midiaudio logo

mxr 6 band EQ vs 10 band EQ

Mindaks (IP Logged)
April 13, 2012 11:13AM

svarstau dėl EQ pedalo elektrinei gitarai ir optimaliausias variantas pasirodė mxr gaminamas EQ. bet jie yra dviejų rūšių:

6 diapazonų ir 10 (pastarasis turi dar volume ir gain boos/cut).

kiek domėjausi, to dešimt slinkčių turinčio pedalo gal keturios slinktys yra tokiuose diapazonuose, kurių elektrinė gitara neapima - jie arba labai žemo dažnio, arba labai aukšto (pedalas yra skirtas ir bosui bei kitiems instrumentams).

tad kokie būtų jūsų patarimai iš praktikos arba teorijos. tikriausiai užtenka to mažesnio EQ ir nesukti galvos? EQ naudočiau ne kaip boosterį, bet kaip kažkokio prieskonio uždėjimui, low-fi ar AM radijo tipo garsams. tad volume boost/cut nelabai ir reikalingas.
Re: mxr 6 band EQ vs 10 band EQ
[kustas] (IP Logged)
April 13, 2012 11:27AM

Labas,

live nenaudoju jokiu EQ. Tokiem tikslam, kaip rasei, pagal mane tau 6 pilnai uzteks.
___________________

Any Ideas are Welcome
Re: mxr 6 band EQ vs 10 band EQ
ilmis (IP Logged)
April 13, 2012 12:33PM

tokiem tikslam ir aš pasisakau už 6 band, bet jei kaina labai neženkliai skiriasi, imčiau 10, dėl papildomų opcijų
Re: mxr 6 band EQ vs 10 band EQ
Mindaks (IP Logged)
April 13, 2012 12:44PM

kainų skirtumas yra maždaug nuo 50 iki 200 lt,
priklausomai iš kur bus perkama.
be to, 6 band galima gauti naują lietuvoje.
10 band gali tekti siųstis iš užsienio ir tikrai nebus pigiau.

aišku, papildomos opcijos gerai, bet jeigu jos nelabai bus išnaudojamos,
tada kam reikia papildomų jungiklių etc.

kitas klausimas, ar verta ieškoti alternatyvų?
ar kitų gamintojų stomp-box eq pedalai yra kuo nors pranašesni?

mxr patiko, kad jis mažas, paprastas, atrodo tvirtas.
Re: mxr 6 band EQ vs 10 band EQ
ilmis (IP Logged)
April 13, 2012 01:10PM

Na dėl papildomų opcijų tai ką gali žinot gal kada prireiks o jei kaina panaši tai nėra ko prarast, šiaip tie eq pedalai panašūs, svarbiausia kad netriukšmautų, o dėl tvirtumo tai net ir plasmasiniai berhinger pedalai yra tvirti, nereikia jų juk spardyt ir į sieną mėtyt :D Šiaip aš vadovaujuos bendra taisykle gitariniam gerui "pirk geriausią, ką įperki" taigi čia priklauso ir nuo piniginės
Re: mxr 6 band EQ vs 10 band EQ
Mindaks (IP Logged)
April 13, 2012 01:31PM

žinau, kad skiriasi būtent tų band valdomi diapazonai. pvz., boss eq apima skirtingus ir, remiantis teorija, labiau artimus gitarai, nei mxr 10 band pedalas. :) mxr atrodo rimčiau padarytas. gal kartais ir gerai rinktis geriausią iš tų, ką įperki, bet jeigu netgi tas geriausias iš įperkamų nėra pakankamai geras ir gali sukelti daugiau problemų nei naudos, tada ar verta? geriau jau tada nenaudoti, arba įsigyti kokybišką daiktą. tačiau kartais rimti įrenginiai kainuoja nežmoniškus pinigus ir jeigu nesi pro muzikantas, tada kam taip save apsikrauti. :D
Re: mxr 6 band EQ vs 10 band EQ
ilmis (IP Logged)
April 13, 2012 02:51PM

