midiaudio logo

SIBELIUS 7

*Donatas (IP Logged)
July 29, 2011 10:21PM

Sveiki Kolegos

Pasirode Sibelius 7 http://www.sibelius.com/products/sibelius/7/index.html

Dar nespejau isbandyt, bet naujienos:

Native 64 bit support-kraunam VST ir EWQL kiek telpa :)

Dedam partituras tiesiai i PDF be jokiu papildomu programu, PDF printeriu ar pan. :)

XML support-pereinam is Finale i Sibelius dabar paprastai ir t.t.:)

Supaprastintas ir daugiau formatu palaikantis grafikos Importas ir Exportas

P.S. Finalistams gal patiks nukopijuotas is Finales Speedy entry natu ivedimo budas :)

Ir t.t.

Naujokams gal ir patogiau, bet seniams lyg ir nieko is esmes naujo.

Laukiu komentaru


Sekmes rasantEdited 1 time(s). Last edit at 07/29/2011 10:24PM by *Donatas.
Re: SIBELIUS 7
RimasG (IP Logged)
July 30, 2011 10:51AM

XML support buvo ir anksčiau. Sibas XML skaitė, tačiau pats integruoto konverterio eksportui neturėjo. Dėl to be papildomo pribambaso iš Sibo į Finale - niekaip, o iš Finale į Sibą - no problem. Tiesa su šiokiais tokiais grafiniais nuostoliais. Gal tai buvo sąmoningas Sibo gamintojų sprendimas? Sprendžiant iš aprašymo, dabar ir Sibas turės integruotą XML konverterį. Reiškia, pagaliau tarp šių programų bus įmanomas "dialogas" be papildomo (nepigaus) softo :) Sakyčiau, neblogas žingsnis. Reikės pabandyti demo, kaip ten su tuo "sufinalėjimu" :)
Re: SIBELIUS 7
Gintas T. (IP Logged)
July 30, 2011 12:10PM

O, gera naujiena(tu). Po atostogu iskart bandom ir...laukiam"FULL">:D<
Re: SIBELIUS 7
RimasG (IP Logged)
July 31, 2011 07:30PM

Jo, Sibas vizualiai stipriai pasikeitė. Naujas interfeisas man labai asocijuojasi su MS Office 2007 :)
Yra ir gerų naujų pribambasų. Pvz. View Full Screen, kas leidžia sutaupyti vietos displėjuje.
Taip pat ir natų įvedimo būdas a la Finale. Tik kai pelės funkcija su aktyvuotu kursoriumi prie viso to lieka "sibelinė", "finalistams" painiavos būtų pakankamai. Tiesa pasakius, sunku man profesionaliai lyginti, nes Sibo kiek rimčiau jau nečiupinėjau kokius 7 metus, tai galima sakyti, kad rimtai dirbti kaip ir nemoku.

O jei šiaip, tai visa ta galimai gausi informacija interfeise, nors ir daro programą intuityvesne, nei buvo, tačiau turi dvi puses: pradinukams didesnės dalies nereikia ir neprireiks, o profai vistiek dirba "užsimerkę". Kažkada Finale buvo kritikuojama už gausias įrankių paletes. Atseit, tik silpnapročiams reikia tiek paveiksliukų :) Dabar Sibas pats pasuko panašia linkme. Išraiška, tiesa, kiek kitokia, tačiau esmė ta pati.
Prieš keletą metų Finale forume buvo gamintojų incijuota diskusija, kaip būtų galima pagerinti Finale ir padaryti draugiškesnę vartotojui. Mano mintis buvo tokia: leisti programos tik bazinę profesionalią versiją su maksimaliai visomis grafinėmis galimybėmis, tačiau be visokių specialių mandrysčių, kaip "Finale Studio" su visais reverberiais ir t.t., Video, krūvos mandrių, tačiau faktiškai nenaudojamų plug-in'ų. Tai padarytų programą konkretesne, aiškesne, stabilesne, nes Finale iš esmės yra NOTACIJOS programa. (Žinoma, visi dinaminiai niuansai playback'e privalomi ir valdomi maksimaliai lanksčiai.) Norint iš parašytos natomis muzikos gauti bent kiek profesionalesnį garsą ir jį normaliai valdyti, vistiek reikalingas profesionalus sekvenseris. Muziką jau paruoštam video rašo išskirtinai mažai žmonių ir t.t. Notacijos programos pagrindinė paskirtis - profesionaliai parašytos ir sumaketuotos natos gyvam atlikimui. T.y. esminė funkcija - grafinė. Visa, kas reikalinga kitokiems specialiems poreikiams būtų galima instaliuoti papildomai. Ir tik tiek, kiek reikia konkretaus vartotojo poreikiams. Sukurti "programos visiems" praktiškai neįmanoma. Pardavinėti galima ir visą komplektą nedalomai. Tiesa, dabar instaliuojant Finale galima kai ko ir atsisakyti. Tačiau paprastiems poreikiams ir to per daug. Tiesa, yra ir supaprastintų varijantų: Finale Songwriter, Finale Allegro ir t.t., tačiau juose grafinės galimybės taip pat apribotos. Vienu žodžiu, logiška būtų kiek įmanomai lankstesnė komplektacija pagal poreikius.

