midiaudio logo
Re: Garsistai
(IP Logged)
March 20, 2010 10:31PM

To Dagis:
Na išties. Man taip žiauriai nėra pasitaikę, bet tendencijos būtent tos. Manau visai į temą bus pacituoti vieną savo prieš bene du metus rašytą rašliavą:

...Dar vienas dalykas, kuris gerokai nustebino - taip vadinamų "žvaigždžių" (realių yra kokios penkios, o mėšlo su besipuikuojančiu užrašu "gwiazda narodowa" nors vežimu vežk)požiūris į mus ir į mūsų darbą. Mielos ponios ir mieli ponai, Jūs norite pasakyti, kad be Jūsų nereiktų ir mūsų ? Taip, tačiau pagalvokit ką Jūs darytumėt be mūsų ? Ko reikia, norint būti geru vokalistu ? Turėti muzikinę klausą, pageidautina muzikinį išsilavinimą, puikiai valdyti balsą. Ak tiesa, POP scenoje dar reikia gerai atrodyti, tačiau jei imatės ko nors rimčiau nei POP dainuškės, tai nelabai ir svarbu kaip atrodysite... Dabar paskaičiuokime ant pirštų, kiek iš Jūsų atitinka visus kriterijus būti geram vokalistui ? Taigis...
Na o "garsistu" būti ko reikia ? Ogi nieko ypatingo... Tiesiog reikia puikiai išmanyti elektrotechniką, radijo elektroniką, akustiką kaip "Tėve mūsų", groti bent vienu instrumentu, laisvai skaityti partitūrą na ir pageidautina turėti absoliučią klausą. Taigi mieli mano, jei mes užliptume į sceną ir po litro ant galvos užtrauktume kokią nors dainušką, tai slėptis Jums visiems (na nevisai visiems, gal kokiems 85-90%) po pernykščiais lapais reikėtų...
Ar jūs kada matėt koks santykis tarp technikų ir atlikėjų užsienyje ? Jei koks nors Paul McCartney parodytų garsistui kokį negerą gestą... nieko tragiško neįvyktų, tiesiog tektų pasieškoti naujo garsisto, o kol jis bus surastas, koncertai būtų atšaukti. Kodėl niekada nekyla problemų su svečiais iš užsienio ? Garsisto žodis - įstatymas. Jau netgi į kitą pusę perlenkta lazda. Mes gi komanda, tad ir dirbkime tandeme. Jūsų uždavinys kokybiškai atlikti kūrinį, mūsų uždavinys, pasirūpinti kad kokybiškai atliktas kūrinys pasiektų klausytojo ausį...

To ivanivanov:
Turbūt mano garsisto karjera tęsis neilgai, bet 100% pritariu Tamstai :) Jei tau kažkas sako "ė, garsistas", reikia labai ramiai gerbiamai žvaigždei į monitorius pasakyt: kai išmoksi normaliai kalbėt, tada ateik į souncheck'ą, o dabar valink na... nuo scenos !

Kartą viena "žvaigždė" atsivežė į koncertą minidiskų, priėjusi prie garsisto numetė ant pulto ir nuėjo. Garsistas nustebęs žvaigždei įkandin šūktelėjo:
- o tai ką man su jais daryt ?
- čia tavo problema, jei nežinai ką su jais daryt ! - atšovė žvaigždė.
Re: Garsistai
ivanivanov (IP Logged)
March 21, 2010 02:31PM

,,, Jei koks nors Paul McCartney parodytų garsistui kokį negerą gestą...

neisivaizduoju tokios situacios!manau ,kad tai normalus bicas,kuris niekada nenusiris iki lietuviskos zvaigzdes lygio.