Na aš su tokiom problemos nesusiduriu :D man less is more, taigi aš tokių visokių pribombasų nenaudoju, o jei perki ne dėl to kad reikia, o šiaip kad turėtum tai tada geriau nepirkt :)
Re: mxr 6 band EQ vs 10 band EQ
Mindaks (IP Logged)
April 13, 2012 04:34PM

tiesa :) šiuo atveju man EQ yra reikalingas.
nors kaip vienas youtube komentatorius yra pastebėjęs,
nejaugi baigėsi tie 'gitara-į-stiprintuvą' laikai.
dabar muzikantai taip signalą išvedžioja...
Re: mxr 6 band EQ vs 10 band EQ
ilmis (IP Logged)
April 13, 2012 04:45PM

Kiekvienam savo, vieni tebegroja gitara į kubą kaip pvz Phil X, Anguso kopijuotojai ir pan, kitiem tokia era nei nebuvo prasidėjusi pvz Edge. Pedalai nėra blogai, jei tai įkvėpia kažką kurti - super. Svarbiausia juk muziką groti ir jei visi signalo išvedžiojimai padeda tai daryti, nematau problemos o be to ir skoniai skiriasi.
Re: mxr 6 band EQ vs 10 band EQ
albertas (IP Logged)
April 13, 2012 04:49PM

Shiaip esu mates kaskokius filter-type pedaliukus gal ish kokio Mad Professor, konkrechius pavadinimus ar gamintojus dabar kazkaip bijau linxniuot, man tai nepasirode tuo momentu idomu ar labai reikalinga, neuzsifixavo, bet ar neatliktu jie tau reikalingos funkcijos geriau negu EQ?

________________________________________________________
Ignoruoju postus, kur i mane kreipiamasi daugiskaita (tame tarpe ir PM)
Re: mxr 6 band EQ vs 10 band EQ
laurynas.lt (IP Logged)
April 13, 2012 07:31PM

Imk didesnį, jei jau tikrai nusprendei MXR rinktis.

Bendro garso reguliatorius yra labai reikalingas ypač akcentuojant skirtingas juostas. Juolab, kad visad geriau pjauti negu kelti. Plius čia gauni pre eq boostą ir post eq boostą.

Beje, <50HZ juostos tikrai duos naudos, kai susidursi su šūdina elektra ar kitai žemais signalo briedais, tas pats galioja ir einant artyn ultra garso. Visokie skaitmeniniai gaidžiai aukštai mėgsta baliavot. :)



Edited 1 time(s). Last edit at 04/13/2012 07:33PM by laurynas.lt.
Re: mxr 6 band EQ vs 10 band EQ
Mindaks (IP Logged)
April 14, 2012 08:35AM

gal ir atitiktų, jeigu žinočiau apie kokius konkrečiai yra kalbama. reikės atidžiau pastudijuoti tuos visus filter envelope ir panašius brudus. :)

didesnis = brangesnis. teko jį čiupinėti, kai buvo patekęs pas vienus pažįstamus technikus. tad kažkas lietuvoje jį turi. bet kur pavyktų gauti jį palankia kaina... kol kas 6 band kainuotų 290 lt tiesiai iš parduotuvės. 10 band tektų siųstis ir atsieitų daugiau nei 450 lt.
kas nėra labai daug, kai pagalvoji.
Re: mxr 6 band EQ vs 10 band EQ
Mindaks (IP Logged)
April 14, 2012 11:01AM

albertas Wrote:
-------------------------------------------------------
> Shiaip esu mates kaskokius filter-type pedaliukus
> gal ish kokio Mad Professor, konkrechius
> pavadinimus ar gamintojus dabar kazkaip bijau
> linxniuot, man tai nepasirode tuo momentu idomu ar
> labai reikalinga, neuzsifixavo, bet ar neatliktu
> jie tau reikalingos funkcijos geriau negu EQ?

galbūt turi mintyje filtro pedalus.
pvz., kaip ibanez lf7 ar panašius.
kiek dabar žiūriu demo ir aprašymų,
jis kaip tik ir emuliuoja tranzistorinio radijo ar
megafono tipo garsus.
tarp komentarų yra teigiančių,
kad su EQ reikėtų daugiau žaisti, kad išgautum tokius garsus.

reikės pasidomėti. dėkui, kad atkreipei dėmesį. :) :)-D
nes ibanez septintoji serija yra nors ir pigi,
bet ganėtinai nebloga, kaip už tokią kainą. :)
Sorry, only registered users may post in this forum.