midiaudio logo

Kaip suklijuoti?

modia (IP Logged)
August 06, 2012 04:07PM

Sveiki. Va, nutiko bėda. Pirkau naudotą gitarą prieš puse metų, kuri jau buvo skilus ties gitaros "galva". Tai ta panelė iš kurios pirkau, nešė pas meistrą, jai ten suklijavo, pasakė, kad saugotų. Ir va, šiandien pirmą kart numečiau ją, tai ir neatlaikė smūgio. Bac. Taigi, klausimas. Kokiais klijais būtų geriausia klijuot (vis dėl to stygos stipriai tempia tą vietą į priešingą pusę)? Ar išvis neverta pačiai kažką daryt, o geriau nešti tiesiai pas meistrą?:S
[url=http://imageshack.us/g/405/dsci0143qd.jpg/]foto[/url]
Re: Kaip suklijuoti?
stratlt (IP Logged)
August 06, 2012 04:11PM

modia Wrote:
-------------------------------------------------------
> Sveiki. Va, nutiko bėda. Pirkau naudotą gitarą
> prieš puse metų, kuri jau buvo skilus ties gitaros
> "galva". Tai ta panelė iš kurios pirkau, nešė pas
> meistrą, jai ten suklijavo, pasakė, kad saugotų.
> Ir va, šiandien pirmą kart numečiau ją, tai ir
> neatlaikė smūgio. Bac. Taigi, klausimas. Kokiais
> klijais būtų geriausia klijuot (vis dėl to stygos
> stipriai tempia tą vietą į priešingą pusę)? Ar
> išvis neverta pačiai kažką daryt, o geriau nešti
> tiesiai pas meistrą?:S
> foto

Kokiame mieste? Siaip kolega suklijuotu nuo 50 iki 100Lt Kaune manau.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Kaip suklijuoti?
modia (IP Logged)
August 06, 2012 04:25PM

Klaipėdoje. Ir paieškojus internete tik du meistrus radau, o ir tai neaišku kiek jie "plėšia" ir kaip tvarko.
Re: Kaip suklijuoti?
stratlt (IP Logged)
August 06, 2012 04:34PM

Sorry, klaipeda man mįslė. Kaune sutvarkytu kolegos... O ten sutvarkoma.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Kaip suklijuoti?
ilmis (IP Logged)
August 06, 2012 09:22PM

blogai užklijavo meistras, būtų gerai užklijavęs toj pačioj vietoj nebūtų trūkę
Re: Kaip suklijuoti?
Domselis (IP Logged)
August 06, 2012 09:45PM

[img]http://i1.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/000/015/orly.jpg[/img]
Re: Kaip suklijuoti?
Librium (IP Logged)
August 06, 2012 10:25PM

Domselis Wrote:
-------------------------------------------------------

+1

____________________________________

Atreyu
God is an astronaut
Brand New
Re: Kaip suklijuoti?
modia (IP Logged)
August 07, 2012 02:20PM

Jūs man geriau patarimų kokių įšaukit... Niekam nėra buvę kažko panašaus? Blem, pas meistrų nešt neišneša piniginė šiuo metu. O ir tai, reikia gerą susirasti, kad vėl tas pats nebūtų. Todėl ir trykštu noru geriau pati, savom rankom suklijuoti.
Re: Kaip suklijuoti?
stratlt (IP Logged)
August 07, 2012 02:29PM

modia Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jūs man geriau patarimų kokių įšaukit... Niekam
> nėra buvę kažko panašaus? Blem, pas meistrų nešt
> neišneša piniginė šiuo metu. O ir tai, reikia gerą
> susirasti, kad vėl tas pats nebūtų. Todėl ir
> trykštu noru geriau pati, savom rankom suklijuoti.


