 02:53PM

Mano nuomone geras, bet kurios profesijos atstovas, tas kuris sugeba is to pragyventi. Taskas B-]
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
**Rimas G. (IP Logged)
May 05, 2004 03:58PM

Pirmiausia aš labai atsargiai naudočiau sąvokas "geras" ir "blogas". Teisti ir rūsiuoti yra tam tikra dvasios ubagystės forma. Tie, kurie daro kokį nors produktą, dažniausiai yra įsitikinę savo teisumu ir nepakartojamumu. Ir jei jam į akis pasakysi, kad esi blogas, logiškai turėtų sekti klausimas: - o kuo tu pats geresnis? Aš siūlyčiau nuo totalaus alpimo arba juodo smerkimo pereiti prie paprastesnio ir atsakingesnio kriterijaus: patinka MAN, ar ne. Tam kas nepatinka - siūlyk alternatyvą. Ir galvoje turiu apskritai muziką ir meną po saule, ne tik mūsų "tautinius pasiekimus". Tas totalinis "geras - blogas" paprastai paremtas bandos jausmu. Nu jau jei chebra užvažiavo ant ko, tai ir aš įspirsiu. Reperistai ant popsistų, rokistai ant soulistų, paltinienistai ant kučinskistų ir t.t. Dar viena bėda, kad mes nelabai įpratę vertinti produkto kokybę, vertinam dažniausiai tik "formatą". Jei šiandien eina, tai geras. Ir apskritai, geriausias vertintojas ir teisėjas - laikas. Labai simptomatiška, kad berniukai ir mergaitės ėmėsi 70 - 80 metais skambėjusių gabalų koverių. Kas tai? Idėjų stoka ar duoklė tam tikrai tradicijai? Ir nelabai kas tesusimąsto, kad tų melodijų autoriams jau seniai virš 60, t.y. jaunimo jau seniai nurašytas ir po velėna pakištas amžius... Čia diskutuoja pakankamai profesiškai į menus pasinėrusi publika. Būkim biedni, bet teisingi: Ar kas nors gali šiandien prognozuoti, iš kurių šiandienos gabalų mūsų anūkai darys koverius? Kai Teisutis Makačinas parašė "Vėjas man pasakė" nemanau, kad tikėjosi arba specialiai apskaičiavo dainelės ilgaamžiškumą.
Undergrounde dažnai matau daugiau maivymosi nei meistrystės. Tai labai matyti ir akademiniuose muzikos sluoksniuose. Taip, avangardas reikalingas, tai kūrybinė laboratorija, tačiau jokiu būdu nereiškia, kad visą savo virtuvę su surūgusiuom atliekom šiukšliadėžėje reikia išversti publikos akivaizdoje. Visur reikalingas profesinės sąžinės ir atsakomybės kriterijus.
Reziume galima sakyti, kad lietuviškos muzikos situacija nėra pavydėtina, tačiau turim tai, ko nusipelnėm. Ir nėr ko čia dejuoti ar piktintis. Dirbti reikia. Kad anūkai turėtų iš ko koverius gaminti...
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
Hm... (IP Logged)
May 05, 2004 09:48PM

Kas geras tai pasakyti negaliu (su filosofija nekas), bet viena tai pasakyti galiu, kad METALLICA yra tikrai meistrishka ir profesionali grupe... (yra ir kitu, bet neminesiu patys zinot) Tai tiek :B-]
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
Rimas (IP Logged)
May 06, 2004 01:00PM

Ačiū už įdomias ir puikiai išreikštas mintis.:-)
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
Myname (IP Logged)
May 12, 2004 05:58PM

roka gerai groja satriani, jazz'a - labai daug zmoniu, bet marcus miller ypatingai (man), dainuoja graziai stingas, o bugnus musha billy cobham.
beveik visus juos galejom pamatyt Lietuvoj.
Jei nematem - mazai galim postringaut kas yra geras grajus...
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
Minde (IP Logged)
May 14, 2004 03:19PM

Mano nuomone, geras muzikantas ar grupe yra kurie gali is savo kurybos normaliai pragyvent ir uzdirbti pakankamai pinigu, zinoma apie popsa nekalbu, tarkim jei lietuvoj gali pragyveti (kad nereiketu kapeiku skaiciuot) ir tarkim hardroko, kurio lietuvos tautieciai nesupranta, isskyrus mus muzikantus ar kitaip besidomincius muzika zmones, tu tikrai gali save vadinti geru muzikantu.
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
cill (IP Logged)
May 20, 2004 02:32AM

