midiaudio logo

Distortion pedalas metalui?

tufffta (IP Logged)
October 16, 2011 01:36PM

Kokį rimtą distortion pedalą galite parekomenduoti metalui, kurį suderinus su lempinio Laney VC-15 kubo švariu kanalu galima būtų mėginti išgauti ,,storą", ,,pilną" skambesį, tinkantį palm-mutintam tremolo (kaip death metale)?
Overdrivintas Laney kanalas mane visiškai tenkina daugeliui muzikos, kurią groju, bet kartais norisi pagroti kažką ekstremalesnio, ir nusprendžiau, kad tais atvejais man labiau patiktų naudoti clean kanalą su pedalu. Mėginau Hardwire TL-2 - galima sakyti, patiko; Marshall Jackhammer - irgi nieko, bet kažkaip prasčiau už TL-2. Metal Muff - per daug zyzia, per plonas (bent su mano kubu).

Nelabai išmanau garso įrangą, todėl prašau patarti, kurie pedalai yra rimti. Galbūt tai tik mano išsigalvojimai, bet man atrodo, kad kai kurie pedalai yra labiau skirti pradedantiesiems metalistams, kuriems reikia ultrabrutalaus skambesio ir kurie pedalus jungia į pigius tranzistorinius kubus ar apskritai į procesorius. Tokio šlamšto pavyzdys man yra DOD Grunge pedal. Vien jau tai, kad jis sumodeliuotas skambėti atseit kaip grunge muzikos įrašuose, reiškia, kad jis skirtas vaikams, kurie tikisi nusipirkti pedalą ir su bet kokia įranga skambėti kaip Nirvana. Dėl tos priežasties (gal klaidingai) net nežiūriu į Digitech Death Metal. Suprantu, kad geriausiai yra naudoti ,,gimtąjį" ampo distortioną, bet šiuo atveju man neapsimoka pirkti naują ampą tik tam, kad kartais pagroti žiauresnius rifus. Tad kokius apyrimčius pedalus metalui galite parekomenduoti išmėginti?



Edited 1 time(s). Last edit at 10/16/2011 09:32PM by tufffta.
Re: Distortion pedalas metalui?
kwlw (IP Logged)
October 16, 2011 02:04PM

tufffta Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dėl tos priežasties (gal klaidingai) net
> nežiūriu į Digitech Death Metal.

Na turiu ash ta DDM (grazhus korpusas buvo, plius akcija atrakcija). Jis yra paprastas analoginis gaininis overgaininis pedalas. T.y. kazkas panashaus jei du tube screamerius viena po kito sujungtum :). Su dropu ir palm mutingu skamba piktai kaip velnias. Bet visgi jo problema yra pernelyg didelis ekstremalumas ish esmes bet kokiai muzikai. T.y. metalikos ish esmes nepagrosi (na turbut imanoma, bet reiktu labai stengtis). T.y. neaishku kam jis skirtas.

Ash ji pirkau su mintimi jame sumazhinti truputi gain'o, bet kadangi turima schema netiko, tingejau zhiureti kur ka ten reikia palituot, tai taip ir metosi. Bet visumoj jo draivas + laney cube10 man labiau patinka nei proco (line6 pocket pod).

Sau
Re: Distortion pedalas metalui?
kumpiz (IP Logged)
October 16, 2011 02:06PM

Metal muff geras. Matyt prastai potencus sukinejai.

Ir tubescreamerio turetu uztekt, bandyk bustinant drive kanala ant jo ir Gain atsukt, netik Level.
Re: Distortion pedalas metalui?
Mayhem (IP Logged)
October 16, 2011 02:49PM

Metal muff, uber metal, tubeking, blackstar distortionai. Bet is visu labiausiai lipo uber metal. Lankstesnis ko man ir reikia.

__________________________________________________
Jackson KE3
TC Electronics PolyTune
Line 6 ToneCore Uber Metal
Orange Crush 15
Re: Distortion pedalas metalui?
gardi/mesa (IP Logged)
October 16, 2011 02:52PM

pabandyk metall mufa junkti kartu su vidiniu kubo draivu.
Re: Distortion pedalas metalui?
laurynas.lt (IP Logged)
October 16, 2011 03:32PM

Proco Rat visi variantai.
Re: Distortion pedalas metalui?
Golc (IP Logged)
October 16, 2011 09:31PM

