midiaudio logo

pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?

kwlw (IP Logged)
October 25, 2009 09:58AM

[size=medium]Tema prikelta ish mirusiu, nes prisidejo vienas postas. Scroll down :)[/size]

Jei kazkas idemiai skaito mano postus, turbut prisimena kai turejau problema su savo eksperimentinio ibanezo pirma styga (1E). Tada tema buvo buvo ishnagrineta, kad tai slenkstelio problema. Ishsipielavau nauja slenksteli ir problema baigesi. Atrodytu tiek chia tos ir bedos. Bet vat mano edwardsas, uzhdejus shviezhias SIT'o stygas (tiek 10'tukus, tiek 9.5), sekmingai "uzhdainavo" tuo erzinanchiu zyzimu (senos stygos, su kuriom kabejo MA - buvo gerai viskas). Na man zhinoma tai trukde neypatingai, be to nesinorejo lysti su savo kreivom letenom prie kulturingai padaryto (kaulinio) slenkstelio. Bet shi ryta kai pakaitom makalavau savo tamsuji ibaneza (370dx) ir edwardsa, visgi kantrybe truko. Nes ibanezas nors ir neskamba, bet toooks malonus grot, beigi be jokio broko, o edwardsas dainuoja dainuoja ir ima dzhergzht kai laisva styga uzhkabini. Ishkart nutruksta kazkas viduj mano. Taigi prasidejo eksperimentai ir problema buvo paworkaroundinta (ka padariau - nesakysiu, nes geda). Va tarpiniu etapu irashai (mix'as, gitara ishsiderino proceso metu, nekreipkit i tai demesio): http://www.soften.ktu.lt/~kwlw/edwa.mp3

pirmi kartai - styga prilaikoma pirshtu ties slenksteliu, viduryje - kai orginaliai dzherzhgia/zyzia, paskutiniai - jau po fixinimo. Po fixinimo skamba kaip [b]mano nuomone turetu skambet[/b], kas nebutinai yra gerai.

Gal konkretus egzempliurius papuole? Chiukchia nedurak, kai buvau uzhejes i MA pavepsot naujienu, tai pacheckinau, ar ten esantis (idealios ishvaizdos) edwardso stratas skamba identishkai. Taip, pirma styga lygiai toki pat tona turi. WTF? Chia kazkokia grojimo technika reikalinga, ar chia japonas pagal mano mineta girto negro kreivai isukta medvarzhti visus juos padare? Nes jei zhiuret statistishkai, tai kitos gitaros:

Ibanez 370DX, SIT 10 - skamba tvarkingai (shiuo klausimu)
Ibanez S470, SIT 10 - skamba tvarkingai
Yamaha PAC112M, SIT 9.5 - skamba tvarkingai (shiuo klausimu)
Ibanez GRG40?, SIT 10 - skamba pusetinai, kazkur tolumoje girdisi tas zyzimas. Idomu, kad problemos su slenksteliu prasidejo perejus nuo Rotosound stygu prie SIT.
Abi akustines irgi skamba tvarkingai.

Tai kodel edwardso stratus specialiai daro, kad laisva styga zystu? Ar chia specialiai, kad ash negalechiau dvieju gaideliu su ja grot >:D<

Sau



Edited 4 time(s). Last edit at 04/08/2012 06:21PM by kwlw.
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
jumbo (IP Logged)
October 25, 2009 10:29AM

tevai, na tu kiek girdejau ten su ralliu gausiai susijes buvai ar esi :)) tipo autosportas/ garazas/ ismanymas technikoj. Bet tokiu elementariu fizikos ir geometrijos dalyku cia klausineji tiek apie floyd tiek apie stygas :)... tai gal storesnes stygos buvo uzdetos originaliai? Uzdejai plonesnes ir grifas prarades dali tempimo atsilenke atgal, del to styga rezonuodama dauzosi i ladus. Kitas dalykas apskirtai, aukstis nuo nut slenkstelio neturi buti belekoks, o toks kad stygas persoktu per pirma lada. Tai jeigu blerbia tai ir ziurek ar dar ne per zemai (jauciuosi kaip rallio technachiu mokydamas kapota atsidaryt :) ) Po to paziurek fretboardo profili... reikia ziureti nuo bridzo kad visi ladai vienoj plokstumoj matytusi. Buna kad grifai pasiriecia kaip propeleris, o tas taip pat gali itakoti atskiru stygu kabinimasi uz ladu. Ladai gali buti slifuojami visi bendrai su didele slifuojancia plokstuma arba po viena, bet jei be to galima apseiti tai geriau ir nedaryti, nes slifuojant lada keiciasi jo profilis is pusapskritimio i trapecija, o stygos atsiremimo taskas pasislenka i titlelio puse, del to issikreipia menzura.
ps. o grifo islinkimui paziureti nereikia deti jokiu liniuociu. Uz 12 lado belekur prispausk su pirstais styga ir ji neturi buti prisiplojus prie ladu nuo nut'o iki ten kazkiek ladu iki uzspaudimo. Grifas labai labai nedaug turi buti "lankas".



