midiaudio logo
Re: Koloneles gamyba
savasalgis (IP Logged)
September 01, 2011 01:19AM

Baigiu ginca:)-D...
Re: Koloneles gamyba
ivanivanov (IP Logged)
September 01, 2011 01:25AM

,,,anglai po siai dienai galvoja kad antraji pasaulini, laimejo jie,,,

neteisus anglai:kara laimejo amerikonai.anglai tik padejo.rusai aprupino zmogiskaisiais resursais
Re: Koloneles gamyba
Vakaris (IP Logged)
September 02, 2011 05:04PM

Išmintingieji kurmiai, čia Jūs tiek daug apie viską prirašėt/susiginčijote, kad aš, būdamas žaliu čainiku nė nesuprantu apie ką čia ginčijotės :S
Gyvenime esu susidūręs su muzika, laisvalaikiu, hobiui - pameistrauju. Čia pasitaikė garsiakalbiai, va ir sumaniau padaryti jiems dėžes, kurias ne gėda būtų parodyti ir kad skambėtų bent minimaliai „gražiai“. Todėl čia ir paklausiau patarimų dėl brėžinių. Supratau, kad teks baigti fizikos, akustikos ir dar velnias žino kokius kursus, kad galėčiau bent suprasti nuo ko pradėti... Kitas variantas - paimti šuns būdą ir įstatytį į ją turimus garsiakalbius (:D.



Edited 1 time(s). Last edit at 09/02/2011 05:05PM by Vakaris.
Re: Koloneles gamyba
savasalgis (IP Logged)
September 02, 2011 06:11PM

Cia gerai pasakei:-)... "pasitaike" garsekalbiai, tai ir sugalvojau pasigaminti kolonelias...
Panasiai jai man "pasitaikytu" merso priekinis stiklas ir as sugalvociau mersa pasigamint...
Na bent as tau siulyciau atmesti tuos musu gincus ir pasilikti tai kas tau naudinga. Juk mes tau ir linku keliata imetem ir siaip praktiniu patarimu viena kita pridejom... Jai nieko ten nesupratai, tai manau supratai bent tiek, kad kolonele pagaminti nera taip jau paprasta kaip gali pasirodyt.
Jai manai vis del to kitaip, tai paimk paimk storiasnio kartono deze, ispjauk skyle ir turesi "kolonele"... Suprask, kad forumas tam ir yra kad kiekvienas savo ismanymu dalintumemes. Ir tas ismanymas nebutinai visada tikslus ir teisingas gali buti! O jai mes kiek nuklydom nuo temos, tai sorry:-)

Be pykcio:-)
Re: Koloneles gamyba
Vakaris (IP Logged)
September 03, 2011 09:22AM

Nieko nieko, labai gerai, viską ką pajėgiau iš jūsų patarimų susidėjau į galvą. Dėžę darysiu ar taip ar taip. Nesitikiu iš pirmo bandymo padaryti koncertinį šedevrą, bet kuo daugiau pataikysiu į teisingą kelią, tuo geriau ta dėžutė skambės. O be jūsų minčių ir patirties sunkiai tai įsivaizduoju. Bet kokiu atveju elektroninę dalį visviena teks pirkti, juk darysiu tik patį „baldą“.
Re: Koloneles gamyba
savasalgis (IP Logged)
September 03, 2011 01:49PM