Visa tai taikyčiau ir Sibelijui. Kuo daugiau vadinamųjų galimybių, tuo programa gremėzdiškesnė. Mano kompe pvz. Finale 2011 užsikrauna per 4 sek., kai tuo tarbu Sibelius 7 beveik per 20 sec.
Ir dar... ta klaiki fono spalva... :) Beje, Sibo gamintojai visada mėgo itin ryškias spalvas. Gal ir gražu, tačiau rimtai dirbant tai erzina ir gadina akis.
Re: SIBELIUS 7
Darijo77 (IP Logged)
August 09, 2011 06:04PM

Beje spalvas galima keisti kokios tik akys pageidauja.Tik truputis sumanumo ir maziau verkslenimo.
Re: SIBELIUS 7
RimasG (IP Logged)
August 10, 2011 05:52PM

Darijo77 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Beje spalvas galima keisti kokios tik akys
> pageidauja.Tik truputis sumanumo ir maziau
> verkslenimo.

Atsiprašau, tūkstantį kartų atsiprašau, barstausi galvą pelenais ir meldžiu pasigailėjimo, bo įžeidžiau. (Beje, įspūdžiai tik instaliavus programą, t.y. tai, ką mato kiekvienas, dar nesumąstęs ką ir kur pakeisti, vartotojas.) Tačiau Donato postas prašė būtent KOMENTARŲ. Tai kodėl gi Tamstai pačiam nepakomentavus Sib7 ypatingų naujovių privalumų, juolab, kad tai geranoriškai leidžia oficialaus Finale distributoriaus tinklapis?

Beje, jei dėl marketingo, Sibas savo tinklapyje jau keletą metų užsiima tiesiogine totalaus Finale niekinimo akcija. Be visa ko, pristatinėja super naujovėmis tai, kas seniai Finale buvo by default. Mano nuomone tai žema. Tačiau kažkodėl tai tapo sibelistų atramos tašku.
Marketinge, bent jau Europoje, USA MakeMusic inteligentiškas tinklapio marketingas tikrai nusileidžia UK gamintojų Sibui. Pirmiausia agresyvumu ir pagyromis.
Gal ir iš čia: jei su Finale - durnelis, jei su Sibu - krūtas be jokių išlygų. Tame tarpe ir profesinių.

Su naujojo Sibo XML eksportu daug klaustukų. Tiek suspaustu, tiek ir išplėstu formatu XML atkūrimas Finale grybą pjauna: viskas tik pirmame Acoustic Grand Piano MIDI kanale. Jokių kitų nustatymų nesiūloma. Kai tuo tarpu iš Finale į Sibelius XML eksportas turi tik minimalius grafinius nuostolius. Daugiausia todėl, kad kai kas būna Maestro šrifte, kurio nepažįsta Sibas. Gali būti, kad ko ir nesupratau, tačiau pirmas įspūdis tik toks.Edited 1 time(s). Last edit at 08/10/2011 05:54PM by RimasG.
Re: SIBELIUS 7
*Donatas (IP Logged)
August 11, 2011 08:49PM

ee

na cia gi tikiuosi nera mac-vs win, intel vs amd ar nvidia vs amd fanklubu apsizodziavimas

visi gi dirba normaliai ir tiek

kiek dabar isbandziau Rimo pastebejimai teisingi, ypac del Wordo interfeiso, bet manau jis nera blogas. Gali rast ko kartais be helpo nepavyktu ir pan. Kam nepatinka paspaudi trikampuka ir pranyksta ta juosta.

