midiaudio logo

Su salyga, kad meslo negavau...

Siaip ciuvas (IP Logged)
February 05, 2006 11:17PM

oi, tpfu, sorry, su salyga kad ant savo Slammerio Telecasterio kopijos uztempiau normalias stygas, ir ant GFX-5 suradau preseta skirta Gary Moore atminti, beigi kad jumbas taip ir neparase dainos dvieju savaiciu senumo salciams, o ir nauji salciai uz lango, be to man ryt 5 val keltis ir minti i Ryga visai dienai, emiau ir susiprogramavau backing tracka triju blues kvadratu, ir igrojau ritma beigi suimprovizavau solo. Viskas made by me, naudojant naujaji EMU 1820M interfeisa ir monitorines koloneles kurias rytoj grazinti tureciau, bet negrazinsiu, nes busiu Rygoje :)
Malonaus klausymosi:
http://siaip.dtiltas.lt/downloads/-20C%20Blues.mp3
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 05, 2006 11:22PM

nu ka gi, nebloga!:) Dar vienas geras smotas i tavo kolekcija
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Rytis (IP Logged)
February 06, 2006 06:30PM

fainas bliuzavas kurinys :) tik jam jis per siltas dar bisik cia kokiem 10-15 laipniu salcio :):):):) ::D
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 06, 2006 06:40PM

uzhtai ir bliuzas ne shiltu krashtu, o zhargonu apibudinamas "baltas bliuzas":)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
**Rimas G. (IP Logged)
February 06, 2006 07:06PM

Aha. Baltas bliuzas su "lievu" bosu.

**Rimas G.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 06, 2006 07:13PM

Is principo nemegstate programuotu instrumentu ar istikruju labai nepatinka?:)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Rytis (IP Logged)
February 06, 2006 08:09PM

to Jumbo >> cia biski ne i tema turetum zinot :) iki kelintos valandos uztruks linfeng gimtadienio oficalus koncertas nu visi pragros savo programa :D
nes man labai lempiskai namo gryzt yra :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Liuuutas (IP Logged)
February 06, 2006 08:38PM

to shiaip chiuvas:
patiko, tik wat telikas kaip stratas, ar ish viso su tais flazhioletais bishki uzhsizhaidei:) nelabai bliuzova solo partija gavos ...:) shiek tiek panashiau i koki roko solo ant bliuzo harmonijos... tad gal jei bishki dar ritminine gitara butu bishki su dilejaus ir uzhkirtstu toki trumpa akorda... o gal tiesiog jei ritmine gitara butu su dilejums, tai abudu aidai - ir solines ir ritmines partijos - susipintu ir sh**** gautus... che gal kokie sprendimo budai... :) che mano nuomone... man taip labiau patiktu...:)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Liuuutas (IP Logged)
February 06, 2006 08:40PM

nu dar kart perklausiau tai pastebejau, kad tik and dominantes uzhbruzhini per daug ritmo gitara...:)
bet viskas klausos "SKANIAI":)
liux
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
**Rimas G. (IP Logged)
February 07, 2006 08:40AM

Jei teisingai supratau, Jumbo klausimas man.
Esmė ne programavime. Esmė ta, kad bosas neatlieka savo funkcijos ir neturi nieko bendro (gal tik išskyrus tonaciją ir harmoniją) su soluojančia gitara. Pati boso partija gal būtų lyg ir teisinga, tačiau visiškai nesiklijuoja su gitara. Vienas sau, kitas sau. Net ir tokiam "laisvam žanre" kaip swing, rašant bosą privalu laikytis tam tikrų dalykų, o ne užsimerkus tik "drožti pagal harmoniją". O čia kur kas konkrečiau. Žodžiu - iš visų trijų gitarų neišeina ansamblio, visumos, jei norite. Solo, ritmas ir bosas tarkuoja kas sau. Jei vertinti solo partiją - skamba visai profesionaliai. Gal kiek pernelyg išlenda piktnaudžiavimas lakstant grifu aklai jau seniai pramintais pirštų takais. Kai tų takų dar ne per daugiausia... Juk net improvizacija spontaniška būna tik tiek, kiek pasirenki variantus iš paruoštų. Kuo daugiau ruošinių, tuo daugiau laisvės. Reiškia dar galima ir prie namų darbų kiek pasėdėti. Tiesiog skambesio paieškoti. Tada ir technika įsiprasmins.

