midiaudio logo

Pastebejimas del gamos

Justinas K. (IP Logged)
July 08, 2008 06:52PM

Sveiki visi. Pastebejau toki dalyka.

Soluojant virs mazorines akordu progresijos tarkim G, F, C, G, pagal teorija turi skambeti Tiek G mazorine tiek G minorine pentatonines gamos. Taciau virs sios progresijos taipogi skamba tiek D minorine tiek D mazorine pentatonikos. Atidziau paziurejus tai skamba todel kad si gama susideda is kaikuriu G minorines ir kaikuriu G mazorines pentatonines gamos garsu. Niekur nesu rades apie tai teorines inoformacijos (arba gal tiesiog spraga teorijoje pas mane). Ar kas nors apjungiate mazorine ir minorine pentatonines gamas improvizuodami?

Esu dar zalias :) tai gal cia tik elementarus dalykas.
Jei taip, tai neuzsipulkit :D
Re: Pastebejimas del gamos
**Rimas G. (IP Logged)
July 08, 2008 07:16PM

Bičiuli, nepulk į perdėm didelius teorinius apibendrinimus. Pasiklysi.
Tiesiog yra toks atributas kaip "blue note". Kai matai klaviatūroje "baltą" ir " juodą" klavišus, tai teoriškai gerokai painioja. "Blue note" (t.y. lyg pažeminta mažoro tercija) yra tiesiog IONTONUOJAMA, o ne apibrėžinėjama mažoro-minoro sistemoje. Ir apskritai tai labiau paaukštinta nona(9+), nei pažeminta tercija, juolab, kad tonikos trigarsio tercija ir apibrėžia tonaciją: tai yra mažoras ar minoras.
Dar reikia nnepamiršti, kad "blue note" veikia ne vien tik terciją. Kaip taisyklė dar yra žaidžiama ir su kvinta. Tai taip pat "blue note", kas kartais taip pat gali "teoriškai supainioti"( dėl ko, matyt, iškilo klausimų apie tuo pat metu "dalyvaujančias" kitas tonacijas). O jei kalbėti plačiau, būtent "blue note" leidžia įvesti į faktūrą net ir politonalizmą su absoliučiau nutolusiomis tonacijomis, tačiau čia jau atskira kalba.

**Rimas G.
Re: Pastebejimas del gamos
Justinas K. (IP Logged)
July 08, 2008 07:30PM

:) na as bandau suzinoti kodel man skamba ta gama. Ar seip ar taip ji vistiek skambes nesvarbu ar as zinau kodel taip yra ar nea... Juk pirma atsirado ne teorija, o muzika. Teorija tai ne tiesa, tai bandymas paaiskinti tai kas vyksta, ir kodel vieni ar kiti dalykai vyksta taip o ne kitaip. Taigi ji (teorija) yra nepastovi. Nu man cia dar kolkas dauguma terminu nesuprantami, bet kiek matau, paaiskinimas tam yra. Dekui :)
Re: Pastebejimas del gamos
Floyd (IP Logged)
July 08, 2008 10:09PM

Paziurim paprasciau. Nesigilinu dabar i tavo ta pateikta natu/ akordu seka.

Tarkim tavo kurinelis ar improvizacija yra g minorineje pentatonikoje. Nuo g (sol) iki d (re) yra V laipsniai. Vadinasi d yra dominante. Stai ir baigtas kriukis. Amerikonai/ anglai si "triuka" vadina "pentatonic substitution", o as sededamas prie pianino tai vadinu moduliacija :)

Nepatingejau ir apibrezima nurasyt nuo knygos:

Perejimas is vienos tonacijos i kita vadinamas moduliacija.

Dazniausiai pereinama i dominante ar paraleline gama. Pvz.: as groju g-moll tonacijoje ir noredamas paivairinti skambesi galiu groti B-dur tonacijoje. Taip pat galiu pereiti i D-dur ar d-moll :)

Tikiuosi kazka paaiskinau :), o jei kas blogai tai Rimas G. mane pataisys :)
Re: Pastebejimas del gamos
djlawris (IP Logged)
July 08, 2008 11:40PM

seip as nematau teoriniu klaidu :D blexa vasara o jus visvien mokslus primenat :D
Re: Pastebejimas del gamos
Floyd (IP Logged)
July 09, 2008 12:00AM

Anokie cia mokslai. Elementari teorija. Ka ismoksi - ant peciu nenesiosi :)
Re: Pastebejimas del gamos
linutisp (IP Logged)
July 09, 2008 12:05AM