,,,Kartą viena "žvaigždė" atsivežė į koncertą minidiskų, priėjusi prie garsisto numetė ant pulto ir nuėjo,,,

kokia zvaigzde,jeigu neturi babkiu nusisamdyti vadybininko panesioti diskams ir pabendrauti su garsistu?:D

,,,čia tavo problema, jei nežinai ką su jais daryt ! - atšovė žvaigždė.

paleidi playbacka,o mikrofono signala pavelini ...:D
Re: Garsistai
Ignas G (IP Logged)
March 21, 2010 04:01PM

ivanivanov Wrote:
-------------------------------------------------------
> paleidi playbacka,o mikrofono signala pavelini
> ...:D


va cia tai bauda!Uzskaitau (y)
Re: Garsistai
(IP Logged)
March 21, 2010 08:20PM

Na kartą vienam gerai žinomam asmeniui buvo iškrėstas baisesnis dalykas :D Buvo tokis žmogelis (dėl suprantamų priežasčių identitetą išlaikysim paslaptyje), kuris grodavo gitara tik C tonacijoj. Na o kadangi gabalai iš įvairių skirtingų tonacijų, tai jis pasistatęs PitchShifter'į ir tokiu būdu nusitransponuoja kur reik. Kažko apsipyko su garsistu... garsistas vaikščioja, nagi žiū - bjauriojo gitaristo kube yra insert'as išoriniam efektui pasijugt. Tas tik paskubom laidus pykšt į kubą ir į magistralę, o prie pulto įsidūrė tą insertą į Ensoniq DP4 ir pastatė PitchShifter +1. Žinoma nuspaudė ByPass ir laukia. Išėjo gitaristas, su klavišistu susitikrino, pasispaudė tuos savo +/- kiek ten trūksta iki tonacijos ir pasiruošęs grot. Pirmieji akordai iš klavišo, garsistas greit ByPass Off, gitaristas išsišiepęs brrrmm per stygas... Aaajoprsšt !!! Gitara per pustonį su klavišu nedera !!! Stop. Publika xixi, garsistas žinoma vel ByPass On. Gitaristas dar kartelį pasižiūri ar tikrai tą skaičių pas save pasistatė... Nu viskas taip. Ir su klavišu dera. Dar kartą šmotą iš naujo, garsistas vėl ByPass Off, ir vėl gitara per pustonį nedera. Triukšmas kilo baisulinis, bet garsistų komanda jau ne žvengė, o žviegė :D
Re: Garsistai
arturioxas (IP Logged)
March 21, 2010 09:57PM

NEblogai isdure, tik paskui tam gitaristui sleptis reikejo :D
Re: Garsistai
jumbo (IP Logged)
March 21, 2010 10:07PM

tarp muzikantu anekdotas apie dzenbobristus su samograjkem sklando, kurie viska ant tu paciu klavisu groja, tik transpose mygtuka maigo:
- Is kurio Cdur grojam gabala?
:))
Re: Garsistai
aldas d. (IP Logged)
March 21, 2010 10:47PM

Aha, ir as girdejau... Tonacijos vadinasi pvz +2 (D- dur), arba -3 (A-dur). Jeigu pasakytu pvz. +5 reiktu spet atsiskaiciuot...:)
Re: Garsistai
ura (IP Logged)
March 22, 2010 08:53AM

Nu ble, nezinau as cia, nepatinka darbas - nedirbk, bet specialiai kazka gadinti, na sorry, zemas lygis, man atrodo.

----------------------
Have you ever heard?
http://www.startfm.lt/ https://www.facebook.com/media/set/?set=a.174641382578273.33558.100000972361855&type=1&l=0afdbcb510
Re: Garsistai
(IP Logged)
March 22, 2010 06:23PM

Ne apie darbą eina kalba - apie žmones.
Re: Garsistai
ShadowLessss (IP Logged)
March 23, 2010 08:18AM

Kas apie garsisto darba tai viskas paprasta.
Garsitas dirba gerai arba kaip iseina :) cia jau muzikanto reikalas kaip susitarti su garsistu :)
Re: Garsistai
kareez (IP Logged)
March 23, 2010 01:14PM

kartais tenka atlikti toki manevra... sako man nuo scenos kad kazhkas blogai... mano nuomone kitokia... apsimetu kad kazhka pasukineju... mano klausimas: "kaip dabar?". atsakymas nuo scenos: "o! kitas reikalas!" :D
Re: Garsistai
vidman (IP Logged)
March 23, 2010 02:55PM