**Rimas G.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 07, 2006 09:56AM

Rimas kaip visada teisus, tik pamirsau visiems pasakyti, kad gabala sumeciau per labai trumpa laika, ir tai net ne gabalas, o midi backing trackas, praktikuotis improvizacija (labai patogu tureti MIDI - gali bet kada transponuoti i kita tonacija). Solo tuo tarpu buvo is kokio antro karto iliuobta...
O groju as tik siek tiek virs metu, ir man jau seniai nebe 18, todel ir negaliu blizgeti nei daugybe taku ant grifo, nei ypatingu pirstu miklumu. Bet gitara man tik hobis, todel visiems aciu uz gera zodi, ir dar labiau aciu uz argumentuota kritika :)

ps. dabar prisiminiau kad blues gama normaliai pirma karta mokytis pradejau praejusiu metu balandi, taigi metu dar nera... :D
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 07, 2006 02:37PM

ka mes ten zinok, koks tu Dzimis Peidzhas buvai jaunystej:]
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 07, 2006 03:15PM

Jaunysteje buvau thrash metalistas, ir siaip net blues gamos nemokejau, o grindinau pirmose pozicijose ant 6-5 stygu, ir psio :) Ir beje, kalbant apie tai kad mano blues kazkoks rokavas, tai jis toks matomai ir turetu buti, nes man geriausias ever rock'n'roll ir blues yra atlikti by Led Zeppelin :)



Edited 1 time(s). Last edit at 02/07/2006 03:16PM by Siaip ciuvas.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
**Rimas G. (IP Logged)
February 07, 2006 04:35PM

Bliuzas turi savo charakteringas intonacijas. Ne vien "Blue" dermę, tačiau ir tam tikrą intonavimo būdą. Kol jo neperkąsi, kol "neįlįsi į vidų", visada iškils frazavimo bei stilistinių keblumų. Tekstais to nenupasakosi. Reik klausyt, stengtis suvokt, grot ir vėl klausyt, klausyt savęs. Yra vienas įdomus momentas: kai išeis bliuzo kvadratą suimprovizuoti su visais "bendais" balsu ir kai net ir po 10 kvadratų nepritrūksi minčių, tada ir instrumentas nesipriešins. Ir nebūtinai tuos "vokalizus" kas nors turi girdėti. Pats sau reiklus teisėjas irgi gali būti. Neveltui daugelis gitaristų neblogai dainuoja. O kur dar galimybė improvizuoti sinchroniškai balsu ir instrumentu! Nebūtina sekti George Benson'u, yra daugybė ir kitų pavyzdžių. Net ir bosistų tarpe. Tai, ką gali suintonuoti ir padainuoti - tai tavo. Jei negali - lieki pirštų pramintų takelių vasalu.
Jumbo, manau, patvirtins, kad pvz. bendą reikia ne vien patempti, bet ir suintonuoti, "išdainuoti"! Ir tik klausa bei intuicija pasako, kiek tuo metu reikia "nedatempti" ar pavibruoti.
Tai charakteringa absoliučiai visiems instrumentams. Pradedant klavišais, baigiant dūdomis. Net ir mušikai savo partijas puikiausiai "intonuoja", nes kitaip išeina bukas barškinimas.
Beje, turiu prisipažinti, kad gitara groti nemoku. Didelę dalį savo gyvenimėlio pragyvenau tarp gitarisrų, tačiau paimt į rankas taip ir neužsinorėjau. Lygiai kaip ir sakso arba mušamųjų, nors jaučiu didelę silpnybę bosui bei baterijai. (Tiesa, perkusija galėčiau groti be problemų.)

