midiaudio logo

kaip isgauti gilu bosa ?

Edvis (IP Logged)
March 27, 2005 06:24PM

Naudoju cubeis'a, turiu vst instrumentu, noriu isgauti toki bosa kuris tiktu hip hopui, gilus, stiprus bosas. Kai paleidziu per savo monitorius - viskas normaliai. bosas gilus, bet kai pabandau paleisti per paprastas pc koloneles tai jo is vis nesigirdi, manau cia viskas del per zemo daznio, gal zinot kaip ( konreciai cubase ) galima reguliuoti daznio stipruma. ?
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Sink the pink (IP Logged)
March 27, 2005 07:02PM

O tu patikrink savo komp koloneliu specifikacijas: gali buti ( o daznai taip ir yra ), kad jos zemu nenuskaito (35-65 Hz paprastai)
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Edvo (IP Logged)
March 27, 2005 07:05PM

O kokie tavo monitoriai?
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Edvis (IP Logged)
March 27, 2005 07:33PM

Tai taip ir yra, as zinau kad mano pc garso koloneliu dazniu diapazonas yra kur kas mazesnis negu monitoriu ( Edirol MA-10D ), bet kaip padaryti toki bosa kuris skambetu gerai tiek ant monitoriu, tiek ant pc koloneliu, ar ant bent kokio grotuvo. Reikia kad bosas skambetu tokiu dazniu, kuri galetu atkurti bet kokia iprasta aparatura ( tarkim muzikinis centras ). as ir norejau paklausti, kaip ( konreciai cubase ) galima reguliuoti daznio stipruma. ?
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Edvo (IP Logged)
March 27, 2005 07:49PM

Su ekvalaizeriu, yra ten toks ant kiekvieno tako
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Sink the pink (IP Logged)
March 27, 2005 08:20PM

Man rodos tu apsigauni del comp koloneliu, jei galvoji, kad jos atitinka yprastu muzikos centru. Zvilgtelk i Phillips, Sony, ir pan. centru specifikacijas internete ir pamatysi, kad ju dazniu atkurimo juosta visai smagiai uzkloja bosus ( 35 - 130 Hz ) ir tuo atzvilgiu gal ir gerenes uz monitorine Edirol. Pvz. mano Panasonic radijo 5 W imtuvas 10 k geriau ima bosus negu komp koloneles. Be to komp. koloneles nera "yprasta" audio aparatura. Ir panesiok yrasa pas pazistamus: perleisk per skirtingas aparaturas.
Specialiai bosam stiprint yra VST pluginai is Waves, bet jie daug daug kainuoja. Dar yra pluginas is Algorythmics - sikart labai pigus.
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Sink the pink (IP Logged)
March 27, 2005 08:25PM

Tiesa, paprastai bosai visame mixe stiprinami su multiband dynamics ( Kubeise turetu buti, juk ten begales efektu ), o EQ naudojamas koreguoti jau po to, jei koks rumble islenda ar siaip kas.
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Edvis (IP Logged)
March 27, 2005 09:44PM

Dekui uz info...
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Algis (IP Logged)
March 28, 2005 03:23AM

Neatgamina gerai bosu , nes , matyt tavo bosas yra be obertonu , arba beveik be ju , - gryna sinusoide , tai ir nesigirdi per tokias koloneles , iseitis ta , kad reikia tam Tavo bosui dadeti antra ir trecia harmonikas , o jau pirmaja ausys pacios "pagamins", - t.y. "suimituos" , pabandyk panaudoti vst plugina "spectralizer" pastumdydamas daznumus , arba labai , labai nezymiai su kokiu nors plug-inu pakraipyk ta savo bosa , kad atsirastu daugiau obertonu , stai ir viskas , o jei naudoji "synth " bosa , tai pabandyk pakaitalioti wave forma artimesne "triangle" arba "saw", kad padaugetu kiek harmoniku , arba jei ten tokios wave formos ir yra , tai pasukinek VCF
cut-off filtra . Tai tiek .
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Maxx Bass (IP Logged)
March 28, 2005 12:05PM

Dek Waves Maxbass plug-inn'a, issikelsi harmonikas kiek tik panoresi ;)
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Dalius (IP Logged)
March 28, 2005 12:25PM

Algi - gerbiu, labiai profesionaliai ir teisingai isaiskinai problema;-)

Waves MaxxBass - vienas is idomesniu variantu. Ypac naudingas darant masteri - kai jau nebegali nieko padaryti su individualiais instrumentais. Tuo tarpu kai pats delioji instrumentus - GERIAU yra pasirinkti turtingesni boso tembra harmonikomis nei paskui, turint visa irasa, bandyti jas pripiesti (kas visada inesa salutiniu neigiamu efektu)

Su sventem visus!