Cia va dar kazkokius skaiciavimus atkasiau http://www.partsexpress.com/pdf/290-428b.pdf As net pagalvojau kazin ar ne paptasciau butu pagaminti du atskirus sub'us ir du satelitukus? Daug paprasciau, rimciau, lengviau! Jai pagaminsi 3'ju juostu viename, tai jos nepanesi:-)... O beja jai ir parduoti kada prireiktu, tai atskirai manyciau tikrai paprasciau butu...
Na sakai kad nori kuo paprasciau? Taigi va, berods Aurelijus tau lyg uzsimine kad galetu su skaiciavimais patalkint o is ko ir kuo gaminti, jau rasiau. Aptraukti jas gali kilimine danga kurios yra kiekviename "Senuku" prekybcentryje. Ji viena is pigiausiu siulomu dangu. Isoriskai labai panasi i "velveta". Kita sios dangos puse butinai turi buti gumuota. Klijuojama tuo paciu lipalu, tik sutepamos abi pavirsiu puses, prispaudziama ir glostoma, glostoma glostoma... Danga klijuok tuomet, kai priekinis (Garsekalbio) skydelis dar nebus idetas. Tuo budu, priekines dalies dangos krastai po uzlenkimo isispaus sykiu su priekiniu skydeliu. Dar reiketu pries padengiant danga, kampus uzapvalinti. Rimciau atrodys ir ne taip pazeidziama. Kilimine danga siulau padengt todel, kad ji yra labai ir labai tvirta! Toji kuria pardavineja Lemona ir kitos parduotuves, yra labai prastos kokybes ir apdirbimas jos, reikalauja ipatingo kruopstumo. Yra dar lenkiska danga. Bet jos labai sunku gauti...
Viskas ka darysi, suksi, klijuosi, kitaip tvirtinsi, visada turek galvoje, kad tokie slegiai, kukius gali isvystyti tavo garsiakalbiai, nepraleis progos paversti tavo darbus niekais, jai tik kazka padarysi "kaip nors..." Yra buve kad diskoteku, koncertu metu dezes isiskecia, issimontuoja dinamikai, atsilaisvina viduje imontuoti filtrai ir t.t...
Linkiu atidumo ir sekmes:-)
Re: Koloneles gamyba
laurynas.lt (IP Logged)
September 03, 2011 03:52PM

"du atskirus sub'us ir du satelitukus?"

Vienas subas geriau.
Re: Koloneles gamyba
savasalgis (IP Logged)
September 03, 2011 04:13PM

Kuo?
Re: Koloneles gamyba
laurynas.lt (IP Logged)
September 03, 2011 04:33PM

Atleis šiek tiek kolonėlių identiškumo klaidų.
Re: Koloneles gamyba
savasalgis (IP Logged)
September 03, 2011 05:06PM

...Nepazystu nei vieno tiek "absoliutininko", kuris kratinyje dazniu sklindanciu is koloneliu, sugebetu identifikuoti kuri deze "tiksli" o kuri "nelabai" :-)...
Re: Koloneles gamyba
laurynas.lt (IP Logged)
September 03, 2011 05:35PM

Aš pažystų keletą, kurie skiria, iš dviejų variantų, kur fazė koreliuoja teigiamai, kur neigiamai.
Re: Koloneles gamyba
savasalgis (IP Logged)
September 03, 2011 07:13PM

Gali buti... Nesiginciju... Tik zinau kad jai padarai du, "beveik" vienodus subus, na pvz jai turis turi buti 150ltr ir viena pagaminam butent tiek o kita 0,1ltr plus/minus, tai kad nustatyti skambejimo skirtuma, prireiks pakankamai jautriu matavimo prietaisu... O kad is ausies nustatytu kas nors, tai cia nezinau kokia turi buti zmogaus klausa...
Zinoma tai nereiskia kad galim klaidzioti "sen/ten":-)
Be to netgi yra nenugincijamas faktas, kad jai vieno subo darbo "pradzia" pvz 38Hz, tai ikinkius tokius sub'us 2, sitas daznumas, pakrinta dar zemiau.
Va kodel taip yra, lig siol nesuprantu. Butu smagu, jai kas galetu tolkom paaiskinti man naslaiteliui apie tai:-)...
Re: Koloneles gamyba
laurynas.lt (IP Logged)
September 03, 2011 07:52PM

Tūris + faziko dislokacija + dydis. Netikslumai linkę akumuliuotis. :)
Re: Koloneles gamyba
savasalgis (IP Logged)
September 03, 2011 07:57PM

...Nemanau kad zmogus (temos autorius) bus tiek sachar machar, kad tiek visokiu netikslumu priveltu:-)...
Beja kolega man taip ir nedaviai svariu argumentu kodel vienas sub'as geriau nei du? Kalbu apie vienodus daiktus.
Gal is tiesu yra kokia nauja teprija?
Re: Koloneles gamyba
laurynas.lt (IP Logged)
September 03, 2011 08:08PM

"Aš pažystų keletą, kurie skiria, iš dviejų variantų, kur fazė koreliuoja teigiamai, kur neigiamai."