**Rimas G.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 07, 2006 04:49PM

tas tai faktas. As beje Jazz FM pradejau masinoje klausytis pries gera laika, visokius Muddy Waters traukti i dienos sviesa ir panasiai. O dainuoti pabandysiu, juolab kad Azuoliuko chore atidainaves savo :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Athlon (IP Logged)
February 10, 2006 03:00PM

Su sąlyga, kad mėšlo negavai, tai tavo bliuzas tikrai vykęs. Na kaip, aš pats kaip bliuzistas, tai viską būčiau grojęs kitaip ir savaip, bet tuo ir įdomus tas bliuzas, kad visi groja savaip. Gitaroj gal kiek per daug delėjaus. Na ir MIDI galėtum pakeist kokiais nors VST instrumentais, tuomet klausytųsi dar smagiau. Bet kokiu atveju, man patiko:)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 10, 2006 03:09PM

Man metalas tuo ir idomesnis uz bliuza kad ivairove pribloskia:) Nepershu savo nuomones, aisku. Bet pilnai sutinku kad be bliuzo nesigautu jokie rokai ir metalai:)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 10, 2006 03:37PM

vaje, dekui, net ir bliuzmenams nepasirode slykstu, tai labai smagu :) Siaip tai buvo mano atsisveikinimas su bliuzo nagrinejimo etapu, ir dabar dirbu prie rock (kuris kaip zinia remiasi pentatonika kaip ir blues), manau neuztruks ir pirmu rock gabalu gimimas :D
Beje, Athlon, backing tracka boso ir bugnu galiu duoti, pats uzgrosi kaip tu moki, ir cia imesi, idomu tavo stiliuje tai isgirsti :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Athlon (IP Logged)
February 10, 2006 05:34PM

Siaip ciuvas, duok. Šiandien neįrašysiu, poryt tikriausiai.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 10, 2006 06:02PM

Athlon - tau MP3 duoti, ar MIDI tracka, kuri pats per VST perleisi? Beje pas mane tai tas MIDI uzroutintas buvo per Broomstick BASS ir Battery 2 buvo, tik as nenorejau poliruoti sito practice tracko :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 10, 2006 06:07PM

visai ir as noreciau gauti pamegint:)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 10, 2006 07:17PM

va prasom: http://siaip.dtiltas.lt/downloads/-20C%20Blues%20backing%20track%20in%20A.mp3

bosas labai baubia, bet ka jau darysi... :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 15, 2006 04:33PM

http://topolis.ktu.lt/~giedrius/jumbo_-_sugadinau_siaip_ciuvo_bliuza.mp3

nu va, mano variantas:]] (nesurepetuotas ir neredaguotas, nes laiko nera)



Edited 1 time(s). Last edit at 02/15/2006 04:37PM by jumbo.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 15, 2006 08:04PM

Sardinas kokis tai :)

Xenon - o tau slabo prisijungti?
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
inferno (IP Logged)
February 15, 2006 08:24PM

jumbo grazhiai ten ish toli i nata ieidinejai na jei taip galima sakyti nezhinau tu terminologiju :D:D
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
inferno (IP Logged)
February 15, 2006 08:26PM

chiuvas na man tavishkis variantas labiau bliuzovesnis tik bosas tai visai be fantazijos :D shiaip idomus abu variantai ir jumbo iur chiuvo :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 15, 2006 08:52PM

nu ash cia tik kaip koks "Siaip ciukche" pabandziau:) Gi ne bliuzistas esu, bet jei reik toje temoje tai be problemu:)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 15, 2006 09:03PM

inferno - cia ne gabalas, cia backing trackas pentatonikos praktikai :) Vis idomiau nei siaip varineti :) Ir midi variante transponuoti gali i bet kuria tonacija per 2 sekundes :) :) :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 15, 2006 09:34PM

va mes su Siaip ciuvu sian kalbejom apie ivaizdi, dabar prisiminiau ta grupe. Pagooglinkit irashe "Gwar". Keletas marketingo specialybes studentu is JAV dare tyrima, kiek grupes ivaizdis gali nulemti grupes sekme. Tuo tarpu patys nelabai net grot mokejo, na gal siektiek, kiti gal pas ka privaciai pasimoke:) Kai projektas labai pasiteisino keleta, tada jau atejo keletas mokanciu grot nariu ir pan.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
**Rimas G. (IP Logged)
February 15, 2006 11:01PM

Geriau vėliau, nei niekad.
Gal gerbiamųjų gitaristų gildija neįsižeis, tačiau reziume labai paprastas: Jumbo girdi "su kuo groja", t.y. reaguoja į back fonogramą, o Šiaip ciuvas groja (nors ir gana teisingai) sau vienas. Teisybės dėlei reikia pripažinti, kad bliuzas nėra ir paties mr. Jumbo stiprioji pusė. O be reikalo. Nors gal čia tik man taip atrodo.

**Rimas G.
Sorry, only registered users may post in this forum.