midiaudio logo

Klausimas apie ausiniu

MultiFunction (IP Logged)
February 09, 2005 12:41PM

Monitoriaums pinigu nera, bet ant mano buitiniu koloneliu as jauciu kad nieko negirdziu. Labai sunku daznius subalansuoti. Galvoju kad ausines uz kokius 500 lt o gal brangesnes man padetu. Svarbiausias klausimas - ar ausinemis patogu naudotis? Jeigu visa diena su jomis sedeti ir klausytis muzikos (ka as daznai darau), ar nepavargsta galva, ar dar kokiu nemalonumu buna?

Dar noreciau suzinoti kokio tipo ausines rinktis, uzdaro ar atviro? Kokiems tikslams vienas ar kitas tipas skirtas?

Modeliu jusu saite daug, net nzn i ka mazdaug ziuret. Gal patarsit kokius nors variantus? Aciu.
Re: Klausimas apie ausiniu
Dalius (IP Logged)
February 09, 2005 12:51PM

MultiFunction,

Uždaros ausinės naudojamos atlikėjui (vokalistui) - kad mikrofonas negaudytų playback'o. Ir jų (uždarų) kokybė dažniausiai nusileidžia atviroms.

Miksui (vietoj monitorių) geriau naudoti atviras - geresnė kokybė (lyginant su uždaromis už tą pačią kainą).

Žiūrėk kas tau labiau patinka šioje sumoje - Sennheiser HD580, AKG K240Studio, K401 ir pan.



Dalius
Re: Klausimas apie ausiniu
RB (IP Logged)
February 09, 2005 07:59PM

Kaip manot,ar Radiotehnika s-400 garso koloneles tiktu panaudot kaip studijinius monitorius?Seip bent jau klausant muzika skamba labai gerai.
Re: Klausimas apie ausiniu
lasaz (IP Logged)
February 09, 2005 08:05PM

Radiotechnika gerai skamba? Brrrrrr...
Re: Klausimas apie ausiniu
algirdas (IP Logged)
February 10, 2005 01:39PM

Vienam žurnale, berods, "Gramofonas", buvo serija straipsnių apie tai, kaip priversti skambėti Radiotechniką (S-90), pradedant gnybtais ir baigiant filtrais bei dinamikais. Rezultatų komentarai buvo gan teigiami. Taip kad nieko čia juokingo, turint omeny, kad skambesys apskritai yra subjektyvus dalykas. Pvz., mane jau beria nuo mano senų Tannoy PBM6,5. Tiesiog pripratau, jau kartais atspėju, kur pakelti, kur iškirpti. O vienas mano geras pažįstamas žemų kiekį nustatinėja pagal tai, kada pradeda iš orbitų lipti GDŠ-12 (tokie rusiški blynai), ir beveik niekada neapsirinka.

Žinoma, kol Giedrius L. man yra skolingas vieną nemokamą akustinę konsultaciją, tai ir mano patalpos akustika, deja, neideali. Kažin ar taip jau blogai skambėtų standartinė Radiotechnika gerai akustiškai sutvarkytoje patalpoje? Manu, kad skambėtų pusė velnio, tik labiau būtų pastebima tai, ko ji iš tiesų nesugeba.

Apie ausines - jas naudoju tik stereo išdėstymui pasitikrinti, dar perklausau, kad nebūtų kokių atsitiktinių trakšt ir brakšt, o suvedimui bei ekvalizacijai nė vienos ausinės (ne vien tik mano nuomone) netinka, nes muzikinis vaizdas yra per arti ir per ryškus. Ausis yra toks reikalas, kurį lengva apgauti, ji girdi tai, ką nori ir negirdi to (arba greitai apsipranta), ko nenori. O tada užsileidi gabalą kitą ryta ir - O, JKLMN.............
Re: Klausimas apie ausiniu
Antanas S (IP Logged)
February 10, 2005 03:11PM

Naudoju HD 580, patariu ir kitiems.
Re: Klausimas apie ausiniu
lasaz (IP Logged)
February 10, 2005 03:14PM

Algirdai - po tos operacijos S90 pradeda "pakenčiamai" groti. Bet iki studijinių monitorių nedatempia per devynis patrankos šūvius :)
Re: Klausimas apie ausiniu
Fino (IP Logged)
February 10, 2005 08:28PM

:0 nera zodziu :))
Re: Klausimas apie ausiniu
algirdas (IP Logged)
February 11, 2005 08:59PM

Aš ir netvirtinu, kad po perdarymo S90 tinka į akustikos laboratoriją vietoje lyginamojo etalono. Tik sakau, kad skambesys yra subjektyvus reikalas. T.y., vienam gražu ir pakanka, o kitam ir Tannoy Ellipse per mažai.

Nieko naujo nepasakysiu: Yamaha baltais blynais, nors jau laikomi praeitimi, tačiau ko gero ilgiausiai iš visų kada nors gamintų artimo lauko monitorių buvo laikomi pasauliniu standartu. Tačiau buvo ir tebėra visa eilė garsistų (tarp kitko, kaip lietuviškai vadinasi žmogus, darantis suvedimą?), kuriems nepatiko Yamaha skambesys, jie naudojo savo favoritus, bet dėl to jų pagaminti garso takeliai kokybe nė kiek nenusileido likusiai, "Yamaha standard", daliai produkcijos.

Svarbu tik tai, kad kiekvienas įrenginys turi tarnauti pagal paskirtį, (kaip parašė RB, "Seip bent jau klausant muzika skamba labai gerai") - tiek ausinės (aš naudoju Sennheiser Evolution eH 2200), tiek Radiotechnika S400 ar S90, tiek Yamaha NS10M Studio, kurias, beje, vienas pažįstamas nusipirko Klaipėdos turguje 100 Lt už porą... Sekasi gi žmonėms!
Re: Klausimas apie ausiniu
Fino (IP Logged)
February 12, 2005 02:52AM

NS-10M tai yra taip vadinamas "industrial standart", juos yra beveik visur, taciau tik del to "standarto" . istikruju labai prasti monitoriai, del to ir naudoja testams.
Re: Klausimas apie ausiniu
Vakaris (IP Logged)
February 12, 2005 08:31AM

Beje, ar galima suvedima daryti naudojant tik ausines? Kokios tam reikalui tiktu?
Sorry, only registered users may post in this forum.