"Tūris + faziko dislokacija + dydis. Netikslumai linkę akumuliuotis."

Papildoma šarada: Vienas kolega monuoja mixus ties ~200 Hz ir žemiau.
Re: Koloneles gamyba
savasalgis (IP Logged)
September 03, 2011 08:19PM

Na va... Prilipom:-)... Kad vienas subas patogiau nei du, tai cia seniai ir visiems aisku... Bet kad kokybe kazkaip itakotu i blogaja puse kai viskas yra taip sakant "sustyguota", tai jau butu naujiena...
Taip, su aukstais dazniais, kur bangos daug trumpesnes, su dviem galvutem daug daugiau reikalu nei su viena... Todel ir siekiama, ja naudoti viena bet pasiutusio slegio (sonui). Kazkada pamenu POP centras naudodavo kazkur Kaune lietas leikas, prie kuriu tvirtindavosi dvi galvutes. Tai buvo daroma tam, kad isvengti interferencijos reiskinio...
Re: Koloneles gamyba
Vakaris (IP Logged)
September 03, 2011 08:25PM

Labai ačiū, Jūs tikrai savas algis. Aš sužavėtas Jūsų nuoširdumu ir noru padėti. Taip, darysiu subus. Pamaniau, kad išeis pigiau ir paprasčiau, be to kai pasipaišiau ant popieriaus ir pamačiau kas gaunasi, pamačiau, kad 3 dažnių kolonėlę paneš tik Ž.Savickas. O dėl apdailos - pamaniau nuglaistyti lipalu sumaišytu su drožlėmis/pjuvenomis ir nudažyti juodai. Kolega šitaip darė - atrodė gan gražiai ir pakankamai tvirtas paviršius subraižymams.
Re: Koloneles gamyba
laurynas.lt (IP Logged)
September 03, 2011 08:26PM

"Taip, su aukstais dazniais, kur bangos daug trumpesnes, su dviem galvutem daug daugiau reikalu nei su viena..."

Ar tikrai su aukštais daugiau reikalų?
Re: Koloneles gamyba
savasalgis (IP Logged)
September 03, 2011 08:58PM

O kodel manai rimti gamintojai nenaudoja po keliata tviteriu? Butent del "šukų"! Kitomis kompanijomis per virs nesidomejau, bet pvz. KV2 audio, VHD serijos vienoje komplektacijoje, naudojami astuoni sub'ai ir tik dvi trijuostes koloneles, kuriose imontuota po viena sita galva: http://www.eighteensound.com/index.aspx?mainMenu=view_product&pid=182
Patikek, viskas net linguoja...
Dabar dar truputi temos autoriui. Zinoma aciu uz gera zodi, bet tu dabar man turi suieskot kita zmona:-)!!! Sita mane paliko uz neistikimybe! ...Sake kad as ja i kompa iskeiciau:-(...
Tiesa, del dangos, tai pasidomek kokia lipalo reakcija su vandeniu. Gali buti kad gavus vandens, tose vietose pabala. Glaistavimo darbus, atlikti gali su automobiliniu glaistu. Nepamirsk imontuoti "stakanus".
Rankenas uzsakyti gali pas V.Sleza arba Audiotone pas Giedriu. (Jai pas kazkuri is ju uzsakytum, tai gal ir man jie teiktusi galu gale davezti tai ko man truksta... O tai vis sako kad uzsakymo nesudarom:-) )... Na cia as jau truputi savanaudiskai:-) Sorry:-)
Re: Koloneles gamyba
JuliO (IP Logged)
September 03, 2011 10:25PM

Na dėl aukštadažnių turiu sutikti su Laurynu, "šukos" kuo žemesni dažniai tuo labiau juntamos jei subai du ir stovi scenos šonuose.
Štai pailiustravimui
[img]http://www.jocaviacousticpanels.com/_global/_img/info_acustica/filtropente04.gif[/img]



Edited 1 time(s). Last edit at 09/03/2011 10:26PM by JuliO.
Re: Koloneles gamyba
Aurelijus (IP Logged)
September 04, 2011 06:32PM