Abejoju, be tinkamų klijų ir įrangos gerai nesigaus.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Kaip suklijuoti?
kwlw (IP Logged)
August 07, 2012 02:32PM

modia Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jūs man geriau patarimų kokių įšaukit... Niekam
> nėra buvę kažko panašaus? Blem, pas meistrų nešt
> neišneša piniginė šiuo metu. O ir tai, reikia gerą
> susirasti, kad vėl tas pats nebūtų. Todėl ir
> trykštu noru geriau pati, savom rankom suklijuoti.

Tu manai kokybishkas gitaru remontas - tai papigiaiskas uzhsiemimas? Turint rankas ir patirties - be abejo galima pasidaryti pigiai, bet naujoku remontai paprastai buna FAIL. Ir tik papildomas darbas meistrui po to...

O ant ilmio, kolegos, uzhvazhiavot be reikalo. Klijuota siule yra tvirtesne nei medis. Todel per kokybishka suklijavima - grifo galva neluzhta ir shiaip buna tvirtesne nei priesh klijuojant. Luzhta shalia nebent, bet sunkiau, nes pirmaji karta paprastai luzhta silpniausioje vietoje. Shiuo atveju ishradingas kitaicas be reikalo ankerio reguliavimui skyle isvarvolino, be reikalo...

Sau



Edited 1 time(s). Last edit at 08/07/2012 02:45PM by kwlw.
Re: Kaip suklijuoti?
Tadas! (IP Logged)
August 07, 2012 03:10PM

Iš patirties sakau, kad pirmas blynas dažniausiai būna prisvilęs.. :) Aišku, jei rankos ne abi kairės, galima bandyti bet reikia visų pirma realiai įvertinti savo, kaip meistro galimybes :)-D
Re: Kaip suklijuoti?
kwlw (IP Logged)
August 07, 2012 03:31PM

Tadas! Wrote:
-------------------------------------------------------
> Iš patirties sakau, kad pirmas blynas dažniausiai
> būna prisvilęs.. :) Aišku, jei rankos ne abi
> kairės, galima bandyti bet reikia visų pirma
> realiai įvertinti savo, kaip meistro galimybes
> :)-D

Vat vat. Kontroliniai klausimai (i visus reikia tureti atsakymus "Taip" priesh pradedant):

1. Ar turi tam tinkamu kliju?
2. Ar moki jais naudotis?
3. Ar yra teke klijuoti medi aplamai?
4. Ar yra aishku, kad po sutepimo klijais "galva" ir "kaklas" megins slidineti ir ar yra supratimas kaip to ishvengti?
5. Ar turi pakankamai ir kokybishku spaustuvu atlikti suspaudimui
6. Ar yra aishku kaip po to priauginti laka, ir atlikti kitas touch up operacijas?
7. Ar yra tam tinkamos patalpos/darbo vieta? Nemazai kliju ne tik sukieteje yra praktishkai neishvalomi ish rubu, baldu ir pan, bet dar ir skleidzhia nuodingus garus, kurie gali buti ypach pavojingi vaikams, naminiams gyvunams.

Jei i visus klausimus yra tvirtas "Taip", tai tuomet galima klijuoti. Jei ne - nezhinau. Jutubeje pilna video "how to repair broken headstock". Permechiau akim pora ish ju - nuuu taip yra neblogu, bet nesunku uzhsirauti ant ne ypach geru pavyzdzhiu.

Sau

If you scratch surface of any skill - you will find thousands of hours developing it
Re: Kaip suklijuoti?
modia (IP Logged)
August 07, 2012 04:36PM