Edited 1 time(s). Last edit at 10/25/2009 10:42AM by jumbo.
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
kwlw (IP Logged)
October 25, 2009 02:06PM

jumbo Wrote:
-------------------------------------------------------
> tevai, na tu kiek girdejau ten su ralliu gausiai
> susijes buvai ar esi :)) tipo autosportas/
> garazas/ ismanymas technikoj.

Zhiurint su kuo lygint tas susisiejimas, jei su muzikontais, tai gal, jei su tikrais ralistais, tai niekaip ash ir nesusijes. Shioks toks supratimas apie technika ir pratina nelipt ant svetimu grebliu. Ish serijos, jei kas nors neatsisuka, tai gal sriegis kairinis, arba fiksatorius kazkur pasislepes, arba reikia traukt, o ne sukt, vietoje "reik stipriau pasukt pamegint, ir pazhiuret kas bus".

Be to, nevisada turiu laiko ir noro isigilint i problema, kuri akivaizdzhiai to nereikalauja. Uzhtai turiu sochiai laiko prie kompo.
Ir sheip, neturiu guru komplekso, del kurio man turetu buti geda uzhdavineti kvailus klausimus. Visko pasaulyje tikrai nezhinau ir i tokius nepretenduoju.

> Bet tokiu
> elementariu fizikos ir geometrijos dalyku cia
> klausineji tiek apie floyd tiek apie stygas :)...

Priesh uzhduodamas klausima, elementariausius dalykus patikrinu. Tame ir prikolas, kad grifas yra nekabinamas. Styga taip skamba/rezonuoja slenkstelyje aka nut'e. Kas yra trus rod'as ir grifo ishlinkimas ash zhinau ir sukioju ankeri, kai tam yra poreikis. Sheip jei zhiuret ukishkai - mineta zirzima pashalinau sekmingai (t.y. kai daejo rankos), bet kaip minejau, susidaro ispudis, kad taip sugalvota.

Sau
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
saldytuwas (IP Logged)
October 25, 2009 05:19PM

dabar tingiu visus postu skaityti tai parasysiu savo mintis.

stygos gal perzemai
gal visvien kazkas blogai su ladais
vezk i midiaudio :)

cia pirmos mintis kurios atejo man i galva.
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
kwlw (IP Logged)
October 25, 2009 05:23PM

saldytuwas Wrote:
-------------------------------------------------------
> dabar tingiu visus postu skaityti tai parasysiu
> savo mintis.
>
> stygos gal perzemai
> gal visvien kazkas blogai su ladais
> vezk i midiaudio :)
>
> cia pirmos mintis kurios atejo man i galva.

Tai tegul tos tavo mintys pabuna dar galvoj, kol susicukruos ir paskaitysi, kas poste parashyta :).

Seip vazhiuodamas i vno pamaschiau, gal visgi jumbowskis teisus del storio stygu (patirtis visgi su mano - nepalyginama). Galbut japonas ishdrozhe labai jau plona grioveli nut'e, ir 9.5 (ir storesnes) stygos jau stringa jame kaip nors egzotishkai. Reikes pamegint 9'tukus uzhsidet pa prikolu.