Deja, man susidare ispudis, kad naujoji versija yra nauju seimininku Avid suponuotas galima sakyti pataikavimas "mid"useriui. Is esmes matyt tik kitokia sasaja uzdejo ant 6-to Sibo. Nezinau ar paprasciausiai rasantiems tai svarbu, bet kas man ziauriai nepatiko, tai nauju mygtuku ir t.t. toje irankiu juostoje dizainas su kuriuo cia tiesiog susipykta. Tikriausia naujas dizaineris "savas" tai Avid. Naujos piktogramos kaip skiriamieji spinteliu piesinukai vaiku darzelyje ar nesupykit konkurentes natu rasymo programos 1990 m. versijos.

Daug "bugu", visu pirma su Metronome mark sriftu. Tas naujasis grazusis Paladin sriftas neturi lietuvisku fontu arba as neradau.

Tos spalvos yra tokia smulkmena, apie kuria manau neverta cia rasyt. Manau visi kas varvina akis prie PC bent po 3 h per diena iskart pasidaro pacia tamsiausia puslapio tekstura ir pan.

Man patiko, kad yra paieska Instruments (gal buvo anksciau, bet pastebejau tik dabar).

Kazkaip idomiai. Laptope startuoja labai greitai, o PC su imantresne garso korta ASIO ir VST galima ramiai uzsikaist kavos.

Dar idomu, kad sitas Sibas tarsi po truputi isibegeja apsigyvenes PC. Kiekviena karta startuodamas veikia vis greiciau :)

Tikrai nervina, kad atsidarius faila is naujo reikalui esant tenka atsidaryt Keypad, Transport ar pan.

Tie liftai... patinka man, bet nebeliko tikro gero Full screen, kai likdavai vienas su partitura ir daugiau nieko, net Close mygtuko...

Auto Layaut pasidare jau toks AUTO, kad nieko nebepakeisi ir nepaslinksi ji ijunges.

Taip ir nepadare nieko gero aleatorines muzikos rasymui, kruopsciam paruosimui leidybai.

Naujas Mixeris jega. Patogu, bet nebeliko tiesiogines prieigos prie VST interfeiso ir garso patikrinimo. Didelej partituroj galima iskart "uzsiknisti".

Vienu zodziu. Mane tai nuvyle kazkaip ta "nauja" versija isskyrus tiesioginis vertimas i PDF. Gal jiems labai daug kainavo padaryt native 64-bit ir tablet support?... :)

o tai, su kuo raso zmogus, matyt priklauso nuo to, ka pirma sutiko...

Daug prirasiau, matyt neturiu darbo siandie... :)Edited 1 time(s). Last edit at 08/11/2011 08:52PM by *Donatas.
Re: SIBELIUS 7
Gintas T. (IP Logged)
August 11, 2011 10:03PM

Sveiki. Nesu didelis specas, bet man naujasis labai patiko. Daug greičiau dirbasi, kada viršuj ale wordo meniu. Viskas matyt, viskas aišku...Liuks!
Na o garsam panaudojau tokį senuka VST "NI Bandstand". Balsai užsikrauna automatiškai ir greitai. Gana patogu ir garsai ne visai "midiški". Šiandien partiturėlę rašiau, kur daug trijolių (triplet)reikėjo- tai vienas pelės spustelėjimas ant piktogramos ir yr.Ankščiau kokių penkių kaip minimum reikėdavo...man labai patiko.(tu)
Re: SIBELIUS 7
RimasG (IP Logged)
August 15, 2011 12:41AM

Gintas T. Wrote:
-------------------------------------------------------
Daug greičiau dirbasi, kada viršuj
> ale wordo meniu. Viskas matyt, viskas
> aišku...Liuks!

