midiaudio logo
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
JuliO (IP Logged)
September 19, 2010 05:47PM

Ačiū RoLas. Buvau radęs šitą mixerį už patrauklią kainą, susidomėjęs buvau.
O kaip dėl Soundraft EFX8? siūlo man už 1000Lt naują, tik neaptinka man, kad kaip ir E6 neturi jis Aux masterio. Ar gal turit kas pasiūlyti kažką, kad ir naudoto bet kokybiškesnio iki 1200Lt?

Laimi, nepavyksta man paleisti signalo analizavimo, arba ne taip supratau sistemą. Kaip suprantu jis turi analizuoti prie kompo pajungto mikrofono signalą?



Edited 1 time(s). Last edit at 09/19/2010 05:50PM by JuliO.
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
(IP Logged)
September 19, 2010 08:02PM

JuliO. Naujasis smaartas toks biskelį komplikuotas :( Pradžioje Options - Audio I/O susikonfigūruoji savo garso kortą. Tuomet dešinėje spectrometro lango pusėje spaudi mygtuką su plaktuku ir raktu :) Ten atsidariusiame lange pasidarai įėjimų grupę ir paskui.... ai kažkaip man ten gavosi :D
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
Geradaris (IP Logged)
September 19, 2010 08:09PM

EFX8 neblogas, tik auxu truksta
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
JuliO (IP Logged)
September 19, 2010 09:05PM

Laimiuz Wrote:
-------------------------------------------------------
> JuliO. Naujasis smaartas toks biskelį komplikuotas
> :( Pradžioje Options - Audio I/O susikonfigūruoji
> savo garso kortą. Tuomet dešinėje spectrometro
> lango pusėje spaudi mygtuką su plaktuku ir raktu
> :) Ten atsidariusiame lange pasidarai įėjimų grupę
> ir paskui.... ai kažkaip man ten gavosi :D


Ant stacionaraus kompo viskas veikia, va ant laptopo neišėjo bet ne esmė :) RTA ir spektrografas veikia, bet va kas reikia (fazių matavimas) nei krust tas grafikas :S pasėdėsiu per naktelę gal kas pavyks
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
(IP Logged)
September 19, 2010 09:26PM

Oj nesėdėk per naktelę. Fazių matavimas nėra paprastas dalykas, bet nėra ir labai sudėtingas. Bendrais bruožais papasakosiu. Fazei matuoti tau reikia dviejų garso kanalų. Idealiu atveju reikėtų daryti taip - iš garso kortos out'o jungi į mikšerį, tuomet signalą iš mikšerio gražini į garso kortos In 2, o į In 1 pasijungi matavimo mikrofoną. Realiai praktikoje visi dažniausiai sujungia vieną garso kortos iną su outu, o iš kito paduoda tiesiai į procesorių ar į stiprintuvą. Paleidi iš generatoriaus pink noise, pasiduodi reikiamą lygį į vieną iš priekio juostų, atsireguliuoji matavimo mikro jautrumą, antro kanalo (į kurį grįžta pink noise iš pulto) jautrumą ir tuomet programoje užduodi "calculate delay". Programa suranda kiek vėluoja signalas tarp in 1 ir in 2 ir tau pasako, tada sakai "insert delay" (arba programa tai atlieka automatiškai) ir matai savo fazę. Šitaip pasimatavęs turi vienos juostos parametrus. Tada griežtai nieko nejudindamas mutini šitą juostą (patogumo dėlei prieš mutindamas gali pasidaryti screen shot'ą, kiekviena matavimo programa tai leidžia), jungi sekančią juostą ir iškart matai kiek fazė pasistūmus. Toliau jau atsiranda profesinės paslaptys, bet šiaip tuo klausimu pilna literatūros internete :) O be to pasipraktikavus bent jau pusmetį galima gerai įgusti ir juolab kai pats konstruoji kolonas, bus viskas labai aišku :)
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
JuliO (IP Logged)
September 19, 2010 09:29PM

Vadinasi laikas pirkti dar ir normalią garso kortą :)
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
JuliO (IP Logged)
September 20, 2010 10:40PM

Na štai įsigijau šiandien EFX8 naujutėlaitį už labai gerą kainą, garsas šiek tiek pagyvėjo, džiaugiuosi, bet šį kartą ne apie tai :) Neduoda man ramybės vienas klausimas (tikiuosi ne per daug čia jų iš manęs, bet kitos vietos kur taip daug žmonės man padėjo rūpimais klausimais dar nebuvau radęs 8-) ).
Prieš porą mėnesių, V. Šliažas pamatęs mano turimus subus pasakė jog vien pažiūrėjus iškarto matosi, kad jie neskamba, iki šiol taip ir neradau atsakymo kodėl. Dėžė projektuota Bill Woods'o,garsiakalbiai RCF L18P400 brėžiniai buvo pateikti oficialiame RCF puslapyje. Tiesa po kiek laiko tuos brėžinius pakeitė kitais, tačiau visą info, dažninę charakteristiką paliko seną.
Čia nuoroda:
http://www.rcf.it/c/document_library/get_file?p_l_id=372844&folderId=377289&name=DLFE-5150.pdf

Kaip matosi paveiksliukas paliktas senas, tokios dėžės kaip mano padarytų subų.