Sau
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
stratlt (IP Logged)
October 25, 2009 05:52PM

Na, problema manau nute. Griovelis padarytas per plonas, japonai persistenge su atsargumu. Bet geriau taip nei ishmalta, nes tada reikia keisti nut. Esme kad per laika prasigroja nieko nedarant ir buna viskas ok. Pas mane keliuose mano instrumentuose tas buvo, cia dzin. Jei kas perfekcionistas ir nenori laukti - reikia pasididinti grioveli ir tiek...
Maciau ta "problema" daugybeje nauju instrumentu, ir pigiu ir labai brangiu. Ir dabar mano vienoje gitaroje tas pats.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
Metal Gods (IP Logged)
October 25, 2009 05:58PM

Su derama pagarba, pabandysiu ikisti savo trigrashi. Viska paskaicius pasidare idomu, bet paklausius sempla, tai atrodo lyg buciau isvydes seniai matyta drauga. Tas dzerzgiantis garsas..sakes :) Man taip buvo su viena gitarike pries kokius 4-5 metus. Mano sprendimas buvo, kokiu nori budu, pakelti stygas nuo headstocko puses. Pacioj pradzioj po tilteliu prie headstocko, po stygomis pakisau degtuka. Viskas veike super, pasaliniai garsai dingo, bet nu.. degtukas :) Tai susikalbejau su vienu meistreliu, jis man padare nauja tilteli su mazesniais grioveliais. Problemos kaip nebuta. Gitara iki siol gieda. Prie progos, kad cia uzsiminiau, reikia pabirbint.

EDIT pasimeciau po Roberto posto

_____________________________________________________
https://www.facebook.com/Giedre.Vokietyte.X.faktorius
https://www.facebook.com/emsusband



Edited 1 time(s). Last edit at 10/25/2009 06:00PM by Metal Gods.
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
stratlt (IP Logged)
October 25, 2009 06:21PM

Metal Gods Wrote:
-------------------------------------------------------
> Su derama pagarba, pabandysiu ikisti savo
> trigrashi. Viska paskaicius pasidare idomu, bet
> paklausius sempla, tai atrodo lyg buciau isvydes
> seniai matyta drauga. Tas dzerzgiantis
> garsas..sakes :) Man taip buvo su viena gitarike
> pries kokius 4-5 metus. Mano sprendimas buvo,
> kokiu nori budu, pakelti stygas nuo headstocko
> puses. Pacioj pradzioj po tilteliu prie
> headstocko, po stygomis pakisau degtuka. Viskas
> veike super, pasaliniai garsai dingo, bet nu..
> degtukas :) Tai susikalbejau su vienu meistreliu,
> jis man padare nauja tilteli su mazesniais
> grioveliais. Problemos kaip nebuta. Gitara iki
> siol gieda. Prie progos, kad cia uzsiminiau,
> reikia pabirbint.
>
> EDIT pasimeciau po Roberto posto

Matyt pas Tave problema buvo kitokia. Cia matai mano nuomone per plonas griovelis skambant laisvai stygai ja demferuoja, gesina.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
ISG (IP Logged)
October 26, 2009 11:38AM

Bleee, kwlw... kiek galima... visiskai sutinku su pirmu Jumbo postu... Nu gi isivaizduok, kad uzdejai ant savo ubages naujus ratus ir biski velka i sona :D
O jei jau taip nesigaudai, tai nesk savo gitara, kad stygas keistu meistras, sumokesi 40lt, ir tikrai jis padarys, kad nieks nedzergtu. Masina tvarkai pats, tai susitaikyk su tuo, kad gitara teks tvarkyt "servise" :D



Edited 1 time(s). Last edit at 10/26/2009 11:40AM by ISG.
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
kwlw (IP Logged)
October 26, 2009 01:16PM

ISG Wrote:
-------------------------------------------------------
> Bleee, kwlw... kiek galima... visiskai sutinku su
> pirmu Jumbo postu...

O kodel negalima? Man negeda pasirodyt neishmananchiu noob'u, nes toks ir esu. Ir sheip tokio kaip imidzho ash seniai nebeturiu, taigi gadint nelabai yra ka :). O va jei man idomu - ash klausiu. Nebutina gi atsakinet jei nepatinka.

> O jei jau taip nesigaudai, tai nesk savo gitara,
> kad stygas keistu meistras, sumokesi 40lt, ir
> tikrai jis padarys, kad nieks nedzergtu.

O ash liksiu nesuzhinojes kodel taip nutiko. Man taip nepatinka. Tam ir klausiu, kad susigaudyt ir negaisht laiko suzhinot tam, kas ir taip beveik visiem zhinoma.