Aš patarčiau Blackstar pasibandyti, tik nežinau kaip su jais MA reikalai (turiu omenyje Blackstar DistX/Blackfire)- kad gauti gali bent vieną iš jų tai neabejoju, bet ar vietoje turi gerb. Roberto teirautis reikėtų. Gal ir brangus gyvačius, bet, mano nuomone, jungiant į lempinuką vertas kiekvieno cento. O gain'o tiek, kad iki galo sukti nereikės. Turiu ir hand made distortion (gamintas pagal Krank Distortus Maximus)- nėra ką lyginti. Toji Blackstar'o "lemputė" daro savo :)
Re: Distortion pedalas metalui?
stratlt (IP Logged)
October 16, 2011 09:32PM

Golc Wrote:
-------------------------------------------------------
> Aš patarčiau Blackstar pasibandyti, tik nežinau
> kaip su jais MA reikalai (turiu omenyje Blackstar
> DistX/Blackfire)- kad gauti gali bent vieną iš jų
> tai neabejoju, bet ar vietoje turi gerb. Roberto
> teirautis reikėtų. Gal ir brangus gyvačius, bet,
> mano nuomone, jungiant į lempinuką vertas
> kiekvieno cento. O gain'o tiek, kad iki galo sukti
> nereikės. Turiu ir hand made distortion (gamintas
> pagal Krank Distortus Maximus)- nėra ką lyginti.
> Toji Blackstar'o "lemputė" daro savo :)


Turime vietoje.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Distortion pedalas metalui?
saldytuwas (IP Logged)
October 16, 2011 10:21PM

MXR fullbore metal.
Re: Distortion pedalas metalui?
albertas (IP Logged)
October 17, 2011 09:39AM

Na? Ka pirmas pasiulys metalzone?(:D

________________________________________________________
Ignoruoju postus, kur i mane kreipiamasi daugiskaita (tame tarpe ir PM)
Re: Distortion pedalas metalui?
stratlt (IP Logged)
October 17, 2011 11:19AM

albertas Wrote:
-------------------------------------------------------
> Na? Ka pirmas pasiulys metalzone?(:D

Aš. O kodel ne? Geras pedalas, tik reikia moket naudotis. Ne veltui Keeley jo moddus daro.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Distortion pedalas metalui?
neverm1nd (IP Logged)
October 17, 2011 12:22PM

Esu naudojęs Mt-2 :) Atitinkamai susukus, man skambesys tiko ir visai patiko. Gal kiek gyvumo trūko, bet už savo rinkos kainą atidirbo su kaupu.
Re: Distortion pedalas metalui?
victaras (IP Logged)
October 17, 2011 01:13PM

Mano nuomone, yra taip, kad tau patart gali tik žmonės kurie groja būtent su vc15. Bent jau iš mano kuklios patirties svarbiausia yra "sugyvenimas" visų komponentų - rankų, gitaros, pedalo, kūbo.

Pvz jau ilgokai naudoju MMX metal monster lempiuką pedaliuką, ir jis su mano gitara ir beveik visais tranziniais kubiūkščiais, ar tai būtų MG maršaliukas, ar peavey'us banditas, ar laney lx serijos, sugyvena gerai, o tarkim su vc niekaip negalėjau išgaut tokio tono kokio norėčiau. Panašiaip buvo ir su Gh100l, tiesiog ausys neleido vidinio draivo išmainyt į pedaliuką.

Taip kad moralas - daug kurie iš išvardintų pedalų ok, bet bandykis viską suderint ir sugiminiuot, sėkmės grojant ;)
Re: Distortion pedalas metalui?
Mayhem (IP Logged)
October 17, 2011 03:53PM

Visi siulo tai ka patys naudoja. Geriausia nueit ir pasiimt visus pedalus. O jei reikia kaip pats sakei storo ir pilno tai - Ibanez TK999HT. Kazkada masciau griebt, bet pasirode per mutnas, rifai neaiskus. Mano grojamam stiliui tiko tik uber metal. Bet sis ko gero bus per plonas kaip pats sakai. Nors yra trys distortion tipai. Naudoju tik pulverize, nes kiti purvini per mutni.

__________________________________________________
Jackson KE3
TC Electronics PolyTune
Line 6 ToneCore Uber Metal
Orange Crush 15
Re: Distortion pedalas metalui?
k-hash (IP Logged)
October 17, 2011 04:32PM

O aš parduodu Line6, nes kaip minėjo Mayhem, trūksta man pilnatvės jausmo iš jo :) Su amžium kitokio garso užsinorėjau :)
Re: Distortion pedalas metalui?
Mayhem (IP Logged)
October 17, 2011 04:42PM

Geras dalykas. Pliusas ne tik, kad trys distortion tipai, noise gate, bet ir scoop mid. Su scoop mid vel kita tona susukiot galima. Jei ne vienas zmogus butu apie ji uzsimines ko gero buciau emes kita. Pats kaip rinkosi susinese visus distortion pedalus. Galu gale su uber metal susukiojo visu kitu pedalu tonus.

