midiaudio logo

Garso įrašų studija namų sąlygomis

hobitas (IP Logged)
December 01, 2010 09:35AM

Sveiki visi,
Pirmą kartą apsilankiau Jūsų forume ir tikiuosi pagalbos kuriant savo namų įrašų studiją.
Pradėti galvoju nuo FireWire interfeiso ir monitorių. Kadangi labai pinigingas nesu, kalba eina ne apie hi-end'us :)
Galvoju apie [url=http://www.midiaudio.com/product/tc-electronic-impact-twin]tokį[/url] arba [url=http://www.m-audio.com/products/en_us/ProFire610.html]tokį[/url] interfeisą. Kuris, jūsų nuomone, geresnis kainos/kokybės atžvilgiu? Galbūt yra pigesnių alternatyvų?
Monitoriams išleisti taip pat nežadu daug, iki 1000 lt. Galvoju apie [url=http://www.m-audio.com/products/en_us/StudiophileBX5aDeluxe.html]tokius.[/url]
Jei turite geresnių pasiūlymų, apibrėšiu kriterijus interfeisui ir monitoriams:
Interfeisas: FireWire sąsaja, Midi In/Out, pakankamai gera garso kokybė, kaina apie 1000 lt.
Monitoriai: tinkantys apie 20 kv.m patalpai, 700-900 lt ribose, su integruotu stiprintuvu.
Iš anksto dėkoju už kritiką, pasiūlymus, užvedimą ant kelio :)
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
ura (IP Logged)
December 01, 2010 11:04AM

Kodel firewire sasaja? As rinkciausi USB. Kazkaip nerandu tc USB variantu, bet lyg ir buvo kazkas (patikslinkit kasnors) - bus universaliau, nes vis maziau laptopu turi firewire jungti.

M-audio man nelabai patiko, bukokas toks garsas, geriau rinkciausi Yamahas hs50m, naudotas uz tiek galima paimt..

----------------------
Have you ever heard?
http://www.startfm.lt/ https://www.facebook.com/media/set/?set=a.174641382578273.33558.100000972361855&type=1&l=0afdbcb510
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
hobitas (IP Logged)
December 01, 2010 12:23PM

Na dėl FireWire beveik apsisprendžiau. Ateityje tikriausiai įsigysiu MacBook'ą, taigi su firewire problemų nebus.
Pliusai (jei visa info internete nemeluoja) - mažesnis latency, nesipjaus su kitais USB įrenginiais (spausdintuvas, pelė, iPod, skaneris), be to, FireWire mano kompe visada laisvas. Ir šiaip, žiūriu į ateitį, taigi nenoriu pirkti pigiausio varianto.
Dėl kolonėlių - visgi ieškau naujų, nes reik garantijos ir šiaip kadangi tai pirmas tokio tipo pirkinys, bijau bet kokios rizikos.
Žodžiu kriterijai lieka tokie, kaip išvardinau pirmame post'e. Laukiu daugiau pasiūlymų ;)
Anyway, vis tiek esu labai dekingas URA už nuomonę ir laiką ;)
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
ISG (IP Logged)
December 01, 2010 12:37PM

Na pirmiausia butu klausimas :) Ka tu ruosiesi irasineti savo namu studijoj?
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
hobitas (IP Logged)
December 01, 2010 12:47PM

Šiaip FireWire interfeisas reikalingas man visų pirma kaip garso plokštė - kad būtų prie ko jungti monitorius. Na o tada jau reikia visų kitų interfeiso privalumų - galimybės prijungti bent porą mikrofonų, elektrinę gitarą, Midi klaviatūrą.
Įrašinėsiu daug ką. Kuriu muziką, reiks įrašyti vokalo, gitaros partijas. Taip pat užsiimu video montavimu, taigi tam reikalui nepamaišys garsas.