Jei atvirai, tai kaip kazkada minejau - metalicos (isirashyti patinkanchia grupe) kompaktas tikrai geriau uzh mane pagroja, bijau, kad ir uzh tave. Bet juk kazkodel nepuoli meistrams grojimo atiduot (tikrai padarys geriau), o pats visvien kazka groji.

> Masina
> tvarkai pats, tai susitaikyk su tuo, kad gitara
> teks tvarkyt "servise" :D

Ir kur gi chia ishsiveda priklausomybe? Skamba kaip "kam man shaldytuvas, jei ash nerukau". Seip mashinos jau metus netvarkau.

Sau
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
ISG (IP Logged)
October 26, 2009 08:27PM

Ne, nu bet man nesuvokiama kaip klausnet tokiu klausimu. Nu gi laisva styga lieciasi 2 vietose gitaroje. Tai girgzdeti gali 2 vietose, prikisi ausi i viena is tu dvieju vietu ir liks tik viena problematiska vieta, o ten jau viskas aisku. Cia isvis yra zmonijos ispindejimas tokias problemas spresti forumuose, negi proto nepakanka isspresti tokiom problemom. Cia tas pats kas masinoj barska duru absivke, ar kazkas panasaus. Nu tai imi ir ziuri kurioj vietoj barska ir paverzi koki varzta, arba uzkisi ka nors, paremi... o nerasai i foruma, kad barska kazkas... nzn nzn... :) Siaip man labiau nesuprantamas ne tavo klausimas kodel barska, pats pavadinimas ir pirmas postas, kuriuose tu surasei gitaru modelius kuriuose barska ir kusiuose ne. Tarsi cia tu nesuvoki, kad cia yra elementarus "brokelis" arba greiciau setupo nebuvimas. Tu manai, kad cia taip tycia padares gamintojas: " pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?" Griztant prie duru apsvivkes barskejimo. Isivaizduok, kad kas ateina i auto gerbeju foruma kuriam tu uzsiregines, ir klausia: "Kodel Audi taip padare, kad kai vaziuoji per duobes tai barska duru absivke, nes vaziavau su mersu tai nebarskejo, bmw, irgi nebarskejo, tai kame cia beda?" :) Nu absurdas krc...
P.S. O pavyzdys su grojimu tai isvis ne i tema :)
Tai ar issprendei beda? :)



Edited 1 time(s). Last edit at 10/26/2009 08:31PM by ISG.
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
jumbo (IP Logged)
October 26, 2009 08:37PM

ISG Wrote:
-------------------------------------------------------
>"Kodel Audi taip padare,
> kad kai vaziuoji per duobes tai barska duru
> absivke, nes vaziavau su mersu tai nebarskejo,
> bmw, irgi nebarskejo, tai kame cia beda?" :)


mirsiu:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
kwlw (IP Logged)
October 26, 2009 09:25PM

ISG Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ne, nu bet man nesuvokiama kaip klausnet tokiu
> klausimu.

Ar tai mano problema?

> Nu gi laisva styga lieciasi 2 vietose
> gitaroje. Tai girgzdeti gali 2 vietose, prikisi
> ausi i viena is tu dvieju vietu ir liks tik viena
> problematiska vieta, o ten jau viskas aisku.

Jei butu aishku - neklauschiau. Galbut esu per bukas, ar kurchias, kad suvokti kurioj ten vietoj tas skambesys atsiranda, bet man nepavyko surasti tiksliai.

> Cia
> isvis yra zmonijos ispindejimas tokias problemas
> spresti forumuose, negi proto nepakanka isspresti
> tokiom problemom.

Vat ir neuzhtenka. Tai ka dabar daryti?

> Cia tas pats kas masinoj barska
> duru absivke, ar kazkas panasaus. Nu tai imi ir
> ziuri kurioj vietoj barska ir paverzi koki varzta,
> arba uzkisi ka nors, paremi... o nerasai i foruma,
> kad barska kazkas... nzn nzn... :)

Nuu jei tai vag B5 sasi ir barshka izhymieji stiklo laikymo plastmasiukai, tai net labai forumas gali padeti minetu klausimu ir sutaupyti kruva laiko ardant apshyfkes. Juolab, kad jos neretai tvirtinasi su vienkartiniais plastmasiukais. Patinka mokytis tik ish savo klaidu? Man tai ne, jei yra galimybe - megstu labiau ish svetimu mokintis. O svetimu klaidu esu stiliaus "pirma darau, pagalvosiu veliau" esu prisizhiurejes sochiai.