Kol viskas buvo gerai, tol ir nerūpėjo, man tas headstockas, o ir nebuvo reikalo ten labai domėtis juo. Šiandien išėmiau stygas, išsukau ženkliuką "les paul standard" http://www.best-guitar-reviews.com/images/EpiphoneLesPaulStandard2.jpg ir po tuo ženkliuku labai nekruopščiai nuvarvėję klijai.Tai mano manymu, tas headstockas, buvo visiškai nulūžęs, tik dar laiko klijai ties ženkliuku tą priekį headstocko. O vat tai tau, kai pirkau sakė, kad iš priekio tai tik lakas ir dažai įskilinėję (ye right). Visos skilimo žymės juodai užslėptos markeriu (prieš saulę matos) tai peršas mintis, kad niekas pas jokį meistrą nenešė.. Žiūrėjau ir aš video per youtube'ą, nes iš čia jokių patarimų nesulaukiau dėja, tai darbo eiga aiški man. Nesiimčiau kažką daryti, nežinodama kaip.
1.Taip, lipalas
2. Taip, nuo darželio laikų pažįstami
3. Taip, ne vieną sykį
4. Taip, ne paslaptis čia
5. Taip, turiu
6. Taip. Gal ir chaltūrčikė būsiu, bet bent jau nešauna mintis su markeriu maskuot.
7. Taip, lipalas nepavojingas.
Am I ready?



Edited 2 time(s). Last edit at 08/07/2012 04:39PM by modia.
Re: Kaip suklijuoti?
stratlt (IP Logged)
August 07, 2012 04:43PM

modia Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kol viskas buvo gerai, tol ir nerūpėjo, man tas
> headstockas, o ir nebuvo reikalo ten labai domėtis
> juo. Šiandien išėmiau stygas, išsukau ženkliuką
> "les paul standard"
> http://www.best-guitar-reviews.com/images/Epiphone
> LesPaulStandard2.jpg ir po tuo ženkliuku labai
> nekruopščiai nuvarvėję klijai.Tai mano manymu, tas
> headstockas, buvo visiškai nulūžęs, tik dar laiko
> klijai ties ženkliuku tą priekį headstocko. O vat
> tai tau, kai pirkau sakė, kad iš priekio tai tik
> lakas ir dažai įskilinėję (ye right). Visos
> skilimo žymės juodai užslėptos markeriu (prieš
> saulę matos) tai peršas mintis, kad niekas pas
> jokį meistrą nenešė.. Žiūrėjau ir aš video per
> youtube'ą, nes iš čia jokių patarimų nesulaukiau
> dėja, tai darbo eiga aiški man. Nesiimčiau kažką
> daryti, nežinodama kaip.
> 1.Taip, lipalas
> 2. Taip, nuo darželio laikų pažįstami
> 3. Taip, ne vieną sykį
> 4. Taip, ne paslaptis čia
> 5. Taip, turiu
> 6. Taip. Gal ir chaltūrčikė būsiu, bet bent jau
> nešauna mintis su markeriu maskuot.
> 7. Taip, lipalas nepavojingas.
> Am I ready?

Not... Lipalas nelaikys.

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Re: Kaip suklijuoti?
modia (IP Logged)
August 07, 2012 04:58PM

Kokie visi pesimistai jūs. Tai kokie tada klijai laikys?
Re: Kaip suklijuoti?
kwlw (IP Logged)
August 07, 2012 05:06PM

modia Wrote:
-------------------------------------------------------
> lakas ir dažai įskilinėję (ye right). Visos
> skilimo žymės juodai užslėptos markeriu (prieš

Na markeris savaime nera blogai. Jei nera nei laiko nei noro padaryti geriau, tai permanent markeris - vienas ish budu pridengti gitaros bedas. Ish ishdidaus lipduko "handcrafted in china" - galima speti, kad gitara, tai malka uzh 100lt. Del to kokybishkas remontas, kainuojantis 200-250$ vargu bau ar jai gresia :).

> jokį meistrą nenešė.. Žiūrėjau ir aš video per
> youtube'ą, nes iš čia jokių patarimų nesulaukiau
> dėja, tai darbo eiga aiški man. Nesiimčiau kažką
> daryti, nežinodama kaip.

Tamsta ish tu zhmoniu, kurie klausia, bet realiai atsakymo ishgirst nenori?