Nenoriu, kad tai skambėtų labai rimtai - nesu profesionalas. Muzikos kūrimu užsiimu kokius 6-7 metus, bet tik dabar užsimaniau į tai pažiūrėti rimčiau, nes garsas vien per ausines jau nebetenkina, norisi daugiau realistiškumo. Be abejo, ir kažkiek kokybės.
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
(IP Logged)
December 01, 2010 04:13PM

Tubūt vėl būsiu apkaltintas svaičiojimais, tačiau jaučiu pareigą hobit'ą bent jau informuoti :) Jei įrašinėti žadi buitiniame lygyje, tuomet viskas ok, tačiau jei nori profesionalesnio rezultato, namų studijai, kaip ir kiekvienai kitai, taip pat turi būti iškelti atitinkami reikalavimai:

1. Patalpos dydis. Jei patalpa bus maža, negirdėsi žemų dažnių. Gali susistatyti kad ir sieną Sub'ų, o žemo visvien nebus :( Kokį žemiausią dažnį kokybiškai girdėsi savo numatomame kambaryje, nesuku pasiskaičiuoti pagal formulę - 1700 padalinta iš [kvadratinė šaknis iš tūrio (patalpos kubininų metrų skaičiaus)]. Tai nėra labai tikslus rodiklis, tačiau bendras tendencijas parodo puikiai.
2. Lygiagretūs paviršiai. Monitorinėje patalpoje negali būti lygiagrečių paviršių, kitais žodžiais kalbant patalpa negali būti taisyklingo stačiakampio formos, nei vieno 90 laipsnių kampo. Lygiagretūs paviršiai sukelia "stovinčias bangas", o tai sąlygoja, priklausomai nuo klausytojo buvimo patalpoje vietos, vienų dažnių pliūpsnius, kitų "duobes" ir t.t. Žodžiu lygios dažnuminės, kas yra svarbiausias dalykas įrašų studijoje, pasiekti neįmanoma.
3. Reverberacija ir sugertis. Koncertų salių reverberacijai skaičiuoti yra naudojamas toks būdas, vadinamas RT60. Šiuo dydžiu nusakoma per kiek laiko garsas patalpoje nukrenta 60dB. Studijoje šis skaičius turėtų būti 0,8 - 1,6 sek. Medžiagos, iš kurių padarytos sienos, lubos grindys, daugiau ar mažiau atspindi dažnius, tad juos kaip taisyklė reikia sugerti ("gesinti") įvairių akustinių medžiagų pagalba. Kur, ką ir kaip "gesinti", analizuoja programos. Prieš tai reikia atlikti akustinius patalpos matavimus ir programoms pateikti matavimų duomenis.

Žinoma yra ir dar aibė niuansų, įtakojančių studijos "gerumą", bet patalpoms šitie bene pagrindiniai.
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
hobitas (IP Logged)
December 01, 2010 05:08PM

Teko šiek tiek domėtis pačios patalpos vingrybėmis, ir tikrai pripažįstu, kad esate teisus ir kad idealių sąlygų aš nepasieksiu, bent jau kol kas. Galų gale įrašų studija bus miegamajame, taigi apie profesionalumą čia kalba neina :) Bet patarimai naudingi ir už juos esu dėkingas.
Visgi kur kas svarbesni momentai man šiuo metu yra pačios aparatūros rinkimasis - interfeiso ir monitorių. Vėliau, kai juos turėsiu, gilinsiuos į visus sustatymo niuansus, į ką anaiptol nenumoju ranka. Kol kas svarbiausia man yra garso atkūrimo/įrašymo įrangos kokybė už mano kainą (firewire interfeisas + monitoriai už 1600-2200 lt).
Taigi, laukiu konkrečių pasiūlymų :)
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
(IP Logged)
December 01, 2010 06:05PM

Monitorius aš asmeniškai patarčiau savadarbius :) Interfeisas turbūt iš TC Electronic serijos, jų keitikliai išties gerai skamba, manau Dalius paantrins :)
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
hobitas (IP Logged)
December 01, 2010 08:11PM

Vadinasi, labiau rekomenduotumėte TC electronic Impact Twin nei M-Audio ProFire 610?
Be to, dėl monitorių - tikrai nesigaminsiu jų pats, nesu garso inžinierius :)
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
(IP Logged)
December 01, 2010 09:54PM

Galėčiau pasidomėt keliais, jei būtų aktualu. O impact twin mano galva žymiai geresnis pasirinkimas nei M-Audio.
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
hobitas (IP Logged)
December 01, 2010 11:39PM

Būtų super, jeigu suteiktumėte naudingos informacijos apie jūsų nuomone kokybiškiausius FireWire audio interfeisus už 800-1200 lt. Jei tik tam atrasite noro ir laiko, mielai lauksiu jūsų pasiūlymų. Galite rašyti ir el. paštu :) Dėkui!
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
ISG (IP Logged)
December 01, 2010 11:41PM