Na, čia viskas priklauso nuo darbo stiliaus ir įdirbio. Pagaliau, ir tikslų.
Re: SIBELIUS 7
Gintas T. (IP Logged)
August 15, 2011 10:40AM

RimasG Wrote:
-------------------------------------------------------

> Na, čia viskas priklauso nuo darbo stiliaus ir
> įdirbio. Pagaliau, ir tikslų.


Pilnai pritariu!
Re: SIBELIUS 7
*Donatas (IP Logged)
August 22, 2011 10:55PM

Atsirado Sibelius 7 updeitai

dabar viskas OK
:):)Re: SIBELIUS 7
Silvestras (IP Logged)
August 23, 2011 12:27PM

Maloniai nustebino Sibelius 7, nesinorėtu gilintis, kas kam labiau prie širdies, "wordinis" meniu, kam rupi pasiūlimai pereiti nuo Finale prie Sibo, matyt ir softo versle veikia Darvino evoliucijos teorija(:P). Man tik kažkaip užkliuvo netiesa dėl triolių. "Šiandien partiturėlę rašiau, kur daug trijolių (triplet)reikėjo- tai vienas pelės spustelėjimas ant piktogramos ir yr.Ankščiau kokių penkių kaip minimum reikėdavo...". Ankstesnėse versijose, Create meniu buvo pogrupis Tuplet,(Triplet atsirado tik 7-oje versijoje). Įvesti bet kokios vertės multijole visose tiek ankstesnėse, tiek 7-oje versijoje pakanka spustelt Ctrl+3, +4, +5 +6 ir taip t.t ir jokiu penkių kaip minimum tikrai nereikia :). Sėkmės visiems.
Re: SIBELIUS 7
RimasG (IP Logged)
August 23, 2011 05:47PM

Neseniai minėjau agresyvų Sibo marketingą.
Finale taip pat kukliai pradėjo bandyti kažką panašaus į vartotojų perviliojimą :) http://www.finalemusic.com/
Re: SIBELIUS 7
Darijo77 (IP Logged)
December 04, 2011 06:00PM

Rašau, rašau ir norisi šiek tiek patobulėti.:)
Gal kas pamokytų kaip partitūroje atskirus balsus(pvz.obI ir obII)įrašyti į vieną eilutę? Atskirti iš vienos eilutės į dvi jau išmokau bet priešingai niekaip nesigauna.
Re: SIBELIUS 7
RimasG (IP Logged)
December 04, 2011 09:42PM

Tiesiog rašome tercijomis, oktavomis ar kitais reikalingais intervalais, kol balsai juda sinchroniškai. Jei faktūra yra polifonizuota, tam yra sluoksniai. Sibas jų turi visus keturis. O, beje, čia klausimas apie Sibą? Nes tiek Sibe, tiek Fin užrašymo technologija iš principo nesiskiria. Va paskui, kai jau reikia iš vienos keliabalsės eilutės filtruoti partijas, tada atsiranda technologiniai skirtumai.
Re: SIBELIUS 7
Darijo77 (IP Logged)
December 05, 2011 10:25AM

Ačiū labai.Taip, čia klausimas buvo Sibui, todėl šiame psl.ir paklausiau.Ačiū!
Re: SIBELIUS 7
*Donatas (IP Logged)
December 05, 2011 11:36AM

Greitas balso (1. 2. 3. 4.) pasirinkimas yra alt+1, alt+2 etc. Skaicius reikia spausti "paprastoje" klaviaturoje, o ne number pad ar pan.

Man kuo toliau, tuo labiau patinka 7 sibas, ypac tekstiniuose reikaluose.

Cia klausimas Rimui. Man visada buvo idomu zinoti ar instrumentalistams patogiau tureti visiskai atskira savo partija ar matyti ir salia sedincio kolegos?
Re: SIBELIUS 7
RimasG (IP Logged)
December 05, 2011 02:48PM

*Donatas Wrote:
-------------------------------------------------------
>
> Cia klausimas Rimui. Man visada buvo idomu zinoti
> ar instrumentalistams patogiau tureti visiskai
> atskira savo partija ar matyti ir salia sedincio
> kolegos?