> Siaip man
> labiau nesuprantamas ne tavo klausimas kodel
> barska, pats pavadinimas ir pirmas postas,
> kuriuose tu surasei gitaru modelius kuriuose
> barska ir kusiuose ne. Tarsi cia tu nesuvoki, kad
> cia yra elementarus "brokelis" arba greiciau
> setupo nebuvimas.

Priesh ieshkant broko ganetinai kokybishkame gaminyje (aka slieku aksfalte) - visada sveika pasiteirauti labiau suprantanchiu ar nesivaidena ir ar viska teisingai padarei. Man tai visai normaliai atrodo. Ir sheip nesu protingiausias pasaulio zhmogus, megstu pasitart su kitais, padiskutuot.

> Tu manai, kad cia taip tycia
> padares gamintojas: " pirmos stygos zyzimas ant
> edwardso stratu - kodel taip padaryta?"

Ivertinant tai, kad plastmase yra specialiai pasendinta, truss rod'o verzhle igrusta bbz kur, laidai suvedzhioti su skudurine vintazhine izoliacija, grifas nuterliotas neaishkiu laku ir pan. bajeriais, tai kodel gi ne? Gal kaip nors specialiai reikia ta styga grot, nes priklausomai nuo uzhgavimo kampo mediatorium zyzimas sustipreja, arba net ishvis nutyla. Pasistengus ir atbulai kampu kabinant styga, ishvis jo negirdet.

> Griztant
> prie duru apsvivkes barskejimo. Isivaizduok, kad
> kas ateina i auto gerbeju foruma kuriam tu
> uzsiregines, ir klausia: "Kodel Audi taip padare,
> kad kai vaziuoji per duobes tai barska duru
> absivke, nes vaziavau su mersu tai nebarskejo,
> bmw, irgi nebarskejo, tai kame cia beda?"

Nustebtum kiek tokiu klausimu zhmones uzhduoda.

> P.S. O pavyzdys su grojimu tai isvis ne i tema :)

Net labai i tema (kam kazka daryt pachiam, jei profas padaro geriau) IMHO.

> Tai ar issprendei beda? :)

Kaip minejau [b]pirmame poste[/b] ash priverchiau styga skambeti taip, kaip man atrodo teisingai. Bet man toks sprendimo metodas nepatiko. Va savaitgali nusipirksiu 9'tukus stygas ir pameginsiu uzhdet. Teorishkai turetu but idealiai viskas (nes prielaida, kad 9.5 stygos bus ne per storos - nepasitvirtino).

Pagyvensim, pamatysim. O pachiam rekomenduoju ishgerti arbatos su valerijonais ir neskaityt mano postu. Visuose mano dazhnai rashomuose forumuose (ishskyrus s2forum) yra kwlw hater'iu, ash turiu savybe kazkuom erzint nekuriuos zhmogus. Toks jau ekcentrishkas tas mano rashymo stilius :).

Sau
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
kwlw (IP Logged)
November 01, 2009 09:31AM

stratlt Wrote:
-------------------------------------------------------
> Na, problema manau nute. Griovelis padarytas per
> plonas, japonai persistenge su atsargumu.

Tikrai taip ir buvo. Pats griovelis ishdrozhtas tvarkingai (patyrinejau padidinta) su visais reikiamais suapvalinimais griovelio viduje. Griovelio plotis yra kazkur lygus 0.22mm ploniausioj vietoj, priesh suapvalejima tiksliau sunku pasakyti, nes labai nepatogu su feeleriais matuot del nestachiakampes griovelio formos.

9'tuko styga su mano praeitam amzhiuje kalibruotu mikrometru - gavosi irgi kazkas tokio 0.225mm. Taigi pats tas. Zhodzhiu i edwardso stratus, bent jau kol jie nauji - reiktu nedet stygu storesniu nei 9'tukai.

Uzhdejau - skamba chaizhokai (kaip ir priklauso naujom stygom), bet be to ikyraus zvimbimo.

