midiaudio logo

Dorico 3.5

**Rimas G. (IP Logged)
May 21, 2020 10:29AM

Sveiki.
Sprendžiant iš anonso ir aprašymų, naujas Dorico 3.5 siek tiek "sufinalėjo" :)

**Rimas G.
Re: Dorico 3.5
**Rimas G. (IP Logged)
May 21, 2020 10:34AM

Pamiršau linkus "prisiūti":
https://www.scoringnotes.com/reviews/dorico-3-5-review/
https://new.steinberg.net/dorico/new-features/

**Rimas G.
Re: Dorico 3.5
Sigitas (IP Logged)
August 25, 2021 04:05PM

Sveiki, Dorico-tai programa apie kokią senai svajojau. Gana sudėtinga, išsami ir intuityvi. Nevertinu ar ji geresnė ar blogesnė už Sibelijų ar Finale. Pažįtu F, bet daug metų dirbau Cubase notariumi, kuris yra labai patogus ir greitas redaktorius, tačiau, žinoma, ne profesionalus. Bet kai Steinbergas perkėlė tą greitį ir patogumą į Dorico variklį, geriau nieko nebenoriu. Kas rasite kelias savaites susipažinti, tada l. rekomenduoju.
Dorico jau turi puikio pagalbos iš kitų kompanijų. (Žr. linkus) . Atia
https://www.nycmusicservices.com/notation-express/
https://kbcovers.com/dorico-keyboard/
https://www.elgato.com/en/stream-deck-mobile
Re: Dorico 3.5
Sigitas (IP Logged)
August 25, 2021 04:13PM

P. S. Aš crossgreidą iš Finale padariau tai Dorico atsiėjo už pusė kainos.
Re: Dorico 3.5
**Rimas G. (IP Logged)
August 25, 2021 04:50PM

Pirkau patį pirmą Dorico. Žinoma, su crossgrade nuolaida. Bandžiau įsikirsti, bet po Fin refleksų man tai pasirodė nelabai intuityvu. Į Fin kažkada įsikirtau be instrukcijų, empyriškai, ir kas įdomiausia, nedariau didelių metodinių klaidų. Ta prasme man, neturinčiam jokios kompiuterinės patirties (užkūriau pirmą gyvenime kompą ir kartu Fin 2002) Fin pasirodė labai intuityviai draugiška, ko nepasakyčiau (savo atžvilgiu) apie Sib. Greitai nustojau bandyti Dorico, kadangi be įgūdžių negalėjau pagaminti normalaus projekto. Mane tai užbiesino. Tiesiog fiziškai tarp darbų neturėjau laiko eksperimentuoti, visą laiką spaudė užsakovų deadline. Be to, man nepatiko Dorico interfeisas. Labai jau užgriozdina darbinį langą. Įsivaizduoju, kad dabar viskas pasikeitė į gerą pusę. Reikia turėti galvoje, kad Dorico developeriai jautė didžiulį Steinberg'o spaudimą kuo greičiau parodyti nors kokį rezultatą (Steinberg finansavo 2 eksperimentų metus) po to, kai Daniel Spelbury su keliais bendraminčiais paliko parduotą AVID'ui Sibeliaus komandą. Mane Dorico labiausiai domino dėl geresnių audio galimybių. Maniau, kad Steinberg audio variklis bus produktyvesnis. Dabar nieko negaliu pasakyti ar lyginti, nes supasavau. Kadangi šiais laikais krūviai natūraliai mažėja, tikiuosi atrasiu laiko pastudijuoti Dorico, nes, manau, ten slypi tai, ko dar nepažįstu. Tačiau... sveikas protas sako, kad jau ne laikas keisti arklius Nors.... noriu likti optimistu :)

**Rimas G.

**Rimas G.
Re: Dorico 3.5
Sigitas (IP Logged)
August 25, 2021 06:08PM

Jo, iki 3.5 versijos manęs Dorico irgi nesuviliojo. Myliu Dorico, nors Finale grafika vis dar man ateodo lengvesnė.
Pagarbiai
Re: Dorico 3.5
Sigitas (IP Logged)
August 25, 2021 06:22PM

Atsiprašau už klaidą. Atrodo lengvesnė. 😉
Re: Dorico 3.5
**Rimas G. (IP Logged)
August 26, 2021 02:42PM

Apie Finale grafiką.
Aš defoltiniais priskirtais šriftais seniai nesinaudoju. Tas Maestro ir Tmes New Roman derinys man atrodo šaltas, nuobodus ir labai "valdiškas". Kažkiek paeksperimentavau ir dabar naudoju Brodway Copyist ir Baskerville Old Face, patekstavimui Courgette, Pavadinimams Comic Sans MS. Kai kuriais atvejais su Expression Tool smulkiems žymėjimams palieku ir Tmes New Roman Italic. Nelabai suprantu Jazz šrifto. Jis labai riebus ir gremėzdiškas.
Įdomu, kas radikaliai persivertė Dorico 3.5? Gal interfeisas tapo lankstesnis. Skaičiau, kad ir natas galima jau rašyti "Finale principu" - pirma užsakyti aukštį, o paskui vertę.

**Rimas G.
Re: Dorico 3.5
Sigitas (IP Logged)
August 27, 2021 11:05AM

Sveiki, aš naudoju numatytus šriftus notacijai:SMuFL-compliant.
Bravura-klasikinis, pentaluma-džiazui. Tekstas- academico, džiazo - petaluma script. Fontų keisti man neprireikė,music fontų numatytų ir nera daugiau,(tektui daug yra) bet notation central ir norfonts komandos pardavinėja.

https://norfonts.ma/product/bopmusic-fonts-for-dorico/
https://www.notationcentral.com/product/bopmusic-for-dorico/

Interfeisas galimas ir apkrautas ir l. greit, klav pagalba, padaromas lengvas ir tuščias nuo įrankių.
Natų rašymas panašus kaip Fin ir Sib, bet kangi aš įpratęs rašyti su midi klav realtime, po grojimo klaidų Dorico redaktorius man nepakeičiamas.
Ar verta keisti jau įprastą softą į naują? Aš pakeičiau būdamas 59 m. Ėmiau projektą kuriam turėjau laiko, bet kokį mėnesį ilgėjaus finale ir cubase. Paskiau ilgesys praėjo😊
Linkėjimai.
Re: Dorico 3.5
Sigitas (IP Logged)
August 27, 2021 11:09AM

https://www.klemm-music.de/notation/november2/en/index.php
Dar vienas prekeivis muzikos šriftais.
Sorry, only registered users may post in this forum.