midiaudio logo
Re: Gitaros distortion: stiprintuvo ar pedalo?
Carols (IP Logged)
December 17, 2011 05:22PM

http://www.youtube.com/watch?v=ykICGbmPRaw
Re: Gitaros distortion: stiprintuvo ar pedalo?
Lankstas (IP Logged)
December 18, 2011 06:02PM

Mano nuomone. Protinga rinktis Line 6 ampus jeigu neesi "įsimilėjęs" kokio garso. Su juo tikrai rasi ko nori. Ir plius kaškiek pinigėlių susitaupo.



Edited 1 time(s). Last edit at 12/18/2011 06:03PM by Lankstas.
Re: Gitaros distortion: stiprintuvo ar pedalo?
Mindaks (IP Logged)
December 19, 2011 05:33PM

[quote]Posted by: tufffta (IP Logged)
Date: December 05, 2011 02:37PM

Neradau, kad Slash'as būtų naudojęs distortion pedalą. J. Hettfield'as iš Metallica teigė, kad, jo nuomone, stiprintuvas turi turėti tinkamą distortioną savaime, o ne su pedalu, ir Kirkas Hammettas naudoja tik TubeScreamerį.[/quote]

bet juk hetfildas su (w)hametu (beje, ne jie vieninteliai) naudoja atskiras galvas clean ir dirt kanalams. kiek žiūrėjau gear-tour video, ne viena žymi grupė naudojo randall galvas švariam garsui ir dažniausiai diesel distortion kanalams.

[quote]Posted by: jumbo (IP Logged)
Date: December 06, 2011 06:25PM

Aš savo atvėju naudočiau Marshall JMP 2203 vidinį draivą, nes jis man labai patinka, bet aš jo negaliu valdyti jokiais switchais, jokiais FX loops'ais ir pan, nes ta galva gaminta tais laikais kai tokių bajerių kaip switchai ir FX loopai tiesiog nebuvo. O juos dabar brutaliai įsriegti į vintažine gerai skambančią kolekcinės vertės "galvą" būtų barbariškas nusikaltimas. Kalbu tik apie FX loop schemą, nes kanalų tiesiog teoriškai net nebūtų galima perjungti, kadangi tai yra vienas kanalas, kuriame reguliuojamas jautrumas (gain).[/quote]

jumbo, kaip tada toks variantas būtų? :: pvz., [img]http://www.ivanrichards.com/images/pedals/pic_switchfx.jpg[/img] pats naudoju panašų looper pedalą, nes mano turima galva taip pat teturi tik vieną kanalą (low / high), taip pat praverčia, kada reikia staigiai nujungt visokius delay reverb chorus ir palikt tik overdrive. tokių fx looperių yra įvairiausių.


kas dėl pedalų gausos, manau iš dalies tai dėl to, kad kiekvienas nori atsiriekti savo pelno dalį. jeigu yra paklausa, bus ir pasiūla. jeigu nėra paklausos, galima greitai sukurti tą paklausą.

per visą savo grojimą naudojau iš pradžių ventos overdrive + boss ds1. kuo ilgiau grojau, boss ds1 pasirodė purvinas ir sintetinis, manęs netenkino. mano nuomone, jis geriausiai skamba paleidus per jį vermona formation 1 el.vargonus, bet gitarai man jis negražus. nors kiekvienam savo. išbandžiau keletą kitų pedalų. paskutiniu metu įsigijau fulltone ocd kloną, kurį boostinsiu su fuzz klonu. kažkuriuo metu naudojau lempinės galvos distortioną ir pridėdavau ibanez ts9 tik dėl didesnio feed backo bei riebesnio gaino per solo partijas. pasitaiko, kad tenka naudoti vien tik pedalus, nes kubo draivas arba neveikia, arba neskamba taip, kaip clean+pedalas, arba reikia grynai švaraus garso ir tik uždėt distortion per solo, bet nėra galimybės kaitalioti kanalų. žinoma, mano turimos lempinės galvos high gain kanalas skamba tvirtai, užtikrintai, ko nepasakysi apie kai kuriuos pedaliukus, kurie duoda labiau purvą nei apčiuopiamas natas. kai kurie net skamba tarsi iš metalinio kibiro. kažkam toks garsas priimtinas. man ne.

