midiaudio logo

Klausimas gitaristams

Rimas (IP Logged)
February 07, 2005 02:21PM

Eilinį kartą noriu paklausti gitaristų. Va kad ir paskutinėje eurovizijos atrankoje girdėjau jei neklystu kažkurios grupės dainoje skambėjo solo. Solo pabaigoje (paskutinė solo nata) buvo sugrota kaip flazhioletas. Girdėjosi jis labai aiškiai ir gerai. Pats kai groju gitara, nežinau kada pavyks pagroti aiškų flazhioletą, o kada ne. Ar tai sunku padaryti, kad sugroti norimoj vetoje aiškų flazhioletą? Ir kaip tai padaryti gal patartumėt (neturiu omeny treniruočių).

Ir norėjau dar paklausti kiek mazdaug kartų įrašinėjant dainą tenka ją pergroti-perdainuoti ne dėl vokalisto, bet dėl gitaristo kaltės, kad pagroti iki galutinės versijos?
Re: Klausimas gitaristams
axel'is (IP Logged)
February 07, 2005 03:23PM

Tai va kai groji isijausk ir viskas pavyks......o jei ir nepavyks tai bent pagrajines is sirdies busi...............................vat.Kiek metu groji gitara??????????As 14metu ir patikek buna kad ir man nepavyksta.......cia reikia gero atzubrinimo.SEKMES
Re: Klausimas gitaristams
Rimas (IP Logged)
February 08, 2005 12:26PM

Dekui uz gera atsakyma.
Re: Klausimas gitaristams
jumbas (IP Logged)
February 09, 2005 09:51AM

na nezinau, turiu tris gitaras su visomis groju ir pas kiekviena flazioletas siektiek kitaip darosi. Prisimink kad flazioleto isgavimas ir nuo nuemejo priklauso. Pamegink padaryt gera flazioleta ant bridge ir po to ant neck nuemejo. Jauti skirtuma? Geriausiai uzhkaukia kai su mediatorium kabinama styga atsitrenkia i nyksti... kazhkur virsh neck nuemejo pora cm i bridzo puse.
Re: Klausimas gitaristams
jumbas (IP Logged)
February 09, 2005 09:54AM

zodziu ka norejau pasakyt.... praktikos praktikos praktikos:) pazink savo gitara kaip "nulupta". Smagiai pazhvygaut galima flazioletinant po visa mediatorium kabinama zona. Jei teko girdet gera pavyzdi "Iron maiden - killers"
Re: Klausimas gitaristams
lasaz (IP Logged)
February 09, 2005 01:26PM

yep, flažioletas - tai gitaros pajutimo reikalas. Kiekvienoje gitaroje jis kitaip išgaunamas ir žinoma kitaip skamba :) Teko skaitinėti internete kad net ir nuo grifo tvirtinimo priklauso - ant bolt-on tipo gitarų jis lengviau išgaunamas, ant set-neck - sunkiau. Taip kad dirbk...

lasaZ
Re: Klausimas gitaristams
Rimas (IP Logged)
February 09, 2005 05:02PM

Teko nemažai skaityti šia tema. Deja dauguma (kaip ir aukštesnėje žinutėje) atsakymų yra grindžiami perrašinėjimais tų pačių senų "tiesų", beje jos dažnai prieštaringos labai. Aiškios teorijos apie tai kodėl viena gitara eina išgauti aiškų flazhioletą, kita ne neradau. Savo gitarą aš žinau.