,,Papildoma šarada: Vienas kolega monuoja mixus ties ~200 Hz ir žemiau.,,

1. Atsiprašau, bet ar dauguma žmonių klauso tavo vieno kolegos įrašų?

2. Daug kūrinių įskaitant ir legendinius The Beatles yra kur bosas skiriasi vienoje ir kitoje kolonėlėse.

3. Vieną sub'ą stereo sistemoje išrado inžinierius su viena ausimi (čia irgi nepaslaptis) http://audio.ring.lt/eretic/ah.html

p.s. Aš asmeniškai nesu nieko prieš vieną sub'ą. Bet ar vienas geriau už du, čia dar klausimas.

kadangi temos autorius turi porą dinamikų, tai kas geriau, du subai atskiri, ar vienas su dviem dinamikais? Manau, du atskiri būtų praktiškiau. O dėl fazės koreliacijos, tai čia ne atskirų vienodų subų problema, o jų pastatymas erdvėje.

---
Ein bisschen funk abgeben
Re: Koloneles gamyba
Aurelijus (IP Logged)
September 04, 2011 06:35PM

,,Dabar dar truputi temos autoriui. Zinoma aciu uz gera zodi, bet tu dabar man turi suieskot kita zmona:-)!!! Sita mane paliko uz neistikimybe! ...Sake kad as ja i kompa iskeiciau:-(...,,

Jeigu čia nejuokauji, tai labai stipriai užjaučiu.

---
Ein bisschen funk abgeben
Re: Koloneles gamyba
savasalgis (IP Logged)
September 04, 2011 08:33PM

Kol kas "rimtai":-) Gal geru pasiulymu kas duos ( na, pakaitala i jaunesne ar kitaip kazkaip)...:-)... Paskui as saviskei galesiu pasakyt: va, ziurek, del manes eiles moteru:-)!!!
O jai dar rimciau, tai savaime aisku kad juokauju:-)!!1
Re: Koloneles gamyba
Aurelijus (IP Logged)
September 04, 2011 08:50PM

Netikėkit, ką rašo apie kolonėles, nes gali apgauti! :)

---
Ein bisschen funk abgeben
Re: Koloneles gamyba
laurynas.lt (IP Logged)
September 04, 2011 08:55PM

1. Atsiprašau, bet ar dauguma žmonių klauso tavo vieno kolegos įrašų?

Neskaičiavau, kiek, bet tai, kad ir kino pramonėje tai daroma irgi nepaslaptis. Kaži kodėl...?

2. Daug kūrinių įskaitant ir legendinius The Beatles yra kur bosas skiriasi vienoje ir kitoje kolonėlėse.

Tai, jei bitlai daro, tai reiškia, kad tai yra patogiau / geriau / krūčiau? Neapeliuokime į autoritetus.

3. Vieną sub'ą stereo sistemoje išrado inžinierius su viena ausimi (čia irgi nepaslaptis) [audio.ring.lt]
p.s. Aš asmeniškai nesu nieko prieš vieną sub'ą. Bet ar vienas geriau už du, čia dar klausimas.

Du žemo dažnio šaltiniai su "paklaidine sistema" yra mažiau gerai nei vienas. Čia remiuosi savo praktika, žiniomis. Pavadinčiau tai nuomone.

P.S. Beje, matyta citavimo technika... :) ",,, ,,,"
Re: Koloneles gamyba
Aurelijus (IP Logged)
September 04, 2011 09:11PM

P.S. Beje, matyta citavimo technika... ",,, ,,,"

Perimu tai kas geriausia ;)

---
Ein bisschen funk abgeben
Re: Koloneles gamyba
savasalgis (IP Logged)
September 04, 2011 10:24PM

Aciu Aurelijus!!! Ivaziavai:)-D !!!
Re: Koloneles gamyba
ivanivanov (IP Logged)
September 05, 2011 12:25AM

,,,B),,,
Re: Koloneles gamyba
laurynas.lt (IP Logged)
September 05, 2011 12:30AM

:D:D:)-D



Edited 1 time(s). Last edit at 09/05/2011 12:31AM by laurynas.lt.
:(Re: Koloneles gamyba
Vakaris (IP Logged)
September 06, 2011 07:40AM

Chebryte, geriau vietoje šio ginčo, geriau du ar vienas, man 18" subo brėžinius būtumėte įmetę... :( Bijau, kad tikrai gausis šuns būda su skyle.
Sorry, only registered users may post in this forum.