Kadangi taip staiga didi patirtis blykstelejo tamstos zhodzhiuose, sunku ka bepridurti, bet paantrinsiu stratlt - lipalas zhinoma klijai neblogi, bet nevisai tam skirti. Chia reiktu minimum titebond original jei jau ish tokiu kliju. Arba poliuretaniniai, arba kokia nors didelio stiprumo derva. Cianakrilatui - IMHO jau per didelis plotas, galimi spec-efektai. Jei netychia nuo darzhelio teko dirbti su zhelatininiais klijais ir yra galimybe ju gaut padorios kokybes - tai idealus
variantas shiuo atveju.

Bet kaip sakant "xazjajn - barin". Gali klijuot kuom tik nori. Ir po to chia dar visus mus ishdurnint, kokie mes netike, o tu viena protinga. Tai butu taip tipishka >:D<

Sau



Edited 1 time(s). Last edit at 08/07/2012 05:09PM by kwlw.
Re: Kaip suklijuoti?
modia (IP Logged)
August 07, 2012 05:31PM

Neįsivaizdink, nieko aš nedurninu, ir nesakau, kad jūs netikę. Bet iki šio post'o neišgirdau nei vieno patarimo. Dėl handcrafted in china, tai daugelis gitarų iki kokių 2k kainuojančių yra ten gaminamos, o ne tik malkos už 100lt :) Man pradžiai nieko brangesnio nereikėjo.
"Tamsta ish tu zhmoniu, kurie klausia, bet realiai atsakymo ishgirst nenori? " - matai, išdėgė, išgirdau iš tavęs kelis patarimus. Dėl lipalo, tai ir pati abejojau, bet ir youtube'je daugumoj video juo klijavo, ir kitam forume patarė ir draugas tokios nuomonės.
O šiaip, ačiū. Dėl klijų reiks pamąstyt, paklausinėt, kas susidūrę su kažkuo panašiu, nes vis dėl to lūžo per vietą, kur labai didelis tempimas yra stygas uždėjus.
PEACE
Re: Kaip suklijuoti?
kwlw (IP Logged)
August 07, 2012 05:51PM

"Raudonas" titebondas (kuris atrodo kaip PVA) yra ne tas pats kas lipalas. Pats ji naudoju (Titebond Original). Nesigilinant i detales, tai yra chemishkai modifikuotas PVA (PVA - polivinilacetatiniai klijai, o Tite - alifatines dervos emulsija su neaishkia formule). Del to jis yra tvirtesnis, ir kas labai svarbu gitarai - kietesnis nei lipalas.

BET. Storas titebond original sluoksnis - nuo temperaturos "atsileidzhia" ir ima slinkti, todel vietoms, kurios ant itempimo - geriau jo nenaudoti. T.y. karshtomis vasaros dienomis tavo suklijavimas po truputi atsiklijuos. O ir garsui (net ir malkoje uzh 100lt, bet visgi akustinis instrumentas) ne achti. Chia tau ne el. gitaros korpusas, kur titebondas naudojamas itin plachiai (ir pastoviai kritikuojamas "tikro skambesio" puristu, kurie ne velnio nesupranta fizikoj ir masto juoda-balta).

Kokios kokybes kaulu klijai senukuose - nezhinau. Jei man reiktu jais klijuot (nepamirshtam, kad jie ant smugio sukieteja), tai pradzhioj ishsibandychiau ant kokio lentgalio (suklijuoji - sulauzhai, zhiuri ar luzho ne per siule), po to gerai pasitreniruochiau priesh klijuodamas, nes turi labai mikliai suktis su jais.

Geresnes kokybes zhelatininiu kliju - gali atvezhti Gritija, bet Klaipedoj ju nera.