Taigi, kaip minejau - gamykloje tvarkingai (su japonishka precizika) uzhprogramuota, kad zystu, t.y. ishkreiptu budu strigtu ta styga ir generuotu keista garsa :). Indikacija, mol per storas stygas uzhsidejai.

Vat ir ishsiaishkinom. O jus chia apie ladus, grifus, fizikas, rali...

FIXED :).

Sau
P.S. Kam buvo idomu ka padariau, kad nezhviegtu su storesne styga - atskleisiu :). Ekspermentuojant su zyzimu, buvo pastebeta, kad uzhdejus pirshta ant nut'o, vos vos i tiltelio puse yra nufiltruojama kazkuris aukshtas dazhnis, kuris ir rezonuoja kur jam nepriklauso. Truputi pamaschius, buvo ish plonychio polietileninio maishelio ishkirpta nut'o plochio juostele polietileno, uzhdeta taip, kad styga ja ispaustu i nut'a, ir ishlinde galai nukirpti. Nesimato, o kaip skamba - girdisi mp3 posto pradzhioj. Kazkiek aukshtu dazhniu tai zhinoma nukirto, tachiau pakele styga nut'o griovelyje ir uzhdemferiavo "subtilumus", kuriu tarpe yra ir zirzimas.
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
kwlw (IP Logged)
April 08, 2012 06:20PM

Praejo pora metu, darom temos ekshumacija :).

Mano, kaip "gitarinio meistro" - "raumenys" kiek sustiprejo ir rankos gerokai pasitiesino per ta laika. Shitas edwardso iprotis pasirzti gerai pasedus stygom - kartais pasireikshdavo, bet nenervindavo. Palyginus neseniai (pernai rudeni) perejau ant DDario stygu su pinta trechia styga. O jos buna minimum deshimtukai... Zyzimas pasedus stygom - naturaliai vel atsirado :X.

Pats kaltas, shiuo metu kaulini slenksteli ishdrozhti man nera jokios problemos :). Tik vis rankos nedaeidavo. Bet del nuostabaus oro - nelabai yra ka veikti, taigi, emiausi standartines proceduros, t.y. pirma ishvalom grioveli, po to matuojam/pieluojam. Pradejau valyt ir kaip koks dantistas (slenkstelis kaulinis gi, zulinant smirda kaip grezhiamas dantis) - pajutau, kad mano "zondas" sminga i kaula, kaip i kariesa. WTF? Pasirodo [s]kinietis[/s]japonas beklodamas stora lako sluoksni ant grifo - mazhumele kabino slenksteli, kuri po to matyt pashveite, o griovelio normaliai neishvale. Kadangi lakas gan kietas ir permatomas - fig pasimate per mikroskopa. O vat su mano "zondu" puikiai ishsivale iki kaulo. Suprise - net su sedusiais deshimtukais - zvimbimo neber. Nebereik det jokiu polietilenu. Vat tokie tie [s]kiniechiai[/s]japonai.

Prichalturino.

Sau



Edited 2 time(s). Last edit at 04/08/2012 06:40PM by kwlw.
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
stratlt (IP Logged)
April 08, 2012 07:08PM

kwlw Wrote:
-------------------------------------------------------
> Praejo pora metu, darom temos ekshumacija :).
>
> Mano, kaip "gitarinio meistro" - "raumenys" kiek
> sustiprejo ir rankos gerokai pasitiesino per ta
> laika. Shitas edwardso iprotis pasirzti gerai
> pasedus stygom - kartais pasireikshdavo, bet
> nenervindavo. Palyginus neseniai (pernai rudeni)
> perejau ant DDario stygu su pinta trechia styga. O
> jos buna minimum deshimtukai... Zyzimas pasedus
> stygom - naturaliai vel atsirado :X.
>
> Pats kaltas, shiuo metu kaulini slenksteli
> ishdrozhti man nera jokios problemos :). Tik vis
> rankos nedaeidavo. Bet del nuostabaus oro -
> nelabai yra ka veikti, taigi, emiausi standartines
> proceduros, t.y. pirma ishvalom grioveli, po to
> matuojam/pieluojam. Pradejau valyt ir kaip koks
> dantistas (slenkstelis kaulinis gi, zulinant
> smirda kaip grezhiamas dantis) - pajutau, kad mano
> "zondas" sminga i kaula, kaip i kariesa. WTF?
> Pasirodo kinietisjaponas beklodamas stora lako
> sluoksni ant grifo - mazhumele kabino slenksteli,
> kuri po to matyt pashveite, o griovelio normaliai
> neishvale. Kadangi lakas gan kietas ir permatomas
> - fig pasimate per mikroskopa. O vat su mano
> "zondu" puikiai ishsivale iki kaulo. Suprise - net
> su sedusiais deshimtukais - zvimbimo neber.
> Nebereik det jokiu polietilenu. Vat tokie tie
> kiniechiaijaponai.
>
> Prichalturino.
>
> Sau