Todėl įdomu gal dar būtų išgirsti nuomonių su kokia įranga be gitaros (stiprintuvas, efektai ar priedai) galima gauti ryškesnį dirbtinį flazhioletą.
Re: Klausimas gitaristams
Rimas (IP Logged)
February 09, 2005 05:04PM

Beje esu girdėjęs kad tai priklauso ir nuo nuėmėjo, deja pakeitęs nuėmėją tas visiškai nepasikeitė (dabar stovi SH-8, Invader).
Re: Klausimas gitaristams
jumbas (IP Logged)
February 09, 2005 06:43PM

isvardink savo equipmenta nuo A iki Z?
Re: Klausimas gitaristams
Rimas (IP Logged)
February 10, 2005 12:05PM

Ibanez RG 570EX (Seymour Duncan SH-8 in bridge)
Crate V1512 (A class) 15w
DOD Thrash master (pedalas)
BOSS DD-3 (pedalas)
Jim Dunlop Cry-Baby 535Q Wah

Re: Klausimas gitaristams
mutabor (IP Logged)
February 10, 2005 02:05PM

ar iseina padaryt feedback'a su tavo kubu?
Re: Klausimas gitaristams
Rimas (IP Logged)
February 10, 2005 05:30PM

Nezinau, parasyk detaliai kaip ji daryti tai paziuresiu:)
Re: Klausimas gitaristams
mutabor (IP Logged)
February 11, 2005 09:00AM

ar ysijungus distortion ir atsukus iki galo jautruma gitara pradeda "kaukti" jei esi arti kubo? Jei neiseina "uzvest" gitaros, vadinasi ar tai per slabnas distortion ar kubas, ar nuemejai silpni ar dar kazkas. Greiciausia nejautrus preampas. Del to tavo flazoletas "nudusta" is karto.
Re: Klausimas gitaristams
Rimas (IP Logged)
February 11, 2005 05:53PM

Na taip kai arti gitara prie kubo, atsiranda aidas ir garsus kauksmas:) t.y. feedback'as yra, bet tokiu atveju kai arba arti gitara kubo arba kube daugiau atsukama garso rankenele. Taciau groti namie (daugiabuciame) tokiu garsu kai yra feedbakas neimanoma, nes sienos gali isgriuti; nors mano kubas tik 15w bet garsas jo labai didelis (16omu garsiakalbis). Esu bendes groti ir garsiai su savo kubu, bet kokybes tuo atveju nepasakyciau kas butu daugiau. Tas pats manau ir su flazioletais. Pas mane nesakau kad jie visuomet nudusta, taciau ne visuomet iseina o tiksliau ne bet kada panorejes galiu atlikti dirbtini flazioleta norimoje vietoje (taip yra pvz melodija kur groju pastoviai ta vieta ant tos pacios stygos ir lado, flazhioletas iseina visuomet) taciau noretusi, kad taip iseitu ir ant kitu vietu tada kai to pageidauju (zinau ir tai kad ne visur vienodai gali iseiti, taciau zinau kad kai kam iseina juos paimti praktiskai bet kurioje vietoje tai ir klausiu gal koks efektas duoda stipresnius ar lengviau isgaunamus flazioletus). Antra problema flazioletas pakankamai daznai trumpai tesiasi (ta prasme bent ne tiek kiek as noreciau) nors susteinas gitaros geras.
Flazioletus isgaunu kuomet mediatoriu laikau truputi pakreipta, desine ranka pakankamai stipriai spaudziu prie stygu ir uzgaves vos palieciu sulenktu nyksciu. Tuo atvej atrodo, kad stygas ne laisvai uzgaunu bet lyg droziu:) juda tik riesas o dilbis ne. Na tai gaunasi kazkaip automatiskai paaiskinti neina, nezinau ar gerai as darau, bet kitokiu budu geresniu nesu rades.
Re: Klausimas gitaristams
jumbas (IP Logged)
February 11, 2005 08:30PM

teisingai flazioletini, tik jeigu nori kiekviename lade ant kiekvienos stygos ishgaut flazioleta turi jaust kurioj vietoj uzhgaut styga mediatorium. Nes cia irgi faktorius, jei toje pacioje vietoje cypinsi per visas stygas, viosus ladus tai nieko nuostabaus kad tik kai kur suzhvygs:) Reziume, praktikuokis ir greit pajausi ar arciau ar toliau uzhgauti styga.
Re: Klausimas gitaristams
zz (IP Logged)
February 13, 2005 09:16PM