Ish PVA, to, kas yra senukuose, man teigiama ispudi paliko "Moment Stoljar". Bet jie headstocko klijavimui - per tirshti ir smarkiai. Del ko - geriau jau kokia aukshto tvirtumo derva (bet jos brangios ir nuodingos, o pigios dervos yra kaka)

Sau



Edited 1 time(s). Last edit at 08/07/2012 06:31PM by kwlw.
Re: Kaip suklijuoti?
k-hash (IP Logged)
August 07, 2012 07:04PM

Gitaros nesu klijavęs ir neklijuosiu - ko nemoku daryti palieku profesionalams. Tačiau medį klijuoti teko ir nemažai. Labai geri klijai "Kleiberit". Lentą, suklijuota galais, su kūju neišena sulaužyti. Kaina didoka, tačiau atidirba. Sėkmės eksperimente ;)
Re: Kaip suklijuoti?
Gintaras Macijauskas (IP Logged)
August 09, 2012 10:19AM

Buvo ir man panaši nelaime prieš kelis metus nutikus... Klijavau superglue klijais kurių yra visuose parduotuvėse, (po 3g mazi tiubikai, acto esencijos kvapas), jie kaip rašo- universalūs. Visa grifa apklijavau lipnia juosta(skočiu), detales sudėjes, pragręžiau plonu gražtu pora skylių vinukams,skersai sudūrimo(lūžimo vietos), kad vinukai būtų kaip kreipenčiosios ir klijuojant nieks nepasislinktų. Nukirpau galvas vinukų, na, kad pasikavotų madyje. Lūžio abi puses gausiai sutepiau klijais, sukišau vinukus ir sudejus abi detales apvyniojau,suveržiant stipriu siūlu. Vyniojant išsispaudžia klijų perteklius, todel reik palikti tarpus užvyniojime. Po savaitės siūlus nupjausčiau, apšlifavau sudūrimo vietą... toliau... nuo situacijos , gal dažai, gal lakas, na, nieko čia sudėtingo. Nesakau , kad reik taip daryti, tiesiog taip aš dariau. Laiko po šiai dienai ir visks ok. Ne šventieji puodus lipdo :)
Re: Kaip suklijuoti?
stratlt (IP Logged)
August 09, 2012 10:46AM

Gintaras Macijauskas Wrote:
-------------------------------------------------------
> Buvo ir man panaši nelaime prieš kelis metus
> nutikus... Klijavau superglue klijais kurių yra
> visuose parduotuvėse, (po 3g mazi tiubikai, acto
> esencijos kvapas), jie kaip rašo- universalūs.
> Visa grifa apklijavau lipnia juosta(skočiu),
> detales sudėjes, pragręžiau plonu gražtu pora
> skylių vinukams,skersai sudūrimo(lūžimo vietos),
> kad vinukai būtų kaip kreipenčiosios ir klijuojant
> nieks nepasislinktų. Nukirpau galvas vinukų, na,
> kad pasikavotų madyje. Lūžio abi puses gausiai
> sutepiau klijais, sukišau vinukus ir sudejus abi
> detales apvyniojau,suveržiant stipriu siūlu.
> Vyniojant išsispaudžia klijų perteklius, todel
> reik palikti tarpus užvyniojime. Po savaitės
> siūlus nupjausčiau, apšlifavau sudūrimo vietą...
> toliau... nuo situacijos , gal dažai, gal lakas,
> na, nieko čia sudėtingo. Nesakau , kad reik taip
> daryti, tiesiog taip aš dariau. Laiko po šiai
> dienai ir visks ok. Ne šventieji puodus lipdo :)

Welcome back...
Na tai pats blogiausias būdas kokį įmanoma sugalvoti..... Superglue yra bėda, o apie vinukus gitaroje net nekalbėsiu. Jei tai pigus instrumentas - tiek to. Jei brangesnis - žiauru....

Robertas
Midiaudio Ltd.
robertas@midiaudio.com
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1453[/img]
[img]http://forum.midiaudio.com/file.php?0,file=1964[/img]
Sorry, only registered users may post in this forum.