Yra toks terminas - "Baltojo arklio principas"
jis daugiau naudojamas tarp kino industrijos žmonių, bet perfrazavus tinka ir šiai temai...
pvz.- garsinant koncą paleisti neperdaug įkyriai girdimą, na kad ir pink noise'ą...
po kiek laiko sunerimusi chebrytė sakys - viskas neblogai bet kas čia taip šnypščia...
garsistas valandikę pasikuitęs "nuima" triukšmelį... ir reakcija - na va, kitas reikalas, viskas ok ... B)-

http://www.gamtosgarsai.lt/
Re: Garsistai
arturioxas (IP Logged)
March 23, 2010 05:53PM

kareez Wrote:
-------------------------------------------------------
> kartais tenka atlikti toki manevra... sako man nuo
> scenos kad kazhkas blogai... mano nuomone
> kitokia... apsimetu kad kazhka pasukineju... mano
> klausimas: "kaip dabar?". atsakymas nuo scenos:
> "o! kitas reikalas!" :D

YRA ir man taip buve :D O ateina atrodo zmones su klausa :D
Re: Garsistai
lightman (IP Logged)
March 23, 2010 06:50PM

> kartais tenka atlikti toki manevra... sako man nuo
> scenos kad kazhkas blogai... mano nuomone
> kitokia... apsimetu kad kazhka pasukineju... mano
> klausimas: "kaip dabar?". atsakymas nuo scenos:
> "o! kitas reikalas!" grinning smiley

manau siam reiskiniui turetu buti terminas.Pakanka vien Placebo reiskini pamineti...
Re: Garsistai
ShadowLessss (IP Logged)
March 23, 2010 08:19PM

Tai esme tame kad musu ausys girdi tai ka smegenys nori girdeti. cia visas musu klausymo aparatas veikia, ir jis yra ziauriai adaptyvus prie viso ko.

Pvz. kiekvienas doras garsistas prisisipazins (bent sau) kad yra nekarta puikiai susukes kokionors instrumento eq ant pulto, nuosirdziai pajuto rysku pagerejima o paskui pamate kad "eq off" mygtukas paspaustas :)
Re: Garsistai
lightman (IP Logged)
March 23, 2010 10:43PM

beje,butu visai idomu suzinoti - su kuriais garso rezisieriais-operatoriais muzikantams patinka dirbti... hm... gal net kita tema cia kurt :)
Re: Garsistai
Metal Gods (IP Logged)
March 24, 2010 12:06AM

nuosavas garsistas - puiki dovana!

_____________________________________________________
https://www.facebook.com/Giedre.Vokietyte.X.faktorius
https://www.facebook.com/emsusband
Re: Garsistai
kareez (IP Logged)
March 24, 2010 03:47PM

aga. sutinku del ausies adaptyvumo... bet chia dazhnas reikalas ir tas, kad ateina kai kurie ant scenos nezhinodami ko nori... plius blogiausiu atveju tarp ju pasitaiko ir tokiu egzemplioriu, kuriem "bele prisi**st" :)
Re: Garsistai
(IP Logged)
March 24, 2010 06:56PM

Metal Gods, žinoma :) Tačiau sudėtinga kai kuriais atvejais grupės garsistui, jei grupė nėra labai garsi. Nes važinėji visus metus po visokias scenas su vienu reveriu, 16 ch. pultu na ir kokiu EQ priekiu pasilyginti. Ir staiga pasiūlymas sudalyvauti kokiam festivalyje rimtesniame, garsistas atvažiuoja į soundchecką, o ten blyn:
http://www.midasconsoles.com/images/content/products/product_shots/xl8/xl8-top.jpg

Aš asmeniškai nerizikuočiau prie šito stot prieš tai manualo neišstudijavęs.
Re: Garsistai
ura (IP Logged)
March 24, 2010 07:06PM

Esu mates situacija (nepamenu grupes): pirmos grupes garsistas pageidavo Midas, tai Mex jam mida ir pastate, antros grupes garsistas sake, kad jam ner skirtumo koki pulta pastatys, na tai pastate jam skaitmenine yamaha. O tas pasirodo nedirbes prie skaitmenos niekad gyvenime, na ir ka, Kestas is mex praktiskai viska ir susukinejo, nebuvo labai jau tragiska, juk visad gali pakomentuot, paklaust..