flazholetas klasikineje gitaroje tai kai kaires rankos pirshta laikia virsh skirsnio ir su deshine kabini kaip iprasta. bet mano zhinios apie kairia ranka pasibaigia teis el. gitara. gal kas gali pabandyt nupasakot kaip dirba kaire ranka?
Re: Klausimas gitaristams
jumbas (IP Logged)
February 13, 2005 10:52PM

iprastai. gali ir visiskai nedirbt. flazioletas eina ir ant 0 lado. Auksciau esancioje zinuteje apytiksliai isivaizudojamai parasiau kaip tai reikia daryti su mediatorium. O flazioletas klasikineje gitaroje su kaire ranka tai viskas aisku. 0, 5, 9, 12 ladai geriausiai eina.
Re: Klausimas gitaristams
Kandizijauskis (IP Logged)
February 14, 2005 09:03AM

5 9 12 ladas flažioletai yra natūralūs, tsakant.
O dirbtinius ir ant klasikinės gali pavaryt ant bet kur, dešine ranka :) Tam naudoji smilių ir bevardį pirštus - smiliumi lengvai lieti stygą virš atitinkamo lado, o bevardžiu - užgauni stygą, ir smilių kaip ir darant įprastus flažioletus, atleidi.. Aišku, kairės rankos pirštai irgi turi būt atitinkamoj vietoj, kad skambėtų tas dirbtinis flažioletas :)
Re: Klausimas gitaristams
Rimas (IP Logged)
February 14, 2005 06:39PM

To jumbas:
Na kas liecia kaire ranka tai flazhioletindamas as smarkiai keliu styga i virsu.

O klausiau ta Iron Maiden Killers bet negirdejau kazko tokio apie ka as galvojau, ar turejai pacia daina Killers ar albuma Killers?

Man patinka kur groja Zakk Wylde Black label society gitaros pamokoje, 6 minuteje kaip jis groja flazhioletus. Gal kas girdejote? Kiek zinau jis chorus'a naudoja, kad suteikti toki skambesi kaip kad pas ji yra.
Re: Klausimas gitaristams
Iron-Savior (IP Logged)
February 14, 2005 07:24PM

O velnias... Ką jūs vadinate flazhioletais ??? :B
Re: Klausimas gitaristams
jumbas (IP Logged)
February 14, 2005 10:12PM

to Rimas:
na negirdejai Killersuose tai tiekto:) Siaip ten flazioletus varo smaukiant per visa grifa su kaire ranka. Panashiai kaip bliuzistai darydavo 50ais metais.
Siaip man labai patinka kaip vat pvz Steve Vai (ir daugelis) padaro flazioleta ir tremolo tampo belekaip i visas puses:)
Re: Klausimas gitaristams
Rimas (IP Logged)
February 15, 2005 03:59PM

To jumbas:

Tas ir man patinka, bet man judinant tremolo garsas nudusta, Vai negaili savo gitaros, jis smarkiai ja lauzo, man kazkaip gaila savosios:)
Na bet gal man gali kas paaiskinti kaip Van Halen padaro kazka panasaus kaip Vai, taciau jo garsas buna didesnes amplitudes ir panasus i zirgo zviegima. As esu klauses Boss lygtai efektu ir vienas kazkuris is ju atrodo duoda panasu garsa (neatsimenu Shifter gal ar kazkoks kitas). O gal Van Halen gitaros tremolo laiko tik 1 spyruokle, del to galima greiciau ir lengviau dirbti su tremolo?
Re: Klausimas gitaristams
Iron-Savior (IP Logged)
February 15, 2005 06:46PM

