midiaudio logo

Finale. Automatinis taktų sugrupavimas į penklines

aldas d. (IP Logged)
October 15, 2011 04:02PM

Sveiki.
Pasakoju situaciją (taip bus papraščiau).
Išexportavus iš partitūros klarneto partiją, gavosi 2,5 puslapio. Man reikia sutraukti į 2 puslapius. Sumažinau masteli, pažaidžiau su edit margins, gavosi į puslapį po 10 penklinių. Tačiau, dar 8 taktai kabo trečiąjame puslapyje. Žnoma, rankiniu būdu sutraukiau taktus, kur pauzės, sveikosios ir pan.
Klausimas būtų toks: - Ar gali Finale automatiškai sudėlioti taktus pagal pareikalavimą: Pvz 138 taktai į 20 eilučių (penklinių)? Aš jau po to susistumdyčiau, kad vizualiai būtų lengva perskaityti...
Ačiū.
Re: Finale. Automatinis taktų sugrupavimas į penklines
RimasG (IP Logged)
October 15, 2011 05:11PM

Mano žiniomis opcijos, kad sudėtų, sakykim, "būtent tiek ir tiek taktų į tiek ir tiek eilučių" nėra. Tiksliau nėra taip formuluojamo dalyko. Tačiau yra labai puikus instrumentas, leidžiantis nustatyti ir automatiškai sudėti į vieną eilutę kiek tik reikia taktų.
[b]Selection Tool[/b].
Pasižymime reikiamą taktų grupę (arba visą dokumentą - žiūrint kokie norai).
[b]Ctrl+M[/b], lentelės [i]Fit Measures[/i] langelyje įrašome, kiek taktų norime matyti eilutėje. Skirtingoms vietoms skaičių galima kaitalioti, kaip tik reikia. Kitaip tariant, gauname konkretų taktų skaičių eilutėje, o jau tų eilučių kiek išeina - tiek. Čia jau pačiam apsiskaičiuoti reikia :)
Re: Finale. Automatinis taktų sugrupavimas į penklines
aldas d. (IP Logged)
October 16, 2011 02:21PM

Ačiū labai. Senai reikėjo šito įrankio, nes vis rankiniu būdu susistumdydavau...

O ka reiskia atsirandančios spynos prie eilutės? Kaip jas nuimti?



Edited 1 time(s). Last edit at 10/16/2011 02:46PM by aldas d..
Re: Finale. Automatinis taktų sugrupavimas į penklines
RimasG (IP Logged)
October 16, 2011 03:21PM

Tos spynos matomos tik displėjuje, spausdinant nelieka ir reiškia, kad su tomis sitemomis jau buvo kažkas koreguota. Aš apskritai į jas nekreipiu dėmesio. Nuimti jas galima komanda Ctrl+Shift+L (Unlock system). Iššaukti - Lock systems - Ctrl+L. Kokia praktinė iš to nauda, sunku pasakyti. Iki šiol nepajutau :)
Re: Finale. Automatinis taktų sugrupavimas į penklines
aldas d. (IP Logged)
October 16, 2011 11:12PM

Ačiū. Jau buvau išsigandęs, kad jos liks ir atspausdinus:) Viskas aišku.(tu)
Sorry, only registered users may post in this forum.