Kinieciai cia absoliuciai ne prie ko. Jie jau zinojo seniai ta beda ir manau nauji instrumentai atvyktu be tos problemos. Paprasciausia ta nitro laka jie uzpurskia veliau nei ideda nuta, ir kazkiek vienai ar kitai gitarai pateko. Tai vienas is klausimų kuriuos aš uždaviau Frankfurt Musik Messe ESP'ui pries 2 metus.
Kažkam gali kilti klausimas kodel dabar nebeatsivezam siu instrumentu, tai atsakau is karto. Instrumentai superiniai, kwlw dar pasiseke. Paprasciausia jie ziauriai pabrango :(

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
vytux123 (IP Logged)
April 09, 2012 08:44AM

Tai dabar yra kitu superiniu stratu is Japonijos tik kad ne edwards'ai. :)
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
kwlw (IP Logged)
April 09, 2012 09:25AM

stratlt Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kažkam gali kilti klausimas kodel dabar
> nebeatsivezam siu instrumentu, tai atsakau is
> karto. Instrumentai superiniai, kwlw dar pasiseke.
> Paprasciausia jie ziauriai pabrango :(

Maciau, kad siunchinatis ish japonu - toks kaip mano stratas atsistoja arti kiloeuro. Nepigu.

Sau

If you scratch surface of any skill - you will find thousands of hours developing it
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
jumbo (IP Logged)
April 09, 2012 01:20PM

kwlw:
aš konkrečiai Edwards nesuversčiau kaltės :) Man su Fenderiu (mex. Road worn) atsitiko kiek blogiau. Norėjau prileisti stygas ant nut'o kiek žemiau, kaip priklauso. Ir įpjaudinėjant griovelį, nutrupėjo mažas gabalėlis tos sintetikos (nepanašu į įprasta poliestireną) nuo griovelio prieangio į gitaros pusę. Atsirado ne tik indiškas sitar'as, bet iš numirė sustain'as visiškai. Norėjau šiaip rollernut'o, bet šitam 7.25 radiusui dabar beveik niekas tokio nedaro. O kadangi iš esmės esu 0-inio lado, kaip idealaus nut'o aukščio pavyzdžio šalininkas ėmiau seną elnio ragą ir pasidariau štai ką:


[img]http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/407395_3470015593224_1356143802_33637176_1905283900_n.jpg[/img]
esu labai patenkintas savo rezultatu.

Įdedu darbo aprašymą :)
Raginis stygų paskirstymo slenkstelis elektrinei gitarai Fender Stratocaster "Road Worn 57'". Kadangi originalus, fabrikinis gitaros slenkstelis buvo sintetinis, ir sugalvojes tam tikrose vietose trupėti, kas leido ploniausiom stygom skambėti panašiai į indišką instrumentą sitarą, nusprendžiau ieškoti alternatyvų. Pirmiausiai norėjau guolinio metalinio slenkstelio su rolikais (rollernut), tačiau tokio senovinio radiuso postygiui (7.25") rasti nieko nepavyko. Beveik visi roliniai slenksteliai skirti tik moderniems, plokštiems grifams. Na o kadangi esu nulinio skirsnio šalininkas, nes matau jame vien pliusus, nusprendžiau pakoreguoti ir pačią slenkstelio konstrukciją. Šiam darbui gavau 30ies metų senumo elnio rago likučius, kuriuos man atidavė tėtis. Darbas nelengvas ir reikalaujantis kruopštumo, kurio aš kartais neturiu. Medžiaga neįtikėtinai kieta ir stipri, netrupanti, dvokianti pjaunant ir pan. Kadangi rago vidus yra porėtas, vienintelė man tikusi vieta buvo prieragis, kurioje buvo daugiausia kietosios rago medžiagos.