Visais atžvilgiais patogiau turėti TIK IR TIKTAI SAVO! Dėl paprastos priežasties: pianistai ir t.t. ir pan. skaito iš dviejų eilučių, groja akordais ir t.t. Ir yra tam tikras natų užrašymo būdas, t.y. jų vizualinės informacijos sistema, prie kurios jie pripratę. Orkestrinių partijų atlikėjai dažniausiai savo instrumento praktikoje įpratę matyti tik tai, ką jiems tuo metu reikia groti. (Juk koncertus instrumentinikai mieliau groja ne iš klavyrų, o iš partijų :) )Papildoma informacija toje pačioje eilutėje sinchroniškoje vertikalėje iš esmės tik trukdo, o ne padeda. Išimtis gal ir galėtų būti ypatingai ansambliškai sudėtingais momentais antros partijos pirmajam ar pirmos antrajam išrašas, bet tik papildomoje eilutėje. Lygiai kaip ir sudėtingesnis divisi stygoms.
Yra nuomonė, kad geras muzikantas groja iš bet kokių natų. Dar kažkada sklandydavo, ypač tarp "karinių muzikantų", nepatvirtintų legendų, kad "geras muzikantas" skaito a vista iš bet kokių, net ir bjauriausių, natų, būtinai apverstų "aukštyn kojomis" bent dvigubai greičiau nei reiktų iš tikrųjų atlikti šiaip jau virtuozinį kūrinį...
Šiaip jau mano, seno orkestranto ir apskritai rašančio natas TAM, KAD JAS KAŽKAS TIKRAI PAGROTŲ, giliu įsitikinimu, paritūrą turi dirigentas, kuris valdo visą likusią virtuvę. Todėl versti iš vienodų "dvigubų" partijų groti pūtikus (nes partitūrose būtent jų partijos rašomos poromis) yra tiesiog neetiška. Tai tiesiogiai susioję su orkestrantų profesiniais įgūdžiais. Ir, jei pianistui ar arfistui svarbu, ką daro kairė, kai tuo tarpu dešinė... Orkestre tai išsisprendžia automatiškai: už tai atsakingas dirigentas! Ir niekas daugiau. Ar jūs matėte kur styginių kvartetą, puč. kvintetą ar brass kvintetą grojanti ant kiekvieno pulto iš partitūrų? Gal tik išimtis čia būtų kamerinis žanras - instrumentiniai duetai, skirti namų muzikavimui.
Nenorą išfiltruoti partijų laikau tiesiog ne "geranoriškumu", o elementaria tinginyste ir nepagarba amatui. Tai daro tik tokie žmonės, kuriems niekada gyvenime nereikės jų groti :)
Beje, jei apie partijų filtravimą, Finale tai daroma senai ir be jokių papildomų problemų. Tiesiog failui reikia padaryti reikiamus nustatymus :)
Re: SIBELIUS 7
Darijo77 (IP Logged)
December 06, 2011 09:56AM

Visiška Rimo teisybė.Todėl ir prireikė šių žinių kaip atskirti arba (partitūroje) sujungti balsus.
Re: SIBELIUS 7
Darijo77 (IP Logged)
December 06, 2011 11:01AM

Beje,kodėl nepaminėjot ir kitą - lengvesnį būdą (jau susiradau)?
Home - Filters - Top Note or Single Notes(arba Bottom Note or Single Notes).Žinoma For Copying.:)
Re: SIBELIUS 7
RimasG (IP Logged)
December 06, 2011 11:20AM

Tai kad klausimas buvo taip suformuluotas: kaip rašyti į vieną eilutę :)
Re: SIBELIUS 7
Darijo77 (IP Logged)
December 06, 2011 12:01PM

Tiesiog norėjau pasidalinti info.
Gal kam pravers...
Re: SIBELIUS 7
sauliusmick (IP Logged)
December 07, 2011 01:32PM

