midiaudio logo
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Xenon (IP Logged)
February 15, 2006 11:16PM

Siaip ciuvas Slabo
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 15, 2006 11:27PM

Rimai,
na kad ner ko isizeist uz teisybe:)) Va sian su Siaip ciuvu susitike kalbejom apie tai, jog duotu kasnors Satrianiui flamenco sugrot tai turbut ne kas butu:). Bliuza manau minimaliai suvokiu kad jo standarta koki apgrot:) O tiek uztenka kaip zinot is ko progresavo muzika kuria as realiai propaguoju.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 16, 2006 08:39AM

Rimai - gi sakiau kad viskas teisingai. Man Blues yra įdomus tiek, kiek jis leidzia ismokti ant greituju orientuotis improvizacijoje rock'e (t.y. pentatonikos taikymas - atraminiai garsai ir t.t.). Ir tas -20C Blues ne gabalas, o uzgrojimas ant backing tracko, tipo kaip pratimų koks tai mišinys.
Ir šiaip pritariu vienam garsiam gitarastų žurnalui, kuris aprašė top 10 gitaristų įsikaltų klaidingų mitų, ir pats pirmas ir didžiausias - jei nori būti geras gitaristas, turi mokėti groti viską. Faktas, kad visko groti tikrai nemokėsi, nes vien jazz tave įsiurbs ir nepaliks vietos niekam kitam :) O ir nelabai įsivaizduoju, ar kam nors įdomu būtų žiūrėti į Claptoną, grojantį flamenco, ar į Al Di Meolą, grojantį hard rocką - jie savo temose turi daug daugiau ką pasakyti... Na bet kiekvenas turim savo teorijas ir nėra prasmės čia tuščiažodžiauti :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
**Rimas G. (IP Logged)
February 16, 2006 11:23AM

To Čiuvas ir Jumbo.
Mokėti viską vargu ar verta, kažin ar realiai įmanoma, pagaliau ar reikia. Sutinku.
Iš esmės judu teisūs. Bliuzas siurbte įsiurbia. O paskui jo intonacinė spalvelė visur pramuša. Tiek kūryboje, tiek ir improvizacijoje. Ant savo kailio patyriau. Pamatau kur klaviatūrą ir nagai niežti porą kvadratų suvaryti (ypač tada, kai nieks nemato ir negirdi).
O Claptonas flamenką? Kodėl gi ne. Jo grojimo estetika man rodos ne tokia jau tolima. O John McLaughlin apskritai viską, neišskiriant klasikos, groja. Ir dar kaip!


**Rimas G.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Xenon (IP Logged)
February 16, 2006 12:03PM

SIaip Ciuvas Nu jei taip labai nori - http://shurik15.nm.ru/improviza.mp3 blogiau neisejo



Edited 1 time(s). Last edit at 02/16/2006 12:04PM by Xenon.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
inferno (IP Logged)
February 16, 2006 12:24PM

pataisykit jei neteisus bet man rodos xenon improvizas bishki ne toj tonacijoj kaip bosas ?? kazhkas man ten nesiklijuoja :( ypach pradzhia :(
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 16, 2006 12:37PM

Xenon - tu pentatoniką minorinę moki per visą grifą (taip vadinama CAGED sistema)? Nes kažkaip toks įspūdis kad tu bandei kažką dėti, bet net nesupratai ką ir kur dėti...
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Xenon (IP Logged)
February 16, 2006 12:40PM

Viena karta specialiai pro sali benda padariau. Kita karta bandziau iseit is tonacijos - matyt nepavyko normalei.

Siaip ciuvas I minorine bliuzine gamma ieina A-C-D-D#-E-G Tuos natos ir bruzinau per visa grifa ... pro sali



Edited 1 time(s). Last edit at 02/16/2006 12:44PM by Xenon.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 16, 2006 12:45PM

Kam natas mokintis, čia gi ne pianinas :) Mokėk boxus, root note žinai, likusias natas irgi sužinosi. Užtai bet kokioje tonacijoje galėsi bet ką groti.
O šiaip jei įdomu, tai pentatonikoje yra 3 atraminiai garsai, ir stipriojoje takto dalyje juos grodamas niekada neprašausi :)
Jei nori mokintis improvizuoti, blues yra tam palankiausias :) realiai viską gali brūžinti 5 garsais, atraminiai garsai skiriasi tik per vieną akordą (kai eina V7 akordas)... Žodžiu simple. Man atrodo tu ne Satrianį mokinkis, o teorija pas normalų gitaros mokytoją pastudijuok, nes natas lyg žinai, bet kam jos ten reikalingos - niekas matomai neaiškino.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Xenon (IP Logged)
February 16, 2006 01:15PM