Subų foto:

[img]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs460.ash1/25280_372252185965_208755690965_4088249_3506614_n.jpg[/img]
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
Gintas T. (IP Logged)
September 21, 2010 03:32PM

Sveiki. Matau čia suprantančių veikėjų....Ką manot, ir gal bandėt Line Array JBL VRX sistemą ir Montarbo Palcoplus su jų stipralais. Kuris jūsų manymu vertesnis dėmesio. Noriu bandžiusių nuomonės apie šiuos dalykus.
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
(IP Logged)
September 21, 2010 04:04PM

Teko susidurti tik su JBL VRX. Keistenybė tame, kad keičiantis dinamikai keičiasi ir dažnuminė. Susireguliavus atrodo gerai ir tyliai grojant skamba visai pakenčiamai, bet duodi daugiau "gazo" ir pradeda skambėt belekas. Įtariu tiesiog dinamikų induktyvumas didelis. Montarbo nebandžiau.
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
Gintas T. (IP Logged)
September 21, 2010 05:16PM

Dėkui, Laimiuz. Ar čia patalpoje ar lauke tas labiau jaučiasi?
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
(IP Logged)
September 21, 2010 06:31PM

Lauke
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
ivanivanov (IP Logged)
September 22, 2010 09:08AM

,,,V. Šliažas pamatęs mano turimus subus pasakė jog vien pažiūrėjus iškarto matosi, kad jie neskamba,,,,
tai cia tokia Dievo pavarde?
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
JuliO (IP Logged)
September 22, 2010 09:56AM

ivanivanov Wrote:
-------------------------------------------------------
> ,,,V. Šliažas pamatęs mano turimus subus pasakė
> jog vien pažiūrėjus iškarto matosi, kad jie
> neskamba,,,,
> tai cia tokia Dievo pavarde?


Ne, bet jis šitoj srity N kartų daugiau patirties už mane turi...
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
RoLaS (IP Logged)
September 22, 2010 02:51PM

JuliO Wrote:
-------------------------------------------------------
> ivanivanov Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ,,,V. Šliažas pamatęs mano turimus subus pasakė
> > jog vien pažiūrėjus iškarto matosi, kad jie
> > neskamba,,,,
> > tai cia tokia Dievo pavarde?
>
>
> Ne, bet jis šitoj srity N kartų daugiau patirties
> už mane turi...

kiekvienas turi savo "gero garso" koncepciją, taigi komentuoti gali visi, kas netingi, tik ar tie komentaraine visada būna taiklūs, juolabiau negirdėjus aparato tokie pareiškimai neretai kelia šypseną..
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
(IP Logged)
September 22, 2010 04:04PM

Na gal ten išties koks nors akivaizdus konstrukcinis brokas ? O jei ne, tai tuomet išties šypseną kelia ;)
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
JuliO (IP Logged)
September 22, 2010 06:28PM

Na jis matė tiek kiek matėte ir jūs, tai ta pati foto :) Kažkodėl pamaniau, kad čia konstrukcijoje yra akivaizdi klaida, kurios nederėtų daryti. Iškarto kilo mintis, kad galbūt tai dėl didelio atstumo nuo garsiakalbio iki faziko, nes tai vienintelis vizualiai matomas skirtumas nuo daugumos paprastos konstrukcijos subų.
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
(IP Logged)
September 22, 2010 06:44PM

emm čia galimas daiktas. Tikrai nesu kolonkių gamybos specas. Teko matyti vienus super gerai skambančius Sub'us su Volt'o 18'ukais tai ten fazikai buvo siauresni negu pas tave, išdėstyti blyno apačioje, o dėžės tūris ištemptas į tolį, ar kaip čia išsireiškus. Ta prasme iš priekio subas atrodo labai mažas, nes garsiakalbis ir dvi skylės plonos pailgos apačioje, bet kada užeini iš šono, jie pasirodo į gylį ilgoki. Faziko rezonanso dabar tiksliai nepamenu, bet kažkur apie 37 Hz. Skambėjo neįtikėtinai :)
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
JuliO (IP Logged)
September 22, 2010 07:41PM

Būtų įmanoma kur nors lengviau prieinamoje vietoje išgirsti Voltus? Labai smalsu :)
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
adp (IP Logged)
September 25, 2010 12:55AM

Uzsuk i RAMYBE duosiu paciuupineti :)

skype: adpalanga
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
JuliO (IP Logged)
September 26, 2010 02:34PM

adp Wrote:
-------------------------------------------------------
> Uzsuk i RAMYBE duosiu paciuupineti :)


Ech gaila Kaune gyvenu, toloka :(
Re: DIY top'ai - full range, dėl garsiakalbių pasirinkimo
(IP Logged)
September 26, 2010 02:44PM

Jei Kaune, tai galim kada į Lapes palėkt prie progos, kai bus pajungtas tas Voltas.
Sorry, only registered users may post in this forum.