Pritariu p.Rimui, pats groju jau ne pirmą dešimtmetį, daug smagiau groti kaip natose nieko nėra papildomai primaklerinta, kiekvienas turi dirbti savo darbą, muzikantas-groti, dirigentas-dirigiuoti, ach kad taip visoj Lietuvėlėj būtų :0
Re: SIBELIUS 7
RimasG (IP Logged)
December 07, 2011 03:31PM

sauliusmick Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pritariu p.Rimui, pats groju jau ne pirmą
> dešimtmetį, daug smagiau groti kaip natose nieko
> nėra papildomai primaklerinta, kiekvienas turi
> dirbti savo darbą, muzikantas-groti,
> dirigentas-dirigiuoti, ach kad taip visoj
> Lietuvėlėj būtų :0

Mane labiausiai erzina, kai padeda šviežiai kompu iš partitūrų išskirtas "dvigubas" natas ir pradeda aiškinti, kad taip patogiau, nes "matosi, ką antras...". "Ką antras" ir taip puikiausiai girdisi. Ne glušai gi. Tiesiog elementarus tingėjimas "paspausti knopkę" ir išfiltruoti atskiromis partijomis. Met, matyt, ne visi kompo virtuozai moka ir bent ar pasidomėjo, kaip tai padaryti. Pagaliau elementariai tingi maketuoti dar vieną partiją.
Turiu vieną pažįstamą "bibliotekininką-perrašinėtoją" Rusijoje, Jekaterinburge. Tai jis taip "išlepino" savo teatro kolektyvą, kad muzikantai kategoriškai atsisako groti iš netvarkingų rankraštinių natų, kuriomis, beje, nuo senų laikų užverstos teatrų ir orkestrų bibliotekos. Kai aš savo darbo vietoje bandydavau kažką paaiškinti, kad jau XXI amžius ir ranka keverzoti nebepridera, pasidarau didžiausias priešas: va, išsidirbinėja, labai didelį "kompiuteristą" vaizduoja. Prieidavo iki tokių absurdų, kad aiškindavo, jog "tikros" muzikos negalima groti iš kompiuteriu rašytų "bedvasių" natų... :) Tai buvo, kai labai nusipelnę pensinykai dirigavo ir vadovavo. Dabar supratimas lyg ir būtų, tačiau vėl - pinigų nera... O svarbiausia, kad bibliotekininkas kaip velnias kryžiaus bijo kompo. Iš savo bukumo.
Re: SIBELIUS 7
sauliusmick (IP Logged)
December 08, 2011 11:34AM

Reikia kesti bibliotekininką :), pas mus orkestre visi koncertmeiteriai ir net vadovas bando "įkasti" Finale privalumus, aišku p.Rimo dėka (pradėjom berods nuo 2002 ar 2003 metų versijos)
Re: SIBELIUS 7
RimasG (IP Logged)
December 08, 2011 02:19PM

Į tokią nuomonę man tuoj atsako: o kur dar rasi tokį durnių, kuris už tokius mizernus pinigus natas dėliotų ant pultų. Be to jis dar ir obojistu apsimeta. Ir apskritai apie save perfect nuomonės. O net PDF išsitraukti iš disko nesugeba. Bėga pas sekretores ir pan, kad atspausdintų. Vienintelį instrumentą valdo - kopijavimo aparatą. Tačiau darbo kultūra... Net nesinori imti į rankas. Nuo nešiojimo I Fleitos visų partijų pirmieji puslapiai taukuoti, murzini ir užsiraičiusiais kraštais, bo kaip sykis tai guli visada viršuje visos stirtos. Žmogus su mentalitetu, kuriam rūpėtų natos, bo pačiam tenka iš jų groti, bent jau į kokį aplanką susidėtų ar rankas dažniau plautų... Buvo laikas, kai jį tiesiog paspyrė į bibliotekininkus, bo niekur daugiau netiko ir balso nekėlė prie visų valdžių, ir privertė pasidaryti perrašinėtoju. Bet apkritai mažai raštingam žmogeliui tokie dalykai sunkiai įkandami. O vadams buvo patogu: liepei vakare - kraujas iš nosies, bet rytą bus ant pultų. Ir visiems nusiš... dėl kokybės. Svarbu NATOS YRA. Apgailėtina. Bandžiau ne kartą supažindinti su kompiuterine natografija, padėti kažkaip. Kur tau... jam ir taip gerai.
Re: SIBELIUS 7
*Donatas (IP Logged)
December 08, 2011 03:21PM