Kam reikalingos natos? Eghm ... Viskas su tavim aisku. Gal ir teorija siaip ant prikolo zmones sukure? Pagrindai yra pagrindai.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 16, 2006 01:21PM

Klausyk, žmogau, aš gi tau ir sakau - eik pasimokyti teorijos :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Athlon (IP Logged)
February 16, 2006 08:07PM

Blyn, gitarą studijoj palikau, nu taip niežti nagai įrašyt savo versiją....:/ Ryt pasiimt reiks ir įbrūžint.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 16, 2006 08:10PM

Mes jau kaip ir uzsilaukem tamstos :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Kandizijauskis (IP Logged)
February 20, 2006 09:34AM

Jumbo variantas tai jumbovskinis :) nice one.
Xenon tai kažkoks belekaip belekas lyg pritemptas ir išspaustas :) toks pirmas įspūdis.

Na o kad tuščiai nepliurpt, ėmiau ir pats įliurlinau 7dienio popietę porą versijų ant Siaip Ciuvo backingtrack'o :) labai stipraj nemuškit - aš turbūt jokio stiliaus grot dorai nemoku :)~ (čia apsidraudžiu tipo prieš akmenis)

hejugou du variantsai - antras man pačiam labiau patinka, ne viskas pilnumoj, kelios tik viečikės neblogai mano ausims pavyko, daugiau tai toks šaudymas truputėlį šen bei ten :) na bet ką jau čia...

pirms variants:
http://burgzt.laikas.lt/~gitara/logos/SiaipCiuvasBlues_01.mp3
antrs variants:
http://burgzt.laikas.lt/~gitara/logos/SiaipCiuvasBlues_02.mp3

:)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Siaip ciuvas (IP Logged)
February 20, 2006 10:56AM

jei pirmo varianto gale būtum gitarą sudaužęs ir padegęs, būtų labai logiška pabaiga :)


Anyway gražu. Ir mankšta visiems nebloga, ane? :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Kandizijauskis (IP Logged)
February 20, 2006 11:10AM

tiesiog pirmą variantą įrašinėjant ir įsigrojus jis ėmė staiga ir baigėsi :)))
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 20, 2006 02:14PM

Na paklausiau Xenono. Nekomentuosiu, dar nėra ką.
Juliaus antras variantas fainai:) Bet kur forma padėjai?:) Aš dar norėjau prieš kokius 5 metus tavo pėdom sekti:))
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Kandizijauskis (IP Logged)
February 20, 2006 02:39PM

a ji niekad ir nebuvo gera ta forma... čia buvo toks rimtesnis prisėdimas prie gitaros po gana ilgo laiko negrojimo... :( elektrine paskutinį kartą grojau kai įrašinėjau konkursui kūrinėlį, daugiau tai akustinė tiek namie, tiek retose repeticijose :(
a ką, negi taip jau šlykščiai skamba? :)) taigi bliuzas ir turi būt dirty :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
inferno (IP Logged)
February 20, 2006 02:51PM

nu man asmenishkai kandzijauskio pirmas shmotas tai labiausiai uzh visu patiko :D
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 20, 2006 02:57PM

ne, nešlykščiai. Dėl dirty sutinku, tikslumas nebutinas. Bet mano manymu tą netikslumą reikia specialiai daryt o ne...:)) Iš mano srities pavyzdys tai; kuo skiriasi vaiko kleckionės ant lapo ir abstrakcionisto, ekspresionisto, modernisto dailininko darbas?:) Negaliu kažko vyti į medį, nes pačiam dar daug ko trūksta iki pilnos laimės.
Xenon savo akordų, natų, gamų žinojimą ant grifo šiuo atveju visiškai nepritaikė, nebent nesigilino ką bosas groja. O groja ne kažką modernaus, o standartą.
Aš savo atveju šiek tiek bliuzovų lick'u žinojimu išsigelbėjau.



