midiaudio logo

Laiškelis SoundBlaster'astams

Algirdas (IP Logged)
August 07, 2003 09:43AM

Kas jau suprato, apie ką eis kalba, tuos prašau neįsižeisti už antraštę. Ramiai, ką tik pats toks buvau. Tačiau jei būčiau žinojęs, kaip lengvai šita liga yra išgydoma, seniai būčiau nusipirkęs vaistų.

Taigi, visiems SoundBlasterastams dabar drąsiai galiu parekomenduoti: sutaupykite pinigų profesionaliai garso kortai ir iš karto tapsite normaliais žmonėmis. Aš panaudojau vaistus, kurie vadinasi RME DIGI 9632. Prieš tai su manimi santykiavo visa SoundBlasterių giminė: PCI 128, Creative Live5, Creative Audigy1. Tarp kitko, jie visuomet pasiekdavo savo, o aš likdavau pasyvioje pozicijoje... Kaip pavyzdys gali būti triukšmai, glitsh'ai, jitter, monitoringo, rašant mono takelį, problemos, jau nekalbant apie MIDI ir AUDIO sinchronizaciją (Creative naudoja atskirus laikrodžius grojimui ir rašymui ir tie laikrodžiai dažniausiai nesutampa, jei naudojate Multimedia Driver).

Apie triukšmus: net ekraną su Audrium iš FAXE skardinės buvom pagaminę. Triukšmas (ramybės būsenoje, joks laidas neprijungtas, line-in fader up 100%) sumažėjo nuo -79 iki -84 dB, tačiau įrašuose atsirado nepaaiškinamų iškraipymų ir teko ekrano atsisakyti. Apie ASIO: kodėl tik 48 kHz? Ir kam siūlyti vartotojui 2 ms latency, jei jis nerealus tiek pat, kiek mano SEAT Ibiza (12 metų) sekančioj ƞenevos autoparodoj? O Jūs tikriausiai bandėte įrašyti 24 bit failą. Taip, failo dydis skiriasi nuo 16 bit, tačiau pažiūrėkit, ką rodo WaveLab BitMonitor. Muzika vis tiek prasideda tik nuo šešiolikto bit'o!
Čia visą romaną galima parašyti, tiek visko susikaupė...

Dabar apie RME. Nepulsiu girti iš karto. Vėliau. Dar ne viską apie ją žinau. Papasakosiu tik tiek: išinstaliavau Audigy, atidariau dėžę, išėmiau Audigy (ypatingai maloni procedūra), į tą patį PCI slot'ą įspaudžiau RME, uždariau dėžę (!!!, pačiam keista, niekada to nedarau, kol neįsitikinu, kad veikia), įjungiau, suinstaliavau viską, ką radau duotame CD, įjungiau programą, padariau įrašą, suvedžiau, išjungiau kompą, išėjau namo. Viskas!!!!!!!! Argi ne taip turėjo būti? Gal ką nors pamiršau (pvz., užlūžo kompas; audio takelis groja 700 samplų vėliau, negu midi takelis, iškurio ką tik buvo rašyta; geriausią vokalisto dublį reikia perrašyti, nes trakšt yra vidury žodžio ir joks declickeris nepadeda)? Ne. Tikrai viskas.

Linkime pasveikti.
Su pagarba, Algirdas, "NERIJA", Klaipėda.

Re: Laiškelis SoundBlaster'astams
robertas m. (IP Logged)
August 08, 2003 02:16PM

As naudoju RME Digi 9636/52, ir prisimenu, kad kompe isvis yra kazkas ideta tik tada, kai kas nors paklausia "o koks audio interfeisas pas jus" :). Puikus dalykas.
Re: Laiškelis SoundBlaster'astams
Laimis (IP Logged)
September 01, 2003 06:38PM

Pilnai palaikau p. Algirdą B-]

Tikrai RME yra rimta firma su rimtais gaminiais. Iš šiuo metu rinkoje esančių produktų tai vieni geriausių ir prieinamiausių kokybės ir kainos atžvilgiu.
Re: Laiškelis SoundBlaster'astams
Vilmantas (IP Logged)
April 23, 2004 04:01PM

Gal galit pasakyti kiek kainuoja RME DIGI 9632 plokste?



V.S
Re: Laiškelis SoundBlaster'astams
**Rimas G. (IP Logged)
April 23, 2004 04:35PM

Kaip sykis ruošiausi panašia tema pasiteirauti, tačiau belieka prisijungti prie bendros diskusijos. Mane domintų kažkoks, kokios net pats gerai nežinau, audiokortos realus pasirinkimas. Geležis jau pagyvenus (daugiau kaip 2 metai) P4 - 1.4/512RAM/Creative live. Profų tarpe tai gal ir sukels šypseną, tačiau mano poreikiai kiek specifiniai. Profesionaliai su garsu nedirbu, nes mano specifika - aranžuotojas gyviems muzikantams, t.y. visokie ten orkestrai, bigbendai, combo ir t.t. Čia bėdų kol kas lyg ir nėra nei su geležim, nei su softu, tačiau man, grynai dėl bendro išsilavinimo, rūpi pačiupinėti tikro garso nors apytikrį formavimą, kartais ką nors ir sulipdyti. Patys suprantat, kad su "Live" apie kokius nors normalesnius sound'us ir kalbėti sunku, ką jau čia apie surround'inius eksperimentus... O čia dar ir latency time užmuša, nors galima truputį draiverius ir išpachabinti. Paprastai sekantis loginis žingsnis po Live - Audigy. Tačiau ar tai geriausia išeitis? Kadangi daryti studijos neturiu tikslo, didelės investicijos į tą reikalą neturėtų prasmės. Manęs nelabai domina plokštės sintezatoriaus sound banko kvalitetas. Mane domitų kuo pilnavertiškesnės techninės plokštės galimybės, ASIO draiverių oficialus palaikymas ir pan. Ir, aišku, kaina kad ne per toliausiai nuo pusės gabalo nušoktų. Ar aš čia juodai svaičioju, ar esu "pasmerktas" tik Audigy variantui? Literatūroje, internete yra visokių tipo "Turtle beach" ir pan., tik man neteko girdėti, kad pas mus jos būtų prieinamos.
Re: Laiškelis SoundBlaster'astams
Algirdas (IP Logged)
April 25, 2004 05:24PM

Ponas Rimantai, skambtelėkit man po trečiadienio, būsiu laisvesnis, tuomet susitarsim dėl susitikimo, galėsite realybėje pačiupinėti hdsp9632, o apie kitas alternatyvas pakalbėtume prie vietos.

Su pagarba, Algirdas, "NERIJA", Klaipėda
+370-699-93791
Re: Laiškelis SoundBlaster'astams
Vakaris (IP Logged)
May 04, 2004 09:20AM

Ar galite pasakyti kiek tas hdsp malonumas aputikriai kainuoja kainuoja?
Re: Laiškelis SoundBlaster'astams
Dalius (IP Logged)
May 04, 2004 09:27AM

HDSP9632 - 1699Lt
HDSP9652 - 2099Lt



Dalius
Sorry, only registered users may post in this forum.