__________________________________________________
Jackson KE3
TC Electronics PolyTune
Line 6 ToneCore Uber Metal
Orange Crush 15
Re: Distortion pedalas metalui?
k-hash (IP Logged)
October 17, 2011 05:51PM

Jis skamba labai moderniai. Metalcore groti fainas daiktas, gaino tonomis, bet jis piktas kaip bepasuksi, ir dinamika labai uzgesina. Noise gate modern metalui groti irgi geras daiktas :) Bet mano siela nori tikro lempinio nemoduliuoto draivo :) O ka tu groji, beje, Mayhem ?
Re: Distortion pedalas metalui?
albertas (IP Logged)
October 17, 2011 07:00PM

victaras Wrote:
-------------------------------------------------------
> Mano nuomone, yra taip, kad tau patart gali tik
> žmonės kurie groja būtent su vc15.

Va va, norejau sakyti ta pati. VC15-ame stockinis dinamikas superduperhighgainui nesutvertas. Gali pradet nuo to. 10 coliu dinamikai neperbrangiausi, tikrai nebrangesni negu geras disto pedaliukas. Galima pabandyti ji pasikeisti, o tada gal ir turimo screamerio uztex

________________________________________________________
Ignoruoju postus, kur i mane kreipiamasi daugiskaita (tame tarpe ir PM)
Re: Distortion pedalas metalui?
tufffta (IP Logged)
October 17, 2011 07:07PM

O kaip pasireiskia dinamiko nepritaikymas superduperhighgainui?
Re: Distortion pedalas metalui?
albertas (IP Logged)
October 17, 2011 07:18PM

Jensen C10Q daznine juosta iki 5,5 kHz. Skaichiai, be abejo, reishkia ne viska (tarkim Electrovoic'ai net iki 7 kHz dirba, bet tuo "neserga"), bet high-gain paprastai uztenka 5 kHz virshaus. Tame puseje kiloherco gyvena "smeliukas". Ir apskritai, shitas dinamikas labiau clean ir crunch saundui negu high-gain. Gali pasidometi celestion V10, eminence. Gaila, ant Lietuvos eminensu pabandyti nelabai yra kur (nors berods blackstar jais kompletuojami), bet pagal atsiliepimus jie dirba geriau negu celestion deshimtukai, neturi to tokio aishkiai reprezentuojamo "deshimties coliu" garso. Tiesa, konkrechius eminence modelius mineti prisibijau, galiu kazkur sumeluoti, nes jie irgi yra tiek skirti brutalesniam garsui, tiek, kaip ir shis jensen, aishkesniam clean ar crunch "ziezirbu" paryshkinimui

________________________________________________________
Ignoruoju postus, kur i mane kreipiamasi daugiskaita (tame tarpe ir PM)
Re: Distortion pedalas metalui?
stratlt (IP Logged)
October 17, 2011 07:19PM

tufffta Wrote:
-------------------------------------------------------
> O kaip pasireiskia dinamiko nepritaikymas
> superduperhighgainui?

Tai reiškia - neskaitykite vaikai gandų forumuose prieš miegą. Sapnuosis košmarai.
P.S. Albertai......

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Distortion pedalas metalui?
stratlt (IP Logged)
October 17, 2011 07:23PM

albertas Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jensen C10Q daznine juosta iki 5,5 kHz. Skaichiai,
> be abejo, reishkia ne viska (tarkim Electrovoic'ai
> net iki 7 kHz dirba, bet tuo "neserga"), bet
> high-gain paprastai uztenka 5 kHz virshaus. Tame
> puseje kiloherco gyvena "smeliukas". Ir apskritai,
> shitas dinamikas labiau clean ir crunch saundui
> negu high-gain. Gali pasidometi celestion V10,
> eminence. Gaila, ant Lietuvos eminensu pabandyti
> nelabai yra kur (nors berods blackstar jais
> kompletuojami), bet pagal atsiliepimus jie dirba
> geriau negu celestion deshimtukai, neturi to tokio
> aishkiai reprezentuojamo "deshimties coliu" garso.
> Tiesa, konkrechius eminence modelius mineti
> prisibijau, galiu kazkur sumeluoti, nes jie irgi
> yra tiek skirti brutalesniam garsui, tiek, kaip ir
> shis jensen, aishkesniam clean ar crunch
> "ziezirbu" paryshkinimui


Radistai nuo rašto išeina iš krašto. Jei pagal tai rinksies kubą - neišsirinksi jokio. Nes vis kažkoks parametras bus blogas. O žmogus kubą įsigijo įvairiai muzikai.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Distortion pedalas metalui?
albertas (IP Logged)
October 17, 2011 07:39PM