Edited 2 time(s). Last edit at 02/20/2006 03:07PM by jumbo.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Kandizijauskis (IP Logged)
February 20, 2006 03:14PM

nu sutinku, aš dar prie vaikelių kleckiojančių :D o dar kai iš vieno prisėdimo viską įliurlini ir kliurkų (kurių ten pilna) netaisai, tai taip ir gaunas :) šiaip žinau savo minusus, kur reiktų padirbėt daugiau.. ech, turėt tiek laiko kiek anksčiau, a :))
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Xenon (IP Logged)
February 20, 2006 03:18PM

jumbo As atidariau ta minusa. Net neklausiau, zinajau, kad tonacija A, o jeigu tai bliuzas, reiskia bus kvardatelis Tonkina-Subdominante-Tonika-Dominante-kartais 3 gamos laipsnis-Tonika Nu ir liurlinau beleka :) Bbd ant boso, ir minuso :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Xenon (IP Logged)
February 20, 2006 03:20PM

jumbo Kur video? :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 20, 2006 03:21PM

Man tai labai patinka (ir sau taikau) kai žmogus žino savo minusus, juos pripažįsta ir dėdamas pastangas juos naikina.


Ijooo, aš ir svajoju greičiau baigt tą akademiją ir dirbt kaip "work class" nuo 9 iki 17 normaliam darbe, kad gryžęs galėčiau kurti, repetuoti, įrašinėti ir pan. Nes dabar, kaip mane kolegos iš kitų univerų pavadina "nigger class". Maketuoju ir projektuoju kiaurą parą:)) Šįryt 4 am. nuejau miegot:(
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
**Rimas G. (IP Logged)
February 20, 2006 03:21PM

Nu aš smalsus, rupū miltai, ir karts nuo karto vis paklausau, ką čia tie mūsų disputuotojai pagroja. Kad paniurzgu, jau visi įprato, ale kai išgirdau Kandzijauskį, garbės žodis nustebau. Nu yra visko tekę girdėti ir "nuiminėti", yra daugybė galimybių groti "ne tonacijoje", tačiau tai būna surišta, kaip taisyklė, su gana komplikuotos harmonijos "ypatingu" skaitymu, ką teoriškai taip pat galima apibrėžti. Tačiau dabar ne apie tai kalba. Na, nesu dar, kaip gyvas, girdėjęs, kad blues tipo improvizacija būtų apgrojinėjama subdominantės pentatonikoje. Mano keyboardas rodo, kad Čiuvo MIDI failas yra in F, o Kandzijauskis varo in Bb (tačiau, remiantis gitaristų logika, panašiau, kad realiai turėtų būti E - A). Arba aš jau visai durnas ir nebenutuokiu...
Komplimentas: nors ir "ne tonacijoj", tačiau muzikinė kalba gana išraiškinga.

**Rimas G.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 20, 2006 03:22PM

Xenon:

gal kita savaitę, dabar fiziškai vos pavelku.
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 20, 2006 03:25PM

Aš tiesiog nemokėjau išsireikšti, bet čia gerb. Rimas taip beveik ir išdėstė. Tiek Čiuvas, tiek aš, tiek Xenon kažkuo panašios gamos vis eina, rutuliojasi. Nu pas Julių visiškai kitos spalvos. Čia jau turbut jo fonotekos įtaka:))
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
Xenon (IP Logged)
February 20, 2006 03:25PM

jumbo Gaila, kad as dar neisivaizduoju kaip savo minusus isnaikint - pvz dusia grojime ... Laikas isnaikins? :)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 20, 2006 03:29PM

Tikrai nežinau. Čia jau meninė išraiška. Kriterijai link olimpinio dailiojo čiuožimo, jei kas vakar žiūrėjot:)) Juokauju.

Gal ateis, gal ne. Gal su tuo gimstama, gal išmokstama mėgdžiojant:) Aš pats nežinau kas ta dūšia (dvasia). Ar pats ją turiu (?)
Re: Su salyga, kad meslo negavau...
jumbo (IP Logged)
February 20, 2006 03:32PM

Sorry, kad vėl palyginsiu srityje kurioje taip pat sukuosi:}

Geriausios drobės ir auksinių geros firmos aliejinių dažų visi galime nusipirkti. Lygiai plokštumą su teptuku uždažyti irgi išmokstama. O kas toliau?:) Mano manymu, tiesiog, skonis, meninis suvokimas formuojamas stebint, mėgdžiojant ir kuriant.
Sorry, only registered users may post in this forum.