Edited 2 time(s). Last edit at 04/09/2012 01:43PM by jumbo.
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
kwlw (IP Logged)
April 09, 2012 01:33PM

Restepa uzh ideja. Labai idomiai 0 ladas itvirtintas sakychiau ::o.

Tiesa ash nemegstu kai stygos giliai nut'e, kazkaip "kustarnai" atrodo. Kartais net persistengiu ir tenka nut'a ishmest lauk (nedesi gi po juo lukshto, kaip kitaicas koks). Nors shiuo atveju tai kaip ir lygiai dzin tas gylis, svarbu meshkos kailis kaip luthiero kilimelis. Karma points +100 gitarai turbut :D.

Sau

If you scratch surface of any skill - you will find thousands of hours developing it
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
jumbo (IP Logged)
April 09, 2012 01:38PM

Matai, būtų galima žemint "lubas", jeigu tos stygos gulėtų atsirėmusios į kaulą. Bet čia kampas gaunasi ant 0-iniolado, o grioveliai tik iš šonų stabilizuoja :) Pradžioj patį maketą iš medžio buvau padares, tai iš labai sužeminto stygos iššoka.
Heh, visokie čia kailiai... ir apie 30 metų senumo avies kailis, iš mamos chemijos studijų laikų, ir juoda puma, kuri pastoviai snukį įkiša kai aš ka nors fotkinu namie :))



Edited 1 time(s). Last edit at 04/09/2012 01:39PM by jumbo.
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
ilmis (IP Logged)
April 09, 2012 01:43PM

O kaip, Giedriau, sustaino ir tono prasme? pasikeitimai su 0 ladu ir standartiniu nutu girdimi?
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
Exarque (IP Logged)
April 09, 2012 03:52PM

toks jausmas, kad forume daugiau technikai, nei muzikantai... :) jau taaaaip viską iki dalelytės išnarplioja :D
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
ilmis (IP Logged)
April 09, 2012 04:00PM

Muzikantas yra šiaip labai jautrus padaras, o ypač instrumentui savo
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
jumbo (IP Logged)
April 09, 2012 07:00PM

Supranti, ausis yra toks neįnertiškas reikalas, kad kalbant apie kardinalius tono pasikeitimus mano nuomone yra šarlataniška. Tai gal pratesiant ta įdėją, galiu pasakyt, kad per daug ir nesigilinu į gitaros techninę bazę, ją rinkdamasis ar eksplotuodamas. Kolegos labai pergyvena iš kiek gabalų padaryti instrumentai, kiek rievių skaičius, koks lakas :) Nepasakyčiau, kad visiškai dzin, bet jei "krapštosi" tai ko nepakrapštyt?:) Ypač atvėjais, jei kažkas tiesiog nebefunkcionuoja. Tiek mano tiek kwlw atvėju. Čia ne tas atvėjis kur į Stagg strato kopiją deda Shaller hardwara, brangią elektroniką, ir tiesiog nesugebėdamas išgauti teisingo garso iš rankų svaičioja hipotezes apie customshop, masterbuild lygio instrumento atitikmenį.
Re: pirmos stygos zyzimas ant edwardso stratu - kodel taip padaryta?
ilmis (IP Logged)
April 09, 2012 07:30PM

O man pvz smagu turėti vieną "beater guitar" ir ją visaip kastruoti, žaisti, modifikuoti ir t.t, su rimtesniais instrumentais, jei veikia - netaisau, o šiuo atvėju pas žmonės buvo disfunkcija, su kuria jie puikiai susitvarkė. O dėl jautrumo, tai ne vien apie ausį kalbėjau, bet ir apie ranką, pvz jei dėl klimato pokyčių stygos pakyla ar nusileidia 0.1-0.2 mm iš kart jaučiasi, kad kažkas ne taip. O dėl techninės bazės tai aš mėgstu gilintis, nes man paprasčiausiai įdomu (:D o dėl custom shopo lygio, tai tikiu ir noriu tikėti, kad geras instrumentas - ne būtinai brangus instrumentas, tiesiog reikia atsidurti tinkamu laiku tinkamoj vietoj :)
Sorry, only registered users may post in this forum.