Tai vat ash irgi prisimenu, kad jam reikejo kubo ne super-duper-tiazhui, o dabar uzsimane pariaumot... Turi gi tu turbut koki blackstar kabinetuka su deshimtuku pardej? Pasiulyk zmogui, tegu ateina, paklauso, gal ras tai, ko norejo. Nesakau, kad problema butinai tame, bet gal reikalai pajudes reikiama linkme

________________________________________________________
Ignoruoju postus, kur i mane kreipiamasi daugiskaita (tame tarpe ir PM)
Re: Distortion pedalas metalui?
tufffta (IP Logged)
October 17, 2011 08:11PM

Tiesa, br00talai maza kubo panaudojimo dali sudaro, todel vien del to keisti dinamika man tikrai neverta. Kalbant apie dinamikus, klausimas: daug esu girdejes apie Vintage 30 dinamikus - kam jie butu tinkami?

Kitas klausimas: ar kitoks dinamikas arba ,,kabinetas" gali pakeisti kubo skambesi is vintage i modernesni (kur vidutiniai dazniai kiek tylesni)? Ar tai yra jau paties stiprintuvo savybe? Nenoriu keisti sio kubo skambesio (man jis patinka), bet jei, tarkime, kabinetas gali stipriai pakeisti skambesi, gal kada nors pirkciau papildoma kabineta.
Re: Distortion pedalas metalui?
tufffta (IP Logged)
October 17, 2011 08:16PM

Skaiciau kazka tokio, kad lyg ir vieni is skirtumu tarp lempinio overdrive ir paprasto distortion pedalo yra soft/hard-clipping, even/odd-order harmonics... O kaip paprasti nelempiniai overdrive pedalai - ar ju savybes tokios, kaip lempiniu - soft-clipping, even-order harmonics, ar hard-clipping, odd-order?..
Re: Distortion pedalas metalui?
niekogero (IP Logged)
October 17, 2011 10:02PM

Gerb. kolega ar tik nepainiojat poriniu harmoniku su neporinem. Lempa del to ir skamba "siltai", kad joje pagrinde yra tik NEporines harmonikos, o poriniu lygis daug zemesnes. Na o jau negerai perkrautas tranzistorius - stiprios porines harmonikos.
Re: Distortion pedalas metalui?
tufffta (IP Logged)
October 17, 2011 10:36PM

Tokiu atveju nelempinis overdrive pedalas turi porines harmonikas ir tuo atzvilgiu jo skambesys tuo atzvilgiu artimesnis distortion pedalui nei lempiniam overdrive, taip? Ir jei tuomet toki overdrive naudoti boostinti lempinio stiprintuvo overdrive kanala, tuomet jau iseis nevisai lempinis garsas, nes bus maisytas tranzistorinis pedalas su lempiniu, ar ne? Ar tai nebus taip reiksminga?
Re: Distortion pedalas metalui?
niekogero (IP Logged)
October 17, 2011 11:01PM

Nebebus tokiu atveju to gryno lempinio garso. O jei tiesiog uzboostint lempas, tai tiktu ir linijinis boosteris koks nors, kuris pats nekraipo, pvz. man patiko Catalinbread Super Chili Picoso.
Re: Distortion pedalas metalui?
Mayhem (IP Logged)
October 18, 2011 01:07AM

k-hash Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jis skamba labai moderniai. Metalcore groti fainas
> daiktas, gaino tonomis, bet jis piktas kaip
> bepasuksi, ir dinamika labai uzgesina. Noise gate
> modern metalui groti irgi geras daiktas :) Bet
> mano siela nori tikro lempinio nemoduliuoto draivo
> :) O ka tu groji, beje, Mayhem ?

Avantgard black metal. Daug disonansiniu intervalu ir pns.

__________________________________________________
Jackson KE3
TC Electronics PolyTune
Line 6 ToneCore Uber Metal
Orange Crush 15
Re: Distortion pedalas metalui?
Aurelijus (IP Logged)
October 18, 2011 08:42AM

niekogero Wrote:
-------------------------------------------------------
> Gerb. kolega ar tik nepainiojat poriniu harmoniku
> su neporinem. Lempa del to ir skamba "siltai", kad
> joje pagrinde yra tik NEporines harmonikos, o
> poriniu lygis daug zemesnes. Na o jau negerai
> perkrautas tranzistorius - stiprios porines
> harmonikos.

Yra Lyginės ir Nelyginės harmonikos priimta sakyti.
Lempa duoda ir lyginių, ir nelyginių harmonikų. Priklauso nuo schemos, gali būti ir lyginių harmonikų lygis didesnis.

Čia išsamiau:
http://blackstoneappliances.com/dist101.html

---
Ein bisschen funk abgeben
Sorry, only registered users may post in this forum.