midiaudio logo
Re: Ginčas dėl subų
Aurelijus (IP Logged)
February 18, 2011 03:31PM

Laimiuz Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tai stumtraukis gausis tik tuo atveju, jei taip
> konstruosi, tuo tarpu autorius rašė - "...Kolega
> teigia, kad du žemadažniai atskiruose tūriuose
> gros +3dB garsiau nei du žemadažniai tame pačiame
> tūryje (dvigubas subas). Visos kitos sąlygos
> vienodos. Tiek dvigubo subo tiek atskirų dviejų
> subų garsiakalbiai jungiami lygiagrečiai, galia
> tokia pati...". [b]Taigi koks tikslas aptarinėti
> visiškai kitokią sistemą ? :)[/b]

Tuomet, to paties norėčiau paklausti ir pas Tamstą (rašėte dar iki manęs):

Laimiuz Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tamstos minimas stumtraukis gaunasi
> pagrinde tuomet, kuomet garsiakalbiai dirba
> uždaroje erdvėje, t.y. be fazoinvertorių ir
> tuomet, jei [b]jie dirba nefazėje[/b].

---
Ein bisschen funk abgeben
Re: Ginčas dėl subų
(IP Logged)
February 18, 2011 05:32PM

Na rašiau atsakydamas į ivanivanov postą, kuriame buvo teigiama, kad du garsiakalbiai, išdėstyti toje pačioje sienelėje ir dirbantys viename tūryje sudarys "stumtraukį", kas yra netiesa, nes stumtraukio efektas bus gan mažas prie didesnių galingumų, juolab esant ne uždarai erdvei (laisvai cirkuliuojant orui per fazoinvertorius). Juolab posto autorius parašė - du garsiakalbiai jungiami lygiagrečiai, reiškia abu dirba in phase. Nesuprantu, kas neaišku ? :)
Re: Ginčas dėl subų
JuliO (IP Logged)
February 18, 2011 05:36PM

Kai kurie diskusijos dalyviai panašu nesuprato apie kokius subus kalbama. Ne jokius izobarinius ar dar kokius panašius stebuklus, o standartinius fazikinius.

Atskirose dėžėse ir vienoje bendroje dėžėje (tūryje).

[img]http://img580.imageshack.us/img580/9591/atskiri.jpg[/img]



Edited 1 time(s). Last edit at 02/18/2011 05:38PM by JuliO.
Re: Ginčas dėl subų
Aurelijus (IP Logged)
February 18, 2011 06:34PM

Laimiuz Wrote:
-------------------------------------------------------
> Na rašiau atsakydamas į ivanivanov postą.

O aš rašiau atsakydamas į Jūsų postą, kuriame paliestas ivanivanov pasisakymas dėl "stumtraukio". Gal jau aišku bus iš penkto karto, kas į ką atsakė? Aš jokių problemų nematau. Baigiu offtopic, nors tema vadinasi Ginčas dėl subų, bet nesiginčysiu, papildžiau informaciją, ką norėjau, daugiau neturiu ką pridurti.

p.s. Temos autoriau, iš mano pusės viskas aišku apie kokius subus čia kalbama.

---
Ein bisschen funk abgeben
Re: Ginčas dėl subų
boolve (IP Logged)
February 19, 2011 09:39AM

Aurelijus 1:0 Laimiuz
Laimiuz nenoriu nieko suasmeninti ar pasakyti blogo, bet kartais matosi kad noredamas atsakyti I visus klausimus pradedi krypti nuo temos, ir tai itakoja tolesne temos mutacija.

------------------------------
Have A Nice Day
------------------------------
Re: Ginčas dėl subų
(IP Logged)
February 19, 2011 12:54PM

Na pabandykim draugiškai išanalizuoti. Julio pareiškė, kad kilo ginčas su kolega dėl to, ar gali dinamikai esantys atskiruose tūriuose groti 3dB garsiau, nei viename tūryje. Aš atsakiau, jog negali. Ivanivanov paaiškino kaip kyla garsas sumuojantis dinamikams ir paaiškino neteisingai, be to įvedė dar "stumtraukio" sąvoką. Taigi aš vėl atsakiau paaiškindamas, kad stumtraukis nesigaus ir dėl ko nesigaus. Aurelijus savo poste pakomentavo - "...Toks jungimas vadinasi Compound arba Isobaric..." ir ačiū jam už tai, nes papildymas teisingas ir vietoje, o štai antroji komentaro dalis (atsakymas į pranzos postą) šiaip sau :) Kokiais skaičiavimais remiantis 200L dėžė su dviem dinamikais atkurs žemesnius dažnius nei dvi dėžės po 100L su vienu dinamiku ? Pateikite skaičiavimus, kreives, bus dirva tolimesniai diskusijai.