Dalius
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
aha (IP Logged)
March 30, 2005 12:59AM

Nu, mano manimu, BBE geriau. O paprasciau, ar nebandet pakelt 120-200Hz su elemantariu EQ. Komp. muilines patys geraiusi monitoriai IMHO:>
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Edvo (IP Logged)
March 30, 2005 01:58PM

Va va, ash irgi uz eq. Tas maxbass zhinoma geras, ir B.Katz ji mini kaip gera daikta, bet jei bosas ish tikruju labai zhemas ir per pc koloneles girdesim daugiau dirbtinai maxxbass sugeneruotu harmoniku nei to tikrojo boso, tai velnias zhino. Tiesa nebandziau, tai nezhinau, gal hiphopui tinka. Ish kitos puses reperiai juk be subu muzikos neklauso, a ne :).
O BBE per daug dirbtinis ir neotimizuotas bosui.
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Praeivis (IP Logged)
March 30, 2005 09:16PM

Gal pabandyk iškasti gilią duobę ???
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
MINDO (IP Logged)
March 31, 2005 12:55PM

:)
Mano galva, reiketu visu pirma geresniu monitoriu, kad neapsigaudineti. Nes po to issidirbsi toki kompleksa - namie normaliai skamba visur kitur shudas..
O jau turint monitorius taip parinkti tembrus, kad equalizacjia butu minimali.
Nes softas yra softas.
O pas mus atvirksciai - sedim itempe ausis, sukinejam, spaudziam is shudo vaska. :))
Su pagarba.
Linkejimai ALgirdui! :)
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Fino (IP Logged)
March 31, 2005 07:01PM

EQ nepades .....
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Algirdas (IP Logged)
April 01, 2005 12:13AM

Keletu atvejų man padėjo tiesiog subtiliai sušriubuotas chorusas
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Edvo (IP Logged)
April 01, 2005 01:18PM

Yra net kazkoks free vst pluginas, vadinasi bass chorus, bet nepamenu kas ji daro, kam idomu paguglinkit. Shiaip gana neblogas
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Dalius (IP Logged)
April 01, 2005 01:43PM

Tik aš niekaip nenorėčiau sutikti, kad šitoje vietoje jis padėtų. Jei nėra harmonikų - suk nesukęs chorusą, bet jų neatsiras;-)

Dalius
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Laimiuz (IP Logged)
April 03, 2005 01:29AM

Visai teisingai Dalius pasakė.

Ir kas čia išvis per mada jei truputį kas, tuoj visokius "afigienaizerius" naudot ? Pasaulyje egzistuoja tokia praktika masyvų bosą daryti iš keleto tembrų. T.y. tą patį MIDI taką padubliuoti į kelis instrumentus ir kiekviename iš jų rasti tinkamą boso tembrą, gražiaiai koloruojantį su "kaimynu". Tokiu būdu galima išgauti bosą pukiai skambantį ir per Combo priekį ir per kokią 53 lt. eilės bulkinyčią.
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
nerijozas (IP Logged)
April 03, 2005 05:36PM

to Laimiuz ir Dalius:

tais keletu atvejų, kai man padėjo "afigienaizeris" chorusas, bosas buvo programuotas ir įgrotas į audio takelį iš elementaraus KurzweilK2000 (AcouBass, ROM bank). Taip, jis turi pakankamai ir ober, ir unter...

Su pagarba, nerijozas
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
keista (IP Logged)
April 03, 2005 06:14PM

Man ir keista kazkaip, kad zmones nori vos ne muzika is infragarsu daryti, kad voverem, pelem ir siksnosparniam tik girdetusi. Cia, aisku, skonio reikalas, bet tai reperiai gi ne voveres, be to tokie zemi garsai nesveika yra. Norit ismarinti reperius? Ar naikinat hiphopo kultura? Savizudybe. Is patirties, be to galiu pasakyti du dalykus:
1. Labai zemu dazniu garsai kazkaip keistai veikia zarnyna ir tada uzsinori "didelio".
2. Kai girdisi siek tiek ir nata, o ne tik jauti veja prie monitoriu stovedamas, tai daug graziau.
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
Socrat (IP Logged)
April 03, 2005 10:56PM

Tai tas gilus bosas, man atrodo ir turima galvoj, kad sodrus, gerai skambantis, bet tuo pačiu ir gaudžiantis, o ne vientisas pūtimas. Paklausykit gi hiphop'o. :)
Re: kaip isgauti gilu bosa ?
sdfg (IP Logged)
April 04, 2005 11:54PM

pys/taika... Tikrai verta, kartais fainai pavaro...
Sorry, only registered users may post in this forum.