:Apibudinti muzika isties nelengva.Stengiesi apciuopti esme, o ji tarsi sausas pajurio smelis byra pro tavo pirstus"


gal tai bandymas sustabdyti pasauli? :)
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
Aurelijus (IP Logged)
June 14, 2004 02:30PM

Muzika yra ivairi, klausytojai tap pat, ir jokiu budu vieningos nuomones negali buti! Taip kad cia, kaip A. Sabonis pasakytu: "...nesamoningas klausimas" :)

Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
normanbase (IP Logged)
June 16, 2004 08:46PM

perskaites visusu pasisakymus supratau tik tiek pilstot is tuscio i kiaura muzika tai ne sportas ir ne statyba neimanoma nustatyti geriausiu na nebent jei kazkam to norisi tegul daro konkursus apklausas bet vistiek tai tik subjektyvu.

mano isvada geras muzikantas tai tas kuris groje is sirdies ir jaucia malonuma. o visa kita tai tik musu asocijacijos!!!

normanbase
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
andriuxa (IP Logged)
June 20, 2004 11:59PM

na ka jau cia ir bepridurt.....

man tai atrodo kad bobu triedalai...kad ir kaip is sirdies ir ish dushios, bet pinigu reikia...kad galetum save ishlaikyt...nes nevalges tai nemanau kad gerai galetum boso stygas patampyt ar gerokai uzdainuot su kokia HM grupe. Be to gal ir kokios gytarikes ar bugnelio irgi reikia....nes sena Musima arba Lead staras tai ju kaip tai ir jokio derejimo nelaiko-vien tik avantgardas liejasi....ir tai irgi nera blogai ane? ...ish dushios visa gyvenima pragrojau namuose.....nesamone reikia rodyti save, eiti groti, mokytis ir svarbiausiai gyventi ish to ka darai. Nes gali buti gitaristas , nors prie zaizdos dek....bet girdejo mane tik.......nieks. Daryt reikia muzikine revoliucija Lietuvoj....taigi geda tokia muzika klausyt...tas pats per ta pati. Keli prodiuseriai visa rinka valdo...oi negerai negerai. Kokio velnio nera Lietuvoj kokio websito kuriame galima butu savo kurinius demonstruot, save parodyt, kitus paklausyt. Maciau kad tik partituros.....sorry man tai nieko nesako-natos. As noreciau ishgyrst kaip kazkas ta kurini sugrojo-a nera kur. Taigi cia ash katik daviau minti kuria turbut reikia vystit, jei kas turi kokiuu pasiulimu...laukiu. Biski neturiu laiko kad pats daryciau toki web site
bet manau kad investuociau kiek nors pinigu kad gauti padoru hostinga ir taip toliau..........................ish sirdies



3 diena geriu uz jusu sveikata
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
liaudies ishmintis (IP Logged)
June 29, 2004 02:00AM

talking about music is like dancing about architecture
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
Korta (IP Logged)
July 19, 2004 02:48PM

Net mano mociute gali pasakyti, kas yra tikra grupe: tai tokia grupe, kurios siuo metu neisgirsi per radija, na, bent Lietuvoje. Labai smagu, kad radijo stociu sefai yra kile is tikro kaimo, todel mums per visus galus kisa visa slamsta. Tikra grupe ta, kuri gali bet kokio stiliaus muzika sugroti ir sudainuoti gyvai. Siaip ar taip, visa muzika jau sudainuota, tik ne visos bapkes surinktos! Nes visame Lietuvos kaime dominuoja pinigeliai. O vat tikri muzikantai sedi savo miegamajame ir groja gyvai, deja tik sau. Nes viso kaimo ausys uzkimstos slamstu:-( Laikas nuversti Stalino palikuonis:-P Ar yra man pritarianciu?:-D liaudies ishmintis parašė:

> talking about music is like dancing about architecture
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
**Rimas G. (IP Logged)
July 27, 2004 09:42PM



> talking about music is like dancing about architecture....
....When you don't understand what about you talking and dancing.
Re: Kas yra geras muzikantas ar grupė?
andriuxa (IP Logged)
July 31, 2004 12:37AM

Korta, as tave palaikau. Man irgi taip atrodo....kad "kaimietishka" situacija su muzika pas mus kaime.



3 diena geriu uz jusu sveikata
Sorry, only registered users may post in this forum.