midiaudio logo

Finale. Trioliu problema

aldas d. (IP Logged)
November 04, 2009 10:20AM

Sveiki.
Situacija tokia: man reikia parašyti triolę ketvirtinėmis natomis. Būtu viskas aisku, tačiau man reikia, kad būtu ne trys ketvirtinės iš eilės, o pusinė ir ketvirtinė( triolėje). Finale, kažkodėl to man padaryti neleidžia (arba aš nemoku). Kaip apgauti programą?
Re: Finale. Trioliu problema
RimasG (IP Logged)
November 04, 2009 10:31AM

Pirmas ir pats primityviausias būdas - parašyti triolėje dvi ketvirtines, tada pirmąją redaguoti į pusinę.
Civilizuotesnis būdas su tuo pačiu rezultatu: Speedy Entry režime Ctrl+1 (Num.pad), lentelėje pasirinkti"3 ketvirtines" per "2 ketvirtines". tada ketvirtinių triolę galima užpildyti kokio nori įvairaus ilgumo natomis.
Apgaudinėti programos nereikia, yra numatyta tokia funkcija :)
Re: Finale. Trioliu problema
aldas d. (IP Logged)
November 04, 2009 10:35AM

Aciu, bandysiu. ir dar, nekuriant naujos temos... Kur slepiasi zymejimas R.H, L.H. (cia fortepijonui, desine ir kaire). Kazkur maciau, o dabar neberandu...
Re: Finale. Trioliu problema
RimasG (IP Logged)
November 04, 2009 03:07PM

Deja, paruoštų R.H. ir L.H. nėra. Matyt šmėkštelėjo kur nors jau paruoštame tekste :) Bet tai labai nesunku Expression Tool pasidaryti pačiam. Spaudžiate Create, parašote R.H., išsaugote, po to tą patį su kitu ženklu. Naudojimas iš bibliotekos kaip ir visų kitų ženklų: dinamikos, tempų ir t.t. Norint galima susiprogramuoti Shortcut'ą: Expression Tool>Shift+norima ženklui priskirti raidė. Iš atsivėrusios bibliotekos pasirenkate tai, ką norite priskirti pasirinktai raidei. Toliau labai paprasta: laikote nuspaustą raidę ir pele spragtelite reikiamoje vietoje. Visiškai nesudėtinga, tiesa? :)
Re: Finale. Trioliu problema
aldas d. (IP Logged)
November 04, 2009 11:22PM

Tikra tiesa. Nesudetinga. Tiesiog uzsiciklino, kad kazkur maciau... o dabar neberandu:) Vis tiek aciu:)
Re: Finale. Trioliu problema
RimasG (IP Logged)
November 09, 2009 07:55PM

Aldai, sorry, netyčia apgavau. LH ir LH yra jau gatavi padaryti Expression Tool>Texnique Text. Lentelėje atitinkamai Nr.Nr.60 ir 61. Kadangi savo darbe naudoju ne visiškai standartinius ruošinius, tai ten, kur atsiverčiau, ir nebuvo.
Re: Finale. Trioliu problema
aldas d. (IP Logged)
November 09, 2009 09:52PM

Va va. Gal as netycia irgi pasidariau ruosinius, taciau Technique text to nera. Jeigu pasileidziu Epresion tool - show all,lentele baigiasi ties nr. 59...
Re: Finale. Trioliu problema
sauliusmick (IP Logged)
November 10, 2009 08:48PM

aldai kuria versija tavo tekstas rašytas? man irgi taip buvo: parašytas tekstas 2006 versija, o atidarytas su 2010 tai Expresion tool-show all irgi daug ko nėra. o parašius 2010 ir ja atidarius viskas tvarkoj tie ruošiniai yra 60 ir 61 Nr.
Re: Finale. Trioliu problema
RimasG (IP Logged)
November 11, 2009 09:57AM

Na, tai visiškai suprantama, nes tai, kas rašyta su 2006, ir atsidaro su 2006 "bibliotekomis" ir visais likusiais failo nustatymais. Pas mane taip pat nebuvo dėl to, kad mano ruošiniai daryti su senesnėmis versijomis. 2010 daug ko pridėta, ko anksčkau nebuvo. Tik kažkodėl gamintojai , matyt betobulindami grafiką, labai išpūtė failo svorį. Tai ypač jausti ir matyti, kai konvertuojama į TIFF ar PDF.
Re: Finale. Trioliu problema
aldas d. (IP Logged)
November 11, 2009 10:42AM

Labai keista, taciau tas darbas ir darytas su 2010...
Re: Finale. Trioliu problema
RimasG (IP Logged)
November 11, 2009 02:38PM

Dabar negaliu nieko konkretinti, tačiau gal kas pasikeitė su upgrade to 2010a? Apskritai tai ten labai didelis upgrade'o blokas. Šiaip jau negaliu nieko tvirtinti, nes pats kol kas naudojuosi tik 2009. Pagaliau, tiesą sakant... ar tai problema? :)
Re: Finale. Trioliu problema
aldas d. (IP Logged)
November 11, 2009 07:53PM

Ne, ne problema(:P) Tiesiog smalsu ir tiek:)
Re: Finale. Trioliu problema
RimasG (IP Logged)
November 11, 2009 09:44PM

Taigi.... ant smalsučių pasaulio progresas laikosi :) Vartotojai vartoja, o smalsučiai blusinėja vis kažką, ieško, kuria. Ir turi mažiau laiko vartoti. Gerbiu smalsučius. Bet kokio amžiaus. Nuo lopšelinuko iki senelių prieglaudos imtinai :)

Sorry už offtop'ą.
Sorry, only registered users may post in this forum.