Jei tinka D maj pentatonika,blogai su ausimis,arba jos labai jazzovos.Čia labiausiai tiks G miksolydinė,o jei pentatonikos-tiks visos be alteracijos ženklų,taip pat Gm,o po to,kuo toliau į mišką...O ten jau gal ir Ddur rastume.
Re: Pastebejimas del gamos
Justinas K. (IP Logged)
July 09, 2008 12:32AM

D maj tai dar pusetinai, bet D minorine tai tikrai neblogai skamba, ir man su ausimis gerai :)
Re: Pastebejimas del gamos
Justinas K. (IP Logged)
July 09, 2008 12:45AM

Radau visa paaiskinima internete. Cia kaip kad Floyd sake yra Pentatonic substitution. Dekui uz informacija visiems :)
Re: Pastebejimas del gamos
Shred (IP Logged)
July 10, 2008 01:12AM

[quote=Floyd]g minorineje pentatonikoje. Nuo g (sol)iki d (re) yra V laipsniai. Vadinasi d yra dominante.[/quote]

Čia šiek tiek susimaišei (bent jau man taip atrodo). G minorinė pentatonika, reiškia G minoras. O juk viską skaičiuojam nuo mažoro. Taigi G minoras = Bb mažorui, kurio dominantė yra F.

Na, nebent lendi į bliuzą ar panašiai ir ant visų akordų groji Minorinę bliuzinę dermę :)
Re: Pastebejimas del gamos
Metal Gods (IP Logged)
July 10, 2008 01:44AM

Prie ko cia paralelines gamos? Floyd pateike pavyzdi apie pentatonic substitution. Elementari muzikos teorija, dievazi :) T, S, D. Kas nuo kokio dermes laipsnio prasideda.

O siaip, Justinas jau rado atsakyma, valio. Nes kazkada as buvau su panasia problema susidures, ir dabar jau tapo galutinai viskas aisku :)

_____________________________________________________
https://www.facebook.com/Giedre.Vokietyte.X.faktorius
https://www.facebook.com/emsusband
Re: Pastebejimas del gamos
Shred (IP Logged)
July 10, 2008 02:09AM

Prie to, kad D nėra dominantė. Todėl čia jums ir netiko D minorą grot ant šio akordo. Trukdo tercija ir septima. Jei visvien bandysi apsimest, kad ten dominantė- trukdys 'tik' tercija.
Betgi sakau, jei grojat bliuzą, tai liux - bliuzuoja minorinė tercija ant mažorinio akordo :)
Re: Pastebejimas del gamos
Metal Gods (IP Logged)
July 10, 2008 03:23AM

Floyd dave pavyzdi g-moll gama. Ir tau g-moll'io dominante neprasideda re? :) :)

_____________________________________________________
https://www.facebook.com/Giedre.Vokietyte.X.faktorius
https://www.facebook.com/emsusband
Re: Pastebejimas del gamos
**Rimas G. (IP Logged)
July 10, 2008 12:38PM

Apskritai tai pentatonika ir yra pentatonika, tam tikra dermės rūšis. Prie ko čia mažoras ir minoras?

**Rimas G.
Re: Pastebejimas del gamos
Metal Gods (IP Logged)
July 10, 2008 01:02PM

Mes kalbejom apie Floyd pavyzdi :)

_____________________________________________________
https://www.facebook.com/Giedre.Vokietyte.X.faktorius
https://www.facebook.com/emsusband
Re: Pastebejimas del gamos
Floyd (IP Logged)
July 10, 2008 05:26PM

Shred Wrote:
-------------------------------------------------------
> g minorineje pentatonikoje. Nuo g (sol)iki d (re)
> yra V laipsniai. Vadinasi d yra dominante.
>
> Čia šiek tiek susimaišei (bent jau man taip
> atrodo). G minorinė pentatonika, reiškia G
> minoras. O juk viską skaičiuojam nuo mažoro. Taigi
> G minoras = Bb mažorui, kurio dominantė yra F.
>
> Na, nebent lendi į bliuzą ar panašiai ir ant visų
> akordų groji Minorinę bliuzinę dermę :)

Pats susimaisei. Bb mazoro apskritai nera. Yra B - dur. B - Si bemolis. H - si. O ar nuo mazoro ar minoro skaiciuosi nera skirtumo, nes skaiciuoji laipsnius, ne garsus.
O tada jau ziuri ar pentatonika ar kas ten dar...

Tas minoras ir mazoras - buvo tik pavyzdziai. Uztat ir nesiziuri prie pentatoniku :)-D
O nuo pentatonikos skaiciuojant kita "tinkancia" pentatonika, kad galetum zaist su "pentatonic substitution" reikia 5 garsus i virsu "peejeti". Gi vel kartoju kas pirmam mano poste buvo.
Ne nuo paralelines gamos skaiciuot reikia, o nuo gamos pirmo laipsnio 5 garsus i virsu.. Jeigu g minorine pentatonika reikia 5 garsus paeit virsun ir gauni d.