Dar labai geras variantas uz ta kaina tai Presonus Firebox.
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
(IP Logged)
December 02, 2010 12:52AM

Mano subjektyvia nuomone Presonus anaiptol nėra geras įrenginys.
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
laurynas.lt (IP Logged)
December 02, 2010 01:22AM

Nekuriant naujos temos, kokios nuomonės yra apie MOTU produktus? Aš kaip tik ant dienų ruošiuos griebt:

MOTU Ultralite MK3 Hybrid
http://www.dv247.com/computer-hardware/motu-ultralite-mk3-hybrid--69750

Daug kanalų, galimybė dėt savus preampus, 192 kHz (kas turbūt šitoj vietoj dėl argumentų gausos labiau), USB ir Firewire.
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
hobitas (IP Logged)
December 02, 2010 07:59AM

Nors pats esu paieškų džiunglėse, apie MOTU girdėjau tik gerus atsiliepimus. Tik kad jie labiau skirti MAC'ams, taigi gali būt problemų su Win draiveriais. Tačiau jei naudoji MAC - tai vienas geriausių pasirinkimų (mano nuomonė pagrįsta TIK interneto naršymu ir toli gražu ne asmenine praktine patirtim).
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
(IP Logged)
December 02, 2010 08:18AM

MOTU ir aš girdėjau tik gerus atsiliepimus. Asmeniškai čiupinėt neteko.
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
Dalius (IP Logged)
December 02, 2010 09:51AM

o aš girdėjau tik blogus atsiliepimus. Ir nežiūrint į tai juos vistiek parduodame... (keisti būna žmonės menininkai - dažnai jų norai būna visiškai nelogiški - ypač renkantis sudėtingus techniškus daiktus/įrankius)

Beto - vienas iš SVARBIŲ aspektų:
MOTU yra USA gamintojas. Pagalbos (supporto, serviso) prisišaukti žymiai sunkiau nei EU gamintojų (tc, RME) - (laiko skirtumas, siuntimo kaštai bei muitinės procedūros jei įrangą reiktų siųsti i USA remontui).

Jei tai svarbu (tikėtis kad jūsų įsigytas daiktas niekada nesuges ir/arba niekada nereikės gamintojo pagalbos yra LABAI NAIVU) - permastykite savo pasirinkimus.

Dalius



Edited 1 time(s). Last edit at 12/02/2010 09:56AM by Dalius.
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
laurynas.lt (IP Logged)
December 02, 2010 09:58AM

Dalius Wrote:
>(keisti
> būna žmonės menininkai - dažnai jų norai būna
> visiškai nelogiški - ypač renkantis sudėtingus
> techniškus daiktus/įrankius)

Kaži kur šitoj vietoj nelogika, kai analogą pagal specifikacijas rasti gana sunku (nebent fireface su +1000)

Dėl supporto, tai yra DIGITAL VILLAGE FOUR YEAR WARRANTY, kas nėra už atlanto, o keturi metai yra gan nemažai, manau.



Edited 2 time(s). Last edit at 12/02/2010 10:12AM by laurynas.lt.
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
ura (IP Logged)
December 02, 2010 10:57AM

Koks ten tas supportas bebutu, kaina daznai irgi labai svarbus kriterijus.

Be to tikrai gundanciai tas MOTU atrodo :)

----------------------
Have you ever heard?
http://www.startfm.lt/ https://www.facebook.com/media/set/?set=a.174641382578273.33558.100000972361855&type=1&l=0afdbcb510
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
(IP Logged)
December 03, 2010 11:18AM

Bėda tik kad kaina ir kokybė visuomet atvirkščiai proporcingi dydžiai :(
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
ura (IP Logged)
December 03, 2010 11:35AM

Na as tai darau paprastai, susirandi tenkinancios kokybes aparata ir ziuri ar gali sau leist ar ne, jei ne tai darai kazkokias isimtis, kurios galetu pamazint kaina, na ir taip iki tol kol kaina pasidaro tenkinanti arba nusprendi visai nepirkt arba nusprendi pataupyt.

Tenkinanti kokybe dazniausiu atveju toli grazu nesiekia hi-end visokiu super kietu aparatu. Kas is to jei nusipirksi kieciausia pasaulyje korta ir irasinesi pankroka rusy..