taip pat paul gilbert viename guitar center video pasisakė, kad nors ir naudoja stiprintuvo dirt kanalą, bet savo pedal borde taip pat turi keletą distortion pedalų (vieną subtiliam prieskoniui, ir vieną su daug gaino), nes ne visuomet yra tikras, kokį stiprintuvą gaus pasirodymo metu.

arba štai čia nors grupės gitaristas naudoja įvairius pedalus, bet pasisako, kad jeigu reikėtų pasilikti tik porą aparatų, visą savo garsą galėtų išgroti vien tik su savo gitara ir stiprintuvu: 1.50 min. http://www.youtube.com/watch?v=cmi8oOK0NKk iš tiesų pavydžiu tokiems muzikantams, kurie gali užlipt ant scenos, įkišt vienintelį kabelį iš savo gitaros į stiprintuvą ir nurauti stogą grodami vien tik taip.

apibendrinus: svarbiausia yra galutinis rezultatas. vienam to pasiekti gali užtekti vien stiprintuvo ir gitaros, kitam neužteks divdešimties pedalų. :) vienam reikės būtent tos kiauros skardinės garso, kitam riebaus ir pikto užtaiso. galų gale, laikausi nuomonės, kad tikras muzikantas net ir su neobliuota malka sugros taip, kaip kitas neišgros net su neįkainuojama rankų darbo nušlifuota gitara.
Re: Gitaros distortion: stiprintuvo ar pedalo?
ilmis (IP Logged)
December 30, 2011 06:41PM

Jei kalbėt apie tai ką naudoju, tai naudoju viską ką turiu ir jungiu kaip sugalvoju, o ne kaip koks dėdė pasakė, būna ir and cleano distortioną, būna kad jį dar ir paboostinu, būna ant užcrankinto ampo boostą arba distortioną uždedu, kartais pedalą tik dėl spalvos arba tekstųros įdedu ir pabandžiau visokių variantų ir kokių tik debiliškų garsų aš nesu išgavęs... :D Bet kadangi gitaristai yra iš prigimties noodleriai, tai kad ir koks debiliškas tas draivas gaunasi, surandu kokį šakar makar kur galiu tą durną soundą pritaikyt, arba bent man taip atrodo, be to ir tono+volume potai padeda :D O dėl patikimo tai ir tas ir anas patinka, tiek ampų ir pedalų yra, kad ko gero gyvenimo neužteks viską papandyt ir viskam gerą test drive pravest... O su youtubo sample rate tai š*dą tu ten žmogau išgirsi, nebent bendrą nuomonę susidaryt. Taip kad kas kaip moka, tas taip šoka :)-D Svarbiausia į muzikinį kontekstą pataikyt
O be to šitame reikale milijonas kintamųjų - skirtingos gitaros, skirtingi nuėmėjai, skirtingi kabeliai, skirtingi kambariai, skirtingi pirštai ir t.t ir t.t ir t.t Toli ir ieškot nereikia, sakykim aš paėmęs kokio tai dėdės Jumbo rigą nifiga neskambėčiau kaip jis, ir atvirkščiai...



Edited 1 time(s). Last edit at 12/30/2011 06:53PM by ilmis.
Re: Gitaros distortion: stiprintuvo ar pedalo?
stratlt (IP Logged)
December 30, 2011 06:51PM

ilmis Wrote:
-------------------------------------------------------
O su youtubo sample rate tai
> š*dą tu ten žmogau išgirsi, nebent bendrą nuomonę
> susidaryt. Taip kad kas kaip moka, tas taip šoka
> :)-D Svarbiausia į muzikinį kontekstą pataikyt

Svarbiausia nešokt į pauzę..... :)

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Gitaros distortion: stiprintuvo ar pedalo?
ilmis (IP Logged)
December 30, 2011 06:55PM

stratlt Wrote:
-------------------------------------------------------
> ilmis Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> O su youtubo sample rate tai
> > š*dą tu ten žmogau išgirsi, nebent bendrą
> nuomonę
> > susidaryt. Taip kad kas kaip moka, tas taip
> šoka
> > :)-D Svarbiausia į muzikinį kontekstą pataikyt
>
> Svarbiausia nešokt į pauzę..... :)

Kartais dėl didesnio gėrio ir į pauzę nušokt ne pro šal :D
Sorry, only registered users may post in this forum.