midiaudio logo

stygos akustinei gitarai

lms25 (IP Logged)
April 28, 2012 07:51PM

Sveiki, mielieji gero oro myletojai,

turiu toki klausima del stygu akustinei gitarai. Kolkas ant manishkio washburno dar stovi factory default, net nezinau kaip vadinas. Taciau, man labai sunkiai sekasi su jomis grot. Pastarus pusantru metu akustines net nebuvau paemes i rankas, vis bruzindavau su stratocasteriu per ampa tyliai. Ir, lyg ir viskas graziai gaudavos, jokiu buzzu, jokiu pasaliniu garsu, visi akordai gerai uzsiciuopdavo. O dabar paemus akustine, toks jausmas, kad nebemoku grot kazkada gerai atgrotu gabalu - stygos buzzina, kai kurios neuzsispaudzia, kai kurios laisvos prastai skamba. Zodziu papuoliau visai i kita kosmosa.

Aisku, kad saves per daug nekaltinciau - nutariau apkaltinti stygas.

Todel, klausiu patarimo, kokias stygas (is neypatingai brangiu (uz dvacoka su biskiu) patys naudojate savo akustinei?

Ar viseim pasitaiko tokiu nesklandumu perejus nuo elektrines i akustine (Vasara, zygiu ir iskylu metas, tai elektrine reik padet). ?

Ant strato pas mane ddadario xxl 10 gauge - labai gerai naudojas jau kelerius metus, ka panasaus galima butu uzdet akustinei?

rgrds,
V
Re: stygos akustinei gitarai
kwlw (IP Logged)
April 28, 2012 08:04PM

Gali uzhsimesti 10'tukus ir ant akustines. Yra MA ju pirkt. Garsas kazkiek nukentes, bet nors grot galesi, nereikes megapirshtu. Su standartine akustine sunkiau grot dar ir del to, kad ladai nenormalus zhiurint ish elektrines gitaros perspektyvos.

O jei shiaip kabina stygos ladus, po viena nata spaudzhiant - tai stygos nepades. Reikia setupint gitara. Va mano stratas pajuto, kad shildymo sezonas baigesi ir bardakai su temperatura. Reikes kai keisiu stygas setupa ish naujo padaryt.

Sau

If you scratch surface of any skill - you will find thousands of hours developing it
Re: stygos akustinei gitarai
kumpiz (IP Logged)
April 28, 2012 08:38PM

http://sitstrings.com/strings/acoustic/phosphor_bronze
Re: stygos akustinei gitarai
lms25 (IP Logged)
April 28, 2012 09:00PM

kwlw Wrote:
-------------------------------------------------------
> Gali uzhsimesti 10'tukus ir ant akustines. Yra MA
> ju pirkt. Garsas kazkiek nukentes, bet nors grot
> galesi, nereikes megapirshtu.

Ka reiskia nukentes garsas? Garso stiprumas nukentes? Ar kazkas kitka?
Sorry, uz kvailus klausimus, bet su akustine esu labai mazai grojes (anksciau net neturejau savos), tad net neisivaizuoju skirtumu su stygomis . O dabar sedziu sodyboj ir nelabai turiu galimybes nulekt nusipirkt kelis komplektus ir isbandyt ;))
Re: stygos akustinei gitarai
mastER-R (IP Logged)
April 28, 2012 09:00PM

O tai stygas reikia keist? Jei pusantrų metų nekeitei, tai ir dar tiek pat nekeisk.
Re: stygos akustinei gitarai
lms25 (IP Logged)
April 28, 2012 09:04PM

nu, kad reiktu keisti, tai gal ir nereikia, bet as noriu isbandyt kazka kitko, gal kas artimiau butu grojant su elektrine ir su 10kem?
Re: stygos akustinei gitarai
lms25 (IP Logged)
April 28, 2012 09:17PM

o kaip jeigu uzdet tas pacias stygas nuo elektrines gitaros ant akustines?
Re: stygos akustinei gitarai
mastER-R (IP Logged)
April 29, 2012 02:03AM

Geriausia bus, jei dėsi stygas iš smuiko. Aišku, be abejo tobuliausias variantas yra kanklių stygos, jei naujo garso ieškai, bet reikia žinot kaip atsirinkt storius, čia subtilybės - vingrybės.
Re: stygos akustinei gitarai
lms25 (IP Logged)
April 29, 2012 11:01AM

vakar kaip tik banzdiau kankliu stygas, rezultatas - nieko.
Siandien ruosiuosi smuiko det, tikiuos, pasieksiu geru rezultatu.
Re: stygos akustinei gitarai
laurynas.lt (IP Logged)
April 30, 2012 09:33AM

Arfos nepamirškim.

kwlw esmę pasakė.
Re: stygos akustinei gitarai
ilmis (IP Logged)
May 02, 2012 03:01AM

užsidėk normalias stygas tik ant tos gitaros, aš dėčiau 12, jei dreadnaughtas gal ir 13, tiesiog pagrok daugiau, pripras pirštai ir viskas tvarkoj bus, o jei esmė laduose ar neck reliefe, tai čia ne stygose esmė o setupe, kaip ir sakė kolegos.
Re: stygos akustinei gitarai
(IP Logged)
May 05, 2012 03:42AM

Plonos stygos ant akustinės gal ir lengvai spaudosi (ir netgi bendinasi), turint tik grojimo elektrine patirtį, bet skamba prastai. Nors karts nuo karto parduotuvėse kaip tokiai mažai mergaitei bando siūlyti dešimtą numerį, o kažkada skolinausi gitarą koncertui, ant kurios buvo dvylikto numerio stygos, skolintojas intensyviai bandė mane gąsdint, kad labai sunku bus. Nežinau, pasitreniruoji ir įpranta ranka, o grožio tai tikrai daugiau. Ir jėgos.



Edited 1 time(s). Last edit at 05/05/2012 03:43AM by Eglė.
Sorry, only registered users may post in this forum.