Aciu uz issamu paaiskinima ;-)
Re: Klausimas gitaristams
jumbas (IP Logged)
February 15, 2005 07:14PM

to Rimas:
nu va pabandziau cia katik irasyt savo flazioletinimus kuriuos kol kas atsimenu:)) gal ir daugiau kada mokejau fokusu.

http://burgzt.laikas.lt/~emperor/l/jumbo_flazioletai.mp3
failas 2 mb. 128 kbps, 2 min.

equipmentas: samick yr660 http://www.gitarrenjo.de/samickad_h.jpg tik ne tokios spalvos:) procesorius zoom 505 I, ir cakewalk'as.

nu tai su floydrose gi negaila tampyt i visas puses rankenos. Ir kaip suprast padusta? Gal pats nepastebedamas su kokia rankove uzhkabini? Nuo spyruokles tai kaipo cia pasakius. Su viena spyruokle viskas minksciau ir ne taip greitai sugryzhta rankena. Reik ir itempt daugiau. Daugiau spyruokliu tai buna toks kietumas, reikia itempimo kad ir kaip kietai reiktu rankena minkyt, niekur nepabegsi nes bridzhas atsilaisvina ir stygu nebelaiko. Pas mane originaliai buvo 5 spyruokles. Palikau tik 3 vidutiniskai itemptas. Taip geriausiai.
Re: Klausimas gitaristams
Rimas (IP Logged)
February 17, 2005 11:12AM

To jumbas:

labai aciu uz paaiskinimus ir grojima. Man patiko ypac ties 1min54-1min 55 sek. Pas mane kazkaip taip skardziai ir aiskiai neiseina gal. As dar nezinau kiek galima Floyd Rose'a lenkti i virsu, apacion tai viskas aisku kol stygos atsipalaiduoja, o i virsu bijau daug lenkti ir nezinau kiek galima, ba ir gitara mano is liepos.
Re: Klausimas gitaristams
jumbas (IP Logged)
February 17, 2005 01:39PM

sveiks.
nu ash nezinau bet beveik esu tikras jei darai flaszioletus su DOD thrash master tai tikrai nieko gero. As paziurejau ant savo zoom'o kad geriausiai darosi su blues distortion. Nu tas skardumas irgi va turbut del begales faktoriu vis kitoks. Pas mane fanera o ne medis. kietokas skambesys, tokia baisiai stabili gitara. Floydrosa tampau kiek eina i visas puses, stygu per tris metus (kiek ja turiu) su ja grodamas nenutraukiau. Jauciu butu floydrouzas ant mano SG tai per puse suluzhtu:) visgi plona lenta pati, ir grifas set-neck - iklijuotas. O tai ten tas tavo Ibanezas ish liepos? Amerikines liepos turbut:) - basswood
Re: Klausimas gitaristams
Kandizijauskis (IP Logged)
February 17, 2005 03:16PM

bet garsą susukiojai tai šlykštų :) plastamasės kvaps...
Re: Klausimas gitaristams
jumbas (IP Logged)
February 17, 2005 03:44PM

skonio reikalas:) as ir prates prie tokios ir siaip nepasakysiu kad nepatinka. O siaip tai nera ko noret is buitines garso kortos ir pigaus procesoriaus. Bet kazkodel man chebra po koncertu vis klausia koki ash procesoriu ar pedala naudoju, nes atseit vos ne geriausiai skambu is visu ta koncerta grojanciu grupiu ... kur kiti su visokiais analoginiais pedalais. ir jie ziauriai nustemba kai pasakau kad zoom 505 I
Re: Klausimas gitaristams
Kandizijauskis (IP Logged)
February 17, 2005 10:41PM

gal kiti grot nemoka? :))
Re: Klausimas gitaristams
mutabor (IP Logged)
February 18, 2005 04:54PM

kai kurie nemoka rankom ir galva naudotis...
galvoja, kad eąuipmentas viska uz juos padarys...
Sorry, only registered users may post in this forum.