To DARIJO77

Beje,kodėl nepaminėjot ir kitą - lengvesnį būdą (jau susiradau)?
Home - Filters - Top Note or Single Notes(arba Bottom Note or Single Notes).Žinoma For Copying.

Cia atsargiai. Kartais buna, kad nufiltruoja natas priklausancias ne tam balsui. Galima dar kopijuoti VOICE filtru. Kiek esu patyres (bent Sibu) geriau jau nuo pat pradziu rasyti partitura kur visi balsai kiek imanoma atskirose eilutese. Zinoma, tada atsiranda daugiau eiluciu ir reikia mazinti rastra, bet dar ne vienas dirigentas nesupyko, jei paduodi tvarkinga, aiskia ir svaria partitura A3 formatu.

Aciu Rimui uz atsakyma.
Re: SIBELIUS 7
RimasG (IP Logged)
December 08, 2011 03:26PM

Finale ši problema išspręsta seniai. Filtras dirba idealiai. Iki 5 savarankiškų balsų iš penklinės :)
Re: SIBELIUS 7
Darijo77 (IP Logged)
January 15, 2012 10:20PM

Pritariu p.Rimui, pats groju jau ne pirmą dešimtmetį, daug smagiau groti kaip natose nieko nėra papildomai primaklerinta, kiekvienas turi dirbti savo darbą, muzikantas-groti, dirigentas-dirigiuoti, ach kad taip visoj Lietuvėlėj būtų :0

Beje ką daryti kai dirigentas nusišneka. Pvz.,,nuleisk toną žemyn ir pakoreguok kas per žemai bus.''daug nenorėčiau komentuoti ,,originalių maestro pastabų.Ir taip jie pasidarė per daug ,,ieškantys'' po forumus.Dirigentas primeta oranžuotojo irinstrumentuotojo darbą vargšui nototekininkui...
Re: SIBELIUS 7
RimasG (IP Logged)
January 16, 2012 07:17AM

Darijo77 Wrote:
-------------------------------------------------------
>
> Beje ką daryti kai dirigentas nusišneka.
> Pvz.,,nuleisk toną žemyn ir pakoreguok kas per
> žemai bus.''daug nenorėčiau komentuoti
> ,,originalių maestro pastabų. Dirigentas
> primeta oranžuotojo ir instrumentuotojo darbą
> vargšui nototekininkui...

Jei dirigentas pats nors kartą pabandytų "nuleisti tonu ir pakoreguoti, kas per žemai bus", suprastų, kad partitūros transponavimas yra pakankamai sudėtingas dalykas. Iš kur paimti po dar vieną papildomą žemąją stygą styginiams (na, penkiastygis kontrabosas dar turi vieną :) )? Pailginti vamzdį ir įtaisyti papildomus klapanus obojams, fleitoms, fagotams? Kas per žemai kelti oktava? Lygiai, kaip transponuojant į viršų, kas per aukštai, oktava žemyn? Iš esmės tokiais atvejais dažniausia reikia vietomis perrašyti partitūrą iš naujo - perstatyti balsus, kartais sukeisti instrumentus ir t.t. Manęs neretai prašo "nuleisti" arba "pakelti" anksčiau darytas partitūras. Sako: - ką tau reiškia "paspausti knopkę ant kompo". Ir mano, kad tai neturi nieko kainuoti. Tiesiog "draugiška paslauga". O reikia perdirbinėti partitūrą, vėl redaguoti ir maketuoti naujas partijas ir t.t. Ech, tie mūsų dirigentai... Talentai, kurių nuomonė nekvestionuojama, ir tiek...
Sorry, only registered users may post in this forum.