----------------------
Have you ever heard?
http://www.startfm.lt/ https://www.facebook.com/media/set/?set=a.174641382578273.33558.100000972361855&type=1&l=0afdbcb510
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
(IP Logged)
December 03, 2010 11:55AM

Tikra tiesa. Šiaip yra ir dar vienas būdas, kurį anksčiau plačiau naudojome. Rimtesni gamintojai pagamina tikrai rimtus įrenginius, bet siaubingai taupo ant elementinės bazės. Nusiperki patinkantį įrenginį, išsiardai, pasižiūri kokie ten operaciniai, kondikai, koks maitinimo šaltinis, susirandi gerų gamintojų analogus, nusiperki, tada gamyklinius išlituoji ir išmeti po velnių, o sudedi tokio paties nominalo, tačiau kokybiškus daiktus ir tas devic'as tiesiog neatpažįstamai atsigauna, ima skambėt Dieviškai :)
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
hobitas (IP Logged)
December 03, 2010 12:47PM

Na aš dėl Impact Twin'o jau apsisprendžiau, ir manau nenusivilsiu. Nesu toks didelis audiofilas, be to, viskas prasidėjo nuo to, kad manęs netenkino integruota kompiuterio garso plokštė :D taigi, manau Twin'as pateisins mano lūkesčius su kaupu :)
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
(IP Logged)
December 03, 2010 01:53PM

Tikrai taip. Nebloga garso plokštė ;)
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
kosh (IP Logged)
December 03, 2010 03:50PM

O tai motu kas nors bandet patys? Ar tik girdejote, kad anas blogai (neradau ivardinta konkreciai kas, garantija - ne problema), ar tas va gerai (velgi neivardinta konkreciai kas) ? :)
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
hobitas (IP Logged)
December 03, 2010 04:26PM

Na manau šitam forume ir apskritai visoj Lietuvoj ne itin daug kas jį bandė :) tačiau internete informacijos pilna, man asmeniškai išsirinkt padėjo pora dienų kapstymosi po reviews'us, Youtube ir pan. Tik aišku netikėk viskuo, kas internete rašoma. Tačiau nuomonę susidaryti iš to tikrai galima. Manau turėtum rasti ir pavyzdžių su įrašais.
Jei parametrai atitinka tamstos poreikius, manau lieka tik garso kokybės klausimas, taigi čia taip pat poreikių, klausos ir finansų klausimas.
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
pranza (IP Logged)
December 03, 2010 08:22PM

draugas bandė, t.y. nusipirko ir spjaudos kad neklausė kai sakiau pataupyt rme fireface :)
motu gavosi pigiau ir navarotų daugiau, užtat vos kompą kiek apkrovus pradeda traškėt viskas ir nėr išeities, forumuose tą patį rašo - draiveriai kreivi.

http://audiomastering.lt
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
hobitas (IP Logged)
December 06, 2010 11:00AM

Na frazė "pataupyt rme fireface" skamba jau kiek nelogiškai vien dėl dvigubo kainų skirtumo... O draugas tikriausiai naudoja Win, taigi didelė tikimybė, kad MOTU driver'iai kreivi. Su MacOS manau tos bėdos nebūtų. Be to, driver'iai atsinaujins greitu metu anyway.
Ir labai daug kas priklauso nuo poreikių. Man asmeniškai labiau reikia garso plokštės, nei visų line-in'ų. Jei būtų atvirkščiai, galbūt ir "pataupyčiau" tuos papildomus porą tūkstančių ;)
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
raw (IP Logged)
December 06, 2010 04:19PM

na dar yra Edirol FA-101.. gal kam ir nepatinka, jog jis neturi vidinio mikšerio, bet užtai supranti, kas yra girdėti tylą, o ne ššššššššnypštesį. naudoju šitą aparatą jau virš 4 metų berods, garantiniam poreikio net nebuvo.
Re: Garso įrašų studija namų sąlygomis
(IP Logged)
December 06, 2010 10:58PM

Na skambesio kokybė anaiptol ne šnypštesio kiekiu matuojama :D

To pranza:
Negaliu tvirtai teigti apie Impact Twin, tačiau teko lyginti FireFace400 ir Konnekt8, tai Konnekt8 skamba teisingiau. RME labai rimti skatimeninėje dalyje, tačiau A/D ir D/A jiems tikrai yra erdvės pasitempti ;)
Sorry, only registered users may post in this forum.