Taigi gali skaityt kaip nori, bet aš čia didelio nukrypimo nuo temos nematau :(
Re: Ginčas dėl subų
(IP Logged)
February 19, 2011 04:25PM

Dar kartelį persiskaičiau visą temą. Aurelijau, išties nuoširdžiai persiprašau :( Paviršutiniškai permetęs akimis postus ėmiau purkštaut ir tiek. O šiaip tai nėr to blogo, kas neišeitų į gerą :) Niekad per daug nesidomėjau šita Push-Pull technologija, o dabar buvo puiki proga šiek tiek daugiau pasianalizuoti :)
Re: Ginčas dėl subų
JuliO (IP Logged)
February 19, 2011 08:39PM

Tai reziumuojant visą šitą diskusiją galima daryti išadą, kad geriau į vieną korpusą dedant du garsiakalbius (kaip pavaizduota aukščiau pateiktame paveiksle, kairėje pusėje) juos geriau atskirti? ar aš kažką tarp visų nukrypimų nuo temos praskaičiau kažką esminio ir keičiančio situaciją? visgi buvo šiokių tokių prieštaravimų
Re: Ginčas dėl subų
(IP Logged)
February 19, 2011 10:15PM

Mano atsakymas - TAIP. Nors didelio skirtumo ir nėra ar dėti vieną garsiakalbį į 100L dėžę, ar du į 200L, tačiau geriau bus, jei 200L dėžę padalinsi perpus ir kiekvienai erdvei po 100L duosi po vieną garsiakalbį. Žinoma tiek vienu tiek kitu atveju slėgį gausi vienodą.
Re: Ginčas dėl subų
Linas K. (IP Logged)
February 20, 2011 02:20AM

Del SPL padvigubinus garso saltiniu (tarkim subu) kieki:
skaiciuojasi taip:
=20*log(saltiniu kiekis)
pvz 6,02dB =20*log(2)

Paimkit ir paskaiciuokit arba dar geriau pamatuokit!

O veikejas kuris teige kad padvigubinus subu kieki bus +3dB,
pritaike ne ta formule, arba kur nedaskaite
kad formule skirta apskaiciuoti galios kieki, isreiksta vatais kas tinka difuzoriams.(angl Acoustic Intensy (power)
zmogaus ausis "judinama" garso slegio (angl sound pressure (voltage)

Zodziu maziau skaitykit internetinio slamsto ir nedeklaruokit kaip tikros tiesos
nusipirkit rimtu knygu, o dar geriau uzsiikit praktika :)

beje
-6dB + -6dB = 0dB
Re: Ginčas dėl subų
(IP Logged)
February 20, 2011 02:39PM

Taigi mes dvigubinam ne sub'us, o dinamikus ::o

Kažko aš čia nebesuprantu galutinai. Bandau išsiaiškinti dar kartą, jei nepavyks, daugiau neužsiimsiu jokiomis diskusijomis šitame forume.

Mano pateiktame pavyzdyje mes keičiame tik vieną parametrą - dinamikų skaičių. Niekas nekalbėjo apie tai, kad keičiame ir galingumą, tad dinamikų plotas padvigubėja, galingumas pakyla dvigubai, reiškia SPL keičiasi 3 dB. Gal mes nesusikalbame dėl to, jog jūs keičiate iškart du parametrus ?
Sakykime, kad turime teorinį stiprintuvą, kurio vidinė varža 0 omų atiduodantį prie 8 omų 100W. Prie jo prijungiame 8 omų 100dB SPL garsiakalbį. Matuojant iš 3 m. atstumo gausime 110,5 dB. Jei prijungsime antrą garsiakalbį, tačiau (kaip kad skaičiavau aš) nekeisime galingumo, tai reiškia, kad du garsiakalbiai gaus po 50W, tad galingumas padvigubės ir SPL pasikeis 3 dB, pamatavus iš tų pačių trijų metrų turėsime 113,5 dB. Jei keisti iškart du parametrus, tai, kadangi prijungėme lygiagrečiai antrą garsiakalbį, varža tapo nebe 8 omai, o 4 omai, tokiu atveju dvigubėja ne tik difuzorių plotas, bet ir sistemos galingumas, nes stiprintuvas atiduos jau nebe 100W, o 200W. Tokiu atveju bendra sistemos galia kyla keturgubai, atitinkamai SPL keičiasi 6 dB. Pamatavus iš trijų metrų gausime 116,5 dB.
Gal sakau čia mūsų nesusikalbėjimas ?
Re: Ginčas dėl subų
Andrius1234 (IP Logged)
February 22, 2011 01:48AM

Zmones, neuzsiiminekit mistiniais skaiciavimais, atlikit bandyma ir pamatysit, man ir sitas klausimas buvo kiles,ar yra koks skirtumas, todel padariau bandyma su dviem 12'8om garsiakalbiais is evitos,jungta lygiagreciai, identiskos abieju matavimu salygos. Rezultate- skaiciai identiski.
Taigi dauguma pro subu gamintoju nera debilai subus konstruoja ne is lempos o remdamiesi skaiciavimais. Plius ta pati bandyma padariau vienam garsiakalbiui sumaisius + su -, rezultate- bendram turyje groje garsiakalbiai pute daugiau slegio.
Bandymai atlikti su paprastu AKG d5 mikrofonu ir paprasta garso plokste
Re: Ginčas dėl subų
ivanivanov (IP Logged)
March 02, 2011 10:53PM

kol pora savaiteliu pasisildziau prie siltos juros,LAIMIUZ pasinaudojo savo unikaliu sugebejimu kalbeti vienu metu apie viska ir gerokai pritryne...nors ir istaise viena mano klaida...
rasiu laiko-parasysiu
Sorry, only registered users may post in this forum.