Edited 2 time(s). Last edit at 07/10/2008 05:36PM by Floyd.
Re: Pastebejimas del gamos
Floyd (IP Logged)
July 10, 2008 06:35PM

Padariau [url=http://www.mediafire.com/?mxmbklmmbto]pavyzdeli[/url]

Akordu seka beveik kaip Justino K.: G, C, Fmaj7 (taip atrodo amerikonai vadina), G.
Pradedu g minorinej pentatonikoj ir pereinu i d. Paprastesnio iraselio turbut nebuna :D, bet nenorejau issiplest.. ne technika demonstruot susirinkom.



Edited 1 time(s). Last edit at 07/10/2008 07:39PM by Floyd.
Re: Pastebejimas del gamos
linutisp (IP Logged)
July 11, 2008 04:31PM

Uždavinėlis pentatonikos mylėtojams.
Seka Gmaj7-Cmaj7-D7.Kokios pentatonikos tiks virš visos šios sekos?
Turi nesipjaut su harmonija.Bliuzinę kol kas paliekam ramybėj.
Re: Pastebejimas del gamos
Shred (IP Logged)
July 12, 2008 09:39PM

Taip ir aiškėja mano spragos :D gerai, nemuškit, bet išsiaiškinkim ;)

Rimai G. ,ar nėra mažorinės (berods 1,2,3,5,6) ir minorinės (1,b3,4,5,b7) pentatonikų?

Floyd, kaip tai nėra Bb mažoro? Yra visi dvylika mažorai. Ir, mano žiniom, skaičiavime skirtumas yra. Viskas daroma iš mažoro ir skaičiuot reiktų nuo mažoro, nes dominantė yra penktas MAŽORO, o ne minoro laipsnis.

Linustisp, manau priklauso nuo akompanimento charakterio. Gali primest bliuzą ir grot minorine pentatonika arba primest kantri ir grot mažorinę pentatoniką.
Re: Pastebejimas del gamos
Floyd (IP Logged)
July 12, 2008 10:03PM

Minoras turi dominante. Visi dominantes akordai ir dominantseptakordo apvertimai rasomi harmoniniam minore. Ir taip Bb-dur nera. Yra B-dur.

As tau net pavyzdeli sukurpiau, o tu vistiek gincijies :D Kaip pastebejai g ir d minorines pentatonikos puikiai risasi. Kazkin kodel? Gal del to, kad d yra g dominante? Pats atsakyk sau...
Re: Pastebejimas del gamos
Shred (IP Logged)
July 12, 2008 10:21PM

Ne nu pala. Kaip tai nėra Bb mažoro? Tai nori sakyt, kad A# irgi nėra?

Nesiginčiju- tenoriu išsiaiškint ;) žiūrėk kaip aš linkęs mąstyti: linkęs mąstyt nuo mažoro. Taigi, į minorą žiūriu kaip į eolinę dermę. Ir, kad būtų aiškiau, imkim pvz A minore. Čia dominantseptakordą rašyčiau G, o ne E. E pas mane būtų minorinis akordas, nes tai yra trečias mažoro laipsnis.Ar čia ir yra visa mano mąstysenos bėda?
Re: Pastebejimas del gamos
Floyd (IP Logged)
July 12, 2008 11:51PM

Neteisingai mastai. Juk G, a - moll'yje yra 7 laipsnis, o dominantseptakordas niekad neskamba "minoriskai". Uztat jis rasomas Harmoniniame minore (paaukstintas 7 lapsnis). Ir viskas rasant nuo V laipsnio harmoniniam minore skamba taip kaip turi but :)

O kodel tu rasytum dominantseptakorda nuo G ? (tiesiog nesuprantu is kur tokia klaidinga informacija :))

O Bb -dur nera todel, kad si bemolis pas mumis yra B, o paprastas si yra H.
Re: Pastebejimas del gamos
Shred (IP Logged)
July 13, 2008 12:27PM

A jasna! Čia truputį nesuduriam galo su galu, nes aš "vakarietiškai" žymiu raides, o tu- kaip klasikistai ar kažkas tokio. Ta prasme aš nenaudoju H raidės ;)

Na rašiau, kad mąstau grynai iš mažoro viską. Todėl man ir gaunasi, kad A minore yra G7, nes skaičiuoju nuo C mažoro šiam pavyzdy. Dar šiandien paeksperimentuosiu kaip mano mąstysena (turbūt klaidinga) veikia praktikoj ir parašysiu čia :)
Sorry, only registered users may post in this forum.