midiaudio logo

Daliui

X (IP Logged)
February 10, 2005 08:45PM

Daliau , prasau paaiskink man ir visiems neisprususiems jusu svetaines lankytojams , ka reiskia sie terminai: THD+Noise , AD/DA keitikliai , S/PDIF . Daznai skaitau labai idomias ir aktualias man temas ir susiduriu su kai kuriais terminais , kurie man ir tikriausiai daugeli skaitytoju nieko nepaaiskina .
Is anksto dekoju .
Re: Daliui
MavaZ (IP Logged)
February 11, 2005 01:46AM

Nors ir ne Dalius...

THD - (angl. Total Harmony Distortion) - netiesiniu iskraipymu koeficientas (procentais) + Noise (triuksmas), tai norima pasakyti, kad toks netiesiniu iskraipymu koeficientas gaunamas prie atitinkamo triuksmo lygio (testuojant, greiciausiai baltu, triuksmu).

AD/DA keitikliai - tai keitikliai keiciantys analogini garso signala i skatmenini ir atvirksciai.

S/PDIF - (angl. Sony/Philips digital interface arba Interconnect Format) - tai dazniausisi daugiakanalio skaitmeninio audio signalo perdavimui skirta jungtis, jei dazniausiai naudojamas 75 Ohm koaksialinis kabelis su RCA jungtimis geras sio tipo kabelis neturetu virsyti 10-15 m.


Siulau apsilankyti chia:
http://www.amiteka.lt/philips/zodynas.htm

Jei ka suklydau, tikiuosi Dalius atleis ;-)
Re: Daliui
Dalius (IP Logged)
February 11, 2005 10:03AM

MavaZ,

Labai arti tiesos;-)
Patikslinu:
THD - tai yra netiesinių iškraipymai + savaiminiai įrenginio triukšmai (nėra kaip išmatuoti iškraipymų be triukšmų - nes daiktas VISADA triukšmauja), ir tai gali būti nurodoma tiek %, tiek dB.

SPDIF: tai nėra daugiakanalis formatas - o tik paprasčiausias STEREO (du kanalai). Tiesa, yra išimtis: Dolby Digital (6 kanalai) gali būti persiunčiamas per tokią jungtį - bet tik dėlto, kad naudojamas specialus mpeg šeimos duomenų suspaudimas (Dolby jį vadina AC3), o SPDIF jungtis/protokolas panaudojamas grynai kaip duomenų pernešėjas - t.y. šiuo atveju juo perduodami ne 2 kanalai audio, o tiesiog DUOMENŲ srautas, kurį AC3 dekoderis moka iškoduoti į 5.1 audio kanalus).






Dalius
Re: Daliui
x (IP Logged)
February 11, 2005 12:37PM

Dėkui.
Sorry, only registered users may post in this forum.