----------------------
Have you ever heard?
http://www.startfm.lt/ https://www.facebook.com/media/set/?set=a.174641382578273.33558.100000972361855&type=1&l=0afdbcb510
Re: Garsistai
(IP Logged)
March 24, 2010 07:16PM

Užtat dabar turi mex'ai šitą midą XL8, tai aš jau su visokiais gelžgaliais dirbęs, bet prie šito sėst bijočiau :D Reiks kada aplankyt ponus ir pasižaist su tuo pasaulio stebuklu, jei tik duos :D
Re: Garsistai
Gintas T. (IP Logged)
March 24, 2010 10:25PM

Tai cia turbut tas pats, kur dainu sventej Ricardas B. dirbo..Aparatc!!!
Re: Garsistai
kareez (IP Logged)
March 26, 2010 04:08PM

"Pvz. kiekvienas doras garsistas prisisipazins (bent sau) kad yra nekarta puikiai susukes kokionors instrumento eq ant pulto, nuosirdziai pajuto rysku pagerejima o paskui pamate kad "eq off" mygtukas paspaustas "

prisipazinciu ne tik sau :) tikrai buvo :D
Re: Garsistai
(IP Logged)
March 26, 2010 05:04PM

Gintas T. Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tai cia turbut tas pats, kur dainu sventej
> Ricardas B. dirbo..Aparatc!!!


Deja nežinau su kuo Ričardas dirbo, bet turbūt, kad tas :) jei 7 LCD priekyje buvo, tai tikrai tas :D
Re: Garsistai
spamas (IP Logged)
March 27, 2010 11:21PM

Buvo buvo ten Midas XL8, jau nervino iš ties jis mus.. taip taip :) viskas ten nerealu pas jį, spliteriai stage boxai multicoras, patogumas koks :)
Bet šiaip tai pajungimas jo tai..

Digico D5 jau tikrai paprasčiau pajungti negi XL8

Nelabai čia tokia diskusija apie tai, bet vis tiek, na.. be žodžių.. Dagis jau viską parašė kas kaip :)
Re: Garsistai
(IP Logged)
March 28, 2010 04:03PM

O kas ten pas jį ?
Kuo Digico paprasčiau ?

Blyn šitą daiktą noriu apžiūrėt. Interesnas jis man ;)
Re: Garsistai
ShadowLessss (IP Logged)
March 28, 2010 05:53PM

xl8 turi 5 lcd :)
Re: Garsistai
spamas (IP Logged)
March 28, 2010 06:09PM

Daug pasakoti :) Pasižiūrėkite jei įdomu http://www.midasconsoles.com/assets/pdfs/operator-manuals/XL8%20DL461%20Router_Op_issue%201.zip

išties, nieko ten mandraus... stovi du stage boxai, iš kiekvieno išeina šeši internetiniai laidai (trys X ir trys Y) kuriuos susikyši į "midaso smegenis" ir iš smegenų midaso keliauja du laidai (įdomi jungtis tokia ten, niekad gyvenime nebuvau tokios matęs) tiesiai į kontrolerį su penkiais monitoriais (pati pultą kitaip sakant). Viską padaręs buvau kaip sakė.. na ir kas? na jį buvo paruošę truputi kitaip tai reikėjo... Daug pasakoti :) viskas okis ten, bet per daug tų laidų visgi :)

Iš Digico tai kas? Madi :) In ir Out laidas :) arba yra ten variantas su optocre irgi nieko sunkaus :)

Bet tikrai nuvažiuok ir pasižiūrėk kas ten per žvėris yra :) tikrai įspūdingas tas Midasas yra :) vien kiek jo stage boxai kiek verti yra, tikrai nerealiai jie prigalvoti du preampaim, išėjimai jo.. na tikrai nerealu, bet pajungimas tai.. truputi kompleksuotas (bent man tada per dainų švente buvo)
Re: Garsistai
djlawris (IP Logged)
March 28, 2010 09:37PM

čia kaip kosminis laivas :D durnas klausimas, kam reikalingi signalų dalintojai(mic splitters)?
Re: Garsistai
ShadowLessss (IP Logged)
March 29, 2010 12:18PM

Atein mikras i spliteri, vienas outas i foh pulta, kitas outas i monitorini pulta, jei reikia trecias outas i multitrack recorderi, ketvirtas i broadcast budele :)
Sorry, only registered users may post in this forum.